Upravno vrednotenje plovil in izvenkrmnih motorjev

Vse kar mislite, da ne spada v nobeno od zgornjih tem, je pa povezano z navtiko, dodajte sem

Moderatorji: moderator, moderator2

Uporabniški avatar
stajerc9
Poročnik bojne ladje

Upravno vrednotenje plovil in izvenkrmnih motorjev

OdgovorNapisal/-a stajerc9 » Sr Jan 15, 2020 10:44

Pozdravljeni,

Ali morda kdo ve kako nasa uprava vrednoti vrednost plovil in izvenkrmnih motorjev? Pravzaprav do katere starosti plovila ali motorja upoštevajo neko vrednost, da ti lahko stejejo v premozenje? :roll:
Sam imam gumenjak 2008 in motor 2003 (vse skupaj je po kupoprodajnih pogodbah vredno dobra 2k €). Sprasujem, ker ne zelim, da mi država ne odobri nekaterih vlog, ker bi presegal zaradi navtike neko določeno mejo. Ali je morda boljse, da vse skupaj prepisem na prijatelja?
Hvala za pomoc.
Kad' smo se kao deca igrali nemci-partizani, niko nije 'teo da bude nemac.. A sad :)
Uporabniški avatar
evovii
Admiral

Re: Upravno vrednotenje plovil in izvenkrmnih motorjev

OdgovorNapisal/-a evovii » Sr Jan 15, 2020 17:42

.
Veter v laseh, travarca v zobeh ;)
Darh
Viceadmiral
Kraj: Tu bolje

OdgovorNapisal/-a Darh » Sr Jan 15, 2020 17:53

Takoj prodaj, da res ne bos ob kaksen dodatek.
Aja, pa dopust je tud luksuz in te tudi zaradi tega lahko obdavcijo, ce izvejo da imas cas in denar za te zadeve.
Ce delas in ce transparentno placujes vse dajatve, ti za tiste 2 jurja noben ne more nic, ce si pa zavestno na zavodu, ti naj pa vse poberejo.
Lpd
Uporabniški avatar
Marcel_Mastnak
Admiral
Kraj: Celje

OdgovorNapisal/-a Marcel_Mastnak » Sr Jan 15, 2020 18:03

Zanimivo ljudstvo smo na tem planetu :roll:
Darh, da bi le še več bilo tebi somišljjenikov!
polanc
Admiral
Kraj: sevnica

OdgovorNapisal/-a polanc » Sr Jan 15, 2020 18:55

Ma sej ni tko hudo
dj75
Poročnik bojne ladje

OdgovorNapisal/-a dj75 » Sr Jan 15, 2020 20:20

Nč ne vrednotijo, mal srfajo po mornarju, Al vprašajo kolk je vredno...
Uporabniški avatar
stajerc9
Poročnik bojne ladje

OdgovorNapisal/-a stajerc9 » Sr Jan 15, 2020 21:17

Darh napisal/-a:Takoj prodaj, da res ne bos ob kaksen dodatek.
Aja, pa dopust je tud luksuz in te tudi zaradi tega lahko obdavcijo, ce izvejo da imas cas in denar za te zadeve.
Ce delas in ce transparentno placujes vse dajatve, ti za tiste 2 jurja noben ne more nic, ce si pa zavestno na zavodu, ti naj pa vse poberejo.
Lpd

Do sedaj sem bil vedno spostljiv do vseh na forumu, ker prvic te to nic ne stane, drugic pa naj bi bil forum namenjen, da si clani pomagajo v navtiki in tudi razno glede navtike (kot je je naslov teme) ampak do tebe sem pa trenutno izgubil vso spostovanje. Kdo je omenil zavod? Ti si ga v svoji glavi. Ves morda bi katerega pa res zanimalo taksno vprasanje, morda celo kaksnega clana, ki bodisi prejema otroski doklad pa ali pa olajsavo za vrtec. Ampak pustimo to pri miru. Postavil sem dokaj primerno vprasanje in ti si zacel blatit post z mnenjem naj mi vse vzamejo in me oznacil za nekaj kar ni res? Na podlagi cesa? Par stavkov? Prav tako mi pa nisiodgovoril na vprasanje ce slucajno nisi opazil in si mogoce pritegnil se kaksnega clana v ta tvoj ozki tunel razmislanja in je mogoce pricel razmisljat ja Darh ma pa mogoce res prav in s tem se pospesil morebitno dodatno blatenje posta, ki bi po 15 odgovorih se vedno ostal neodgovorjen. Otrocje.

Mogoce je edino moja krivda da sem v temo napisal vloge namesto, da bi bil konkreten ampak nisem pricakoval da te bo to tak podzgalo

Aja pa se nekaj ti predsednik zdruzenja proti prejemnikom drzavne denarne pomoci- SEM zaposlen ampak hkrati prejemam se 2 štipendiji ker ob delu opravljam še magisterij, ena izmed njih je redna, druga pa je iz naslova pravno-ekonomoskih znanosti. In ja mogoce se naj slisi se tako banalno ampak tudi ta 2k mi jih lahko odneseta, ker imajo zelo nizko postavljene kriterije visine osebnega premozenja in moras bit pazljiv kaj lastis. Tega pa ne zelim, ker vem kako trdo je treba delati za vsak pridobljen € in usklajevati delo in izobrazevanje hkrati. Pa vendarle tudi moj cas, ki ga za to namenim je lahko nagrajen, ki ti pa da se samo dodaten zagon. Ampak ocitno je po tvojem mnenju, ta forum namenjen samo ljudem s 35m jahto in lastnim privezom na samotnem otoku in jih bas briga za zakonodajo, ker oni so kralji sveta. Drugim pa kr naj vse vzamejo, da bo ja njim se kaj vec prikapljajo v njihov moscnicek.

Js sn na tem mestu zakljucil s to temo, ker taksen prikazan primitivizem ne spada na odprt forum in prav tako ne vsak tvoj in moj nadaljni odgovor ampam zgolj zs. Tam lahko nadaljujema, odgovor si bom pa pobrskal na googlu, ker on mi pa mogoce ne bo rekel, ce brskas to temo ti pa kr naj vse poberejo.
.
Pa lep vecer
Kad' smo se kao deca igrali nemci-partizani, niko nije 'teo da bude nemac.. A sad :)
Darh
Viceadmiral
Kraj: Tu bolje

OdgovorNapisal/-a Darh » Če Jan 16, 2020 05:31

Ves, sem ti lepo napisal, da ce delas in ce placujes vse dajatve, da te nima biti kaj strah, ce si pa zavestno na zavodu, ti pa pac naj vzamejo vse podpore, se ve, da po dolocenem casu, ce ti slucajno pripada zavod ob izgubi sluzbe, ki se lahko danes hitro zgubi ( in tudi hitro dobi).
Se pravi ti delas in studiras, dobis placo in se stipendijo. Hvala bogu, si priden, ce je pa tvoja lestvica tako ozka, ti pa tukaj mi ne mormo pomagat in se bos moral sam pozanimat pri ustreznih institucijah.
Nisem lastnik 35 m jahte in nimam svojega priveza, imam le napihljivo blazino, odlicno zeno in prekrasna 2 otroka ki kadar smo skupaj, najbolj uzivamo ravno na njej.
Ujezijo me pa ljudje, ki so zavestno na zavodu, da vlecejo denar in razne podpore, ki ga moramo vsi mi zaposleni ali podjetniki vplacevati v drzavno malho, oni se nam pa veselo smejijo in govorijo, da njim se pa ne splaca delat, ker itak dobi jurja z vsem podporam ker ga boli hrbet, pa roke, pa to je pretezko zame,........
Nisem te imel namena zanicevati ali uzaliti, ce sem te, se ti opravicujem, odgovora za tvoje podpore, ti pa tudi noben na forumu ne more dat, se pravi se sam pozanimaj in ne sprasuj tukaj ( za moje pojme) tako osebnih stvari.
Lpd pa uspesno resitev.
Uporabniški avatar
pajer1
Admiral
Kraj: Ljubljana, Marina Umag

OdgovorNapisal/-a pajer1 » Če Jan 16, 2020 09:49

stajerc9 napisal/-a:Pozdravljeni,

Ali morda kdo ve kako nasa uprava vrednoti vrednost plovil in izvenkrmnih motorjev? Pravzaprav do katere starosti plovila ali motorja upoštevajo neko vrednost, da ti lahko stejejo v premozenje? :roll:
Sam imam gumenjak 2008 in motor 2003 (vse skupaj je po kupoprodajnih pogodbah vredno dobra 2k €). Sprasujem, ker ne zelim, da mi država ne odobri nekaterih vlog, ker bi presegal zaradi navtike neko določeno mejo. Ali je morda boljse, da vse skupaj prepisem na prijatelja?
Hvala za pomoc.

Zanimiva štorija že v prvem postu, ki ponuja vprašanje, kako prevarat državo, da mi ne vzame nekaj kar mi "pripada"!
Se pravi, "nategnu" bi FURS, da ..... Skratka, kako bi imel, pa ne bi imel!

V zadnjem postu pa o poštenju, morali, pridnosti, spoštovanju, itd.

Dvoličnost čez vse.

Resnica je kot sonce. Vsi vidimo zaradi njega, gledat ga pa ne moremo.
pajer 1

Kdor misli, da ne zna molit, naj gre na morje!
Uporabniški avatar
kasaudio
Admiral
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a kasaudio » Če Jan 16, 2020 10:18

Haloooo, človek je postavil jasno vprašanje vi pa nekaj moralizirate!! Pa koji vas k...c briga kaj in kako. Pred svojim pragom pometite in ne pišite gluposti!!!

Drugače pa moje izkušnje... (morda bo kdo iz napisanega tudi zame imel ideje da državi kradem...) - uprava te pozove, da navedeš vrednost plovila ki si ga lastiš - sam jo moraš določit in jaz sem za svojega navedel realno oceno kot bi bila, če bi prodajal.
Xilinx Vivado HLx trainee
Uporabniški avatar
evovii
Admiral

OdgovorNapisal/-a evovii » Če Jan 16, 2020 11:28

Če se jaz prav spomnim (pa ne me držat za besedo), ko se je šlo za otroški dodatek so me pozvali, da jim javim koliko je vredno plovilo. Takrat mislim, da v kolikor vrednost ni presegala 6.000 eur ti ga niso upoštevali v izračunu. To je bilo cca 7 let nazaj. Mislim, da je podobno za avtomobile. V kolikor je dovolj star in ni vreden več kot je definirano potem naj ne bi padel v obračun.
Lahko pa da se je že kaj spremenilo.

p.s. tole sem mislil napisat že v zgornjem postu vendar, ker nisem bil siguren sem raje vse skupaj pobrisal. Sem mislil, da ti bo kdo odgovoril ki dejansko bolje pozna situacijo :wink:
Uporabniški avatar
Kristijan
Poročnik fregate

OdgovorNapisal/-a Kristijan » Če Jan 16, 2020 11:57

Evo, izkušnja iz prve roke: s sestro sva solastnika jadrnice in je lani prejela dopis, da mora javit vrednost plovila. Ker je jadrnica samogradnja nekega dokazila o vrednosti plovila nimamo, zato smo javili vrednost, za katerega je jadrnica zavarovana. Po zavarovalni polici je bil njen delež 3100eur, ki so ga upoštevali pri otroškem dodatku.
Uporabniški avatar
evovii
Admiral

OdgovorNapisal/-a evovii » Če Jan 16, 2020 13:09

Kristijan napisal/-a:Evo, izkušnja iz prve roke: s sestro sva solastnika jadrnice in je lani prejela dopis, da mora javit vrednost plovila. Ker je jadrnica samogradnja nekega dokazila o vrednosti plovila nimamo, zato smo javili vrednost, za katerega je jadrnica zavarovana. Po zavarovalni polici je bil njen delež 3100eur, ki so ga upoštevali pri otroškem dodatku.

Mogoče je plačala, ker je vrednost plovila nad 6000 (3100x2)? Sam špekuliram :twisted:
Uporabniški avatar
Kristijan
Poročnik fregate

OdgovorNapisal/-a Kristijan » Če Jan 16, 2020 13:20

Vrednost je 12400eur (na vpisnem listu smo štirje lastniki) :D

Ampak kljub temu je njen delež samo 3100eur...
Uporabniški avatar
stajerc9
Poročnik bojne ladje

OdgovorNapisal/-a stajerc9 » Če Jan 16, 2020 14:23

No sedaj pa ze imam malo lepso sliko, hvala vam kasaudio, evovii ter kristijan. Bomo videli ce bo do klica sploh prislo, ker ce bodo pogledali letnik in sedaj novo nabavne cene, bodo pomoje crtali v izracunu. Ali pa res vzeli visjo vrednost, ki jo bodo dobili nevem kje, vendar dvomim. Hvala se enkrat za odgovore 8)

Kdo je na strani

Po forumu brska: hosteter in 3 gosti