Tehnični pregled plovila na HR

Vse kar mislite, da ne spada v nobeno od zgornjih tem, je pa povezano z navtiko, dodajte sem

Moderatorji: moderator2, moderator

Uporabniški avatar
matic5
Poročnik bojne ladje
Prispevkov: 82
Pridružen: Če Maj 29, 2014 09:43
Kraj: Križe

Tehnični pregled plovila na HR

OdgovorNapisal/-a matic5 » To Maj 12, 2020 12:28

Lepo pozdravljeni,

sem rekel, da se obrnem še na vas, če mi lahko kdo pomaga.
Letos moram pred sezono narediti pregled plovila ( tehnični ) in sedaj po hrvaški zakonodaji ne smejo to več delati hrvaški kapitani za Slo registrirana plovila, temveč pooblaščena podjetja kot so Biro Veritas, Rina,... Na Biro sem klical že trikrat in so rekli da bodo klicali nazaj in niso, na Rini se mi ne oglasijo. Čolno ( dolžina 7,5 m ) ne bi rad vozil iz Krka nazaj v Slo saj bi samo za gorivo dal 400 eur, cestni prevoz ne pride v poštev.
Grem k bistvu in sicer ali kdo pozna koga ali podjetje, ki preglede dela na Krku ( čoln imam v suhi marini blizu Punata ) in bi pregledal čolen še v času predno pridem do njega ( seveda bi pooblastil mojega mehanika da mu pokaže plovilo ), da bi lahko naredil zavarovanje in vse potrebno predno damo plovilo v vodo? Seveda bi rad čim manj komplikacij in seveda vse po pravilih in protiplačilu!
Hvala vsem za pomoč in nasvete.
Matic
Uporabniški avatar
evovii
Admiral
Prispevkov: 2734
Pridružen: Sr Nov 14, 2007 14:30

Re: Tehnični pregled plovila na HR

OdgovorNapisal/-a evovii » To Maj 12, 2020 15:22

Prvič slišim, da kapitanija na HR ne sme delati tehničnega pregleda Slo plovila. Jaz moram tudi naslednji mesec podaljšati in narediti tehnični pregled. Ker sem v Umagu bom najbrž skočil do Pirana če bo meja odprta. Drugače pa mislim, da mi morajo pregled narediti na kapitaniji v Umagu in izdati potrdilo s katerim grem potem v Piran. Tako mi je lansko leto rekel na kapitaniji v Piranu. Če so pa kakšne spremembe pa tudi mene zanima.
Bolj me skrbi, da če mi bo delal pregled v Umagu, da se ne bo slučajno vpičil v fekalni tank... sicer ga imam ampak nimam narejenega priklopa za praznenje. Pomoje spada Slo plovilo pod Slo zakone in tega ne more zahtevat sam pri Hr nikoli ne veš.
Veter v laseh, travarca v zobeh ;)
Uporabniški avatar
matic5
Poročnik bojne ladje
Prispevkov: 82
Pridružen: Če Maj 29, 2014 09:43
Kraj: Križe

Re: Tehnični pregled plovila na HR

OdgovorNapisal/-a matic5 » To Maj 12, 2020 18:36

Ja žal je tako s tem letom, ravno prejšnji teden sem govoril s kapitanom v Piranu in je rekel da ne smejo Hrvati delati več delati tehničnih pregledov ( hrvaški zakon ), poiskusil sem pa pri treh kapitanih na Krku pa sem od vseh dobil enak odgovor, da ne smejo več izdajati. Boš moral kar v Piran ali najti podobno podjetje kot jo sedaj iščem jaz! Na tvojem mestu bi pa šel raje v Piran in še tanka ti ne bodo pregledovali čeprav mislim, da so to Hrvatje prestavili za naslednje leto!
Uporabniški avatar
evovii
Admiral
Prispevkov: 2734
Pridružen: Sr Nov 14, 2007 14:30

Re: Tehnični pregled plovila na HR

OdgovorNapisal/-a evovii » To Maj 12, 2020 20:06

Morda veš ali tolmačijo isto tehnični pregled in podaljšanje tehničnega pregleda ("podaljšanje vpisnega lista za čoln")? Zastopim da če je vse na novo mora pogledati klasifikacijski zavod ala Veritas, če je pa samo podaljšanje pa mi ni čist jasno zakaj tega ne naredi kapitanija. To pomeni, da bodo mogla vsa plovila ki so pod Slo zastavo na 5 let v Slovenijo pa makar iz Dubrovnika... tole pomoje ne pije vode... Če so se odločili da to velja za vsa plovila ki niso pod HR registracijo potem bodo mogli tudi ostali vlačit barke v matične države...
Veter v laseh, travarca v zobeh ;)
Uporabniški avatar
bojan11
Admiral
Prispevkov: 665
Pridružen: Ne Feb 17, 2008 21:24
Kraj: Trebnje
Kontakt:

Re: Tehnični pregled plovila na HR

OdgovorNapisal/-a bojan11 » Sr Maj 13, 2020 08:09

Poklici me na 041370078 in ti bom uredil.
Uporabniški avatar
1stofficer
Admiral
Prispevkov: 2752
Pridružen: Sr Maj 30, 2018 13:14

Re: Tehnični pregled plovila na HR

OdgovorNapisal/-a 1stofficer » Sr Maj 13, 2020 09:06

A je za 2008 6.5 m barko, pred vpisom v Cro register tut potrebn tehnicni? Trenutno ni vpisana nikjer ker sem jo pripeljal iz Belgije.

Mam namrec papirje dol na kapetaniji pa mi ni noben nic omenu kakega tehnicnega
Uporabniški avatar
matic5
Poročnik bojne ladje
Prispevkov: 82
Pridružen: Če Maj 29, 2014 09:43
Kraj: Križe

Re: Tehnični pregled plovila na HR

OdgovorNapisal/-a matic5 » Sr Maj 13, 2020 12:19

Evovil jaz sem spraševal za podaljšanje plovnega dovoljenja za 5 let in res še sami ne vedo kaj in kako. Moje mnenje je da se jim žal ne da in se ne želijo več obadat z Slo čolni in bi radi da vse registriramo pri njih in bo nam lažje oni pa bodo več kasiral ( to je moje osebno mnenje ).
Uporabniški avatar
matic5
Poročnik bojne ladje
Prispevkov: 82
Pridružen: Če Maj 29, 2014 09:43
Kraj: Križe

Re: Tehnični pregled plovila na HR

OdgovorNapisal/-a matic5 » Sr Maj 13, 2020 12:22

1stofficer to ti bodo pa znali na kapitaniji na hrvaškem povedat in je najbolje da jih preje vprašaš da te ne presenetijo.
Uporabniški avatar
1stofficer
Admiral
Prispevkov: 2752
Pridružen: Sr Maj 30, 2018 13:14

Re: Tehnični pregled plovila na HR

OdgovorNapisal/-a 1stofficer » Sr Maj 13, 2020 12:35

Lih vprasal. Rabim seveda, naredijo oni. Gledajo pa stevilke, stanje plovila in opremo. Barka mor bit zunaj !

Plovnega dovoljenja ni vec, vsaj za novo vpisane. Imajo v registru, ki je dostopen prek neta. Glede boravisne taxe pa jo, ce si lastnik nepremicnine, ne placas, ker si jo itaq ze placal.

Cist sveza info iz kapetanije Silo ja Krku.

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 11 gostov