Plovila na Hrvaškem - Korona in meja

Vse kar mislite, da ne spada v nobeno od zgornjih tem, je pa povezano z navtiko, dodajte sem

Moderatorji: moderator, moderator2

polanc
Admiral
Kraj: sevnica

Re: Plovila na Hrvaškem - Korona in meja

OdgovorNapisal/-a polanc » Ne Maj 17, 2020 20:45

Meni je včeraj rekel v Umagu uni fant,ki kasira boje, da morskim putem još ne možemo doči..
Uporabniški avatar
Marchi
Admiral

OdgovorNapisal/-a Marchi » Ne Maj 17, 2020 20:48

polanc napisal/-a:Meni je včeraj rekel v Umagu uni fant,ki kasira boje, da morskim putem još ne možemo doči..

Ja saj, nad vsemi ministri so pa kapitani. Ker ni komande, katera izpostava bi prevzela čezmejne morjeplovce, bo to ostal problem, še kar nekaj časa. :roll:
polanc
Admiral
Kraj: sevnica

OdgovorNapisal/-a polanc » Ne Maj 17, 2020 21:01

Haha jaz bik bos prjadram skor v zaliv v Umagu in na sred zaliva stoji tavelka policija..al je čekao budalu, koja pod jedrima uplovljava u luku al pa enga, da ga bo zašil k je po morju pršu k njim..no jaz pol spustim jadra še pred vstopnima bojama in lepo odpeketam naprej.Mende je barko spoznal in mi je le pomahal nič težil..
Leonardo
Kapitan bojne ladje

OdgovorNapisal/-a Leonardo » To Maj 19, 2020 11:47

Pozdrav vsem
S prijateljem nameravam obnovit antifouling na jadrnici,ki je v ACI marini .Jaz imam dokument o lastništvu ,pa me zanima za prijatelja ,če je lahko problem na meji?ima kdo kakšno izkušnjo? Hvala
Uporabniški avatar
Kristijan
Poročnik fregate

OdgovorNapisal/-a Kristijan » To Maj 19, 2020 11:57

Leonardo napisal/-a:Pozdrav vsem
S prijateljem nameravam obnovit antifouling na jadrnici,ki je v ACI marini .Jaz imam dokument o lastništvu ,pa me zanima za prijatelja ,če je lahko problem na meji?ima kdo kakšno izkušnjo? Hvala

V petek sva bila z mojo v Umagu in so jo spustili skozi, čeprav ni zavedena na nobenem papirju. Je pa res, da imava isti naslov prebivališča. Kako je v primeru, da je naslov drugačen pa ne bi vedel...
Uporabniški avatar
MareC
Admiral
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a MareC » To Maj 19, 2020 12:06

Uporabniški avatar
1stofficer
Admiral

OdgovorNapisal/-a 1stofficer » To Maj 19, 2020 12:32

1stofficer napisal/-a:Hvala!

Sem klical in mi / nam preneha 8)

Q*** ! Dobil odgovor NIJZ, da za nazaj preklic ne velja. Policaji eno, NIJZ drugo. Usklajenost za nobelovo nagrado! Torej sem v karanteni :evil:

Upam, da vsaj negativen izvid pomeni, da sem prost karantene. Ker odlocbe zamujajo baje :x
Uporabniški avatar
evovii
Admiral

OdgovorNapisal/-a evovii » To Maj 19, 2020 14:11

Kristijan napisal/-a:

V petek sva bila z mojo v Umagu in so jo spustili skozi, čeprav ni zavedena na nobenem papirju. Je pa res, da imava isti naslov prebivališča. Kako je v primeru, da je naslov drugačen pa ne bi vedel...

Mi gremo pa čez 14 dni z klapo na muško jadranje pa sem še malo v dilemi če nas bodo spustili čez :twisted: Upam, da ne bodo komplicirali, drugače pa na Dragonji postavimo šotor pa tam vse popijemo direkt na meji :twisted: :twisted:
Veter v laseh, travarca v zobeh ;)
Uporabniški avatar
Marchi
Admiral

OdgovorNapisal/-a Marchi » To Maj 19, 2020 14:29

evovii napisal/-a:
Kristijan napisal/-a:

Mi gremo pa čez 14 dni z klapo na muško jadranje pa sem še malo v dilemi če nas bodo spustili čez :twisted: Upam, da ne bodo komplicirali, drugače pa na Dragonji postavimo šotor pa tam vse popijemo direkt na meji :twisted: :twisted:

Spiši crew listo in morajo tvojo posadko spustit čez.
Tudi če bi komu dal barko in mu napisal pooblastilo, je to "enakovredno" papirju o lastništvu.
Veliko bo takih primerov, ko bo recimo moja posadka prišla na vkrcanje nekam na HR in na meji ne bodo mogli pokazat rezervacije ipd. Zato jim bom dal kopijo crew liste in po možnosti še kakšno izjavo, da prihajajo k meni. To bo moralo iti skozi, čeprav ne bodo neposredno bivali v hotelu ali kaj podobnega. Isto velja za kampe, kjer bo kdo prišel na obisk v kamp za vikend. Pač ne more imeti rezervacije, če se šele v kampu na recepciji prijavi ob prihodu tja. Mogoče bodo pogruntali kakšen obrazec ali pa bo v e-prijavi to predvideno. Do takrat pa predlagam da imaš crewlisto z vsemi podatki o posadki.
Uporabniški avatar
evovii
Admiral

OdgovorNapisal/-a evovii » To Maj 19, 2020 14:59

Bom kar tole naprintal in izpolnil.
https://enavtika.si/documents/CrewList.pdf

Hvala za info. LP
Veter v laseh, travarca v zobeh ;)
Uporabniški avatar
hrošč
Admiral
Kraj: Ljubljana - Vrsar

OdgovorNapisal/-a hrošč » To Maj 19, 2020 16:19

MareC napisal/-a:https://www.24ur.com/novice/korona/v-zadnjem-tednu-na-hrvasko-vec-kot-7000-slovencev.html

Tole se mi zdi še vedno malo nejasno. Citat iz članka:

Na vprašanje, ali lahko Slovenec gre na Hrvaško, čeprav tam nima nepremičnine ali plovila, je Močnikova odgovorila: "Da, tako smo mi razumeli informacije, ki so nam jih podali naši hrvaški kolegi." Vsem, ki vstopajo na Hrvaško z namenom turizma, pa slovenska policija svetuje, da imajo ustrezna potrdila o lastništvu nepremičnin, plovil oziroma rezervacijo turistične namestitve ali druga potrdila, ki izkazujejo ustrezen razlog za pot na Hrvaško.

Spet neke interpretacije, naj bi, tako smo razumeli... :roll: Naj bi se pa jutri srečali naši policiji in kao dorekli zadeve. Tudi jaz sem v dvomih, ali grem lahko čez brez lastnice hiše in s svojo partnerko (neporočena). Upam, da se do petka zmenijo tako kot je treba. :x
tomaz_slo
Admiral

OdgovorNapisal/-a tomaz_slo » To Maj 19, 2020 16:58

Prijatelju ‘prodaj’ pol jadrnice in podpis na pogodbI overi na UE. Če je pravi prijatelj, bo potem pogodbo strgal, če pa ne ...
Uporabniški avatar
MarjanT
Admiral
Kraj: Sežana

OdgovorNapisal/-a MarjanT » To Maj 19, 2020 21:14

če pa ne... Bo plačeval pol davka.
Jadranje je odklop
Matti

OdgovorNapisal/-a Matti » To Maj 19, 2020 21:34

V soboto na starodu nism imel nobenih problemou. Šla sva jaz kot lastnik plovila in moja polovica. Nisva ne poročena in niti istega naslova stalnega prebivališča. Na meji sm pokazal samo račun marine.
Uporabniški avatar
hrošč
Admiral
Kraj: Ljubljana - Vrsar

OdgovorNapisal/-a hrošč » Sr Maj 20, 2020 07:30

Po zapisih na različnih straneh imajo Hrvati tudi pri tem različno prakso od prehoda do prehoda, od policaja do policaja..kakor pri kapitanijah in še čem. Dokler ne bo nekega dogovora dvostranskega oz. jasnega navodila z vrha bo tako, malo odvisno od dobre volje organa, saj smo navajeni :roll:

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 2 gosta