Otroci na barki

Vse kar mislite, da ne spada v nobeno od zgornjih tem, je pa povezano z navtiko, dodajte sem

Moderatorji: moderator2, moderator

Uporabniški avatar
gregor.n
Admiral
Prispevkov: 4389
Pridružen: Pe Apr 04, 2008 10:26
Kraj: Zanzibar
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a gregor.n » Pe Okt 30, 2015 11:17

Pljunut tata :lol:
https://medisken.si
Daki

OdgovorNapisal/-a Daki » Pe Okt 30, 2015 12:48

CAR napisal/-a:Moj pa misli samo kako bo kakšno pripeljal na barko ko ne bo nobenega.


Mene to bolj za hčerko skrbi. Sem že nabavil harpuno. :lol:
Uporabniški avatar
evovii
Admiral
Prispevkov: 2735
Pridružen: Sr Nov 14, 2007 14:30

Re: Otroci na barki

OdgovorNapisal/-a evovii » Če Mar 07, 2019 09:33

Da malo obudim temo....Najlepši dopoldnevi, ko še v pižami iščeš prve sončne žarke.... harpune ni na sliki je pa na barki :D :D

Slika
Veter v laseh, travarca v zobeh ;)
Uporabniški avatar
kocka
Admiral
Prispevkov: 4826
Pridružen: Sr Okt 10, 2007 20:03
Kraj: Ljubljana

Re: Otroci na barki

OdgovorNapisal/-a kocka » Pe Mar 08, 2019 08:08

Še deset let počakaj, pa boš že iskal ključe od barke! :lol:
Uporabniški avatar
evovii
Admiral
Prispevkov: 2735
Pridružen: Sr Nov 14, 2007 14:30

Re: Otroci na barki

OdgovorNapisal/-a evovii » Pe Jul 01, 2022 12:04

evovii napisal/-a:Evo odpiram temo za vse Morjeplovce, da si malo podelimo izkušnje glede otrok na barki. Želel bi, da si malo izmenjamo izkušnje, ki lahko pridejo zelo prav Morjeplovcem, ki dobijo naraščaj. Poznam kar nekaj bivših lastnikov plovil, ki so se umaknili iz navtike potem ko je prišel otrok. Ampak nekateri se ne damo :)

Evo malo mojih izkušenj.

Ko je moja zanosila sem se prvo lotil priprave barke. Bilo je treba narediti nekaj sprememb na sami palubi in pa tudi v notranjosti. Nabavil sem mrežico za ograjo, otorški rešilni jopič, izboljšal bimini in nabavil sprayhood, da lahko zagotavljam senco za otroka in za mami, pa še par malenkosti...
Načeloma ko je bila moja noseča sva normalno plula vendar sva se držala bolj Istre in bližine obale v kolikor bi bilo treba po hitrem postopku v porodnišnico. Plačal sem tudi članstvo Seahelp, da bi lahko v kolikor bi bilo potrebno naredili hitrejšo intevencijo (imam jadrnico pa gre vse bolj počasi). Uglavnem moja se je na barki počutila čist ok tudi ko je šlo že bolj proti koncu. Edino za vse štrike sem bil sam ker se ni smela preveč naprezat. Enkrat je sicer bila panika ker je začutila kakor da nekaj ni ok pa sva šla na brzino v Izolo (hvala Valu za prevoz) ampak je bil lažni preplah... Drugače sva bila na barki celoten dopust pa še vse viknde brez problema.

Potem pa je prišel dan D in otrok :D :D
Prvi dopust na barki je bil konec maja ko je imela hčerka 4 mesece. Uglavnem nobenih problemov edina težava ki sva jo imela je bil transport iz obale z gumenjakom do boje kjer je bila barka... najprej sva kupila malo večji Byboat (iz 1,8m na 2,3m) ampak je bilo pretovarjanje kar zahtevno. Nato je padla je odločitev da gremo v marino. Sedaj ko smo v marini je vse skupaj precej lažje.
Lansko leto smo se sicer večinoma skrivali po marinah, kar je bila skoraj vsak dan kakšna nevihta. Z hčerkico ni bilo nobenih problemov. V kabini sem zmontiral Easyfix kjer sva pritrdila lupinico, prav tako sem zunaj nekako zasilno uredil pritdišče na klopici, kamor sva jo posedila ko smo pristajali. Uglavnem spala je na barki kot top. V prednji kabini sem izdelal pene za ob strani kabine in na vhod dal mrežico in je bila čist zadovoljna v svojem kraljestvu.
Kar se tiče kopanja se je normalno kopala v morju vendar je bil potem problem pranja z sladko vodo. Problem sem rešil tako, da sem kupil majhen napihljiv bazenček in sem ga postavil na premec, tako, da je lahko čofotala po mili volji. Uglavnem brez težav.

Evo letošnjo leto smo že od začetka aprila na barki in tamala že leta na polno po barki. Sicer jo je treba imeti skozi na očeh, prav tako je čist navdušena nad jopičem, tako da ga skozi nosi ko je na palubi.

Evo toliko zaenkrat iz moje strani, če pa koga še kaj zanima pa kar na plano z vprašanji oz če ima kdo še kakšen nasvet kar na plano z njim.

Upam, da kakšnem novopečenem očku pride tole prav in se ne bo ustrašil navtike ;)

lp Andrej


Evo pa gremo spet od začetka. Tamala je sedaj stara 10 mesecev in gremo za dva tedna na dopust z barko. Plan je da se bomo držali bolj celine (Istre) zaradi varnosti (v smislu dostopa do zdravnika itd). Tamala je pozimi par vikendov že prespala na barki, tako, da spanje mislim, da ne bo problem. Bolj bo težava vročina, tako, da bomo več po plažah in pod borovci :)
Veter v laseh, travarca v zobeh ;)

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 5 gostov