Oštevilčeni privezi

Vse kar mislite, da ne spada v nobeno od zgornjih tem, je pa povezano z navtiko, dodajte sem

Moderatorji: moderator2, moderator

Uporabniški avatar
jozko
Admiral
Prispevkov: 1816
Pridružen: Ne Apr 07, 2013 10:57

Oštevilčeni privezi

OdgovorNapisal/-a jozko » Ne Avg 12, 2018 22:27

Ob vplutju v kar nekaj vaških lučic, predvsem na otoku Pašmanu, v zadnjem času opažam, da so oštevilčili priveze :!:

Morda kdo ve, kaj to pomeni :?:
Prijatelje bolj cenim po tem, koliko preplujejo in ne po tem, kako veliko barko imajo!
Roman 1
Admiral
Prispevkov: 2017
Pridružen: Ne Jun 01, 2008 20:15
Kraj: Novo mesto, Klimno

Re: Oštevilčeni privezi

OdgovorNapisal/-a Roman 1 » Po Avg 13, 2018 00:03

Pri nas na Krku to pomeni, da se vežeš na tisti vez, ki ga imaš napisanega v pogodbi :D :? , v dlmaciji pa je verjetno isto,.....
mirno morje
Uporabniški avatar
hrošč
Admiral
Prispevkov: 1292
Pridružen: Sr Sep 08, 2010 17:32
Kraj: Ljubljana - Vrsar

Re: Oštevilčeni privezi

OdgovorNapisal/-a hrošč » Po Avg 13, 2018 07:13

Rekel bi, da je veze prevzela lučka uprava - prej so bli verjetno večinoma brez upravitelja, vsaj tako je (bilo) v starem Ždrelcu.
Uporabniški avatar
franc5e
Admiral
Prispevkov: 1054
Pridružen: Če Maj 25, 2017 11:32

Re: Oštevilčeni privezi

OdgovorNapisal/-a franc5e » To Avg 14, 2018 12:21

Tako je res.. na pašmanu je potrebno v lusko kapetanijo po dovoljenje za privez.... potem verjetno sledi plačilo, se bom pozanimal ker sem tukaj... Lp
jure1
Kapitan
Prispevkov: 203
Pridružen: Če Okt 07, 2010 13:43

Re: Oštevilčeni privezi

OdgovorNapisal/-a jure1 » Pe Avg 24, 2018 19:08

Ja letos je oštevilčenje tudi v Dobropoljani, si nekateri naši kar lastijo priveze, ko pa kaj vprašaš, pa pravijo da je vse od vseh, pa da vežeš kamor češ, pol pa reče: sam ta privez je pa moj. :?: (Slovenci namreč). No pa ni čisto tako. Naša lastnica APP plačuje že tri leta dva priveza, mi je pokazala izpisek; enega za svoj čoln in enega za potrebe gostov. Ker je bil na njenem vezu, kateri je namenjen nam gostom privezan en renta čoln in nisem imel kam privezat je posredovala.
Ne vem koga je klicala a čolna čez pol ure ni blo več tam in ves dopust ni tam nihče vezal, med tem, ko me ni bilo na vezu.
En dan je sicer en vezal ob obalo, da nisem mogen do veza, ker je vez prvi od začetka pomola in je prišel en gospod, ko sem prihajal v marino in me prosil naj vežem na dnevni vez, dokler ne najde lastnika čolna. Tega gospoda sem videl najmanj trikrat na dan, ko je hodil po marini.
So pa nekateri svojim gostom odstopili priveze in so imeli takrat svoje čolne na kopnem.
Je pa en del v prvem delu marine kjer ni številk in je namenjen za dnevne veze, tudi prenočili so tam pa jih ni nihče ganjal.

lp

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 12 gostov