POZOR DOLGI PRSTI

Vse kar mislite, da ne spada v nobeno od zgornjih tem, je pa povezano z navtiko, dodajte sem

Moderatorji: moderator2, moderator

Uporabniški avatar
PACEK
Kontraadmiral
Prispevkov: 337
Pridružen: Po Jun 09, 2008 09:00

POZOR DOLGI PRSTI

OdgovorNapisal/-a PACEK » To Jun 10, 2008 16:46

Konec meseca maja 2008, sem bil v Barbarigi pri Puli. Čoln sem uspešno splavil kar na pomolu bivše JNA v Stari Barbarigi. Pomol je prirejen za pristanek ladje trajekta, in so ga verjetno uporabljali za oskrbo Brionov.
Avto z prikolico sem odmaknil v senco dreves, z čolnom pa odplul na Crveni otok pri Rovinju. Po nekaj urnem potepu in ob vrnitvi k izhodiščni točki, sem spoznal, da je moj avto v tem času sredi belega dne obiskal nepridipav, ulomil ključavnico na sovoznikovi strani, pobral sopotničino torbico z mobitelom in torbo z mojo obleko.(oboje skrito očem, nič nastavljeno pogledu mimoidočih)
Na srečo smo imeli vse dokumente na čolnu, pa tudi denarnice in foto aparat.
Morda je bil dolgoprstnež naključen mimoidoč, a kljub vsemu opozarjam vse morjeplovce, naj bodo v tem predelu previdni in naj imajo vrednejše stvari in dokumente ob sebi.

Lep pozdrav PACEK
zlatko83
Admiral
Prispevkov: 1644
Pridružen: Ne Maj 20, 2007 10:26

OdgovorNapisal/-a zlatko83 » To Jun 10, 2008 16:51

To se dogaja povsod po obali. Sedaj, ko ni največje gužve, se lotevajo vikendov, avtomobilov,.... v času večje gneče pa so v kampih, hotelih, plažah,.... V glavnem gre za odvisnike od mamil, tem ni nič ovira. Sredi gužve boš imel kamen v šipi in že ga ne bo več. Ko čuti svojo potrebo po mamilu, ga ne ustavi nič. najboljša zaščita je, da v vozilu ni NIČESAR na očeh. Tudi vikendi so na udaru. navadno opazujejo nekje v bližini, ko se odpeljete, recimo na večerjo ali nakup, vedo, da vaš vsaj pol ure ne bo nazaj, vaše stvari so jasno v hiši in že izkoristijo
francelj
Admiral
Prispevkov: 1076
Pridružen: Po Nov 26, 2007 21:09
Kraj: Brezovica

OdgovorNapisal/-a francelj » To Jun 10, 2008 23:44

Mene so takole oropali kar pred blokom v Šiški, kjer sem stanoval.

Tisti pomol v Barbarigi pa sem jaz gradil 8)
No ja, pomgal graditi. Pa po izrazih na oficirjevem obrazu nisem bil preveč uspešen. Nisem ga šel še pogledat. Malo me celo preseneča, da še vedno stoji :wink:

LP Francelj
Uporabniški avatar
motorni
Admiral
Prispevkov: 2530
Pridružen: Po Maj 14, 2007 00:04
Kraj: Zagorje

OdgovorNapisal/-a motorni » Sr Jun 11, 2008 00:33

Sicer pa je tole v stari Barbarigi zelo uporabna drča, ravno pravšnji nagib, na koncu pa je dovolj globoko, le morje mora biti vsaj malo čez polovico med plimo in oseko. Pa še zastonj je.
__________________
lp
motorni
Uporabniški avatar
PACEK
Kontraadmiral
Prispevkov: 337
Pridružen: Po Jun 09, 2008 09:00

OdgovorNapisal/-a PACEK » Sr Jun 11, 2008 08:15

mislim, da je to ena boljših drč, pa še koles prikolice ne zmočiš, navala ni in imaš čas za operacijo, gumenjaka sem razložil in naložil brez vsakih problemov, je pa res, da moraš paziti, da morje ozeroma plimovanje morja, morje dvigne do robu betona.

LP pacek
francelj
Admiral
Prispevkov: 1076
Pridružen: Po Nov 26, 2007 21:09
Kraj: Brezovica

OdgovorNapisal/-a francelj » Sr Jun 11, 2008 09:51

:lol: Ravno primerna globina naj bi bilo moje delo.
Ko so dovažali beton za zgornje plasti pomola in za stranice, se je kar naprej dogajalo, da se je lesena obloga kje podrla in je beton končal na dnu pod pomolom. Tega je bilo že toliko, da ni bilo ob pomolu nobene globine več. "Najeli" so nas (amaterske) potačljače, da bi s pnevmatičnim kladivom pod vodo na globini od 1 do 2,5 m razbili razliti beton. Česa bolj smešnega do takrat pod vodo še nisem počel. Pnevmatsko kladivo je v vodi v trenutku naredilo kupe mehurčkov, potapljača pa odrinilo stran od pomola. Skratka, dva tedna prvovrstne lunapark zabave. Jugoslovanska mornarica pač.

Se opravičujem, tole je malo mimo. Me prav veseli slišati, da pomol še stoji in je komu v korist.

LP Francelj
Uporabniški avatar
PACEK
Kontraadmiral
Prispevkov: 337
Pridružen: Po Jun 09, 2008 09:00

OdgovorNapisal/-a PACEK » Sr Jun 11, 2008 10:57

francelj kapo dol, pomol je prva liga, obiskujejo ga z jadrnicami, dvakrat na dan k pomolu priplujeta turistični ladji, ribičev je vse polno, ki čakajo na dober ulov s pomola.
Je pa baje nepisano pravilo, da se moraš sidrat nekaj metrov od pomola, ker je ob pomolu morje najbolj globoko in ga domačini uporabljajo kod koridor za isplovljavljanje svojih ribiških čolnov.
Lepo bi bilo slišati, kako si preživljal dneve JNA ob tem pomolu.

LP PACEK
Uporabniški avatar
PACEK
Kontraadmiral
Prispevkov: 337
Pridružen: Po Jun 09, 2008 09:00

OdgovorNapisal/-a PACEK » Sr Jun 11, 2008 13:04

Francelj, upam, da se bo pomol videl na slikah, jih bom do konca tedna poskusil dat na te strani, če mi uspe, da si boš lahko ogledoval svoje delo :)

LP PACEK
Uporabniški avatar
PACEK
Kontraadmiral
Prispevkov: 337
Pridružen: Po Jun 09, 2008 09:00

OdgovorNapisal/-a PACEK » Če Jun 12, 2008 20:51

Franjcel, evo en link, do slike z pomolom, ki si ga dograjeval, pa še drugi bodo videli, kje se da čoln spustit

http://www.panoramio.com/photo/6341272

LP PACEK
francelj
Admiral
Prispevkov: 1076
Pridružen: Po Nov 26, 2007 21:09
Kraj: Brezovica

OdgovorNapisal/-a francelj » Če Jun 12, 2008 22:21

Hvala Pacek, prav ta je.
Videti je prav lep, ni kaj.
Zanesljivo pa ga nismo delali za pristajanje trajekta ali česa podobnega. Služil je upokojenemu visokemu oficirju v zasebne namene. Takrat je bilo zadaj zaprto območje, na vzpitini nekaj Km stran so bili topovi, in do pomola praktično ni vodila uporabna cesta. Brione so od nekdaj oskrbovali iz Fažane.

LP Francelj
Uporabniški avatar
PACEK
Kontraadmiral
Prispevkov: 337
Pridružen: Po Jun 09, 2008 09:00

OdgovorNapisal/-a PACEK » Pe Jun 13, 2008 10:02

hvala za popravek Francelj, samo ni mi jasno, zakaj je imel upokojen oficir pomol narejen na ta način, da lahko ob njem pristane plovilo, ki bi bilo lahko kao manjši trajek ali amfibija?
Po načinu gradnje, sem sklepal, da so od tu kdaj z kakšnim mini trajektom prepeljali kakega mercedeza za Titota od tu na Brione :). Nekaj podobnega kod v Poljani pri Malem Lošinju za Kardelja :).

LP PACEK
marjan5
Viceadmiral
Prispevkov: 363
Pridružen: Ne Apr 29, 2007 20:29
Kraj: Sevnica, Osor

OdgovorNapisal/-a marjan5 » Pe Jun 13, 2008 10:11

Zdi se mi da jz tole tud poznam 86 sem sm hrano vozu z Muzila :)
francelj
Admiral
Prispevkov: 1076
Pridružen: Po Nov 26, 2007 21:09
Kraj: Brezovica

OdgovorNapisal/-a francelj » Pe Jun 13, 2008 10:33

86 si že lahko, ker sem ti jaz pomol pripravil leta 83 :wink:

83 pa smo nekaj časa oskrbovali Brione s hrano in potrebščnami tudi z našo barčico, vsakič iz Fažane. Mogoče so kasneje uredili cesto in prestavili vojaški promet ven iz vasi.

Malo smo zašli s temo. Lahko pa popraviš naslov na "še pomnite tovariši" :wink:

LP Francelj

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 5 gostov