Marina Novi

Vse kar mislite, da ne spada v nobeno od zgornjih tem, je pa povezano z navtiko, dodajte sem

Moderatorji: moderator2, moderator

Uporabniški avatar
pagus
Poročnik korvete
Prispevkov: 58
Pridružen: Po Mar 12, 2012 11:25
Kraj: Zagreb, Pag

Re: Marina Novi

OdgovorNapisal/-a pagus » Ne Nov 25, 2018 19:15

Pagus
Fanina
Prispevkov: 1
Pridružen: Ne Maj 19, 2019 20:15

Re: Marina Novi

OdgovorNapisal/-a Fanina » To Maj 21, 2019 12:33

theDamjan napisal/-a:Jaz sem v marini v mestu, torej Marina Novi. Prej sem bil v Punatu. Cene so solidne, to je edini razlog, zakaj ostajam. Vse je novo, edina marina na Jadranu s 5 sidri. (kako so jih dobili ne vem - oz. vem...)
Sicer so v osnovi izredno prijazni, so pa v več pogledih neprofesionalni.

Včerajšnja zgodba je naslednja. Ker sem zamenjal barko, nisem z novo mogel ostati na A, ker je že tako do 8 metrov, pa sem bil tam z 10m. Ko sem pripeljal novo barko, so me dali začasno na C - ta je tretji od obale, kjer so bili že pred 100 leti vezani čolni domačinov (direktno na obali). Posledično bistveno bolj piha - ko piha. Šel sem do direktorja in prosil, da me prestavi na B gat, ki je bližji, manj piha. Greva pogledat vez in nato, ko vidi, da me zanima, reče, da če želim, da me prestavijo bi moral plačati 700€ več za letni vez, ker je ta vez primeren za 1m daljše plovilo, kot ga imam jaz - čeprav je le malo plovil na celem B gatu v tej dolžini. Namreč C je za večja plovila, D pa še za večja.Skrajno ne fer.

Jugo konec oktobra je podrl kamniti nasip in gat C je bil direkt na udaru, potrgalo mi je tende in obrobo na platformi. Včeraj to cel dan popravljam, uredim, danes dobim slike, da je bil jugo in mi je spet odtrgalo isto letev. Privezna rinka je v liniji z barko, namesto pol metra stran in ko nabije veter, se barka toliko premakne, da gre vrv pod platformo in jo poškoduje. Že zadnjič sem naročil, da rinko prestavijo, pa je niso, sam je ne smem. Evo, spet šraufat in lepit...ne vem pa zakaj se nisem spomnil, da bi zadaj križno privezal, itak imam potem še na vsaki strani po 3x vezano.
Na Bju je eni Salpi 32ft odtrgalo celo bitvo. Kolegu je popokal lak na delu kjer je bitva privijačena in povilo jo je, pa je vezan na A gatu - ta je najbolj pri celini.

Nasip je podrlo. Sedaj navažajo večje skale, okoli 1,5m3 ena, naj bi bil tudi 2m višji (tako direktor marine), drugo leto pa naj bi ga podaljšali še za 50m - tako bo marina potem res dosti bolj zaprta tudi za južne vetrove in mrtvi val, ki ni redek. Zidali ga bodo čez okoli 10 let je rekel.

Veter je problem, ampak verjetno je povsod. Redko se zgodi, da tukaj piha, drugje pa ne, pogosto pa je pojav, da ravno v tem delu ne piha ali zelo malo piha in je možna plovba proti severu, ko je v kanalu veter s tistimi velikimi trojnimi valovi. Tam od Male luke naprej je kar križ.
V drugi polovici avgusta nisem mogel priti do Raba, ker je skozi kanal nažigavalo vsak dan cele dneve. Če bi bila nuja, je možno it do Senja in še malo bolj južno ob celini, pa potem preko, ampak takšne nuje ni bilo.

Ženski WC+tuš ni delal od sredi julija pa do danes - še dobro, da so naredili družinski wc s tušem, ki je sedaj postal ženski. Restavracija je draga, postrežba slaba, hrana pa dobra. Sam hodim večkrat na drugo stran, restavracija Marina - pri pumpi. Prijazni in dobra hrana - tudi na nivoju.

Dobro je, da sta v Novem dve pumpi - ta v Mitan marini je res super, ker je enostavna za privez. Ta v mestu ima zelo malo prostora in z 14m barko imaš res veliko dela, da ti rata mimo vseh vrvi v vodi.

No, na voljo je tudi bazen na strehi, ki je nekaj posebnega. Namreč na 12ih metrih dolžine so falili padec za več kot 20cm, tako da na eni strani je preliv, na drugi pa cela stopnica na suhem in masažne šobe na suhem :). Bazen se plača 60kun po osebi na dan.

Imam še zgodbic, ampak mogoče na kakšnem srečanju, če bo koga kaj zanimalo....


Marina je lepo urejena,so pa v letosnjem letu zaceli dvigovat cene in oduzeli par ugodnosti pri letnem vezu,kot so sedem dni zunaj za antifavling in puliranje,tako da moras sedaj placat vsak dan ko si zunaj in se sam ne smes delat,ampak lahko samo njihivi kooperantje.

Od oktobra 2018 do maja 2019 je vec barkam potrgalo bitve,potrgalo strike,raztrgalo tende in v aprilu celo prevrnilo in razbilo eno jadrnico.

Skoraj vse barke so vezane na krmnih in bocnih bitvah na pomol, kar nisem se videl.

Jaz te marine ne priporocam za zimo in tudi sam ne bom vec v njej iz vecih razlogov.
Uporabniški avatar
admin
Site Admin
Prispevkov: 8817
Pridružen: Sr Nov 22, 2006 21:34
Kraj: Ljubljana-Punat
Kontakt:

Re: Marina Novi

OdgovorNapisal/-a admin » To Maj 21, 2019 23:08

Marino so z nižjo ceno v tem akvatoriju lepo napolnili, sedaj pa je jasno, da ne bodo več ugodni, saj za to ni potrebe... Vsak poslovnež želi zaračunati kar se da in koliko se pač da, to je normalno. Seveda pri navtiki to pomeni zraven še eksponent in pa ogled cenikov ostalih marin v bližini. Ker so direktna konkurenca marini Punat, so si tudi pogoje poslovanja in cene verjetno prebrali tam. :D

Glede na nevšečnosti, ki se tam dogajajo zaradi vremena in pa tudi hohštaplerski odnos, kot ga je opisal theDamjan, bodo verjetno kmalu imeli kakšen vez tudi prost.
Uporabniški avatar
theDamjan
Admiral
Prispevkov: 960
Pridružen: Ne Mar 01, 2015 19:42
Kraj: Trebnje - Novi Vinodolski - Jadransko morje
Kontakt:

Re: Marina Novi

OdgovorNapisal/-a theDamjan » To Maj 21, 2019 23:39

Jaz niti ne bom pisal o vseh dogodivščinah. Sem tukaj, zaenkrat še, za drugo leto bomo pa videli.
Slovenci smo preiznajdljivi za njih, obisk želijo takšen, da bodo poleg veza dobili še vsaj 5k na mesec
-----------------
***Naj bo vsak dan najlepši!
tomazm
Prispevkov: 2
Pridružen: Po Jul 30, 2018 08:49

Re: Marina Novi

OdgovorNapisal/-a tomazm » Ne Dec 22, 2019 20:19

En lep pozdrav vsem.
Tale teden nameravam placati polletni vez v marini Novi.
Ne vem ce dajejo popust obstojecim strankam ki pripljejo nove ? Ce to pocnejo me lahko kontaktirate na zs in nekomu zrihtam ta popust.

Lp,
T
Uporabniški avatar
theDamjan
Admiral
Prispevkov: 960
Pridružen: Ne Mar 01, 2015 19:42
Kraj: Trebnje - Novi Vinodolski - Jadransko morje
Kontakt:

Re: Marina Novi

OdgovorNapisal/-a theDamjan » Ne Dec 22, 2019 22:33

Direktor besede popust ne pozna, ne uporablja in ne razume. :D
-----------------

***Naj bo vsak dan najlepši!
mačekmuri
Višji vodnik
Prispevkov: 20
Pridružen: To Jun 09, 2009 17:51
Kraj: Kvarner

Re: Marina Novi

OdgovorNapisal/-a mačekmuri » Po Dec 23, 2019 12:22

Damjan je še lepo povedal svoje mnenje. Odnosa med direktorjem in gosti marine sploh ni, edino merilo je pobrati čimveč denarja za nič dela in ne priznati napak, ki jih poznamo vsi. Objavljenim člankom v časopisih in oceni "5 sider" za marino pa se lahko samo nasmehnem.

Gosti pa razočarani odhajajo in iščejo drugje boljše možnosti in korekten odnos.




LP, Mačekmuri
Uporabniški avatar
theDamjan
Admiral
Prispevkov: 960
Pridružen: Ne Mar 01, 2015 19:42
Kraj: Trebnje - Novi Vinodolski - Jadransko morje
Kontakt:

Re: Marina Novi

OdgovorNapisal/-a theDamjan » Po Dec 23, 2019 12:42

Nekaj je treba povedati...

V splošnem ni slabo. Direktor je res "nikakav", lastnik je še slabši. Zaposleni so bp. Mornarji se trudijo, so prijazni in ustrežljivi, punce na recepciji so prijazne.

Pač, tistim ki lokacija odgovarja, ni slaba izbira. Vsako leto dražijo in vsako leto so bolj polni. Obnašajo se pač ekonomsko, po sistemu vzemi ali pusti.
-----------------

***Naj bo vsak dan najlepši!
JulesVerne
Kapitan fregate
Prispevkov: 123
Pridružen: So Jan 17, 2015 14:41

Re: Marina Novi

OdgovorNapisal/-a JulesVerne » So Dec 28, 2019 21:34

Marina je lepa, lep je tudi pogled na Novi Vinodolski.

Punce v recepciji so izjemno prijazne, mornarji so tudi in se potrudijo. Meni so sami od sebe v moji odsotnosti večkrat kaj naredili na jadrnici (povezali bimini, da se ne potrga, zamenjali štrik ipd.).

Je pa res, da je marina katastrofalno zaščitena napram jugu. Tudi ob močnejši burji, ki pa je na tem delu seveda pogosto prisotna, se v marini zaradi odbitega vala ne da spati.

Da o tem, da te oglobijo s 100 eur na dan v kolikor karkoli sam počneš na svojem plovilu in za to ne naročiš njihovih fantov, niti ne govorim.

Skratka, če ne bodo uredili priveza tako, da se ne bom vsako leto bal, da mi bo jadrnico potopilo, se bom odselil. Prosil sem za sestanek z direktorjem da mi pojasni načrte za bodoče, pa sem dobil odgovor, da on "radi" samo na delovnike od 8h do 3h.

lp
Uporabniški avatar
evovii
Admiral
Prispevkov: 2735
Pridružen: Sr Nov 14, 2007 14:30

Re: Marina Novi

OdgovorNapisal/-a evovii » So Dec 28, 2019 22:13

To da ne smes delat na svojem plovilu je mal mimo. Skoraj ne verjamem.... ce ti pride kaksen zunanji delat pol je normalno da se place. Ce pa sam delas jih lahko pa samo steras u p.m.
Veter v laseh, travarca v zobeh ;)
Uporabniški avatar
theDamjan
Admiral
Prispevkov: 960
Pridružen: Ne Mar 01, 2015 19:42
Kraj: Trebnje - Novi Vinodolski - Jadransko morje
Kontakt:

Re: Marina Novi

OdgovorNapisal/-a theDamjan » So Dec 28, 2019 22:41

Sam lahko kar češ, pa tud za druge niso ravno ekstremno tečni. Sploh v vodi.
-----------------

***Naj bo vsak dan najlepši!
JulesVerne
Kapitan fregate
Prispevkov: 123
Pridružen: So Jan 17, 2015 14:41

Re: Marina Novi

OdgovorNapisal/-a JulesVerne » Ne Dec 29, 2019 01:33

Ja potem pa ne verjet :).

Lp
Zoro
Poročnik fregate
Prispevkov: 62
Pridružen: So Jan 19, 2013 12:26

Re: Marina Novi

OdgovorNapisal/-a Zoro » Ne Jan 05, 2020 10:54

Živjo morjeplovci,

Malo update-a in pogleda še z moje strani glede marine novi in mitan. Bil predvčerajšnjem tam in obiskal obe marini. Veter (burja ali jugo) mene sicer ne moti (imam jadrnico, 47 feet), vedno me v marinah bolj zanima koliko je vala. Osebno mislim, da je marina novi za val (jugo) bistveno bolj izpostavljena kot mitan. Mitan se mi zdi ob jugu povsem varna, saj je valobran zelo primeren in pa valovi udarijo malo pod kotom. Novi najbrž ob Jugu jar rola, saj je valobran prekratek, tako da mora biti kar rolajoče ob jugu in takrat bitve najbolj trpijo.

Glede burje je pa tako, da prej sem bil v Punatu in burja tam je za samo privezovanje bolj neugodna kot v novi in mitan, saj piha tebi v bok in to ob refulih ni najbolj prijetno:) Dosti lažje je, če imap burjo v kljun ali krmo ob privezovanju :D

Glede odnosa, kot ste napisali, Mitan bistveno bolje od Novi.

Tako da malo razmišljam da bi šel v Mitan, barko bi pa privezal tako, da je s kljunom v burjo (tako je sile bistveno manj)...

p.s. v Mitan dajo 10% popusta po defaultu:) - za mojo barko je tako Mitan malenkost bolj ugodna od Novi.

Bom pa šel dol še enkrat ob močni burji, da vidim, kakšno je realno stanje.

LP,

Borut
JulesVerne
Kapitan fregate
Prispevkov: 123
Pridružen: So Jan 17, 2015 14:41

Re: Marina Novi

OdgovorNapisal/-a JulesVerne » To Mar 10, 2020 16:42

Zoro napisal/-a:Živjo morjeplovci,

Malo update-a in pogleda še z moje strani glede marine novi in mitan. Bil predvčerajšnjem tam in obiskal obe marini. Veter (burja ali jugo) mene sicer ne moti (imam jadrnico, 47 feet), vedno me v marinah bolj zanima koliko je vala. Osebno mislim, da je marina novi za val (jugo) bistveno bolj izpostavljena kot mitan. Mitan se mi zdi ob jugu povsem varna, saj je valobran zelo primeren in pa valovi udarijo malo pod kotom. Novi najbrž ob Jugu jar rola, saj je valobran prekratek, tako da mora biti kar rolajoče ob jugu in takrat bitve najbolj trpijo.

Glede burje je pa tako, da prej sem bil v Punatu in burja tam je za samo privezovanje bolj neugodna kot v novi in mitan, saj piha tebi v bok in to ob refulih ni najbolj prijetno:) Dosti lažje je, če imap burjo v kljun ali krmo ob privezovanju :D

Glede odnosa, kot ste napisali, Mitan bistveno bolje od Novi.

Tako da malo razmišljam da bi šel v Mitan, barko bi pa privezal tako, da je s kljunom v burjo (tako je sile bistveno manj)...

p.s. v Mitan dajo 10% popusta po defaultu:) - za mojo barko je tako Mitan malenkost bolj ugodna od Novi.

Bom pa šel dol še enkrat ob močni burji, da vidim, kakšno je realno stanje.

LP,

Borut


Zdravo, sam sem v Marini Novi že tri leta. Vmes je veliko novih prišlo, pa tudi odšlo. No za odhod je glavni razlog ta, da je v marini vedno val. Ob Jugu ne moreš na plovilo zlesti, letos mi je potrgalo že tri vrvi: eno je enostavno pretrgalo na rinki, eno je prerezalo na ušesu, tretjo pa je pretrgalo na vzmetni gumi. Razlog je seveda ta, da ob jugu valobran prav nič ne pomaga. PA to niso vrvice ampak orenk privezne vrvi (enake debeline kot muringi).

Kar je pa hecno je to, da je val v marini tudi ob burji. In to je toliko vala, da ne moreš spat.

No letos so me "razveseli" v Marini Novi še s tem, da moram doplačat dodatnih 500 EUR ker naj bi bilo moje plovilo na mestu, ki je predvideno za plovila do 12m. Moja pa je sicer dolga do 11m. :D Pri čemer tega nikjer nimajo v splošnih pogojih. Pa na tem mestu sem od začetka (kamor so me oni postavili) in nikoli nisem doplačeval.

Skratka, nateguni. Ko sem bil pred tedni dol sem jih izrecno vprašal, ali se za to leto kaj spremeni, in razen "sitnega" povišanja cen teh doplačil ni nobeden omenjal.

Verjetno jo zapuščam, naj si zatlačijo tistih 5 sider nekam... Pa nekega lepega dne si bom vzel čas, da posnamem, kakšno je ob burji in Jugu, pa to objavil povsod, kjer se hvalijo s temi petimi sidri.
JulesVerne
Kapitan fregate
Prispevkov: 123
Pridružen: So Jan 17, 2015 14:41

Re: Marina Novi

OdgovorNapisal/-a JulesVerne » To Mar 17, 2020 19:59

Danes so policijo poslali nadme, češ da nimam potrdila o tem, da sem prestal karanteno. Dolga zgodba na kratko: policisti so se jim smejali, jaz sem se pa selil v drugo marino, ker jih imam poln kufer.

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 11 gostov