iBoat - android app

Vse kar mislite, da ne spada v nobeno od zgornjih tem, je pa povezano z navtiko, dodajte sem

Moderatorji: moderator2, moderator

samodaje
Kapitan fregate
Prispevkov: 123
Pridružen: Po Feb 17, 2020 13:47

iBoat - android app

OdgovorNapisal/-a samodaje » Če Okt 29, 2020 09:12

Odpiram novo temo, da na kratko opisem svoj app. Trenutno deluje na nmea1083, zato ker imam tega na barki in ker sem dobil simulator na netu. Ne bi pa smel biti prevelik problem kasneje dodati se n2k.
Na barki imam konverter SeaTalk -> Rs232 za priklop na računalnik, tako da je bilo potrebno to še spraviti na wifi.
Slika
V planu je narediti app, kjer bos lahko izbiral med poljubnimi "layouti" in poljubno izbiro metrik na posamezni poziciji, tako da si bo lahko vsak oblikoval strani po zelji.
Slika
Slika
Slika

Trenutno dela samo na TCPju, je pa v planu tudi UDP v kratkem.
V planu je se:
- grafi
- alarmi
- overlay cez drugo applikacijo. Recimo poljubni live podatki cez BoatingHD app
- live stream na internet - da bomo lahko iz kafane na obali spremljali live veter na barki
- ...

Kakršni koli predlogi dobrodošli. Trenutno alpha verzijo si lahko nalozite na naslovu:
http://adrenalinco.si/iboat.apk
Vklopljeno morate imeti "allow to install apps from external sources" al nekaj podobnega.

lp
Gladiac
Kapitan korvete
Prispevkov: 90
Pridružen: Če Sep 05, 2019 23:09
Kraj: Smlednik

Re: iBoat - android app

OdgovorNapisal/-a Gladiac » Če Okt 29, 2020 09:16

Uporabniški avatar
1stofficer
Admiral
Prispevkov: 2754
Pridružen: Sr Maj 30, 2018 13:14

Re: iBoat - android app

OdgovorNapisal/-a 1stofficer » Če Okt 29, 2020 10:55

Sem preizkusil tale app in moram rect, da mi je vsec izgled in tudi delovanje. Tko da priporocam. Nekaj idej sem ze posredoval avtorju, ki mu lahko samo cestitam za delo. Sam bi rad videl true in app wind na isti roži. Plus histrosti. Pa da se da nastavit katere podatke vidis na posameznem screenu.

PS tut moja miza je ponavadi taka, sem imel tudi idejo en tak app si narest zase pa ni cajta :)
Nazadnje spremenil 1stofficer, dne Če Okt 29, 2020 11:01, skupaj popravljeno 2 krat.
Uporabniški avatar
1stofficer
Admiral
Prispevkov: 2754
Pridružen: Sr Maj 30, 2018 13:14

Re: iBoat - android app

OdgovorNapisal/-a 1stofficer » Če Okt 29, 2020 10:59

Aja se eno vprasanje. Na androidu 4.4 noce nalozit app. Gre za to, da mam eno odsluzeno tablico, ki bi jo porabil za tole. Se da kaj v tej smeri resit?
Uporabniški avatar
Marchi
Admiral
Prispevkov: 6954
Pridružen: Če Apr 17, 2008 11:08

Re: iBoat - android app

OdgovorNapisal/-a Marchi » Če Dec 17, 2020 11:48

Sem naložil, pa mi zmrzne, ko nastavljam ip.
Uporabniški avatar
Marchi
Admiral
Prispevkov: 6954
Pridružen: Če Apr 17, 2008 11:08

Re: iBoat - android app

OdgovorNapisal/-a Marchi » Če Dec 17, 2020 13:53

Marchi napisal/-a:Sem naložil, pa mi zmrzne, ko nastavljam ip.

@samodaje
Hvala, sem rešil problem, s ponovnim zagonom telefona.

Če ostane app tako kot je, je to to, kar se rabi.

Kot pravi 1stofficer, tudi jaz zlorabljam stare tablice in telefone za take namene in bo super, če bo delalo tudi na kakšnem starejšem androidu (recimo 4.4.4) :P :)

Če dodaš še možnost za dodajanje dodatnih strani, s podatki po želji, smo pa že na koncu želja.

Hvala božiček! :oops:
Uporabniški avatar
Marchi
Admiral
Prispevkov: 6954
Pridružen: Če Apr 17, 2008 11:08

Re: iBoat - android app

OdgovorNapisal/-a Marchi » Če Dec 17, 2020 13:59

Katere podatke prikazuje pri Wind true? Se mi zdi, da se nekaj preklaplja.
Uporabniški avatar
1stofficer
Admiral
Prispevkov: 2754
Pridružen: Sr Maj 30, 2018 13:14

Re: iBoat - android app

OdgovorNapisal/-a 1stofficer » Če Dec 17, 2020 14:04

Meni je kazalo Aw. Oz TW tudi ce ga je instrument sam izracunaval.

Ce TW instrument sam ne izracunava pa bos videl samo AW. Vsaj tako je meni kazalo zadnjic ko sem testiral na barki.
Uporabniški avatar
Nikola T.
Admiral
Prispevkov: 5110
Pridružen: Ne Nov 29, 2009 21:12
Kraj: Lj.-Trzin-Izola-Devin
Kontakt:

Re: iBoat - android app

OdgovorNapisal/-a Nikola T. » Če Dec 17, 2020 14:38

Jadram od otroštva. Kot otrok sem začel na optimistu . ... Nikoli ampak res NIKOLI me ni zanimala smer true winda. Za jadranje in pravilno nastavitev jader je pomemben le navidezni veter APPW izmerjen z Windexom ali moštrini na priponah in nič drugega!

Ko prvič z neko barko zapluješ v veter, nastaviš jadra, da gre maksimalno v orco takoj vidiš kje so njene meje. To je odločilno za pravilno izbiro taktike plovbe v točko, ki pa ni vedno TOČNO v smeri od koder piha veter(!), zato je ta podatek čisto neuporaben. Ko barko ustaviš, se privežeš ali sidraš pa ti windex zopet pokaže točno tisti podatek kateri te tisti hip najbolj zanima in takrat je to smer od koder piha. Torej ko ne pluješ je to TW.

Instrument za veter prikaže True Wind samo, ko je nanj priključen instrument za hitrost skozi vodo s koleščkom IN NIČ DRUGAČE!!!!
Uporabniški avatar
Marchi
Admiral
Prispevkov: 6954
Pridružen: Če Apr 17, 2008 11:08

Re: iBoat - android app

OdgovorNapisal/-a Marchi » Če Dec 17, 2020 14:49

Marchi napisal/-a:Katere podatke prikazuje pri Wind true? Se mi zdi, da se nekaj preklaplja.


Se mi zdi da vrednost okenca preklaplja med TWS in TWA. Ali pa je samo simulacija tako nastavljena.

Ja, NT, AWA in AWS nas zanima, itak. Razen na sidrišču, kjer sta vrednosti itak enaki.
Ampak moje vprašanje se nanaša na razvoj aplikacije in prikaz podatkov. Podatke, ki se bodo prikazovali itak potem izbereš lahko sam.
Uporabniški avatar
1stofficer
Admiral
Prispevkov: 2754
Pridružen: Sr Maj 30, 2018 13:14

Re: iBoat - android app

OdgovorNapisal/-a 1stofficer » Če Dec 17, 2020 15:14

Mene pa TW zanima:
1. čist iz firbca, da vem od kje res dejansko veter piha in kok ma hitrost
2. poleg firbca zato, da primerjam napovedi, ki so dejansko TWA in TWS
2. da lažje načrtujem obrat

Seveda je pa ključen AW, to se pa seveda strinjam. Sicer pa TW ne nujno izračunava samo instrument. LAhko ga tudi aplikacija, ki dobi AWS in AWA od mlinčka na jamboru ter hitrost bodisi iz transducerja ali GPS. Meni je sicer za TWS nekako bolj logično, da ga hitrost dobiš od GPS, torej SOG. SOW je za TW pomoje nerelevantna če bi hotel bit čim bliže stacionarnemu merilcu. Hitrosti same vode (tokovi plimovanje) namreč ne bi smela vplivat na izračun.
samodaje
Kapitan fregate
Prispevkov: 123
Pridružen: Po Feb 17, 2020 13:47

Re: iBoat - android app

OdgovorNapisal/-a samodaje » Če Dec 17, 2020 15:26

Marchi napisal/-a:Kot pravi 1stofficer, tudi jaz zlorabljam stare tablice in telefone za take namene in bo super, če bo delalo tudi na kakšnem starejšem androidu (recimo 4.4.4) :P :)

Če dodaš še možnost za dodajanje dodatnih strani, s podatki po želji, smo pa že na koncu želja.

Oboje je v planu, ampak so se druge stvari pred tem za resit.

True in App wind prideta v istem NMEA stavku. Mislim da tretji parameter je enkrat A, drugic T in to doloca kateri podatek je. Zato v ozadnju generiram navidezen stavek, da lahko prikazujes samo APP ali samo True.
Če dvakrat tapnes na posamezen okvircek, se ti odpre okno kjer lahko spreminjas nastavitve in izbiras nmea stavek ter parameter znotraj njega.
samodaje
Kapitan fregate
Prispevkov: 123
Pridružen: Po Feb 17, 2020 13:47

Re: iBoat - android app

OdgovorNapisal/-a samodaje » Če Dec 17, 2020 15:28

1stofficer napisal/-a:Seveda je pa ključen AW, to se pa seveda strinjam. Sicer pa TW ne nujno izračunava samo instrument. LAhko ga tudi aplikacija, ki dobi AWS in AWA od mlinčka na jamboru ter hitrost bodisi iz transducerja ali GPS. Meni je sicer za TWS nekako bolj logično, da ga hitrost dobiš od GPS, torej SOG. SOW je za TW pomoje nerelevantna če bi hotel bit čim bliže stacionarnemu merilcu. Hitrosti same vode (tokovi plimovanje) namreč ne bi smela vplivat na izračun.


Če app dobiva true wind od inštrumentov, prikazuje tega. V nasprotnem primeru ga pa izračunava iz APP + SOG.
Uporabniški avatar
1stofficer
Admiral
Prispevkov: 2754
Pridružen: Sr Maj 30, 2018 13:14

Re: iBoat - android app

OdgovorNapisal/-a 1stofficer » Če Dec 17, 2020 15:37

samodaje napisal/-a:
Marchi napisal/-a:Kot pravi 1stofficer, tudi jaz zlorabljam stare tablice in telefone za take namene in bo super, če bo delalo tudi na kakšnem starejšem androidu (recimo 4.4.4) :P :)

Če dodaš še možnost za dodajanje dodatnih strani, s podatki po želji, smo pa že na koncu želja.

Oboje je v planu, ampak so se druge stvari pred tem za resit.

True in App wind prideta v istem NMEA stavku. Mislim da tretji parameter je enkrat A, drugic T in to doloca kateri podatek je. Zato v ozadnju generiram navidezen stavek, da lahko prikazujes samo APP ali samo True.
Če dvakrat tapnes na posamezen okvircek, se ti odpre okno kjer lahko spreminjas nastavitve in izbiras nmea stavek ter parameter znotraj njega.


Mas različne stavke za veter. Eni majo oba not, eni pa le AW ali TW (plus zastavico kateri je), recimo MWV
Nazadnje spremenil 1stofficer, dne Če Dec 17, 2020 18:19, skupaj popravljeno 3 krat.
Uporabniški avatar
1stofficer
Admiral
Prispevkov: 2754
Pridružen: Sr Maj 30, 2018 13:14

Re: iBoat - android app

OdgovorNapisal/-a 1stofficer » Če Dec 17, 2020 15:39

samodaje napisal/-a:
1stofficer napisal/-a:Seveda je pa ključen AW, to se pa seveda strinjam. Sicer pa TW ne nujno izračunava samo instrument. LAhko ga tudi aplikacija, ki dobi AWS in AWA od mlinčka na jamboru ter hitrost bodisi iz transducerja ali GPS. Meni je sicer za TWS nekako bolj logično, da ga hitrost dobiš od GPS, torej SOG. SOW je za TW pomoje nerelevantna če bi hotel bit čim bliže stacionarnemu merilcu. Hitrosti same vode (tokovi plimovanje) namreč ne bi smela vplivat na izračun.


Če app dobiva true wind od inštrumentov, prikazuje tega. V nasprotnem primeru ga pa izračunava iz APP + SOG.


OK kul. Isto ma NavMonitor, ki ga sicer uporabljam. Nisem v živo testiral zadnje verzije - le na simulatorju. Bo mal za počakat, čeprav bi se prav rad še vozil naokoli 8)

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 6 gostov