Plovila na Hrvaškem - Korona in meja

Vse kar mislite, da ne spada v nobeno od zgornjih tem, je pa povezano z navtiko, dodajte sem

Moderatorji: moderator2, moderator

Uporabniški avatar
MarjanT
Admiral
Prispevkov: 911
Pridružen: Pe Sep 14, 2007 12:51
Kraj: Sežana

Re: Plovila na Hrvaškem - Korona in meja

OdgovorNapisal/-a MarjanT » Sr Maj 20, 2020 07:58

Danes zjutraj na mejnem prehodu Starod, prehod popolnoma prazen. Hrvat je pogledal le osebno in me vprašal kam grem in št. telefona. Ponujal sem mu pogodbo z marino, a je ni pogledal. Vse skupaj je trajalo manj kot minuto. Sedaj čakam na Krku trajekt za Cres, upam da bo po voznem redu.
Jadranje je odklop
Zoro
Poročnik fregate
Prispevkov: 62
Pridružen: So Jan 19, 2013 12:26

Re: Plovila na Hrvaškem - Korona in meja

OdgovorNapisal/-a Zoro » Sr Maj 20, 2020 08:37

Pozdravljeni,

Pošiljam informacijo če koga zanima, na Hrvaško je možno odpluti iz Slovenije, s sabo je potrebno imeti kompletno crew listo s točno dolečno luko, kjer boste pristali (z eno od marin se zmeniš da ti dajo potrdilo za nočitev dnevnega veza, in to potrdilo imaš tudi s sabo), prvi check in pa lahko narediš samo v Puli (druge check-in točke trenutno ne obratujejo). Potem lahko od te marine pluješ in sidraš kjer želiš, saj si čekiran na Hrvaškem in omejitev za plovbo znotraj hrvaške ni.

V petek grem torej jadrat za 14 dni, pa da vidimo:)

Uživajte in lp
Uporabniški avatar
Marchi
Admiral
Prispevkov: 6954
Pridružen: Če Apr 17, 2008 11:08

Re: Plovila na Hrvaškem - Korona in meja

OdgovorNapisal/-a Marchi » Sr Maj 20, 2020 08:47

Zoro napisal/-a:Pozdravljeni,

Pošiljam informacijo če koga zanima, na Hrvaško je možno odpluti iz Slovenije, s sabo je potrebno imeti kompletno crew listo s točno dolečno luko, kjer boste pristali (z eno od marin se zmeniš da ti dajo potrdilo za nočitev dnevnega veza, in to potrdilo imaš tudi s sabo), prvi check in pa lahko narediš samo v Puli (druge check-in točke trenutno ne obratujejo). Potem lahko od te marine pluješ in sidraš kjer želiš, saj si čekiran na Hrvaškem in omejitev za plovbo znotraj hrvaške ni.

V petek grem torej jadrat za 14 dni, pa da vidimo:)

Uživajte in lp


Od koga si dobil te informacije?
Tole z potrdilom iz marine ne razumem čisto in je tudi nesmiselno.
V Puli se čekiraš na glavnem carinskem pomolu. Marina s tem nima nič.
Običajno priplujemo v Pulo na carinski pomol in uredimo formalnosti s policijo in kapitanijo in to je to.
V kapetaniji plačaš tudi pavšalno turistično takso za določeno obdobje, ki velja za vse člane posadke.
Uporabniški avatar
mirante
Admiral
Prispevkov: 625
Pridružen: Pe Dec 28, 2012 21:07
Kontakt:

Re: Plovila na Hrvaškem - Korona in meja

OdgovorNapisal/-a mirante » Sr Maj 20, 2020 09:32

Zorro,
Pred petimi dnevi je bila objavljena ta informacija http://www.more.hr/blog/upute-za-strane-nauticare/, po kateri je tvoj namen mogoč le z jadrnico nad 20 metrov.
Pred tremi dnevi sem pisal na MUP, kako je z možnostjo rezervacije v HR marini in vplutjem v HR iz SLO, a odgovora še nisem dobil.
https://www.tepes.info/domov/jadranje/
Uporabniški avatar
hrošč
Admiral
Prispevkov: 1292
Pridružen: Sr Sep 08, 2010 17:32
Kraj: Ljubljana - Vrsar

Re: Plovila na Hrvaškem - Korona in meja

OdgovorNapisal/-a hrošč » Sr Maj 20, 2020 09:46

Tekom jutra sem dobil par odgovorov, kako je s prehodom meje brez lastnika in z izvenzakonskim partnerjem. Zdej pa bodi pameten :lol:

Od naše policije samo tiste splošne pogoje, lastnik, pogreb, gospodarski obisk.

Od HR policije, generalne uprave, sem dobil tole:

Poštovani,
stranim državljanima i članovima uže obitelji koji posjeduju u Hrvatskoj nekretninu ili plovilo dozvoljava se ulazak u RH uz predočenje dokaza o vlasništvu i dokaza o srodstvu (vjenčani i rodni list). Tijekom boravka, a najduže 14 dana, moraju se pridržavati općih i posebnih preporuka i uputa Hrvatskog zavoda za javno zdravstvo.

U Vašem slučaju, ako ćete prelaziti bez majke morate pokazati dokaz o vlasništvu nekretnine i dokaz o srodstvu s vlasnicom (rodni list). Dok Vaša izvanbračna partnerica mora pokazati ovjerenu izjavu da ste u izvanbračnoj vezi.

Postupak je isti i ako majka ide sa Vama samo u tom slučaju ona pokazuje dokaz o vlasništvu.

S poštovanjem




Od Istarske policijske uprave sem dobil tole:

Poštovani,


ukoliko su vlasnici Vaši roditelji i imate isto prezime, bit će Vam omogućen ulazak.


S poštovanjem,




Od PP Buje sem pa dobil samo tole:

Nazovite +38552538939 ili +38552538938 PP Buje


Sej ne vem, a bi se smejal, ali jokal..
Uporabniški avatar
1stofficer
Admiral
Prispevkov: 2754
Pridružen: Sr Maj 30, 2018 13:14

Re: Plovila na Hrvaškem - Korona in meja

OdgovorNapisal/-a 1stofficer » Sr Maj 20, 2020 10:12

Shrani/sprintaj tebi najljubsi odgovor in ga pokazi na meji ;)
Uporabniški avatar
Marchi
Admiral
Prispevkov: 6954
Pridružen: Če Apr 17, 2008 11:08

Re: Plovila na Hrvaškem - Korona in meja

OdgovorNapisal/-a Marchi » Sr Maj 20, 2020 11:13

Napiši izjavo, da pašeta skup in vrži gor par emšotov pa isti naslov, (pa fotko iz spalnice) :lol:
pa overi podpis na UE in ti ne bo noben kompliciral.
Vsak policaj na meji mora v roke dobit nekaj paprijev in bo dal mir. Če pa mu daš samo osebno pa nekaj nakladaš po štajersko, dolenjsko ... pa verjamem, da mu tema pade :lol:
Če te obrne pejd na drug prehod, pa bo šlo. Treba se je prilagodit kalnemu okolju. Policaji so še najmanj krivi za vse.
Uporabniški avatar
MarjanT
Admiral
Prispevkov: 911
Pridružen: Pe Sep 14, 2007 12:51
Kraj: Sežana

Re: Plovila na Hrvaškem - Korona in meja

OdgovorNapisal/-a MarjanT » Sr Maj 20, 2020 11:50

Po mojem se je od včeraj do danes nekaj spremenilo. Kakor sem napisal danes zjutraj, samo osebno in kam grem ter telefonsko številko. Niti vprašal ni, če imam kakšno nepremičnino ali premičnino.
Jadranje je odklop
Uporabniški avatar
hrošč
Admiral
Prispevkov: 1292
Pridružen: Sr Sep 08, 2010 17:32
Kraj: Ljubljana - Vrsar

Re: Plovila na Hrvaškem - Korona in meja

OdgovorNapisal/-a hrošč » Sr Maj 20, 2020 12:10

Marchi napisal/-a: (pa fotko iz spalnice) :lol:
.

:lol:

Te odgovori so sicer vsi od danes, ampak ja..lahko so različna navodila, različno tolmačenje, različna praksa...načeloma pa vsaj jaz lahko grem čez tudi brez lastnice, z ustreznimi papirji. Med njimi sprintanim mailom njihove GPU :)
Zoro
Poročnik fregate
Prispevkov: 62
Pridružen: So Jan 19, 2013 12:26

Re: Plovila na Hrvaškem - Korona in meja

OdgovorNapisal/-a Zoro » Sr Maj 20, 2020 12:31

mirante napisal/-a:Zorro,
Pred petimi dnevi je bila objavljena ta informacija http://www.more.hr/blog/upute-za-strane-nauticare/, po kateri je tvoj namen mogoč le z jadrnico nad 20 metrov.
Pred tremi dnevi sem pisal na MUP, kako je z možnostjo rezervacije v HR marini in vplutjem v HR iz SLO, a odgovora še nisem dobil.


Zivjo Miran,

To je danasnja informacija s strani Lucke uprave Pula.

Lp,

Borut
boris1
Admiral
Prispevkov: 787
Pridružen: Sr Jan 09, 2019 11:28
Kontakt:

Re: Plovila na Hrvaškem - Korona in meja

OdgovorNapisal/-a boris1 » Sr Maj 20, 2020 13:42

Danes na Jelšanah čakal 30 min za prestop meje. 5 avtov pred mano.
LP
Boris
MikaSlo
Kapitan
Prispevkov: 194
Pridružen: Po Maj 21, 2012 10:40

Re: Plovila na Hrvaškem - Korona in meja

OdgovorNapisal/-a MikaSlo » Sr Maj 20, 2020 17:23

Pozdrav

Kot se v podpisu vidi sem lastnik plovila, hkrati pa tudi nepremičnine na HRV in bi rad s kolegi(kot vsako leto preteklih 10 let) odšel na kratko plovbo za vikend.

Meni je jasno, da v kolikor niso lastniki/sorodniki ne morejo z menoj, saj potrebujejo rezervacijo apartmaja, parcele v kampu ali drug dogovorjen turistični ogled. To sem priskrbel v obliki potrdila na Bookingu. A veste, če slednje zadošča in ali bodo šli klicat tja? Moram dati tudi kakšno potrdilo o plačilu, ker Booking omogoča plačilo ob prihodu? Vsa ta vprašanja sem že v ponedeljek zastavil na mail in ni odgovora. Klical sem tudi v MP Rupa in so rekli, da Booking velja.

Zanima me tudi ali ima kdo tukaj kakšno uradno izposojo plovila, apartmajev in se pač napiše rezervacija kot asistenca Morjeplovcu-morjeplovcu.

Upam, da bo kmalu teh bizarnosti konec- danes sta se sestali obe policiji, čakam na info.
Beneteau Antares 7.80
punta
Kapitan fregate
Prispevkov: 109
Pridružen: Ne Dec 02, 2012 11:38

Re: Plovila na Hrvaškem - Korona in meja

OdgovorNapisal/-a punta » Če Maj 21, 2020 09:23

Katastrofa na meji Hr.-Jelšane.Pred mano je bilo 12 avtom. ko sem prišel.Po 1.5h čakanja sta še vedno dva pred mano.Ne vem koliko bo še to trajalo.
Pozabite na vse,kar mislite,da veste.
tomaz_slo
Admiral
Prispevkov: 2309
Pridružen: Če Mar 25, 2010 15:28

Re: Plovila na Hrvaškem - Korona in meja

OdgovorNapisal/-a tomaz_slo » Če Maj 21, 2020 10:16

punta napisal/-a:Katastrofa na meji Hr.-Jelšane.Pred mano je bilo 12 avtom. ko sem prišel.Po 1.5h čakanja sta še vedno dva pred mano.Ne vem koliko bo še to trajalo.


V Vinici 8-10 minut na avto... Ni ravno katastrofa - glede na to, da greš lahko čez mejo.
Uporabniški avatar
evovii
Admiral
Prispevkov: 2735
Pridružen: Sr Nov 14, 2007 14:30

Re: Plovila na Hrvaškem - Korona in meja

OdgovorNapisal/-a evovii » Če Maj 21, 2020 11:46

Nekaj podobnega je bilo tudi včeraj na Dragonji. Za vikend raje ne grem dol k bo pomoje spet 3 ure za čakat.... Upam, da tole kmalu poštimajo.
Veter v laseh, travarca v zobeh ;)

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 10 gostov