Plovila na Hrvaškem - Korona in meja

Vse kar mislite, da ne spada v nobeno od zgornjih tem, je pa povezano z navtiko, dodajte sem

Moderatorji: moderator, moderator2

Uporabniški avatar
motorni
Admiral
Kraj: Zagorje

Re: Plovila na Hrvaškem - Korona in meja

OdgovorNapisal/-a motorni » So Dec 26, 2020 21:47

Pred 25 leti sem dobil hudo gripo. Naslednje leto sem se cepil, pa vsako naslednje tudi. Kakšnih stranskih učinkov nisem dobil, gripe pa tudi ne. Za covid pa moram še kaj prebrati, zaenkrat imam še dovolj protiteles, me pa zanima, kaj se zgodi, če prideš v stik z virusom mesec, dva ali tri po tem, ko si prebolel covid.
Viceadmiral
Kraj: Celje

OdgovorNapisal/-a fakinx » Ne Dec 27, 2020 12:53

Moje mnenje je, da večina ne razume poante cepljenja.
Da se nekdo cepi pomeni, da je 99 in več % gotovo, da ne bo zbolel, če se sreča z virusom (proti kateremu je pač cepljen). Če pa že zboli, je navadno lažja oblika, katero imunski sitem dokaj dobro in hitro sanira. Izjemno redki so primeri, ko nekdo doživi zelo resne stranske učinke ali pa celo umre.
Če si cepljen pa ne pomeni, da nisi prenašalec. Ti ne boš zbolel, bo pa nekdo, ki ga boš okužil in ni cepljen ali pa nima protiteles.
Tako imenovana čredna imunost nastopi šele, ko je cepljen zadostni delež prebivalstva. Nekateri viri navajajo 60%, drugi 80% in več. Ta virus bo ne glede na vse napore ostal med nami za vedno. Tako, kot je prisoten virus ošpic, otroške paralize, tuberkuloze, gripe in recimo hepatitisa, HIV in podobno, bo tudi ta za vedno krožil med populacijo. Seveda bodo ob primerni precepljenosti posamezni primeri bolezni vedno redkejši, na koncu pa bodo postali zelo redki, dokler ne bomo na neki tički dejali, da je izkoreninjen. Dokler se znova ne pojavi...
Starejši se spomnimo panike v rajnki Jugi s črnimi kozami (sam sicer ne, vem pa, da sem cepljen), pa ob zadnjih izbruhih ošpic (ja, od tega se tudi umira), pa še cel kup drugih nalezljivih bolezni, ki nam občasno grenijo življenja. Toda...
Virus SARS Cov-2 je nov. Sicer smo v preteklem letu pridobili nekaj izkušenj, vendar nihče v tem trenutku ne ve, kako se bo virus razvijal (mutiral) in kaj so lahko dolgoročne posledice. Zato tudi taka panika in svetovni shut-down. Pa ne boste rekli, da je cel svet znorel in da znanstveniki ne vedo, kaj delajo? Še predobro vedo in zato jih politiki tudi (po večini) poslušajo. Hec je, da si politiki ne morejo privoščiti biološke vojne, v kateri ne morejo zmagati oz. se vsaj razglasiti za zmagovalce, zato tudi ti ukrepi in vsa panika okrog tega. Če ti ljudje cepajo kot muhe na ulicah, trupla kopičijo in razpadajo na javnih mestih ipd. ni ravno lep pogled in kaže na nesposobnost "vladarjev", predvsem pa znižuje vero v družbene sisteme in svetovni red. Če vse skupaj pogledate s treznimi očmi je jasno, da smo fasali "Španska gripa v2.0", ki pa zaradi povezanega in globalnega sveta danes predstavlja bistveno večjo nevarnost.
Veste, zakaj nas npr. Ebola še ni pobila? Zato, ker nihče ne more dovolj hitro iz tiste afriške vasi v neko metropolo, preden gagne. Če bi bila inkubacijska doba podobna kot pri Covid, bi bilo danes polovico svetovne populacije manj.
Zato mi je prav vseeno ali se boste cepili ali ne. Jaz in moji bližnji se bomo, seveda pa pri tem ne nosim(o) nobene odgovornosti do tistih, ki bodo morda to sranje (seveda nevede) fasali od mene in sami ne bodo zaščiteni.
(Anti)cepilci gor ali dol. Zaupam v znanost in tehnologijo in sem pravzaprav srečen, da živim v tako razvitem svetu, da bom sploh prišel do cepiva. Približno 2/3 svetovne populacije ga ne bodo prejeli nikoli.
Uporabniški avatar
H2O
Admiral

OdgovorNapisal/-a H2O » Ne Dec 27, 2020 13:03

fakinx napisal/-a:Pa ne boste rekli, da je cel svet znorel in da znanstveniki ne vedo, kaj delajo?

Pa ne boš rekel, da cel svet ni znorel in da znanstveniki in politiki vedo kaj delajo?
fakinx
Viceadmiral
Kraj: Celje

OdgovorNapisal/-a fakinx » Ne Dec 27, 2020 14:08

H2O napisal/-a:
fakinx napisal/-a:Pa ne boste rekli, da je cel svet znorel in da znanstveniki ne vedo, kaj delajo?

Pa ne boš rekel, da cel svet ni znorel in da znanstveniki in politiki vedo kaj delajo?

Vsakomur svoje. Pred časom smo imeli grmade, potem smo knjige kurili (in sproti še koga na natezalnici razčetverili), pa tudi ni bilo dobro, da si trdil, da je Zemlja okrogla...
Danes se ti ljudje ob podobnih "domislicah" po večini samo nasmehnejo...
Še enkrat - zaupam v znanost. Osebno mi je dala določeno izobrazbo, s katero poskušam izboljšati svet in seveda finančno preživeti. Seveda pa ni nezmotljiva in absolutna! Pravzaprav nič ni!
sasaman
Kapitan fregate
Kraj: Koper

OdgovorNapisal/-a sasaman » Ne Dec 27, 2020 14:34

Tudi sam zaupam v znanost, ne zaupam pa (vsem) ljudem (četudi so znanstveniki). :o
So interesi preveliki.
Uporabniški avatar
H2O
Admiral

OdgovorNapisal/-a H2O » Ne Dec 27, 2020 15:32

fakinx napisal/-a:Pred časom smo imeli grmade, potem smo knjige kurili (in sproti še koga na natezalnici razčetverili), pa tudi ni bilo dobro, da si trdil, da je Zemlja okrogla...

Danes ni dosti drugače. Še vedno ni dobro dvomit v znanost in oblast.
Uporabniški avatar
PogachnyK
Viceadmiral

OdgovorNapisal/-a PogachnyK » Ne Dec 27, 2020 15:37

Smem vprašat, kaj točno strupenega pa naj bi bilo v cepivu?
Slika
Uporabniški avatar
H2O
Admiral

OdgovorNapisal/-a H2O » Ne Dec 27, 2020 15:38

A to mene sprašuješ?
omas
Kontraadmiral

OdgovorNapisal/-a omas » Ne Dec 27, 2020 16:01

fakinx napisal/-a:Moje mnenje je, da večina ne razume poante cepljenja.
Da se nekdo cepi pomeni, da je 99 in več % gotovo, da ne bo zbolel, če se sreča z virusom (proti kateremu je pač cepljen). Če pa že zboli, je navadno lažja oblika, katero imunski sitem dokaj dobro in hitro sanira. Izjemno redki so primeri, ko nekdo doživi zelo resne stranske učinke ali pa celo umre.
Če si cepljen pa ne pomeni, da nisi prenašalec. Ti ne boš zbolel, bo pa nekdo, ki ga boš okužil in ni cepljen ali pa nima protiteles.
Tako imenovana čredna imunost nastopi šele, ko je cepljen zadostni delež prebivalstva. Nekateri viri navajajo 60%, drugi 80% in več. Ta virus bo ne glede na vse napore ostal med nami za vedno. Tako, kot je prisoten virus ošpic, otroške paralize, tuberkuloze, gripe in recimo hepatitisa, HIV in podobno, bo tudi ta za vedno krožil med populacijo. Seveda bodo ob primerni precepljenosti posamezni primeri bolezni vedno redkejši, na koncu pa bodo postali zelo redki, dokler ne bomo na neki tički dejali, da je izkoreninjen. Dokler se znova ne pojavi...
Starejši se spomnimo panike v rajnki Jugi s črnimi kozami (sam sicer ne, vem pa, da sem cepljen), pa ob zadnjih izbruhih ošpic (ja, od tega se tudi umira), pa še cel kup drugih nalezljivih bolezni, ki nam občasno grenijo življenja. Toda...
Virus SARS Cov-2 je nov. Sicer smo v preteklem letu pridobili nekaj izkušenj, vendar nihče v tem trenutku ne ve, kako se bo virus razvijal (mutiral) in kaj so lahko dolgoročne posledice. Zato tudi taka panika in svetovni shut-down. Pa ne boste rekli, da je cel svet znorel in da znanstveniki ne vedo, kaj delajo? Še predobro vedo in zato jih politiki tudi (po večini) poslušajo. Hec je, da si politiki ne morejo privoščiti biološke vojne, v kateri ne morejo zmagati oz. se vsaj razglasiti za zmagovalce, zato tudi ti ukrepi in vsa panika okrog tega. Če ti ljudje cepajo kot muhe na ulicah, trupla kopičijo in razpadajo na javnih mestih ipd. ni ravno lep pogled in kaže na nesposobnost "vladarjev", predvsem pa znižuje vero v družbene sisteme in svetovni red. Če vse skupaj pogledate s treznimi očmi je jasno, da smo fasali "Španska gripa v2.0", ki pa zaradi povezanega in globalnega sveta danes predstavlja bistveno večjo nevarnost.
Veste, zakaj nas npr. Ebola še ni pobila? Zato, ker nihče ne more dovolj hitro iz tiste afriške vasi v neko metropolo, preden gagne. Če bi bila inkubacijska doba podobna kot pri Covid, bi bilo danes polovico svetovne populacije manj.
Zato mi je prav vseeno ali se boste cepili ali ne. Jaz in moji bližnji se bomo, seveda pa pri tem ne nosim(o) nobene odgovornosti do tistih, ki bodo morda to sranje (seveda nevede) fasali od mene in sami ne bodo zaščiteni.
(Anti)cepilci gor ali dol. Zaupam v znanost in tehnologijo in sem pravzaprav srečen, da živim v tako razvitem svetu, da bom sploh prišel do cepiva. Približno 2/3 svetovne populacije ga ne bodo prejeli nikoli.

Panika okrog črnih koz in ošpic mi je razumljiva. Saj so umirali otroci. Pa vendar takrat ni nihce pomislil da bi ustavil cel svet zaradi tega. Zdaj otroci ne umirajo pa kljub temu panika ki meni ni razumljiva. Nisem pristas teorije zarot, pa vendar mislim da nas niso zaprli samo zaradi zajezitve virusa. Ko bomo pa spregledali bo pa prepozno. Bomo že v fevdalizmu.. ampak sigurno se motim.
Uporabniški avatar
Grega295
Admiral
Kraj: Ljubljana - Izola

OdgovorNapisal/-a Grega295 » Ne Dec 27, 2020 16:21

omas napisal/-a:Nisem pristas teorije zarot, pa vendar mislim da nas niso zaprli samo zaradi zajezitve virusa. Ko bomo pa spregledali bo pa prepozno. Bomo že v fevdalizmu.. ampak sigurno se motim.

Po celem svetu so neodvisne vlade (npr. od Tajske, Gambije, karibske državice pa vse do razvitega sveta) sprejemale zelo podobne ukrepe. Če bi bilo res, da nam vlada neka svetovna vlada, potem tudi te epidemije ne bi rabili kot razlog, da nas zaprejo.
Uporabniški avatar
PogachnyK
Viceadmiral

OdgovorNapisal/-a PogachnyK » Ne Dec 27, 2020 17:39

H2O napisal/-a:A to mene sprašuješ?

Tudi lahko...
Slika
Uporabniški avatar
H2O
Admiral

OdgovorNapisal/-a H2O » Ne Dec 27, 2020 17:54

Pojma nimam. Nikjer nisem omenjal nič strupenega v cepivu. Napisal sem, da nisem antivakser in da upam, da bo cepivo končalo to norijo. Se pa bojim, kaj bo, če se bo izkazalo, da cepivo ni tako učinkovito, kot nas prepričujejo in ne bo končalo epidemije.
Uporabniški avatar
franc5e
Admiral

OdgovorNapisal/-a franc5e » Ne Dec 27, 2020 18:08

Grega295 napisal/-a:
omas napisal/-a:Nisem pristas teorije zarot, pa vendar mislim da nas niso zaprli samo zaradi zajezitve virusa. Ko bomo pa spregledali bo pa prepozno. Bomo že v fevdalizmu.. ampak sigurno se motim.

Po celem svetu so neodvisne vlade (npr. od Tajske, Gambije, karibske državice pa vse do razvitega sveta) sprejemale zelo podobne ukrepe. Če bi bilo res, da nam vlada neka svetovna vlada, potem tudi te epidemije ne bi rabili kot razlog, da nas zaprejo.

Kako bi nas pa zaprli lahko brez vzroka razen tega, da nam kao gre za lastna življenja.

Na žalost so dokazi, da je ta svetovni eksperiment, kjer nihče brez testa ni zdrav, iz enega vira, isto kot vojna na balkanu, obstaja posnetek, jaz sem ga videl, samo ga ne morem več nikakor najti, kjer je 20 sekundni govor na začetku vojne isti na tv BG in ZG, samo nasprotniki so drugi.

Torej, cilj je, da smo drug drugemu sovražnik in da se socialno distanciramo. TUDI MINILO NE BO HITRO. Kot je že nekdo zgoraj napisal, po ceeppljenju ne zboliš, si pa še hujši prinašalec.
..... je zakon in je pamet.....
Uporabniški avatar
Roberth1
Admiral
Kraj: Kranj - Vraniči - Červar

OdgovorNapisal/-a Roberth1 » Ne Dec 27, 2020 18:17

Dokler tisti, ki bodo cepljeni ne bodo “razrešeni” ukrepov, toliko časa bodo “vladarji” težko prepričali slehernika o visoki učinkovitosti cepiva... temu lahko dodamo še vse, ki so covid preboleli...
Kakorkoli, počasi bo prišlo do neskladja med priporočili (cepljenje, ...) in dejanskimi ukrepi ... tu pa bomo najbrž morali zahtevati uskladitev ...
https://vodovod-rh.si/
al

OdgovorNapisal/-a al » Ne Dec 27, 2020 18:25

Tisti, ki se ne bo cepil, bo imel 30% dražjo marino.

*javljamo se iz terena, kjer smo v vrsti za cepljenje opazili morjeplovca @al-a

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 2 gosta