spust na rampi nesreča

Vse kar mislite, da ne spada v nobeno od zgornjih tem, je pa povezano z navtiko, dodajte sem

Moderatorji: moderator, moderator2

Uporabniški avatar
primorc84
Viceadmiral
Kraj: godnje

spust na rampi nesreča

OdgovorNapisal/-a primorc84 » Po Jun 17, 2019 12:55

Kot ste že kje prebrali
[url]
https://www.24ur.com/novice/svet/sloven ... -avto.html[/url]

Paziti je treba na rampah in enega vedno imet zdraven, da podloži zadnje kolo jaz imam lesene zagozde, kajti rampe so sluzaste. Potem je še čas ob oseki ko moraš zapeljati nižje malo nepozornosti pa je pokvarjen dopust al pa še kaj hujšega.

Ostali kako se lotite spusta.
en mrzu gemišt, še raje en knc terana in ena feta pršuta, na zdravje morjeplovci
sealine
Kapitan bojne ladje

Re: spust na rampi nesreča

OdgovorNapisal/-a sealine » Po Jun 17, 2019 16:07

Kar se mi zdi pri tem bolano je to, da je 24 ur pustil vidno registrsko št. plovila, obraz nesrečnika.. Ne vem, če je ravno to tako pomembna informacija, da je treba človeka dati na naslovnico in se mu posmehovati. Vsi kateri spuščamo čolne na rampi predobro vemo kako se lahko taka nesreča hitro zgodi. Enkrat sem spuščal čoln v Sv. Katarini, avto sem pustil prižgan in zategnil ročno, ko sem začel navijat čoln na prikolico je avto začel drseti proti morju. Prikolico je potpilo celo pod vodo, čoln izstrelilo v morje, avto se je ustavil cca. pol metra pred koncem rampe... Skratka spust čolna ni hec.
Uporabniški avatar
Marcel_Mastnak
Admiral
Kraj: Celje

OdgovorNapisal/-a Marcel_Mastnak » Po Jun 17, 2019 21:41

Si izzival če nisi avta dal v prestavo in ga ugasnil. Edino če je avtomatik in daš v P
sealine
Kapitan bojne ladje

OdgovorNapisal/-a sealine » Po Jun 17, 2019 22:03

Temu ne bi rekel izzivanje ampak neizkusenost.Na izpitu za coln nas ucijo vse mozne stvari..da bi pa naucili uporabne stvari to pa ne.Clovek gre prvic na morje s prikolico in nima pojma kako se coln spusti v morje.Mislim,da bi bilo potrebno na izpitu ucit vec uporabnih in prakricnih reci kot pa razlike med dvo in stiritaktnimi motorji.Zakaj je vazno,da je morala moja punca na izpitu znati to,niso je pa naucili kako se da kontKt in prizge motor..
Uporabniški avatar
Marcel_Mastnak
Admiral

OdgovorNapisal/-a Marcel_Mastnak » To Jun 18, 2019 06:16

Važno je zato ker je delala izpit za čoln in ne za prikolco. Razliko je dobro poznat ko greš tankat se mi zdi... če nisi vešč takih stvari si pač odpreš pivo in opazuješ kako to delajo drugi in lahko koga tud kaj uprašaš... če koga nekaj zanima se bo to naučil pa če bo v izpitu ali ne.
A so v avtošoli učili vozit prikolico in motokultivator in skuter? Niso. Izpite si pa dobil zraven avta. Ne uprašaj kaj vse se s temi stvarmi lahko zgodi.
Nesreče se seveda dogajajo ampak ko učasih vidim kak video zakaj in kako pride do njih me res postane strah na cesti, sploh z motorjem.
Uporabniški avatar
franc5e
Viceadmiral

OdgovorNapisal/-a franc5e » To Jun 18, 2019 07:08

Pa traktor, dobiš izpit brez da vidiš traktor, pa vsi vemo, kolko znanja je potrebno za vožnjo...., drugače pa rampa ni hec. :wink:
.....masaža je zakon.....
Uporabniški avatar
Marcel_Mastnak
Admiral

OdgovorNapisal/-a Marcel_Mastnak » To Jun 18, 2019 07:10

Glede traktorja nevem ce bo drzalo. Smo mi mogl vozit. Pa se zdaj vidim šolo vožnje v traktorju. Ampak ja. Za vse to je potrebno met zanimanje in pamet. Izpit sam po sebi je samo formalnost.
Uporabniški avatar
franc5e
Viceadmiral

OdgovorNapisal/-a franc5e » To Jun 18, 2019 07:28

Sigurno drži, opraviš B kategorijo in tečaj varnega dela, brez da vidiš traktor... :wink:
.....masaža je zakon.....
Darh
Kontraadmiral

OdgovorNapisal/-a Darh » To Jun 18, 2019 07:40

franc5e napisal/-a:Sigurno drži, opraviš B kategorijo in tečaj varnega dela, brez da vidiš traktor... :wink:

Ja opravit moras tecaj varnega dela, sicer pa tudi za B ali katerokoli drugo kategorijo ti tiste par ur, ki jih odvozis, ne pomeni kaj veliko pri izkusnjah. Imej oci odprte in glavo pri voznji, ali delu, pa je napak zelo malo, ali pa so majhne.
sealine
Kapitan bojne ladje

OdgovorNapisal/-a sealine » To Jun 18, 2019 08:14

Ne glede na to, ne vemo točno kaj se je zgodilo na Cresu vem pa le, da se mi je človek zasmilil. Postavil sem se v situacijo, ko prideš na dopust ves vesel spustiš čoln v vodo in konča se tako kot se je. Za nameček te pa dajo še na naslovnico 24 ur in ljudje se ti na veliko smejijo..
Uporabniški avatar
Marcel_Mastnak
Admiral

OdgovorNapisal/-a Marcel_Mastnak » To Jun 18, 2019 08:55

Zelo nehvalezen polozaj vsekakor.
Uporabniški avatar
1stofficer
Viceadmiral

OdgovorNapisal/-a 1stofficer » To Jun 18, 2019 09:08

Sem ravno delal kodo 96. V avtosoli te seveda NE ucijo spustit colna s prikolice. To se moras naucit pac sam ali pa ti kdo pri tem pomaga.

Je pa res super smola za tega nesrecnika, karkoli se je ze zgodilo ...
sealine
Kapitan bojne ladje

OdgovorNapisal/-a sealine » To Jun 18, 2019 09:13

Koda 96 ni namenjena zgolj prevozu čolnov, ampak tudi vsega drugega... Ne vem, če je prava primerjava ta: saj pri izpitu za avto te tudi ne učijo vozit prikolice..Običajno vsaj 90% ljudi kateri narediji izpit za voditelja vozijo svoja plovila na prikolicah, se strinjamo?Ali vsi, ki narediji izpit jih čaka plovilo v marini in ne potrebujejo osvojiti znanja o spustih?Zdelo se bi mi smiselno, da bi na izpitu posvečali pozornost takim stvarem..Mogoče pa samo jaz narobe razmišljam..
Uporabniški avatar
1stofficer
Viceadmiral

OdgovorNapisal/-a 1stofficer » To Jun 18, 2019 09:16

Smisel seveda je, to se strinjam. Le ne vem ce bi bila specifika za colne ali kaj drugega smiselna za klasicne avtosole. Morda kaksen namenski kratek tecaj ali kaj podobnega.
ennavtik
Poročnik fregate

OdgovorNapisal/-a ennavtik » To Jun 18, 2019 09:54

v teoriji si lahko vsak najde posnetke na youtubu kako nalagat in spuščat čolne v vodo, nekateri so dobro prikazani in razloženi. V praksi pa moraš (s)poznat dotično rampo in se prepričat kakšna je kjer greš to delat, jasno....

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 2 gosta