Plovila na Hrvaškem - Korona in meja

Vse kar mislite, da ne spada v nobeno od zgornjih tem, je pa povezano z navtiko, dodajte sem

Moderatorji: moderator2, moderator

Uporabniški avatar
kr en
Admiral
Prispevkov: 6703
Pridružen: So Nov 22, 2008 21:20
Kraj: From sea to sky
Kontakt:

Re: Plovila na Hrvaškem - Korona in meja

OdgovorNapisal/-a kr en » Sr Maj 06, 2020 19:33

No1, dej se pozanimaj pri LK in policiji v NG, če lahko ti, brez skiperskega izpita, opravljaš to storitev. Ker v nasprotnem primeru, te bodo vrgli v karanteno in si v riti.
Ker jaz resno razmišljam v tej smeri. Tisti, ki imajo barke v SLO, jih na suhem že veselo rihtajo. Mi jih pa se pogledat ne smemo it. :(
"..Jer ovi ljudi normalni, tako su mi dosadni..." Jasmin Stavros
Uporabniški avatar
Roberth1
Admiral
Prispevkov: 2042
Pridružen: Po Avg 15, 2011 20:32
Kraj: Kranj - Vraniči - Červar

Re: Plovila na Hrvaškem - Korona in meja

OdgovorNapisal/-a Roberth1 » Sr Maj 06, 2020 20:31

Če ne bo dostopa do bark in nepremičnin v kratkem, bo tudi moja spremenila državo... moram še kupit Slo. zastavo.
No.1, za trening lahko naprej pluješ z manjšo, da se navadiš dimenzij... pol pa pride sosed na vrsto!
https://vodovod-rh.si/
plima
Poročnik bojne ladje
Prispevkov: 87
Pridružen: Pe Jul 16, 2010 19:37

Re: Plovila na Hrvaškem - Korona in meja

OdgovorNapisal/-a plima » Sr Maj 06, 2020 21:46

Na avtocesti opažam čedalje več romunov, Madžarov, ki z kombiji drvijo proti zahodu. Najverjetneje v IT. Ali je že kaj več znanega glede prehoda in povratka preko IT meje.
Sicer pa je ta korona en velik nateg. Ko prične vrednost delnic in skladov rasti se lahko pričakuje neka pizdarija. Tako je bilo 2008, tako je sedaj, tako bo v prihodnje. Vlade pa itak ne prikažejo realne slike situacije. Velja načelo "drži narod v negotovosti pa mu boš lahko vladal". Ko poslušam vladne govorce in njihove podanike kako z veseljem razglašajo, da so sprostili ukrepe gibanja, frizerje, lokale...… mi gre na bruhanje. Mislijo, da jim bomo sedaj ploskali in jih častili do nebes.
Tudi prej smo se večina gibali izven občin (nekateri so pač imeli smolo in naleteli na kakšnega bedaka, ki jih je oglobil), se družili in se strigli, pa smo še vsi živi. Ali je kdo videl kakšnega poslanca/poslanko v parlamentu, ki ni bil brezhibno urejen in je bil zaraščen? Mogoče pa ima parlament svoj frizerski salon. Ne vem.
Žal mi je edino starejših, ki so res rizična skupina in jih strpajo v domove in si ne morejo sami pomagati. Ko bi za njih bolje poskrbeli bi bilo bolj smiselno.
Uporabniški avatar
MareC
Admiral
Prispevkov: 3287
Pridružen: Če Mar 06, 2008 08:20
Kraj: Ljubljana... Otok

Re: Plovila na Hrvaškem - Korona in meja

OdgovorNapisal/-a MareC » Sr Maj 06, 2020 21:48

plima napisal/-a:Na avtocesti opažam čedalje več romunov, Madžarov, ki z kombiji drvijo proti zahodu. Najverjetneje v IT. Ali je že kaj več znanega glede prehoda in povratka preko IT meje.
Sicer pa je ta korona en velik nateg. Ko prične vrednost delnic in skladov rasti se lahko pričakuje neka pizdarija. Tako je bilo 2008, tako je sedaj, tako bo v prihodnje. Vlade pa itak ne prikažejo realne slike situacije. Velja načelo "drži narod v negotovosti pa mu boš lahko vladal". Ko poslušam vladne govorce in njihove podanike kako z veseljem razglašajo, da so sprostili ukrepe gibanja, frizerje, lokale...… mi gre na bruhanje. Mislijo, da jim bomo sedaj ploskali in jih častili do nebes.
Tudi prej smo se večina gibali izven občin (nekateri so pač imeli smolo in naleteli na kakšnega bedaka, ki jih je oglobil), se družili in se strigli, pa smo še vsi živi. Ali je kdo videl kakšnega poslanca/poslanko v parlamentu, ki ni bil brezhibno urejen in je bil zaraščen? Mogoče pa ima parlament svoj frizerski salon. Ne vem.
Žal mi je edino starejših, ki so res rizična skupina in jih strpajo v domove in si ne morejo sami pomagati. Ko bi za njih bolje poskrbeli bi bilo bolj smiselno.


bravo :wink: :wink: :wink:
Uporabniški avatar
jozko
Admiral
Prispevkov: 1816
Pridružen: Ne Apr 07, 2013 10:57

Re: Plovila na Hrvaškem - Korona in meja

OdgovorNapisal/-a jozko » Sr Maj 06, 2020 21:54

plima napisal/-a:...Tudi prej smo se večina gibali izven občin (nekateri so pač imeli smolo in naleteli na kakšnega bedaka, ki jih je oglobil)...

Zanima me, če je bil kdo od nas, oziroma, če kdo pozna koga, ki je bil zaradi tega "oglobljen" in koliko je globa znašala :?:
Prijatelje bolj cenim po tem, koliko preplujejo in ne po tem, kako veliko barko imajo!
Uporabniški avatar
MareC
Admiral
Prispevkov: 3287
Pridružen: Če Mar 06, 2008 08:20
Kraj: Ljubljana... Otok

Re: Plovila na Hrvaškem - Korona in meja

OdgovorNapisal/-a MareC » Sr Maj 06, 2020 21:58

jozko napisal/-a:
plima napisal/-a:...Tudi prej smo se večina gibali izven občin (nekateri so pač imeli smolo in naleteli na kakšnega bedaka, ki jih je oglobil)...

Zanima me, če je bil kdo od nas, oziroma, če kdo pozna koga, ki je bil zaradi tega "oglobljen" in koliko je globa znašala :?:

prehod občine Kamnik/Domžale
usatvljena pri Jaršah
vsak po 400€ če plačata takoj 200€
fuck...ing Janševa policijska država in strah pred lastno senco, upam, da se narod dvigne in gre pred parlament
No. 1
Admiral
Prispevkov: 1231
Pridružen: Ne Maj 23, 2010 22:26
Kraj: Vodice & Novigrad

Re: Plovila na Hrvaškem - Korona in meja

OdgovorNapisal/-a No. 1 » Sr Maj 06, 2020 23:21

jozko napisal/-a:Zanima me, če je bil kdo od nas, oziroma, če kdo pozna koga, ki je bil zaradi tega "oglobljen" in koliko je globa znašala :?:

Ker je tema Hrvaška... "Mi" smo imeli policijo na meji vsake občine, sicer če si iskal kako hudo bližnjico si lahko ušel, na vseh vpadnicah pa 24/7 policaji in gasilci. Dokler ni bilo ePropustnice je vsak k je mel firmo pisal in žigosal za vse k so rabili neke "propustnice". Potem pa je prišla ePropustnica in ni bilo izpadov. Dobil si QR kodo, pokazal policaju skozi okno, on je skeniral in si šel skozi ali pa obrnil. Določena je bila relacija in čas veljavnosti.

Moje mnenje je da so bili učinkoviti, brez nekega bv zavajanja nategovanja da ne hodit iz občine v občino in potem kaznovanje ipd. Podobno je zdej v SLO z gostilnami ko greš lahko samo z domačimi istočasno pa referendumi dijakov in nevemkaj... ni repa ne glave in komunikacije v teh SLO ukrepih.
Wellcraft 2600 Martinique
boris1
Admiral
Prispevkov: 787
Pridružen: Sr Jan 09, 2019 11:28
Kontakt:

Re: Plovila na Hrvaškem - Korona in meja

OdgovorNapisal/-a boris1 » Če Maj 07, 2020 00:51

MareC napisal/-a:fuck...ing Janševa policijska država in strah pred lastno senco, upam, da se narod dvigne in gre pred parlament


Mare to so prave besede. Predsednik je kriv za virus, za maske , za vreme, skratka kriv je za vse. Počivavšek je bil opevan in zlat v vladi komedijanta. Danes pa je največji sovražnik ljudstva. Zadnji čas je da vstanemo in gremo na kolo :shock:
LP
Boris
CAR
Admiral
Prispevkov: 2269
Pridružen: Sr Mar 26, 2008 19:54
Kraj: Ljubljana - ACI Supetarska draga - Rab

Re: Plovila na Hrvaškem - Korona in meja

OdgovorNapisal/-a CAR » Če Maj 07, 2020 07:00

Nisem ne levi ne desni, se pa vsi borijo za stolcke da bi kradli. To kar je pa sedaj pa presega vse meje, temu se rece fašictično vodenje fašista. Mogoče se pa le enkrat Čeferin premisli in stopi v politiko ter nazete to golazen.
You can't control the wind, but you can adjust your sails.
Uporabniški avatar
jozko
Admiral
Prispevkov: 1816
Pridružen: Ne Apr 07, 2013 10:57

Re: Plovila na Hrvaškem - Korona in meja

OdgovorNapisal/-a jozko » Če Maj 07, 2020 07:01

boris1 napisal/-a:... Predsednik je kriv za virus, za maske , za vreme, skratka kriv je za vse. Počivavšek je bil opevan in zlat v vladi komedijanta. Danes pa je največji sovražnik ljudstva. Zadnji čas je da vstanemo in gremo na kolo :shock:

V tej in še nekaterih drugih temah je bilo dosti napisanega kdaj "se bo lahko šlo na barke" :idea:

Sedaj bi pa kar na enkrat bili s kolesi zadovoljni :roll: :?: :oops:
Prijatelje bolj cenim po tem, koliko preplujejo in ne po tem, kako veliko barko imajo!
omas
Admiral
Prispevkov: 728
Pridružen: Po Avg 24, 2015 13:49

Re: Plovila na Hrvaškem - Korona in meja

OdgovorNapisal/-a omas » Če Maj 07, 2020 08:02

jozko napisal/-a:
plima napisal/-a:...Tudi prej smo se večina gibali izven občin (nekateri so pač imeli smolo in naleteli na kakšnega bedaka, ki jih je oglobil)...

Zanima me, če je bil kdo od nas, oziroma, če kdo pozna koga, ki je bil zaradi tega "oglobljen" in koliko je globa znašala :?:

Kolega je gonil s Slovenj gradca na Kope in so mu na vrhu povedali policaji da je 300m v Mislinjski obcini.. 400€.
plima
Poročnik bojne ladje
Prispevkov: 87
Pridružen: Pe Jul 16, 2010 19:37

Re: Plovila na Hrvaškem - Korona in meja

OdgovorNapisal/-a plima » Če Maj 07, 2020 08:49

Vlade niso krive za virus, vreme,...Dejstvo je, da je virus prisoten. Kako je nastal, umetno, naravno, to je že drugo vprašanje. Je pa dejstvo, da vse te tegobe znajo izkoristiti sebi v prid in uvajajo neživljenske ukrepe. Pravkar sem slišal, da smo v SLO zadnji v EU, ki sproščamo javni prevoz, šole od 3. razreda bodo zaprte do jeseni, pa še se bo kaj našlo. Nihče pa se ne vpraša kdo bo vse te ukrepe plačal. Plačali bomo mi davkoplačevalci (davki na nepremečnine, plače, luksuz, plovila....).
Sedaj pa še grozijo z drugim valom virusa, pol bomo pa zopet v rit.
Uporabniški avatar
bojan11
Admiral
Prispevkov: 665
Pridružen: Ne Feb 17, 2008 21:24
Kraj: Trebnje
Kontakt:

Re: Plovila na Hrvaškem - Korona in meja

OdgovorNapisal/-a bojan11 » Če Maj 07, 2020 09:18

Jaz pa sem mnenja da so tale "virus" prevec skovali v oblake in to iskoristili za kontrolo nad ljudmi. Ves čas te "korone" sem leteči, pa ne samo medobčinsko ampak po EU. Prehajanje mej znotraj EU ni problem, samo HR je najbolj "zaprta" , ampak tudi tam gre. Kar se samih ukrepov tiče, so pa 100% pretiravali, ker če malo pogledamo statistiko, je sedaj smrtnost manjša kot leto dni nazaj. V samem domu starejših v Šmarje pri Jelšah, je lansko leto v mesecu dni zaradi navadne plučnice umrlo mislim da 24 ljudi, letos za čas "korone" pa v mesecu dni 21 ljudi z korono. Res je hudo ko kdo izgubi bljižnjega, ne glede na to ali je star 40 ali 85 let, ampak ljudje smo umirali in bomo umirali, ker to je cikel življenja. No, ravno v ponedeljek ponoči sem se vrnil iz Francije, res da so bili Francozi v popolnem lock downu mesec dni, še vedno imajo ukrepe, ampak kar sedaj obratuje, pa obratuje normalno. Na črpalkah delavci ne uporabljajo mask, tudi pri drugih ljudeh ki se jih opazoval, sem opazil da se maske uporabljajo v cca 30%, se pravi 70% ljudi jih ne uporablja. Delavci v marini, kjer sem bil, popolnoma vsi brez mask.

Poznam 4 primere ki so oboleli zaradi "korone", vsi so OK, eni so lažje eni malo težje preboleli in so sedaj OK. Samo eden je bil bolan kot hudič, ampak pri njemu je bil tudi problem, ker je bil že lansko leto 2 meseca v bolnici, ker se mu je popolnoma sesedel imunski sistem. Eden od poznanih, je imel malenkost povišano temperaturo in je bil čez par dni popolnoma ok. Tako da vse tukaj okoli "korone" je relativno, kot pri npr gripi, eni jo lažje prebolijo, eni težje.

Kar se tiče morebitnega 2 vala, pa je itak normalno, da se jeseni-pozimi pojavi več bolanih ljudi zaradi gripe, plučnice, angine itd, ampak to sedaj sploh ne bi smel biti problem, ker se itak zapravi ogromno denarja (v milijonih) zaščitne opreme in seveda bo nakupljenih ogromno respiratorjev. Tako da bolnice imamo, in bolnice naj delajo, če že plačujemo zdravstveni sistem. Od nekdaj so bile bolnice zato, da se pomaga ljudem, in kdor bo imel pljučna ali kakršna koli druga obolenja, naj bo sprejet v bolnico in ustrezno zdravljen. Ni ga hudiča, da naši vrli politiki ne bodo do drugega vala kupili dovolj ustreznih zasčitnih sredstev za lajšanje bolečin pacientom.

Ko na koncu potegnem črto, me samo zanima kdo na svetu ima tako močan vpliv, da je zaustavil celoten svet in kakšen mu je namen. Ali je to želja po popolnem nadzoru prebivalstva, definitivno ni namen zmanjšati populacije, ker v tem primeru ne bi bilo ukrepov za preprečitev širitve virusov, ali kaj drugega. Bomo povedali čez kakšno leto, ko bomo videli kako in kaj.

Do takrat, pa veselo na delo, da bomo lahko kmalu malo zapluli z našimi plovili in se ob hlanem pivu ali gemištu oddahnili od stresa :D
mato
Admiral
Prispevkov: 817
Pridružen: Pe Apr 25, 2014 13:27
Kraj: Škofja loka

Re: Plovila na Hrvaškem - Korona in meja

OdgovorNapisal/-a mato » Če Maj 07, 2020 09:58

Pa bo še ena tema zašla iz svoje teme... :cry:
Mato :wink:
sovjet
Kontraadmiral
Prispevkov: 285
Pridružen: To Okt 13, 2009 16:03

Re: Plovila na Hrvaškem - Korona in meja

OdgovorNapisal/-a sovjet » Če Maj 07, 2020 10:28

Kdaj potem Hrvati odprejo meje za lastnike plovil / turiste iz slo?

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 3 gosti