Plovila na Hrvaškem - Korona in meja

Vse kar mislite, da ne spada v nobeno od zgornjih tem, je pa povezano z navtiko, dodajte sem

Moderatorji: moderator, moderator2

omas
Kontraadmiral

Re: Plovila na Hrvaškem - Korona in meja

OdgovorNapisal/-a omas » To Feb 16, 2021 09:48

Se pravi nazaj ne prides brez testa. Pa hitri test je dovolj?
Uporabniški avatar
1stofficer
Admiral

OdgovorNapisal/-a 1stofficer » To Feb 16, 2021 11:06

Tut hitri test velja. Ne rabis pa ce gres npr za 12 ur na nepremicnino. To za nase.

Pa se nekaj pogojev za druge drzave

https://www.gov.si/assets/ministrstva/M ... rzavah.pdf
mrdaco
Kontraadmiral

OdgovorNapisal/-a mrdaco » To Feb 16, 2021 12:41

A ni tako, da če si na Hrvaškem magari 14 dni, se vrneš, ti izstavijo odločbo o karanteni, nato pa greš na hitri test in če je ta negativen je odločba nična?
Uporabniški avatar
1stofficer
Admiral

OdgovorNapisal/-a 1stofficer » To Feb 16, 2021 14:16

Ja, sam ko prides dol imas enako zahtevo od njih. S tem da hitri test dol ne velja !
Uporabniški avatar
bojan11
Admiral
Kraj: Trebnje
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a bojan11 » To Feb 16, 2021 14:21

Pejte dat kri z namenom ugotavljanja protiteles Covid. V koliko jih imate pri zdravniku dvignete se zdravnisko potrdilo in se lahko prosto gibljes med HR in Slo. Isto, zdravnisko potrdilo da si prebolel covid odpre prehod. Ravnokar prisel iz Zagreba. Za dol in nazaj samo pokazal zdravnisko potrdilo da sem prebolil Covid.
dejmimer
Višji štabni vodnik

OdgovorNapisal/-a dejmimer » To Feb 16, 2021 14:40

Nisem čist prepričan, da je tolk lahko... Prisotnost protiteles ne pove kdaj si prebolel covid. Pogoj za prestop HR meje pa je tudi nek časovni okvir po preboleli bolezni (ne vem na pamet kolk). Samo dejstvo, da si ga prebolel, brez podatka kdaj, torej ni nujno OK.
Na koncu pa je verjetno še vedno odvisno od tega kaj ti zdravnik napiše tja in predvsem kaj s tem dokumentom na meji naredi organ :)
Bouges Nina
Admiral

OdgovorNapisal/-a Bouges Nina » To Feb 16, 2021 14:46

Prehod meje 14. 2., Dragonja. Upoštevajo le do 48 ur star PCR test in NIČ drugega.
Uporabniški avatar
1stofficer
Admiral

OdgovorNapisal/-a 1stofficer » To Feb 16, 2021 15:07

bojan11 napisal/-a:Pejte dat kri z namenom ugotavljanja protiteles Covid. V koliko jih imate pri zdravniku dvignete se zdravnisko potrdilo in se lahko prosto gibljes med HR in Slo. Isto, zdravnisko potrdilo da si prebolel covid odpre prehod. Ravnokar prisel iz Zagreba. Za dol in nazaj samo pokazal zdravnisko potrdilo da sem prebolil Covid.

To je Hrvatom veljalo nekaj časa za prehod, sedaj menda ne več!

Za naše pa je OK. Vendar velja omejen čas. Se pravi moraš met datum ko si prebolel ali pa datum cepljenja
bouton
Admiral

OdgovorNapisal/-a bouton » To Feb 16, 2021 16:03

Hrvatom cepljenje zaenkrat ne pomeni prav nič.
Uporabniški avatar
bojan11
Admiral
Kraj: Trebnje
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a bojan11 » To Feb 16, 2021 17:20

dejmimer napisal/-a:Nisem čist prepričan, da je tolk lahko... Prisotnost protiteles ne pove kdaj si prebolel covid. Pogoj za prestop HR meje pa je tudi nek časovni okvir po preboleli bolezni (ne vem na pamet kolk). Samo dejstvo, da si ga prebolel, brez podatka kdaj, torej ni nujno OK.
Na koncu pa je verjetno še vedno odvisno od tega kaj ti zdravnik napiše tja in predvsem kaj s tem dokumentom na meji naredi organ :)

Sem pozabil napisat da mi je osebni zdravnik na zdravniško potrdilo napisal da sem v sredini januarja prebolel Covid z lažjimi simptomi. Ga ne gre tako lahko pa prosim ne govorit, ker sem dal včeraj narediti zdravniško potrdilo. Test krvi pa imam z dne 28.1. Danes sem popolnoma brez problema šel v Zagreb in nazaj. Ne Hrvat za vstop na HR in ne Slovenec za povratek me nista povprašala po nobenem drugem dokumentu. Slovenec mi je še lepo rekel da sem sedaj po trenutnem odloku dober do sredine 6 meseca. Še malo litanije na spodnjem linku

https://www.gov.si/novice/2021-02-12-s- ... preboleli/

Meni aktualen samo tale del " Vstop v Republiko Slovenijo se brez napotitve v karanteno na domu in brez predložitve negativnega izvida testa dovoli tudi:

osebi, ki predloži potrdilo o pozitivnem hitrem antigenskem (HAGT) ali PCR izvidu testa na SARS-CoV-2, ki je starejši od 21 dni, vendar ni starejši od šest mesecev, ali potrdilo zdravnika, da je prebolela COVID-19 in od začetka simptomov ni minilo več kot šest mesecev;
Uporabniški avatar
motorni
Admiral
Kraj: Zagorje

OdgovorNapisal/-a motorni » To Feb 16, 2021 18:02

Bouges Nina napisal/-a:Prehod meje 14. 2., Dragonja. Upoštevajo le do 48 ur star PCR test in NIČ drugega.

Zanimivo. Na njihovem MUP imajo napisano, da velja tudi pozitivni test na covid, star od 14 do 90 dni.
Kontraadmiral

OdgovorNapisal/-a mrdaco » Če Feb 18, 2021 09:08

Zakaj še hravtje ne uvedejo pogoja za vstop negativni HAT za otroke do 13let pa brez? PCR se mi zdi malo predrag. Kaj za otroke tudi velja da morajo imeti za prestop opravljene teste?
Uporabniški avatar
MareC
Admiral
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a MareC » Če Feb 18, 2021 10:22

mrdaco napisal/-a:Zakaj še hravtje ne uvedejo pogoja za vstop negativni HAT za otroke do 13let pa brez? PCR se mi zdi malo predrag. Kaj za otroke tudi velja da morajo imeti za prestop opravljene teste?

da vsi morajo imeti PCR
v ponedeljek so zahtevali za celo družino, odrasle in za otroke
Uporabniški avatar
franc5e
Admiral

OdgovorNapisal/-a franc5e » Če Feb 18, 2021 12:23

bouton napisal/-a:Hrvatom cepljenje zaenkrat ne pomeni prav nič.

Držimo pesti, da bo tako ostalo :D
..... je zakon in je pamet.....
mrdaco
Kontraadmiral

OdgovorNapisal/-a mrdaco » Pe Feb 19, 2021 08:32

Če imam prave informacije, da če imaš povabilo na poslovni sestanek, pa ni problemov za 12 ur niti na slovenski niti na hrvaški strani. Ali imam dezinformacije? Seveda moram otroke takrat pustit doma.

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 4 gosti