Pomoč pri izvozu iz USA

Vse kar mislite, da ne spada v nobeno od zgornjih tem, je pa povezano z navtiko, dodajte sem

Moderatorji: moderator2, moderator

Uporabniški avatar
ss9940
Viceadmiral
Prispevkov: 435
Pridružen: Če Apr 10, 2008 19:15
Kraj: Maribor

Pomoč pri izvozu iz USA

OdgovorNapisal/-a ss9940 » To Apr 14, 2009 10:08

Pozdravljeni!

Imam malo nenavaden problem, ampak mogoče se najde kdo ki mi lahko pomaga. Že nekaj časa uvažam dele iz USA v SLO, pred časom pa sem se prvič odločil da uporabim špedicijo. Do izvoza je vse šlo BP, pri izvozni dokumentaciji se je pa zataknilo. Prodajalec v USA ni hotel in noče podpisati izvoznih dokumentov (torej da je on pošiljatelj), kot razlog je navedel da zaradi tega ker v primeru da naročnik ne plača, vse stroške nosi on. No, ko smo raztolmačili da do tega sploh ne more priti ker ima naša (SLO) špedicija zelo visoke garancije, pa je prekinil VSO komunikacijo. Ne bom komentiral da gre za eno izmed večjih podjetij, razlog pa je očitno v tem da oni favorizirajo FedEx ki je za težke pošiljke 10x dražji kot klasične špedicije. Zdaj pa imam na letališču pri špediciji robo, ki je ne morem izvoziti.

Kako naprej? Hja zgleda da ne bo šlo drugače, kot da bo izvoznik pač neko drugo podjetje v USA z davčno številko; ta špedicija (EXPEDITORS) namreč ne posluje z fizičnimi osebami. Je na forumu slučajno kdo ki lahko pomaga in bi šel za pošiljatelja?

LP

S.Sršen
Zakaj nimamo nikoli dovolj časa da bi zadevo naredili dobro prvič, vedno pa dovolj časa da jo naredimo še enkrat?

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 5 gostov