Plovila na Hrvaškem - Korona in meja

Vse kar mislite, da ne spada v nobeno od zgornjih tem, je pa povezano z navtiko, dodajte sem

Moderatorji: moderator, moderator2

polanc
Admiral
Kraj: sevnica

Re: Plovila na Hrvaškem - Korona in meja

OdgovorNapisal/-a polanc » Pe Jan 08, 2021 17:52

Od spomladi bo na Hrvaškem obvezen 2 dnevni izlet in bivanje v Zrčah nato pa kud koji..
Uporabniški avatar
H2O
Admiral

OdgovorNapisal/-a H2O » Pe Jan 08, 2021 20:57

hrošč napisal/-a:Jaz sem previdni optimist in upam, da kmalu sledimo Hrvaški po njihovi krivulji, po kateri so začeli drseti dol še preden so zaprli oštarije in ostalo, kar imamo mi že mesece (kar lahko pomeni vpliv prekuženosti iz Zrć :D):
Slika

Če nič drugega bo takole HR kmalu zelena in vsaj v eno smer ne boš potreboval testov :lol:

Hrvaška je lep dokaz, da imaš lahko boljšo epidemiološko sliko in manj umrlih tudi brez strogih ukrepov, groženj in zastraševanja.
CAR
Admiral
Kraj: Ljubljana - ACI Supetarska draga - Rab

OdgovorNapisal/-a CAR » Pe Jan 08, 2021 22:26

Brane ne bodi naiven in ne verjemi vsemu kar je objavljeno, pa naj bo to v SLO ali CRO. CRO mora začeti z boljšo sliko, tu bo velika noč in za njo sezona. Mediji so eden večjih lobijev. CRO ne preživi brez turizma saj jim GDP, če se ne motim, predstavlja več kot 20%. Poznam situacijo v CRO zelo dobro, vsaj zadnjih nekaj let.
You can't control the wind, but you can adjust your sails.
Uporabniški avatar
H2O
Admiral

OdgovorNapisal/-a H2O » Pe Jan 08, 2021 22:43

Hočeš rečt, da Avstrijci, ki imajo še manj umrlih na milijon prebivalcev od Hrvatov tudi lažejo, da bi rešili smučarsko sezono?

Kaj pa Švedi, ki imajo tudi manj umrlih (od nas in Hrvatov) ob bistveno blažjih ukrepih, oziroma skoraj brez njih?

A vsi, ki imajo manj umrlih od nas lažejo?
Uporabniški avatar
glens
Admiral
Kraj: ACI Ičići

OdgovorNapisal/-a glens » So Jan 09, 2021 07:38

H2O, ne razmišljaš v prabo smer...saj ne lažejo, le usmerjajo resnico v tisto smer, ki jim bolj odgovarja.
CAR
Admiral
Kraj: Ljubljana - ACI Supetarska draga - Rab

OdgovorNapisal/-a CAR » So Jan 09, 2021 07:42

Očitno zelo površno bereš ali pa želiš zapeljati bralce.

Kje v mojem postu si videl, da sem izpostavil Avstrijo ali Švedsko.
Preberi si ponovno moj prvi stavek kjer sta omenjeni dve državi s kraticama, kateri upam da poznaš.
You can't control the wind, but you can adjust your sails.
Uporabniški avatar
Roberth1
Admiral
Kraj: Kranj - Vraniči - Červar

OdgovorNapisal/-a Roberth1 » So Jan 09, 2021 07:45

Resnica v službi interesov. Ker je tema kompleksna, splošna razgledanost vedno bolj na majavih temeljih, družba na splošno polarizirana brez sposobnosti kritične presoje, je prostora za manipulacijo res veliko.

Aja, tema pa tako ali tako že dlje ni več strokovna, temveč večinoma politična.
https://vodovod-rh.si/
Uporabniški avatar
H2O
Admiral

OdgovorNapisal/-a H2O » So Jan 09, 2021 08:14

glens napisal/-a:H2O, ne razmišljaš v prabo smer...saj ne lažejo, le usmerjajo resnico v tisto smer, ki jim bolj odgovarja.

Torej tudi naša vlada usmerja resnico v tisto smer, ki ji bolj odgovarja?

Ravno o tem govorim. Naši vladi očitno bolj odgovarja, da nas straši s številom umrlih, za razliko od vlad, ki svojih državljanov ne strašijo, jim ne grozijo in se zavedajo, da morajo bit ukrepi vzdržni in premišljeni, če hočejo, da se jih bodo držali.

Vlada, ki ne zaupa svojim državljanom, si ne zasluži njihovega zaupanja... pa naj bo leva, ali desna. Upam, da bo ta strahovlada čimprej končala na smetišču zgodovine, v opomin vsem ostalim (in sebi), da se tako pač ne dela z ljudmi.

Pa da ne bo pomote... nisem levičar, ali kolesar in sem to vlado celo podpiral na začetku mandata. V drugem valu epidemije je pa pogrnila na celi črti.
jernejm
Kapitan
Kraj: TupaTam

OdgovorNapisal/-a jernejm » So Jan 09, 2021 08:40

Vlada mrtve šteje drugače kot druge evropske države, s tem vzdržuje ravno dovolj panike, da opravičuje ukrepe. Na ta način blokira vse (medijsko producirane) proteste in ostaja v sedlu dokler se ne bo zgodilo troje:
- predsedovali bomo EU, kar so politične (in finančne) koristi
- delili bodo evropski denar, ki ga ni malo in bi bilo škoda ga ne delit "svojim"
- pandemija bo v dobre pol leta zaključena, malo zaradi cepiva, malo zaradi vremena, izpadli bodo zmagovalci

To so vse argumenti za ostajat na oblasti, hkrati pa točke za naslednje volitve.

Zdravstvo je preobremenjeno, se popolnoma strinjam, ampak - spomladi je vojska postavljala šotore za bolne. Zdaj, ko je covid katastrofa napram pomladi, pa imamo vedno ravno toliko da se še da. Malo hecno se mi zdi, da smo Slovenci tako vestni in urejeni, da se okužimo sproti ravno toliko kolikor je postelj.
Ne vem, morda se motim.

Turistično sezono bo treba rešit tako al drgač, pri nas in pri hrčkih. Še ena takšna sezona pomeni zlom bank (zaradi kreditov), in banke tega ne bodo dovolile. Nikakor.
...ti krmi ga v valovih, ti brani ga v vetrovih...
Uporabniški avatar
habibi Vll
Admiral
Kraj: LJ.Vižmarje

OdgovorNapisal/-a habibi Vll » So Jan 09, 2021 10:15

Slovenci kar se tiče lobiranja smo pravi vajenci napram Hrvatom.Hrčkom vedno uspe tisto kar si zamislijo.Zato bo tudi iz meseca v mesec bolj zelena, logično, ker se sezona bliža.Turizem jim je edina industrija i Gavrilovič, zato bodo dali vse od sebe, lobirali in lagali, samo da bodo zeleni, žrtve niso važne.Lejte, vsi dobro poznamo kakšni so, ker jih mnogo let obiskujemo in tudi res je, da so tudi realni ljudje med njimi, vendar malo.Oni so JAZ in se zavedajo svojega hrvaštva.Z njimi moraš delati v rokavicah, ker se v trenutku obrnejo tudi proti tebi, danes nosiš denar njemu, jutri sosedu in si že njegov zajebanec.Takšne izkušnje ima marsikdo.
mašinfirer
boris1
Admiral
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a boris1 » So Jan 09, 2021 10:39

Res ste eni naivni in verjamete lobijem zarote proti tej vladi. Kaj je ta vlada naredila narobe, da vsi negodujemo. Če bi bila Slovenija Švedska bi ob prvih ukrepih bili na zelenem seznamu držav z epidemiološko sliko.
A ja levičarji so cari, ker rušijo ukrepe in vlado. Glavna skrb jim je v tem trenutku kako priti do tistih 10 milijard, ki nam jih je namenila EU. Ko bodo ponovno prišli na oblast bo denar poniknil kot v Ljubljanski banki ali pa preko skorumpiranega zdravstva. Privatni žepi privilegirancev se bodo polnili.
In ve se kdo bo kriv. Samo JJ in nihče drug.
Folk razmišljajte s svojo glavo in ne pustit, da vam levičarski mediji perejo možgane :!:
LP
Boris
Uporabniški avatar
H2O
Admiral

OdgovorNapisal/-a H2O » So Jan 09, 2021 11:19

Zakaj mešaš politiko zraven Boris1? Meni se jebe za leve in desne in sem to tudi večkrat napisal. Ne vem, zakaj kar naprej težiš z njimi :roll: .

Mogoče bi moral pa ti začet razmišljat s svojo glavo.
Uporabniški avatar
habibi Vll
Admiral

OdgovorNapisal/-a habibi Vll » So Jan 09, 2021 11:48

10 točk :wink:
mašinfirer
boris1
Admiral
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a boris1 » So Jan 09, 2021 11:56

H2O napisal/-a:Zakaj mešaš politiko zraven Boris1? Meni se jebe za leve in desne in sem to tudi večkrat napisal. Ne vem, zakaj kar naprej težiš z njimi :roll: .

Mogoče bi moral pa ti začet razmišljat s svojo glavo.

Brane politika nam diktira kako in kaj. Zardi politike ne najdemo poti ven iz te krize. Moti me to da se vse lomi na naših hrbtih. Namesto da bi enotno nastopili v boju proti bolezni, in s tem čimprej svobodno zadihali smo tam kjer smo :shock:
LP
Boris
Uporabniški avatar
habibi Vll
Admiral

OdgovorNapisal/-a habibi Vll » So Jan 09, 2021 11:57

Kar ste si zakuhal, to pa imate.
mašinfirer

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 4 gosti