Plovila na Hrvaškem - Korona in meja

Vse kar mislite, da ne spada v nobeno od zgornjih tem, je pa povezano z navtiko, dodajte sem

Moderatorji: moderator2, moderator

al

Re: Plovila na Hrvaškem - Korona in meja

OdgovorNapisal/-a al » Po Okt 26, 2020 13:41

@fakinx
lej.meni ne rabiš predavat in žugat.
tudi jaz sem že ne vem kje vse napisal, da spošutjem ukrepe itd...
če misliš, da boš pa za nadzakonsko "spoštovanje" dobil nagradne točke, pa je ta država Kitajska.

Dokler sam ždim na barki, medtem, ko se ti drenjaš v Bauhausu ali Lildu, ti nobena tvoja opevana "zahodnjaša" miselnost ne pomaga.
CAR
Admiral
Prispevkov: 2269
Pridružen: Sr Mar 26, 2008 19:54
Kraj: Ljubljana - ACI Supetarska draga - Rab

Re: Plovila na Hrvaškem - Korona in meja

OdgovorNapisal/-a CAR » Po Okt 26, 2020 15:31

mirodajen je samo uradni list in ne POP TV, A kanal, Delo....je pa res, da ti lahko vzame nekaj časa da najdeš iskani odlok. Ljudje vse preveč zaupamo/verjamemo medijam, kateri velikokrat pridejo na dan z napačno nepreverjeno informacijo.
Skratka včeraj na Jelšanah nobevih komplikacij za nazaj v SLO in danes prav tako ne na Vinici, niti za tja niti za nazaj.
You can't control the wind, but you can adjust your sails.
fakinx
Admiral
Prispevkov: 771
Pridružen: Pe Maj 16, 2014 20:34
Kraj: Celje

Re: Plovila na Hrvaškem - Korona in meja

OdgovorNapisal/-a fakinx » Po Okt 26, 2020 15:34

Nikomur ne mislim ne predavat in ne žugat. Vsi smo polnoletni in odgovorni za svoja ravnanja.
Spoštovanje ukrepov (tudi z upoštevanjem ZKP - zdrave kmečke pameti) vodi v manj osebnih stikov in manj migracij ljudi, kar posledično pomeni s časom zmanjšanje števila aktivnih okužb in manjši pritisk na zdravstveni sistem. Vsak, ki pri sebi razčisti, kaj tole sranje pomeni za družbo kot tako lahko zaključi, da si nobena vlada ne more privoščiti, da ji ljudje kot muhe cepajo po ulicah ali da ni prostora za njih v bolnišnicah. Osebno razumem te ukrepe v tej smeri in ne v smeri zajebavanja naroda. Avstralci v Melburnu ravno danes ukinjajo 111 dnevno karanteno celotnega metropolitanskega območja mesta in zvezne države Viktorije. Pa so imeli bistveno manj primerov na št. prebivalcev, kot jih imamo trenutno mi. Očitno to ni zajebancija tudi za mnogo bogatejše države od nas (Nizozemska, Belgija...), pri nas pa še vedno "kakor komu paše".
Moj brat je že več kot teden dni bolan. Šprtni tip (rekreativec, nekadilec), kolesar, fuzbaler... star 45 let. Včeraj je 1. dan vstal iz postelje (za več kot WC), kreha kot bedak, diha na škrge, za bolnico baje (še) ni. Po 5 min na vrtu se je komaj splazil nazaj v posteljo. Vzpodbudno je, da se mu vsaj okus in vonj počasi vrača... Moj svak, star 42 let čaka v samoizolaciji kaj bo. Ima neke simptome, rahlo vročino, pljuča (še) niso prizadeta. Testiran ni bil, je bil pa v tesnem stiku s pozitivno osebo. Veliko mojih znancev iz kraja, kjer sem hodil v OŠ je bolanih, še mnogo več pozitivnih. Pa so samo na pohod na en hrib šli skupaj in spili pivo na vrhu.
Eh, pa saj je samo (malo močnejša) gripa...
Kolajne, zaslug, nagradnih točk... si ne želim in jih ne rabim. Želim zgolj, da tudi za mene in moje bližnje obstaja postelja/osebje/kisik/ventilator ko in če bomo kaj od tega potrebovali. Na Kitajskem je bilo tega manjko (kot smo lahko videli in brali), v Lombardiji prav tako. Tudi v NY je moral guverner zapleniti (ali vsaj groziti da bo) medicinsko opremo zasebnim bolnišnicam, ki niso hotele zdraviti vseh. Sedaj vozijo Čehe na Bavarsko, Nizozemcem so na meji Nemci postavili nekaj mobilnih bolnišnic, tudi nam je Angela obljubila medicinsko opremo, ko in če jo bomo potrebovali. V moji družini imamo dva zdravnika. Sta mlada z majhnimi otroki. Eden dela na intenzivi Covid v UKC MB, druga v Covid ambulanti v SBC. Otroci ne smejo k starim staršem zaradi potencialne okuženosti. Kam bodo dali otroke, če zbolijo? Po bolnišnicah manjka kvalificiranega osebja oz. so na smrt utrujeni, po drugi strani pa iz določenih oddelkov bolnišnic nekateri nočejo niti slišati, da bi šli pomagat oz. bi bili premeščeni znotraj bolnišnice (?!?!). Da o ZD niti ne govorim. Popizdevam, ko berem komentarje, da je imela vlada 4 mesece časa, da izobrazi in usposobi primerno osebje! Halo??? Eno tono sester in 100kg zdravnikov prosim, pa dobava takoj!?! Le zakaj že je tako, če je vse itak nateg in brez veze?!? Zadnja "verzija" kovnice teorije zarot FB je, da je to "napad" vesoljcev, ki so k nam prišli z meteorjem v Černjabinsku in Novem Mestu, pa še ene parih, kar pa itak skrivajo. Zakaj Kitajska? Ker vesoljci vedo, da so po vsem svetu in da bodo tako najlažje razširili svoj genom in nas "pripravili kot sužnje" za svojo invazijo ... Ja, takole se piše in veliko ljudi temu nekritično verjame. Še en dokaz o velikem deležu funkcionalno nepismenih!
Po hčerko sem se prejšnjo nedeljo peljal v Prago in jo pripeljal domov. Še dobro, ker danes bi bilo vse skupaj malo težje izvedljivo in Češka je v totalnem Lock Downu.
Sem doma in grem v službo. In grem nazaj domov. Posao - kuća - kuća - posao rutina :? Enkrat tedensko gremo v trgovino nabavit nujne življenjske potrebščine, pa še takrat zgolj po eden ali največ v paru. Obenem nakupimo stvari še za starše in starejše tete in strice, da ne rabijo sami hodit okrog. Smo preveč energije vložili v to, da smo jim dopovedali, da naj ne hodijo okrog. Ostalega niti ne potrebujemo, ker smo si določene zaloge pripravili pravočasno, nekih velikih "projektov" pa itak ta hip ne načrtujemo, za vse ostalo je splet.
Seveda bom šel na barko, takoj ko bom imel čas. Kot rečeno, (o)pismeni bere in piše, ostali pa sprašujejo, kaj bo drug povedal, pri tem pa ne premorejo nobene kritične presoje o povedanem. Dobro, narava forumov je pač taka da kaj vprašaš, kritična presoja odgovorov pa je še vedno dolžnost vsakega posameznika. Ali pa tudi ne. Klinc, dolgočasen bi bil ta Svet, če bi bili vsi enaki!
In uživaj na barki @al. Ti privoščim in želim prijeten oddih. In tudi vsem ostalim, ki v tem trenutku to počno. Na barki si najbolj "nevaren" zgolj samemu sebi in posadki, zagotovo pa ne ogrožaš številnih drugih kot tisti, ki še vedno blesavo tekajo okrog brez maske na frisu in hodijo po hausballih in raznih družinskih srečanjih. In vem, ja, da si zadevo prebolel in si začasno imun. Nisem mislil v mojem komentarju nikjer tebe osebno, kar mislim da jasno izhaja iz napisanega.
Ostanite zdravi!
Howgh!
Uporabniški avatar
1stofficer
Admiral
Prispevkov: 2754
Pridružen: Sr Maj 30, 2018 13:14

Re: Plovila na Hrvaškem - Korona in meja

OdgovorNapisal/-a 1stofficer » Po Okt 26, 2020 19:32

Gre jutri kdo na Hrvasko?

Se priprocam za izkusnjo pri prehodu meje. Zlasti me zanimajo zloglasne Jelsane :evil:
Uporabniški avatar
MareC
Admiral
Prispevkov: 3287
Pridružen: Če Mar 06, 2008 08:20
Kraj: Ljubljana... Otok

Re: Plovila na Hrvaškem - Korona in meja

OdgovorNapisal/-a MareC » Po Okt 26, 2020 19:48

1stofficer napisal/-a:Gre jutri kdo na Hrvasko?

Se priprocam za izkusnjo pri prehodu meje. Zlasti me zanimajo zloglasne Jelsane :evil:


tako zgleda :mrgreen: :mrgreen:

Slika
al

Re: Plovila na Hrvaškem - Korona in meja

OdgovorNapisal/-a al » Po Okt 26, 2020 20:26

slika pove več, kot tisoč besed :mrgreen:
Uporabniški avatar
alesjo
Admiral
Prispevkov: 4648
Pridružen: Ne Nov 04, 2012 12:16
Kraj: kras

Re: Plovila na Hrvaškem - Korona in meja

OdgovorNapisal/-a alesjo » Po Okt 26, 2020 20:49

Zgleda lepo,zato vsi preko meje do take slike :lol: :wink:
Uporabniški avatar
1stofficer
Admiral
Prispevkov: 2754
Pridružen: Sr Maj 30, 2018 13:14

Re: Plovila na Hrvaškem - Korona in meja

OdgovorNapisal/-a 1stofficer » Po Okt 26, 2020 20:50

Od kdaj majo pa Jelsane morje? :shock: :wink:
Uporabniški avatar
alesjo
Admiral
Prispevkov: 4648
Pridružen: Ne Nov 04, 2012 12:16
Kraj: kras

Re: Plovila na Hrvaškem - Korona in meja

OdgovorNapisal/-a alesjo » Po Okt 26, 2020 21:40

1stofficer napisal/-a:Od kdaj majo pa Jelsane morje? :shock: :wink:

:lol: :lol: haha od danes naprej :lol: :lol:
Uporabniški avatar
MareC
Admiral
Prispevkov: 3287
Pridružen: Če Mar 06, 2008 08:20
Kraj: Ljubljana... Otok

Re: Plovila na Hrvaškem - Korona in meja

OdgovorNapisal/-a MareC » Po Okt 26, 2020 21:42

1stofficer napisal/-a:Od kdaj majo pa Jelsane morje? :shock: :wink:


samo par deset km naprej :mrgreen: :mrgreen:
Uporabniški avatar
1stofficer
Admiral
Prispevkov: 2754
Pridružen: Sr Maj 30, 2018 13:14

Re: Plovila na Hrvaškem - Korona in meja

OdgovorNapisal/-a 1stofficer » Po Okt 26, 2020 22:39

alesjo napisal/-a:
1stofficer napisal/-a:Od kdaj majo pa Jelsane morje? :shock: :wink:

:lol: :lol: haha od danes naprej :lol: :lol:


Zadn cajt. Zdej pa se do Trsta ;)
Uporabniški avatar
bojan11
Admiral
Prispevkov: 665
Pridružen: Ne Feb 17, 2008 21:24
Kraj: Trebnje
Kontakt:

Re: Plovila na Hrvaškem - Korona in meja

OdgovorNapisal/-a bojan11 » To Okt 27, 2020 07:04

Ravnokar vstopil v RH preko Broda na Kolpi. Slovenec samo poskeniral osebno, nic spraseval kam grem in zakaj.
boris1
Admiral
Prispevkov: 787
Pridružen: Sr Jan 09, 2019 11:28
Kontakt:

Re: Plovila na Hrvaškem - Korona in meja

OdgovorNapisal/-a boris1 » To Okt 27, 2020 09:24

Mene pa je policist prijazno opozoril da moram meti obrazec za prehajanje med obcinam :)
LP
Boris
Uporabniški avatar
EDO
Admiral
Prispevkov: 1873
Pridružen: Po Nov 16, 2009 13:44
Kraj: Ljubljana - Lovran - Umag

Re: Plovila na Hrvaškem - Korona in meja

OdgovorNapisal/-a EDO » To Okt 27, 2020 09:26

Torej se plovilo šteje kot objekt ali ne? V zadnji izdani uredbi se nič več eksplicitno ne omenja "bivalnega plovila", kot je to bilo v prejšnjih različicah sage o uredbah.
10. izvajanje vzdrževalnih del ali sezonskih opravil na zasebnem objektu ali zemljišču za člane istega gospodinjstva
Living well is the best revenge
https://www.facebook.com/NotaBeneSailing/
Uporabniški avatar
1stofficer
Admiral
Prispevkov: 2754
Pridružen: Sr Maj 30, 2018 13:14

Re: Plovila na Hrvaškem - Korona in meja

OdgovorNapisal/-a 1stofficer » To Okt 27, 2020 09:27

Se pravi nacelno je mozno it. Hvala za feedback ! Js bom sel dons rajs na Starod namest Jelsane....

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 7 gostov