Budget verzija letnega priveza

Vse kar mislite, da ne spada v nobeno od zgornjih tem, je pa povezano z navtiko, dodajte sem

Moderatorji: moderator2, moderator

kr3mn1
Admiral
Prispevkov: 2526
Pridružen: So Jul 12, 2014 11:57
Kraj: Kranj / Pag(LUN)

Re: Budget verzija letnega priveza

OdgovorNapisal/-a kr3mn1 » Če Avg 27, 2020 11:18

kr3mn1 napisal/-a:
poleg tega, kvaliteta veza je premosorazmerna s ceno in lokacijo. upam da razumeš.


sem že vse napisal. če se komu da brat, potem bo dojel, da ni to komunalni vez na rivi v Biogradu za 12 metrsko jahto, ampak nek v pripizdini za nek čamac.
al

Re: Budget verzija letnega priveza

OdgovorNapisal/-a al » Če Avg 27, 2020 11:25

itak.

poceni in varnega veza za resno plovilo ni.
ker če bi bil, potem ne bil več poceni...
Uporabniški avatar
AEgir
Admiral
Prispevkov: 5964
Pridružen: Če Okt 04, 2012 20:29

Re: Budget verzija letnega priveza

OdgovorNapisal/-a AEgir » Če Avg 27, 2020 12:17

Občina se lahko odloči in tam nekaj naredi in ti vzame - jasno. Pač to je tako povsod več ali manj.

Dokler pa se ne in dokler moje ime piše v njihovi knjigi kot legalni uporabnik -trajnega- veza in mi položnce pošiljajo, je to moj legalni vez. Ni ne od države ne od šimeta, ampak moj, predviden za parkiranje moje kadi.

Na rabu tm od pičuljana severno so privezi čist pod istimi pogoji in ni en 10 metrski čoln, jih je 100. Sam tam ti noben ne bo prodal za jurja priveza pač.
Finally, give that old outboard a hug—everyone needs some love now and again.
kr3mn1
Admiral
Prispevkov: 2526
Pridružen: So Jul 12, 2014 11:57
Kraj: Kranj / Pag(LUN)

Re: Budget verzija letnega priveza

OdgovorNapisal/-a kr3mn1 » Če Avg 27, 2020 12:29

AEgir napisal/-a:Občina se lahko odloči in tam nekaj naredi in ti vzame - jasno. Pač to je tako povsod več ali manj.

Dokler pa se ne in dokler moje ime piše v njihovi knjigi kot legalni uporabnik -trajnega- veza in mi položnce pošiljajo, je to moj legalni vez. Ni ne od države ne od šimeta, ampak moj, predviden za parkiranje moje kadi.

Na rabu tm od pičuljana severno so privezi čist pod istimi pogoji in ni en 10 metrski čoln, jih je 100. Sam tam ti noben ne bo prodal za jurja priveza pač.


nono, Barbat so ravno začeli čistit, tako da si tu malce mimo pihnil. Bo še zanimivo kako se bo razpletlo, sem ravno letos imel daljšo debato z lastnikom marine na Rabu okoli tega. Jadran bojo spucali teh kvazi lastniških privezov. Imaš uporabno pravico, dokler plačuješ za vez, če nimaš teh pogledov, pa dobiš kazen pa porušijo ti vse. tako se to rešuje po novem.

in še enkrat, ti si najemnik veza, ne lastnik. in ko te ni, ti lahko vežejo kogarkoli na njega, brez vprašanja. imaš pogodbo o najemu pri sebi? malce preberi pogoje. pa pogoje na LU.
Uporabniški avatar
AEgir
Admiral
Prispevkov: 5964
Pridružen: Če Okt 04, 2012 20:29

Re: Budget verzija letnega priveza

OdgovorNapisal/-a AEgir » Če Avg 27, 2020 12:35

Mam ampak piše da so vsa pravila v unem pdfju k sem ga prlepil zgoraj.

Viš v tem je pa lepota zabačenih lokacij kot je tudi stinica, lepota in prekletstvo stinice je ta, da tam nič ni in nikoli nič ne bo, tam še s tistim kar bi morali narest že leta 90 še zdaj niso niti začeli, da o vsem razfuku niti ne govorimo.

Barbat verjamem da bodo zjebal ker je top lokacija in se vsem kar oči svetjo verjetno ko se govori o tem, stinica in ostale zabačene lokacije pa ne vidim, da bi se v kratkem kaj prav konkretno spreminjalo na tem področju. Lahko pa da se motim, se nebi prvič. :)


Skratka tudi za malo konkretnejšo barko se še vedno da "kupit" trajni privez ampak lahko pa tudi da se zajebeš z njim če res pride huda ura. Nimaš kej.
Finally, give that old outboard a hug—everyone needs some love now and again.
kr3mn1
Admiral
Prispevkov: 2526
Pridružen: So Jul 12, 2014 11:57
Kraj: Kranj / Pag(LUN)

Re: Budget verzija letnega priveza

OdgovorNapisal/-a kr3mn1 » Če Avg 27, 2020 12:57

AEgir napisal/-a:Mam ampak piše da so vsa pravila v unem pdfju k sem ga prlepil zgoraj.

Viš v tem je pa lepota zabačenih lokacij kot je tudi stinica, lepota in prekletstvo stinice je ta, da tam nič ni in nikoli nič ne bo, tam še s tistim kar bi morali narest že leta 90 še zdaj niso niti začeli, da o vsem razfuku niti ne govorimo.

Barbat verjamem da bodo zjebal ker je top lokacija in se vsem kar oči svetjo verjetno ko se govori o tem, stinica in ostale zabačene lokacije pa ne vidim, da bi se v kratkem kaj prav konkretno spreminjalo na tem področju. Lahko pa da se motim, se nebi prvič. :)


Skratka tudi za malo konkretnejšo barko se še vedno da "kupit" trajni privez ampak lahko pa tudi da se zajebeš z njim če res pride huda ura. Nimaš kej.


si tole prebral?

Kriteriji za dodjelu stalnog priveznog mjesta su:
1.pravna osoba sa sjedištem u mjestu u kojem se nalazi luka, ako je vlasnik broda
ili brodice upisane u ocevidnik Lucke kapetanije Senj;
2.fizicka osoba s prebivalištem u mjestu u kojem se nalazi luka ili na podrucju koje
je najbliže luci, ako je vlasnik broda ili brodice upisane u ocevidnik Lucke
kapetanije Senj;
3.fizicka osoba državljanin Republike Hrvatske, ako je vlasnik kuce ili stana za
odmor u naselju u kojem se nalazi luka ili na podrucju koje je najbliže luci i vlasnik
broda ili brodice upisane u ocevidnik Lucke kapetanije Senj;
Uporabniški avatar
AEgir
Admiral
Prispevkov: 5964
Pridružen: Če Okt 04, 2012 20:29

Re: Budget verzija letnega priveza

OdgovorNapisal/-a AEgir » Če Avg 27, 2020 13:00

4. Si pozabil pastat.. :mrgreen:
Finally, give that old outboard a hug—everyone needs some love now and again.
nac
Admiral
Prispevkov: 623
Pridružen: Če Jul 02, 2009 22:18

Re: Budget verzija letnega priveza

OdgovorNapisal/-a nac » Če Avg 27, 2020 13:12

...realna.... :wink:
kr3mn1
Admiral
Prispevkov: 2526
Pridružen: So Jul 12, 2014 11:57
Kraj: Kranj / Pag(LUN)

Re: Budget verzija letnega priveza

OdgovorNapisal/-a kr3mn1 » Če Avg 27, 2020 13:33

AEgir napisal/-a:4. Si pozabil pastat.. :mrgreen:


:)

nism. ker to lahko ven vržejo, ker ni uradno :) v glavnem ja, kot rečeno, dostopnost in cena veza pove kvaliteto in lokacijo. Stinico so dobro zajebal, nimaš kaj...vam pa Matjaž ureja bloke po pristanišču
Uporabniški avatar
AEgir
Admiral
Prispevkov: 5964
Pridružen: Če Okt 04, 2012 20:29

Re: Budget verzija letnega priveza

OdgovorNapisal/-a AEgir » Če Avg 27, 2020 13:37

Matjaž je ok ja. Mal so globoko kocke da bi na dah kaj čaral.
Finally, give that old outboard a hug—everyone needs some love now and again.
Uporabniški avatar
evovii
Admiral
Prispevkov: 2734
Pridružen: Sr Nov 14, 2007 14:30

Re: Budget verzija letnega priveza

OdgovorNapisal/-a evovii » Če Avg 27, 2020 16:36

Dr_Jakob napisal/-a:
al napisal/-a:navtika stane. tko je.




Lahko pa ti povem par hudo dobrih trikov, kako prihraniš tudi do par tisoč evrov pri moto dirkanju.

Ne greš na dirko? :twisted:
Veter v laseh, travarca v zobeh ;)
boris1
Admiral
Prispevkov: 787
Pridružen: Sr Jan 09, 2019 11:28
Kontakt:

Re: Budget verzija letnega priveza

OdgovorNapisal/-a boris1 » Pe Avg 28, 2020 00:58

AEgir napisal/-a:Jaz sem na hrvaškem kupil svoj komunalni vez in plačujem "pristojbinu za korištenje stalnog veza" v višini 601,20 kun na let.

Gre pa tako;

do 5m 80 kun na meter na leto, nad 5m 120 kun za vsak meter na leto.


Takoj ko bo domačin rabil vez in za njega ga ne bo, ti bodo skenslali ugovor :!:
LP
Boris
Uporabniški avatar
DR76
Kontraadmiral
Prispevkov: 236
Pridružen: To Mar 25, 2014 06:28
Kraj: Ljubljana

Re: Budget verzija letnega priveza

OdgovorNapisal/-a DR76 » Pe Avg 28, 2020 06:27

boris1 napisal/-a:Takoj ko bo domačin rabil vez in za njega ga ne bo, ti bodo skenslali ugovor :!:

Obstaja več elementov, da lahko določeno okolje označimo za pravno državo. Med pomembnejše spada pravna predvidljivost in učinkovito sodno varstvo tega. Ali Hrvaška izpolnjuje te temeljne postulate, naj si odgovori vsak sam.
Lep pozdrav.
CAR
Admiral
Prispevkov: 2268
Pridružen: Sr Mar 26, 2008 19:54
Kraj: Ljubljana - ACI Supetarska draga - Rab

Re: Budget verzija letnega priveza

OdgovorNapisal/-a CAR » Pe Avg 28, 2020 07:45

Na Rabu so samo dve marini in to Aci Supetarska Draga in Aci Rab (ta ni odprta celo leto). Ostale so bolj Lučice in to so pri Leutu, Pičuljanu in Lučica (Pri Malem Matiću). Te tri marine so sicer cenejše kot Aci vendar je že večkrat kakšen čoln tan potonil, ker so odprte tako na Jugo kot na Tranmontano. Se pa strinjam, da bi morali tako Barbat kot Banjol počistiti, ker je kar nekaj povprek, nekdo ima lesen ponton, drugi betonski, tretji iz sodov....
You can't control the wind, but you can adjust your sails.
tomaz_slo
Admiral
Prispevkov: 2309
Pridružen: Če Mar 25, 2010 15:28

Re: Budget verzija letnega priveza

OdgovorNapisal/-a tomaz_slo » Pe Avg 28, 2020 09:07

AEgir napisal/-a:Ne. Nekoga, ki je lastnik stalnega veza morš najdt in mu plačat odvisno od lokacije tm 6-10 vijolčnih in pol se on na lučki upravi strinja da da tebi privez

Ali pa se LU s tem ne strinja, ker obstaja čakalna lista. To je glavni problem.

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 9 gostov