Plovila na Hrvaškem - Korona in meja

Vse kar mislite, da ne spada v nobeno od zgornjih tem, je pa povezano z navtiko, dodajte sem

Moderatorji: moderator2, moderator

No. 1
Admiral
Prispevkov: 1231
Pridružen: Ne Maj 23, 2010 22:26
Kraj: Vodice & Novigrad

Re: Plovila na Hrvaškem - Korona in meja

OdgovorNapisal/-a No. 1 » Pe Mar 05, 2021 15:44

1stofficer napisal/-a:Da ne bo zagat, sicer sem tole že delil, pa vseeno še enkrat.

https://policija.si/enterslovenia/

Prijava je malo boljša od Hrvaške, saj vsebuje še vse veljavne opcije/izjeme, da ni dilem. Za najavo vstopa v Slovenijo je med drugim vračilo iz CRO (pod točko 13) dovoljeno lastnikom nepremičnine v 12 ur brez karantene!


Lep in pregleden link, ampak pri omenjeni 13 točki si pred tem spregledal rumeni okvirček, dodan od včeraj:

Osebi iz 11., 12., 13. in 14. točke, ki prihaja iz države članice Evropske unije ali schengenskega območja, katere 14-dnevna incidenca primerov okužbe s SARS-CoV-2 na 100.000 prebivalcev je nižja od 14 dnevne incidence v Republiki Sloveniji, ni potrebno predložiti negativnega izvida testa na prisotnost virusa SARS-CoV-2 in ne bo napotena na obvezno karanteno. Seznam držav z boljšo epidemiološko sliko (nižjo 14-dnevno incidenco okuženosti na 100.000 prebivalcev) je dostopen na povezavi https://www.ecdc.europa.eu/en/covid-19/ ... e-movement.


Sicer tale EDC link Istre ne ločuje od hrvaške in je prekleto rdeča...
Wellcraft 2600 Martinique
Uporabniški avatar
1stofficer
Admiral
Prispevkov: 2759
Pridružen: Sr Maj 30, 2018 13:14

Re: Plovila na Hrvaškem - Korona in meja

OdgovorNapisal/-a 1stofficer » Pe Mar 05, 2021 16:58

Istra in primorje so oranžni kot Slovenija na tem linku. Torej ni slabša in določilo iz rumenega kvadratka pomoje ne velja

Tretjo sliko morš gledat.
Uporabniški avatar
MareC
Admiral
Prispevkov: 3289
Pridružen: Če Mar 06, 2008 08:20
Kraj: Ljubljana... Otok

Re: Plovila na Hrvaškem - Korona in meja

OdgovorNapisal/-a MareC » Ne Mar 07, 2021 19:43

mogoče kdo razbere iz novega odloka , ki začne veljati jutri 8.3., a poslovni prehod za nekaj ur na Hrvaško še velja s tehtnim razlogom seveda, da ne greš za pet dni v karanteno, ko se vrneš nazaj v SLO
Uporabniški avatar
pinosat
Admiral
Prispevkov: 778
Pridružen: To Avg 16, 2011 13:39
Kraj: Maribor
Kontakt:

Re: Plovila na Hrvaškem - Korona in meja

OdgovorNapisal/-a pinosat » Ne Mar 07, 2021 21:20

meni je ravnokar kolega, ki oddaja dva apartmaja v notranjosti hrvaške Istre, tam trenutno v enem tudi stanuje, ampak ima stalni slovenski naslov prebivališča, razlagal, včeraj so prišli čez mejo, ker smo danes bili dogovorjeni v Mariboru, da je policaju pri prehodu v Slovenijo dejal, da so bili čez mejo na poslovnem sestanku, enostavno, policaj jih ni šljivil, to lahko opravite preko zooma in jim odredil karanteno. Glede na to,da je to bilo včeraj, so se šli testirat, da so prekinili karanteno, ampak največji hec, da je ena kolegica bila z HAT pozitivna, potem ji je hvalabogu PCR pokazal negativno ... ampak od jutri naprej torej očitno ne boš mogel prekiniti karantene, če ti jo določijo, prej kot v 5 dneh, kljub poslovnemu sestanku, če se policaju dvigne ...
Vsak dan v vsakem pogledu vse bolj in bolj napredujem...
Uporabniški avatar
evovii
Admiral
Prispevkov: 2735
Pridružen: Sr Nov 14, 2007 14:30

Re: Plovila na Hrvaškem - Korona in meja

OdgovorNapisal/-a evovii » Po Mar 08, 2021 09:53

Zmeraj bolj zajebano. Ne vem zakaj ne pustijo, da lahko greš takoj narediti test.... tole so nas čist zajebal. Upam, da se kmalu kaj spremeni na bolje, ker bo treba it rihtat barko...
Veter v laseh, travarca v zobeh ;)
Uporabniški avatar
bluesky
Viceadmiral
Prispevkov: 541
Pridružen: To Sep 02, 2008 21:00
Kraj: Ljubljana Šentvid
Kontakt:

Re: Plovila na Hrvaškem - Korona in meja

OdgovorNapisal/-a bluesky » Po Mar 08, 2021 11:20

Kakor berem v odloku, sprememb za prehod meje za službene ali nujne privat namene, še ni.
Sprememba bo šele s 15.3., ko bo potreben PCR ali HAT izvid mlajši od 7 dni za te iste izjeme pod istimi pogoji (12 ur, 14 ur...).

Torej se ne bo prav veliko spremenilo... Cool ! 8)

https://www.gov.si/teme/koronavirus-sars-cov-2/prehajanje-meja/
BlueSky
Uporabniški avatar
bluesky
Viceadmiral
Prispevkov: 541
Pridružen: To Sep 02, 2008 21:00
Kraj: Ljubljana Šentvid
Kontakt:

Re: Plovila na Hrvaškem - Korona in meja

OdgovorNapisal/-a bluesky » Po Mar 08, 2021 11:22

bluesky napisal/-a:Kakor berem v odloku, sprememb za prehod meje za službene ali nujne privat namene, še ni.
Sprememba bo šele s 15.3., ko bo potreben PCR ali HAT izvid mlajši od 7 dni za te iste izjeme pod istimi pogoji (12 ur, 14 ur...).

Torej se ne bo prav veliko spremenilo... Cool ! 8)

https://www.gov.si/teme/koronavirus-sars-cov-2/prehajanje-meja/


Spremembe, ki se začnejo uporabljati 15. marca 2021
Vstop v Republiko Slovenijo se brez napotitve v karanteno na domu dovoli tudi naslednjim kategorijam oseb, ki prihajajo iz države ali regije na rdečem seznamu, če predložijo negativni rezultat PCR ali HAG testa na virus SARS-CoV-2, ki ni starejši od sedem dni od dneva odvzema brisa:

...
4.
Osebi, ki opravlja varstvo in pomoč osebam ali vzdrževalna dela
Državljanu države članice Evropske unije ali schengenskega območja, ki prihaja iz druge članice Evropske unije ali schengenskega območja, kjer je opravljal

varstvo in pomoč osebam, ki so potrebne podpore,
oskrbo ali nego družinskih članov,
starševsko skrb in stik z otrokom,
vzdrževalna dela na zasebnem objektu ali zemljišču, ki ga ima v lasti, najemu ali uporabi,
ali je odpravljal neposredno nevarnost za zdravje, življenje in premoženje,
in se čez mejo vrača v roku 12 ur po prehodu meje.

...
BlueSky
Uporabniški avatar
bluesky
Viceadmiral
Prispevkov: 541
Pridružen: To Sep 02, 2008 21:00
Kraj: Ljubljana Šentvid
Kontakt:

Re: Plovila na Hrvaškem - Korona in meja

OdgovorNapisal/-a bluesky » Po Mar 08, 2021 11:28

Še tole:

https://www.koronavirus.hr/testing-centers-in-croatia/764
https://www.avtokampi.si/novice/hrvaska-prehod-meje

Mogoče pride komu prav... med pripravami za prvomajske praznike...
BlueSky
fakinx
Admiral
Prispevkov: 771
Pridružen: Pe Maj 16, 2014 20:34
Kraj: Celje

Re: Plovila na Hrvaškem - Korona in meja

OdgovorNapisal/-a fakinx » Po Mar 08, 2021 12:15

Mene pa pošteno iritira, da hrčki nimajo izjeme za cepljene...
Frišno cepljen in še 6 tednov do polne zaščite...
Prvomajski bodo (upam) morski....
Uporabniški avatar
evovii
Admiral
Prispevkov: 2735
Pridružen: Sr Nov 14, 2007 14:30

Re: Plovila na Hrvaškem - Korona in meja

OdgovorNapisal/-a evovii » Po Mar 08, 2021 12:29

Evo jaz bom šel dol brez testa kao za 12 ur z vabilom marine (podpis pogodbe). Nazaj pa bom šel kasneje čet 2 dni in sicer bom šel delat test v Umagu in to je to.

Če kdo rabi seznam lokacij kjer izvajajo testiranje.
https://www.koronavirus.hr/svi-testni-c ... atskoj/763

pa še tale povezava bo aktualna
https://www.istra.hr/en/business-inform ... for-guests
Veter v laseh, travarca v zobeh ;)
Uporabniški avatar
franc5e
Admiral
Prispevkov: 1054
Pridružen: Če Maj 25, 2017 11:32

Re: Plovila na Hrvaškem - Korona in meja

OdgovorNapisal/-a franc5e » Po Mar 08, 2021 13:23

fakinx napisal/-a:Mene pa pošteno iritira, da hrčki nimajo izjeme za cepljene...
Frišno cepljen in še 6 tednov do polne zaščite...
Prvomajski bodo (upam) morski....


Pa saj si videl kaj je doktor privlekel iz afrike, nič ne sme biti izključeno in prav je tako...
bouton
Admiral
Prispevkov: 873
Pridružen: So Dec 22, 2007 13:41

Re: Plovila na Hrvaškem - Korona in meja

OdgovorNapisal/-a bouton » Po Mar 08, 2021 16:01

fakinx napisal/-a:Mene pa pošteno iritira, da hrčki nimajo izjeme za cepljene...
Frišno cepljen in še 6 tednov do polne zaščite...
Prvomajski bodo (upam) morski....


Naredi si test protiteles za 25eur in ti velja tri mesece. S tem lahko greš preko Hr policije brez težav. Imaš status kot da bi prebolel covid.
Uporabniški avatar
bluesky
Viceadmiral
Prispevkov: 541
Pridružen: To Sep 02, 2008 21:00
Kraj: Ljubljana Šentvid
Kontakt:

Re: Plovila na Hrvaškem - Korona in meja

OdgovorNapisal/-a bluesky » Po Mar 08, 2021 16:48

bouton napisal/-a:
fakinx napisal/-a:Mene pa pošteno iritira, da hrčki nimajo izjeme za cepljene...
Frišno cepljen in še 6 tednov do polne zaščite...
Prvomajski bodo (upam) morski....


Naredi si test protiteles za 25eur in ti velja tri mesece. S tem lahko greš preko Hr policije brez težav. Imaš status kot da bi prebolel covid.


.... hmmm, kje pa to piše?

https://mup.gov.hr/uzg-covid/hrvatski/286211
BlueSky
andrejv
Admiral
Prispevkov: 737
Pridružen: Pe Okt 30, 2009 21:38
Kraj: Ljubljana, Koper

Re: Plovila na Hrvaškem - Korona in meja

OdgovorNapisal/-a andrejv » Po Mar 08, 2021 17:32

bluesky napisal/-a:
bouton napisal/-a:
fakinx napisal/-a:Mene pa pošteno iritira, da hrčki nimajo izjeme za cepljene...
Frišno cepljen in še 6 tednov do polne zaščite...
Prvomajski bodo (upam) morski....


Naredi si test protiteles za 25eur in ti velja tri mesece. S tem lahko greš preko Hr policije brez težav. Imaš status kot da bi prebolel covid.


.... hmmm, kje pa to piše?

https://mup.gov.hr/uzg-covid/hrvatski/286211


Osobe koje su preboljele COVID-19 unazad tri mjeseca izuzete su od obveze pribavljanja negativnog PCR testa i samoizolacije (u trajanju od 10 dana).

Za dokaz da su preboljeli COVID-19 putnici trebaju imati pozitivan nalaz PCR ili antigenskog testa ili pozitivan rezultat u testu neutralizacije (NT) koji je napravljen unazad tri mjeseca, a stariji od 14 dana ili potvrdu da su preboljeli COVID-19 izdanu od liječnika.
Uporabniški avatar
bojan11
Admiral
Prispevkov: 665
Pridružen: Ne Feb 17, 2008 21:24
Kraj: Trebnje
Kontakt:

Re: Plovila na Hrvaškem - Korona in meja

OdgovorNapisal/-a bojan11 » Po Mar 08, 2021 17:52

bouton napisal/-a:
fakinx napisal/-a:Mene pa pošteno iritira, da hrčki nimajo izjeme za cepljene...
Frišno cepljen in še 6 tednov do polne zaščite...
Prvomajski bodo (upam) morski....


Naredi si test protiteles za 25eur in ti velja tri mesece. S tem lahko greš preko Hr policije brez težav. Imaš status kot da bi prebolel covid.


Sam test krvi na protitelesa ni dovolj. Rabis zdravnisko potrdilo na katerem pise kdaj si prebolel covid. Jaz imam potrdilo na katerem pise da sem covid prebolel v sredini januarja 21, pa mi je prejsnji teden tako Hr kot Slo policaj rekel da mora biti tocen datum kdaj sem prebolel. Ok, sedaj ni problema ker se ni minilo 90 dni za Hr oziroma 180 dni za Slo, ampak so me oboji opozorili da bi bilo boljs ce bi bil tocen datum.

Izvid o prisotnosti protiteles pa definitivno ni dovolj ker tam ni navedeno kdaj si prebolel covid!

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 11 gostov