Upravno vrednotenje plovil in izvenkrmnih motorjev

Vse kar mislite, da ne spada v nobeno od zgornjih tem, je pa povezano z navtiko, dodajte sem

Moderatorji: moderator, moderator2

Uporabniški avatar
Stopi
Admiral
Kraj: Ljubljana

Re: Upravno vrednotenje plovil in izvenkrmnih motorjev

OdgovorNapisal/-a Stopi » Po Jan 20, 2020 16:16

stajerc9 napisal/-a:... ker ce bi js imel enkrat taksno placo, bi pac dal sloveniji kakor je po zakonu...

Ti si torej sam postavljaš zakone oz. pravila? Če boš enkrat imel veliko, boš plačal kot velevajo zakoni, ker pa sedaj nimaš toliko, pač ne boš upošteval zakonov in boš raje goljufal... :roll: Kot vsi goljufi, ki imajo vedno neke izgovore in opravičujejo svoja dejanja oz. goljufije. Zakoni so zato, da jih spoštujemo, se pa absolutno strinjam, da so nekateri zgrešeni, morda celo nepravični, a dokler veljajo, jih je treba upoštevati. Sem pa takoj za akcijo, da jih spremenimo. Marchi je že začel... :wink: :!:
Uporabniški avatar
stajerc9
Poročnik bojne ladje

OdgovorNapisal/-a stajerc9 » Po Jan 20, 2020 16:54

Stopi napisal/-a:
stajerc9 napisal/-a:... ker ce bi js imel enkrat taksno placo, bi pac dal sloveniji kakor je po zakonu...

Ti si torej sam postavljaš zakone oz. pravila? Če boš enkrat imel veliko, boš plačal kot velevajo zakoni, ker pa sedaj nimaš toliko, pač ne boš upošteval zakonov in boš raje goljufal... :roll: Kot vsi goljufi, ki imajo vedno neke izgovore in opravičujejo svoja dejanja oz. goljufije. Zakoni so zato, da jih spoštujemo, se pa absolutno strinjam, da so nekateri zgrešeni, morda celo nepravični, a dokler veljajo, jih je treba upoštevati. Sem pa takoj za akcijo, da jih spremenimo. Marchi je že začel... :wink: :!:

Nope, ni bilo tako misljeno. Pravim na njihovem mestu, da je en kurc al zasluzis 17 al pa 20 miljonov na sezono, kr tak neves kam z dnarjem, ce si dokaj normaln. Teb ne more noben preprecit prenos lastnistva vredne ali ne vredne stvari in jih tut kurc briga za kaj si to nardil razen ce nisi ze v nekem stecajnem postopku kjer se tvoje prmeozenje obravnava kot stecajna masa. Tukaj po mojem mnenju drzava da odprte roke, le na tebi je kaj bos storil. Ker si cist po legalni poti naredil vse, namera zakaj pa ni dokazljiva.
Prva stvar v kateri se strinjas z mano v celi tej zgodbi.
Napredujeva :P
Kad' smo se kao deca igrali nemci-partizani, niko nije 'teo da bude nemac.. A sad :)
igor11
Kontraadmiral
Kraj: ljubljana

OdgovorNapisal/-a igor11 » Po Jan 20, 2020 20:05

Naša država je po moje nepoštena oz. guljufiva, za davkoplačavalce vsi roki veljajo in so hude obresti, za njih ne velja. Vložiš vlogo za štipendijo avgusta in Januarja še nimaš odločbe rok en mesec noben ne odgovarja, vse ugodnosti za državljane ki nam pripada se zakrije, moj znanec, ki ima neprofitno najemnino na MOL, je zvedel od sosedeov, da se najemnini vsakih 5 let znižaš z ponovnim točkovanjem in šel na JSSMOL in mu niso nič kaj dosti razložili ( so se delal neumne), ampak je sam uredil točkovanje in isti JSSMOnaL mu je znižal najemnino. PO domače so ga hotel nategnit , naj kar plačuje več kot bi sicer. V večini primerov se zmotijo v tvojo škodo, do sedaj so se pri naši družini so se samo enkrat v svojo ( državo), veliko rokov zamudijo in noben ne odgovarja. Otrok se rudi konec meseca Maja vlogo za znižanje plačila vrtca vložiš 1 Junija in uslužbenec CSD z nasmehom pove, Da si zamudu en mesec, tko da se ti upošteva šele Julija. Ko pa na CSD zamudijo rok , založijo vlogo, zračunajo ( se zmotjo) prenisko porodniško za 100 eur., pa noben ne odgovarja in plača zamudne obresti oz. kazni, še upravičjo se ne, se zgovarjajo na preobremenjenost.
V taki državi moraš postati iznajdljiv, da lahko normalno živiš, tko sem ugotovu ene 10 let nazaj, da pri nas je poštenjak bedak in revež, zato bomo po domač mutel še naprej oz jih bo nas bo zmeram več.
morje, morje...
Uporabniški avatar
stajerc9
Poročnik bojne ladje

OdgovorNapisal/-a stajerc9 » Po Jan 20, 2020 21:53

igor11 napisal/-a:Naša država je po moje nepoštena oz. guljufiva, za davkoplačavalce vsi roki veljajo in so hude obresti, za njih ne velja. Vložiš vlogo za štipendijo avgusta in Januarja še nimaš odločbe rok en mesec noben ne odgovarja, vse ugodnosti za državljane ki nam pripada se zakrije, moj znanec, ki ima neprofitno najemnino na MOL, je zvedel od sosedeov, da se najemnini vsakih 5 let znižaš z ponovnim točkovanjem in šel na JSSMOL in mu niso nič kaj dosti razložili ( so se delal neumne), ampak je sam uredil točkovanje in isti JSSMOnaL mu je znižal najemnino. PO domače so ga hotel nategnit , naj kar plačuje več kot bi sicer. V večini primerov se zmotijo v tvojo škodo, do sedaj so se pri naši družini so se samo enkrat v svojo ( državo), veliko rokov zamudijo in noben ne odgovarja. Otrok se rudi konec meseca Maja vlogo za znižanje plačila vrtca vložiš 1 Junija in uslužbenec CSD z nasmehom pove, Da si zamudu en mesec, tko da se ti upošteva šele Julija. Ko pa na CSD zamudijo rok , založijo vlogo, zračunajo ( se zmotjo) prenisko porodniško za 100 eur., pa noben ne odgovarja in plača zamudne obresti oz. kazni, še upravičjo se ne, se zgovarjajo na preobremenjenost.
V taki državi moraš postati iznajdljiv, da lahko normalno živiš, tko sem ugotovu ene 10 let nazaj, da pri nas je poštenjak bedak in revež, zato bomo po domač mutel še naprej oz jih bo nas bo zmeram več.

Se strinjam Igor in strinjam se zato, ker vedno sta dve plati gledanja na to tematiko, subjektivno in objektivno. Objektivno gledano, zakoni so zakoni in jih je kot drzavljan treba spostovati, se strinjam. Subjektivno je pa odvisno tvoje izkustvo z drzavo, tisti, ki niso meli veliko opravka z njo in je slo vedno vse lepo skozi so precej strogega mnenja kako in kaj je treba, jaz pa lahko pripomnem da nisem imel lepih vedno pozitivnih izkusenj. Se spomnem se kot nevem 19 let star student, ko sem bival v studenstkem in je ze bilo novo solsko leto, vlogo za stipendijo sem vlozil avgusta menda in od drzave ni bilo ne duha ne sluha, sem klical tja ces novembra smo se in jaz se kar nisem prejel odlocbe, kako si naj placam stanarino in vse kar sem dobil od povratne informacije je bilo tole in citiram: veliko guzvo imamo, ko boste na vrsti bote. Si pa ta cas sposodite od starsev. In je odlozla slusalko. Mislim halooo, ti si nek drzavni uradnik in nimas 5 pik kar se tice odnosa. Nisn te klico, da te uprasam al si za malco jedla banano al araside ampak samo za obrazlozitev podaljsanga roka. Potem enkrat sem se klical in je bil odgovor enak vendar malo lepsi ces da naj pocakam itd. Uglavnem odlocbo sem dobil decembra, prvo izplacilo januarja, od takrat je pa ze minilo 3 solske mesece/stanarine.. Tudi brat ni imel dobre izkusnje z njimi kot samohranilec kar se tice otroskih dodatkov in vrtca ampak kaj ces. Mi moramo delati vse po pravilih oni se pa lahko delajo norca iz nas, no vsaj do nekaterih da ne bom krivicn. In ja se strinjam, ko oni nekajo delajo al pa so nardil narobe ni niti opravicila, odgovora, noben ne odgovarja, ko pa si ti kaj storil ti pa noc in dan na glavo bdijo. In pol naj ima clovek se zaupanje v tak sistem. Pa da ne bom krivicn, nekatere stvari imamo poslihtane, nekatere so pa cisto mimo. Zato pa je najboljse ce se le da lepo zasluziti, da ti je ze vseeno al ti neki vzamejo al pa ne, pa da mas kar se da najmanj opravka z njimi.
Kad' smo se kao deca igrali nemci-partizani, niko nije 'teo da bude nemac.. A sad :)
Uporabniški avatar
Marchi
Admiral

OdgovorNapisal/-a Marchi » To Jan 21, 2020 10:50

Marchi napisal/-a:Evo sem napisal predlog vladi za ukinitev dodatnega davka na plovila. Nekje je treba začet. :wink:
Ko bo objavljeno, lahko lajkate tu

viewtopic.php?f=13&t=25257

Kdo je na strani

Po forumu brska: Bing [Bot] in 1 gost