Plovila na Hrvaškem - Korona in meja

Vse kar mislite, da ne spada v nobeno od zgornjih tem, je pa povezano z navtiko, dodajte sem

Moderatorji: moderator2, moderator

Uporabniški avatar
Grega295
Admiral
Prispevkov: 3222
Pridružen: Ne Apr 04, 2010 21:50

Re: Plovila na Hrvaškem - Korona in meja

OdgovorNapisal/-a Grega295 » Po Avg 24, 2020 20:21

.
Nazadnje spremenil Grega295, dne Po Avg 24, 2020 20:48, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
Lure
Admiral
Prispevkov: 711
Pridružen: Če Nov 06, 2008 18:58
Kraj: Ljubljana - Izola

Re: Plovila na Hrvaškem - Korona in meja

OdgovorNapisal/-a Lure » Po Avg 24, 2020 20:45

(2) Če Vlada Republike Slovenije zaradi poslabšanja epidemioloških razmer v skladu s prejšnjim odstavkom uvrsti na
seznam držav z epidemiološko visokim tveganjem za okužbo
z nalezljivo boleznijo COVID-19 (rdeči seznam) sosednjo državo ali njeno administrativno enoto, se 9. člen tega odloka ne
uporablja tudi za:
1. osebo, ki je državljan Republike Slovenije ali tujec s
stalnim bivališčem v Republiki Sloveniji in je lastnik nepremičnine ali bivalnega plovila v sosednji državi, iz katere vstopa
v Republiko Slovenijo, in to izkaže z ustreznimi listinami, ter
njene ožje družinske člane, pod pogojem, da se vračajo v Republiko Slovenijo v 48 urah po izstopu;
2. osebo, ki je državljan Republike Slovenije ali tujec s
stalnim bivališčem v Republiki Sloveniji in ima na podlagi pogodbe o zakupu oziroma najemu ali drugi pogodbi pravico do
uporabe nepremičnine, bivalnega plovila ali parcele v avtokampu v sosednji državi, iz katere vstopa v Republiko Slovenijo, in
to izkaže z ustreznimi listinami, ter njene ožje družinske člane,
pod pogojem, da se vračajo v Republiko Slovenijo v 48 urah
po izstopu;
3. osebo, ki ima dokazilo o načrtovanem zdravstvenem
pregledu ali posegu v sosednji državi ter se vrača čez mejo v
istem dnevu oziroma nep


Skratka "ožji družinski član" gre lahko zraven...
polanc
Admiral
Prispevkov: 9291
Pridružen: Če Dec 04, 2008 21:00
Kraj: sevnica

Re: Plovila na Hrvaškem - Korona in meja

OdgovorNapisal/-a polanc » Po Avg 24, 2020 21:27

To bi potegnilo tam do vnuka ali le do sina?
Simionesi
Višji štabni praporščak
Prispevkov: 48
Pridružen: Sr Jul 18, 2018 09:26

Re: Plovila na Hrvaškem - Korona in meja

OdgovorNapisal/-a Simionesi » Po Avg 24, 2020 21:53

polanc napisal/-a:To bi potegnilo tam do vnuka ali le do sina?


Recimo za stanovanjski zakon:
Ožji družinski člani po tem zakonu so zakonec lastnika ali oseba, s katero lastnik živi v zunajzakonski skupnosti v skladu s predpisi o zakonski zvezi in družinskih razmerjih (v nadaljnjem besedilu: zunajzakonska skupnost), njuni otroci oziroma posvojenci, starši in posvojitelji ter osebe, ki jih je po zakonu dolžan preživljati.

https://zakonodaja.com/zakon/sz-1/11-cl ... tem-zakonu

Ali pa tole:
Družinski člani
Kot družinski člani zavarovanca so zavarovani (20. člen ZZVZZ):

ožji družinski člani:
zakonec, zunajzakonski partner, partner iz sklenjene in nesklenjene partnerske zveze in razvezani zakonec in partner, ki mu je s sodno odločbo prisojena preživnina,
otrok (zakonski in nezakonski otrok, posvojenec in otrok, ki je z odločbo pristojnega organa nameščen v družino z namenom posvojitve);
širši družinski člani:
pastorek,
vnuk, brat, sestra in drug otrok brez staršev (za otroka brez staršev se šteje tudi otrok, ki ima starše, če so starši popolnoma in trajno nezmožni za delo ali, če zaradi drugih okoliščin ne morejo skrbeti za otroka in ga preživljati),
starš (oče in mati, zakonec ali zunajzakonski partner očeta oziroma matere ter posvojitelj).
mato
Admiral
Prispevkov: 817
Pridružen: Pe Apr 25, 2014 13:27
Kraj: Škofja loka

Re: Plovila na Hrvaškem - Korona in meja

OdgovorNapisal/-a mato » Sr Avg 26, 2020 10:32

Živijo!

Ali je kdo že preizkusil teh 48 ur, kako to poteka. Te ob izstopu iz SLO zapišejo na kak seznam? Ali dobiš kakšno potrdilo kdaj si prečkal mejo??
Mato :wink:
Uporabniški avatar
1stofficer
Admiral
Prispevkov: 2754
Pridružen: Sr Maj 30, 2018 13:14

Re: Plovila na Hrvaškem - Korona in meja

OdgovorNapisal/-a 1stofficer » Sr Avg 26, 2020 17:02

Skenirajo osebno. To je vse. Nasi imajo Schengenski informacijski sistem kjer lahko vsak s pooblascenim dostopom vidi te zapise. Za nazaj tako vedo kar rabijo, ti si moras pa samo cas prehoda dodro zapomnit ;)
Uporabniški avatar
pajer1
Admiral
Prispevkov: 5969
Pridružen: Ne Dec 16, 2007 17:39
Kraj: Ljubljana, Marina Umag

Re: Plovila na Hrvaškem - Korona in meja

OdgovorNapisal/-a pajer1 » Sr Avg 26, 2020 17:53

1stofficer napisal/-a:Skenirajo osebno. To je vse. Nasi imajo Schengenski informacijski sistem kjer lahko vsak s pooblascenim dostopom vidi te zapise. Za nazaj tako vedo kar rabijo, ti si moras pa samo cas prehoda dodro zapomnit ;)


Ne bi o tem.
Če vemo, da je sledenje osebam brez sodne odobritve strogo prepovedano in sistemsko onemogočeno, potem me mejni policist ne more preko compa nadzorovat, kdaj sem prečkal mejo. Res je da s skeniranjem sprožimo veliko zapisov, toda so samo arhivirani. Mejni policist ne more pogledat za nazaj v comp, kdaj sem prečkal mejo.
Trenutno v SLO ni razglašena epidemija, še manj pandemija in zakon ki je veljal za čas objavljene epidemije je ugasnil 31. 5.
Sedanji hojsovi-NZJI-vladni odloki nimajo zakonske podlage za nadzor nad osebami.

Tole z 48timi urami je hojsanje s pomočjo kacota in evangelista kreka.

Delo za pravno službo!

.
pajer 1

Kdor misli, da ne zna molit, naj gre na morje!
marez
Kontraadmiral
Prispevkov: 245
Pridružen: To Jul 20, 2010 21:03
Kraj: novo mesto-vir

Re: Plovila na Hrvaškem - Korona in meja

OdgovorNapisal/-a marez » Sr Avg 26, 2020 18:12

Kaj ste brihtni,iščete dlako v jajcu.
Uporabniški avatar
Roberth1
Admiral
Prispevkov: 2042
Pridružen: Po Avg 15, 2011 20:32
Kraj: Kranj - Vraniči - Červar

Re: Plovila na Hrvaškem - Korona in meja

OdgovorNapisal/-a Roberth1 » Sr Avg 26, 2020 18:16

pajer1 napisal/-a:
1stofficer napisal/-a:Skenirajo osebno. To je vse. Nasi imajo Schengenski informacijski sistem kjer lahko vsak s pooblascenim dostopom vidi te zapise. Za nazaj tako vedo kar rabijo, ti si moras pa samo cas prehoda dodro zapomnit ;)


Ne bi o tem.
Če vemo, da je sledenje osebam brez sodne odobritve strogo prepovedano in sistemsko onemogočeno, potem me mejni policist ne more preko compa nadzorovat, kdaj sem prečkal mejo. Res je da s skeniranjem sprožimo veliko zapisov, toda so samo arhivirani. Mejni policist ne more pogledat za nazaj v comp, kdaj sem prečkal mejo.
Trenutno v SLO ni razglašena epidemija, še manj pandemija in zakon ki je veljal za čas objavljene epidemije je ugasnil 31. 5.
Sedanji hojsovi-NZJI-vladni odloki nimajo zakonske podlage za nadzor nad osebami.

Tole z 48timi urami je hojsanje s pomočjo kacota in evangelista kreka.

Delo za pravno službo!

.


Če moraš ti dokazati kje si bil in koliko časa in če tega ne moreš fašeš karanteno!
Greš dol slikaš prehod meje (imaš atribute, čas, kraj,....) in ko greš nazaj pokažeš sliko... ne more biti bolj simpl.
Če pa se "snđeš" in si se vratia iz Bosne, Srbije,... in si bil kao 48 h u Kroacija in tega ne moreš dokazat... pač karantena...
https://vodovod-rh.si/
Uporabniški avatar
alesjo
Admiral
Prispevkov: 4648
Pridružen: Ne Nov 04, 2012 12:16
Kraj: kras

Re: Plovila na Hrvaškem - Korona in meja

OdgovorNapisal/-a alesjo » Sr Avg 26, 2020 18:20

marez napisal/-a:Kaj ste brihtni,iščete dlako v jajcu.

Ja, vsi so dlakojajčniki, :lol: :lol: :lol: meni pa gre že tako na kurc to vse skupaj da sem odklopil tv že dva meseca :D 8) in če bom šel na hr bom šel ko bom jaz hotel in ne kot bodo ukazali politični prdci z velikim KACOTOM na čelu. ah sem malo jezen :lol: :lol: :lol:
al

Re: Plovila na Hrvaškem - Korona in meja

OdgovorNapisal/-a al » Sr Avg 26, 2020 19:10

alesjo napisal/-a:sem odklopil tv že dva meseca :D


Bravo alesjo!
Če ne gledaš TVja (poročil) in novičarskih portalov lahko živiš skoraj povsem enako, kot pred to norijo.
Mediji dnevno nabijajo število okuženih, ljudje to gledajo in so zaprepadeni. Življenje gre pa mimo. Nekaterim.
Uporabniški avatar
alesjo
Admiral
Prispevkov: 4648
Pridružen: Ne Nov 04, 2012 12:16
Kraj: kras

Re: Plovila na Hrvaškem - Korona in meja

OdgovorNapisal/-a alesjo » Sr Avg 26, 2020 21:28

Tema je korona in meja, meja vemo kaj je, ampak te korone se vsi bojijo, zakaj? zato ker se o njej govori na veliko in široko konc koncev je to en usran virus ki je star odkar sem se jaz rodil in kaj nam more nam oldtajmerjem, nič, ker smo itak že prekaljeni, malo mogoče bluzim ampak vse skupaj ni tako strašno kot se napihuje. :twisted: dandanes tudi od kapi nihče več ne umre, vsi samo od koronke.
Uporabniški avatar
Marchi
Admiral
Prispevkov: 6954
Pridružen: Če Apr 17, 2008 11:08

Re: Plovila na Hrvaškem - Korona in meja

OdgovorNapisal/-a Marchi » Sr Avg 26, 2020 21:55

alesjo napisal/-a:Tema je korona in meja, meja vemo kaj je, ampak te korone se vsi bojijo, zakaj? zato ker se o njej govori na veliko in široko konc koncev je to en usran virus ki je star odkar sem se jaz rodil in kaj nam more nam oldtajmerjem, nič, ker smo itak že prekaljeni, malo mogoče bluzim ampak vse skupaj ni tako strašno kot se napihuje. :twisted: dandanes tudi od kapi nihče več ne umre, vsi samo od koronke.

Pa kaj se ti sekiraš. Geš iz ITA v HR in nazaj v ITA! Kaj te bo kdo vprašal?
Uporabniški avatar
alesjo
Admiral
Prispevkov: 4648
Pridružen: Ne Nov 04, 2012 12:16
Kraj: kras

Re: Plovila na Hrvaškem - Korona in meja

OdgovorNapisal/-a alesjo » Sr Avg 26, 2020 22:36

Marchi napisal/-a:
alesjo napisal/-a:Tema je korona in meja, meja vemo kaj je, ampak te korone se vsi bojijo, zakaj? zato ker se o njej govori na veliko in široko konc koncev je to en usran virus ki je star odkar sem se jaz rodil in kaj nam more nam oldtajmerjem, nič, ker smo itak že prekaljeni, malo mogoče bluzim ampak vse skupaj ni tako strašno kot se napihuje. :twisted: dandanes tudi od kapi nihče več ne umre, vsi samo od koronke.

Pa kaj se ti sekiraš. Geš iz ITA v HR in nazaj v ITA! Kaj te bo kdo vprašal?[/quote
Ah, saj se ne sekiram, vse skupaj se je malo zabluzilo, ma, bom že povedal ko bo prav :) l.p. alesjo
Uporabniški avatar
pajer1
Admiral
Prispevkov: 5969
Pridružen: Ne Dec 16, 2007 17:39
Kraj: Ljubljana, Marina Umag

Re: Plovila na Hrvaškem - Korona in meja

OdgovorNapisal/-a pajer1 » So Avg 29, 2020 07:54

.


pajer1 napisal/-a:

Tole z 48timi urami je hojsanje s pomočjo kacota in evangelista kreka.


.


Pa sem nazaj v SLO!

Preizkus tega famoznega roka od 48 ur je potekal takole.

Prideva s soprogo na mejo, pokažem najini osebni, ki jih "skenira", skratka nekam vtakne in jih vrne. Vprašam, kako bo izgledala vrnitev brez da mi izdajo odločbo o karanteni, pa samo neko medlo jamranje o nadzoru preko kajvemčesa. Pa vidim enega policaja vmes med hiškami SLO-CRO s štirimi zvezdicami na srajci-višji čin. Povprašam ga kako imajo urejeno kontrolo nad temi famoznimi 48timi urami. In on meni, da bom moral jaz dokazovat, da sem bil manj kot 48 ur v CRO. S čim pa naj dokažem, ker nimam ničesar črno na belem, tudi če bi žigosal potni list ni v žigu ure. Pa je kar nekaj nakladal o zabeležkah pa .... Rečem mu, da ni zakonske osnove za tak časovni nadzor nad potniki, pa ga samo zdražim, da bom že videl svoje.
Pa greva, na barko.
Včeraj zvečer pa povratek.
V mojem primeru nič od niča, kar se tiče časovne kontrole. Ko mu dam osebni, želi videti dokazila in pogodba od marine mu je zadostovala, da mi vse skupaj vrne. Nič preverjanja osebnih! Odpeljem z meje.
Se pravi, da bi lahko bil tudi daljši čas na barki!

.
pajer 1



Kdor misli, da ne zna molit, naj gre na morje!

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 8 gostov