Potop colna zaradi dezja

Vse kar mislite, da ne spada v nobeno od zgornjih tem, je pa povezano z navtiko, dodajte sem

Moderatorji: moderator2, moderator

Primoz1
Višji vodnik
Prispevkov: 15
Pridružen: So Avg 04, 2018 08:02

Potop colna zaradi dezja

OdgovorNapisal/-a Primoz1 » So Jul 27, 2019 23:22

Čakam v neurju in se sprašujem zakaj nisem namontiral cerade....
Kako hitro se lahko čoln potopi zaradi dežja? Gre za kvarnerplasriko opatija 3.8m.
Me bo zjutraj se čakal?
Uporabniški avatar
alesjo
Admiral
Prispevkov: 4648
Pridružen: Ne Nov 04, 2012 12:16
Kraj: kras

Re: Potop colna zaradi dezja

OdgovorNapisal/-a alesjo » So Jul 27, 2019 23:53

:) te bo čakal, če ravno ne pade več kot kubik dežja :wink: tako da se nič ne boj, boš pač moral nekaj vode ven pobrat.
Primoz1
Višji vodnik
Prispevkov: 15
Pridružen: So Avg 04, 2018 08:02

Re: Potop colna zaradi dezja

OdgovorNapisal/-a Primoz1 » Ne Jul 28, 2019 08:59

Sem šel še vseeno v vodo in do colna prižgati pumpo (sem rekel pa tudi če akumulator crkne), da sem lažje zatisnil oko :D
Ob prvem svitu pa sem šel namontirat cerado.
Lesson learnd 8)
Uporabniški avatar
kasaudio
Admiral
Prispevkov: 3945
Pridružen: Po Dec 13, 2010 08:32
Kraj: Ljubljana

Re: Potop colna zaradi dezja

OdgovorNapisal/-a kasaudio » Ne Jul 28, 2019 11:54

Danes ob 6h zjutraj je bila v Martinščici na Cresu apokalipsa v smislu dežja. Po moji oceni je v pol ure padlo 100mm. Po celi širini naše terase se je voda odlivala na parkirišče spodaj kot slap.

Potopilo je vsaj dva čolna - manjšega okoli 4.5m sem pomagal reševati, večji >6m s suzuki 140 pa je še zmeraj dol.

Poleg vetra in valov je potrebno poskrbeti za odtekanje dežja, sicer je hitro sranje.
Xilinx Vivado HLx trainee
Uporabniški avatar
AEgir
Admiral
Prispevkov: 5964
Pridružen: Če Okt 04, 2012 20:29

Re: Potop colna zaradi dezja

OdgovorNapisal/-a AEgir » Ne Jul 28, 2019 15:35

Zato je najbolje imeti gumenjaka, ker je nepotopljiv. Ravno zanč sem na lastne oči videl kako prav to pride..

Slika
Finally, give that old outboard a hug—everyone needs some love now and again.
Uporabniški avatar
Marcel_Mastnak
Admiral
Prispevkov: 4013
Pridružen: So Jul 31, 2010 22:06
Kraj: Celje

Re: Potop colna zaradi dezja

OdgovorNapisal/-a Marcel_Mastnak » Ne Jul 28, 2019 21:10

Primoz1 napisal/-a:Čakam v neurju in se sprašujem zakaj nisem namontiral cerade....
Kako hitro se lahko čoln potopi zaradi dežja? Gre za kvarnerplasriko opatija 3.8m.
Me bo zjutraj se čakal?

Orng nalive je bil na prostem in pumpa na avtomatsko in nikol ni blo vode v njem in tud akomulator ni nikol spraznilo. Enkrat sem po pomoti izklopil pumpo s kolenom komeem šel ven in je bil dež celo noč in ni blo not 100l vode. Pumpo prizgal in odpeljal...
bozo
Kapitan
Prispevkov: 175
Pridružen: So Jan 28, 2012 14:41
Kraj: Sežana

Re: Potop colna zaradi dezja

OdgovorNapisal/-a bozo » Pe Avg 09, 2019 09:40

Še moje izkušnje... pred leti na Pagu, takrat še Maestral H50f, scalo kot iz škafa, voda je drla iz vseh strani, zjutraj je bil čoln poln vode, tako, da mi je ta čez krmno steno odtekala ven... pač je bilo potrebno vodo s korcem, oziroma takrat sem kar eno veliko skledo vzel, ven zmetat in je bila zadeve rešena. Je pa bilo tisti dan kar nekaj manjših plastik pod vodo.

Sedaj pa na gumenjaku raje ob napovedi večjih padavin (sicer bi blo dobro eno simple cerado si omislit) sprostim cev iz kalužne luknje v morje, na ta način dobim v avtomatsko v čoln par cm vode, to je pa tudi vse. Problem bi bil edino, če bi bila konzola slabo montirana in bi voda tekla v dvojno dno... za enkrat teh problemov nimam. Akumulatorji so v konzoli v škatlah, tako da tudi z elektriko ni problemov, cev ki pa gre izpod konzole v zadnji del, je pa višja od nivoja vode, ki priteče v čoln.
Roman 1
Admiral
Prispevkov: 2017
Pridružen: Ne Jun 01, 2008 20:15
Kraj: Novo mesto, Klimno

Re: Potop colna zaradi dezja

OdgovorNapisal/-a Roman 1 » Pe Avg 09, 2019 13:09

Mile tudi nima dobre izkušnje z dežjem.....
mirno morje

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 12 gostov