Prevoz štiritaktnega motorja v avtu

Vse kar mislite, da ne spada v nobeno od zgornjih tem, je pa povezano z navtiko, dodajte sem

Moderatorji: moderator2, moderator

Uporabniški avatar
Wisdom
Viceadmiral
Prispevkov: 542
Pridružen: Sr Jul 22, 2015 14:58

Prevoz štiritaktnega motorja v avtu

OdgovorNapisal/-a Wisdom » To Maj 09, 2017 14:12

Hoj!

Kupil bom štiritaktni motor Mercury 40. Na čoln ga nameravam zmontirati kasneje, ko odmontiram sedanjega dvotaknega. Zanima me, kako naj ga peljem v avtomobilu. Motor naj bi bil težek okoli 110 kg. Doma ga bom nato dal na nosilec. Hvala za vsak dobronamerni namig.
tyson

OdgovorNapisal/-a tyson » To Maj 09, 2017 14:23

pomembno je, da je glava motorja višje od pete-propelerja, obrni pa ga tako, na levi ali desni bok (kje imaš karter ne vem), da ti olje ne pride v karter...
pri meni je bilo tako, da je ležal na ročici za gas... yamaha 20KM
Uporabniški avatar
Wisdom
Viceadmiral
Prispevkov: 542
Pridružen: Sr Jul 22, 2015 14:58

OdgovorNapisal/-a Wisdom » To Maj 09, 2017 14:29

Tyson,

hvala za odgovor. Motor bomo dali v takšen položaj, da ne bo prišlo do izliva olja in ga nekako pritrdili z jermeni. :D

Upam, da mi uispe narediti še kakšno sliko. Bom poročal, kako se je izteklo.
tyson

OdgovorNapisal/-a tyson » To Maj 09, 2017 14:52

no, mogoče ga dobro založiš z ostalo robo...nikamor ne bo šel, je pretežak sam po sebi...na ovinkih pa tako ni za pretiravat, tudi če si prazen
:lol:
Uporabniški avatar
Roberth1
Admiral
Prispevkov: 2042
Pridružen: Po Avg 15, 2011 20:32
Kraj: Kranj - Vraniči - Červar

OdgovorNapisal/-a Roberth1 » To Maj 09, 2017 15:44

tyson napisal/-a:pomembno je, da je glava motorja višje od pete-propelerja, obrni pa ga tako, na levi ali desni bok (kje imaš karter ne vem), da ti olje ne pride v karter...
pri meni je bilo tako, da je ležal na ročici za gas... yamaha 20KM


Hm?..
Dobro da nimam 4t outboardov, jaz bi vse uničil.
https://vodovod-rh.si/
darkos
Višji praporščak
Prispevkov: 37
Pridružen: Če Nov 26, 2009 17:42

OdgovorNapisal/-a darkos » To Maj 09, 2017 17:51

Na ohišju 4T motorjev je narisano kako ga transportiramo v ležečem položaju, da ne pride do izliva motornega olja.

L.P. Darko
aleks09
Admiral
Prispevkov: 1132
Pridružen: Po Jul 12, 2010 20:15
Kraj: kras

OdgovorNapisal/-a aleks09 » To Maj 09, 2017 20:19

darkos napisal/-a:Na ohišju 4T motorjev je narisano kako ga transportiramo v ležečem položaju, da ne pride do izliva motornega olja.

L.P. Darko


Ta novo Yamaho 6 KM lahko poležeš med prevozom na tri strani.. le na tisto kjer je ročaj za nosit ne smeš.
Uporabniški avatar
Wisdom
Viceadmiral
Prispevkov: 542
Pridružen: Sr Jul 22, 2015 14:58

OdgovorNapisal/-a Wisdom » To Maj 09, 2017 22:18

Hvala za odgovore. Motor smo uspešno prepeljali. Slike žal nisem naredil nobene.

Lep pozdrav.
Daki

OdgovorNapisal/-a Daki » To Maj 09, 2017 22:46

Tako kot so predhodniki že napisali. Glava obvezno višja od pete, pa pravilna stran (na motorju sigurno piše this side up). Drugače pa lahko v prihodnje pri transportu tudi spustiš olje iz karterja. Če bi pa slučajno prišlo olje gor, odvijači svečke in jih očisti, parkrat potegni motor, privijači svečke in ga vžgi z malo več gasa.

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 4 gosti