GMDSS, točke in območje plovbe?

Vse kar mislite, da ne spada v nobeno od zgornjih tem, je pa povezano z navtiko, dodajte sem

Moderatorji: moderator2, moderator

Uporabniški avatar
Pozejdon
Admiral
Prispevkov: 902
Pridružen: To Feb 12, 2008 17:55
Kraj: Ljubljana

GMDSS, točke in območje plovbe?

OdgovorNapisal/-a Pozejdon » So Feb 03, 2018 20:41

V začetku leta ob spremembi lastništva in prepisu radijske postaje sem dobil novo odločbo z MMSI indetifikacijsko številko in točkami (60), ki so osnova za letno dajatev. Čisto tako iz firbca me zanima ali se točke določajo po kakšni lestvici ali za vsakega posebej. Do sedaj na plovilu postaje nisem imel zato je to točkovanje in dajatev zame nekaj novega. Če se ne motim sem pri pridobivanju informacije na AKOS-u kako glede prepisa postaje ujel, da je vrednost letne dajatve okoli 30 točk. Koliko je to v EUR še ne vem saj plačilnega naloga še nisem dobil. Za področje plovbe od obale imam v odločbi vpisano A3. To naj bi bilo INMARSAT (od N 70 do S 70). Glede na moje plovilo in dovoljenje za plutje od obale, ki je vpisano v vpisnem listu bi zadostovalo območje A1 (20-50 Nm). So se kaj zmotili ali je tako prav?

Lp.,
Pozejdon,
Grem spet na morje, da se spomnim kako diši morski zrak, da vsaj malo znebim se vsakdanjih debat ...

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 6 gostov