galebi - sranje

Vse kar mislite, da ne spada v nobeno od zgornjih tem, je pa povezano z navtiko, dodajte sem

Moderatorji: moderator2, moderator

Uporabniški avatar
Marjan Tomki
Admiral
Prispevkov: 6224
Pridružen: Sr Nov 03, 2010 21:30
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a Marjan Tomki » Pe Jul 29, 2011 17:41

Matejc napisal/-a:voda voda velik vode... jih morš mal odmočt če so zasušeni....
Je pa ta jeben drek cela kislina, jest ne vem kaj te svinje žrejo ( loh pišem mal grš k je že tema o dreku :lol: ) ker ti poserjejo avto in če ne spucaš ti razžre lak... preverjeno :cry: .... na ceradah se pa tut pozna k svina... in belo cerado so mi v Vrsarju zbombal kt da je tarča za strelat .... svinje posrane....
Ptičje sranje vsebuje razmeroma visoko koncentracijo nitratov, to pa je močan oksidant, zato se jasno pozna na vsem kar je občutljivo na oksidacijo.

Ob zahodni obali Južne Amerike so območja ob obali (puščava Atacama) in otoki, ki jih v celoti na debelo pokriva guano, ptičje sranje.

(Sorodna - verjetno čez indoevropščino je slovenska beseda govno, verjetno pa tudi gnoj),

Velik del guana je čilski soliter - Na NO3 (Natrijev nitrat (V)), zaradi katere se je nekoč vnela . solitrna vojna. Tedaj je bila to še vitalna strateška surovina za izdelavo streliv in razstreliv, še vedno pa je surovina za nitratna gnojila in kemijsko industrijo.

    Da bi se znebil malo ptičjega sranja, bi rider666 nabavil zračko in napovedal vojno galebom,
    da bi dobili veliko ptičjega sranja, so se nekoč krepko stepli v Južni Ameriki
Sklep: videti je, da je za izid - ali se ga hočeš znebiti ali ga hočeš dobiti - bistvena količina sranja
:lol:
Correct me if I am wrong, please.

Če bi se dalo upravljati starejše prispevke, bi bila kazala ažurnejša, v mnoge članke vrnjene slike, popravki vnešeni v izvirne članke in s tem vsebina pravilnejša in preglednejša...
Uporabniški avatar
Grega295
Admiral
Prispevkov: 3222
Pridružen: Ne Apr 04, 2010 21:50

OdgovorNapisal/-a Grega295 » Pe Jul 29, 2011 23:15

Joško napisal/-a:Baje res pomaga silhueta črne vrane, narejena iz plastike. Nazadnje so jih prodajali, ne boste verjeli, v Bauhausu.
Pomaga tudi narisana silhueta vrane.

Evo, plastična vrana slikana danes v Kamm-u v BTC za 10 €

Slika
photo (3) by _grega_, on Flickr
Uporabniški avatar
Joško
Admiral
Prispevkov: 1774
Pridružen: Če Sep 17, 2009 15:02
Kraj: Koper

OdgovorNapisal/-a Joško » Po Okt 28, 2013 00:53

Letos smo ugotovili, da samo ena vrana ne pomaga odganjati galebe. Obvezno morata biti dve, nastopata naj kot samček in samička. Kako zgleda en ali druga, ne vem :D

Ker se mi je morjeplovska zastava dokončno razcefrala, sem namestil tri kače po barki. Koliko resnično pomaga, ne morem vedeti, ker imam na vitalnih mestih napeljan tudi laks.

Sem jih pa vse privezal na barko, da jih slučajno ne bi uzrl v galebjem kljunu :lol:

Kakršna podobnost z Alenko B. je zgolj naključna!!
Slika

Tale je kot prava, odganja tudi nepridiprave :lol:
Slika

Slika

Slika
:)"Dobrega štromarja zruka samo slab šnops":)
CAR
Admiral
Prispevkov: 2269
Pridružen: Sr Mar 26, 2008 19:54
Kraj: Ljubljana - ACI Supetarska draga - Rab

OdgovorNapisal/-a CAR » Po Okt 28, 2013 20:17

Skupaj zvešeš tri ali 4 CD-je in jih obesiš v bližino kamor kamor hodi počivati galeb. CD-ji morajo imeti možnost rotacije. Preizkušeno pri mojem sosedu in deluje. Na tak način se ga je znebil, ko mu je hodil počivat in srati na anteno od radarja nameščeno na sredini jamborja.
You can't control the wind, but you can adjust your sails.
polanc
Admiral
Prispevkov: 9291
Pridružen: Če Dec 04, 2008 21:00
Kraj: sevnica

OdgovorNapisal/-a polanc » Po Okt 28, 2013 22:06

Inverter,,,pa fazo na tacno,nulo pa na posodo z koruzo,se lepo spečejo,ne poserjejo
sundancer
Viceadmiral
Prispevkov: 430
Pridružen: Ne Jan 25, 2009 21:39
Kraj: Zasavje

OdgovorNapisal/-a sundancer » Po Okt 28, 2013 22:06

Soncius preizkušena stvar je mreža tako kot pravi ADMIN jaz sem probal na mojem čolnu, sosed je imel neko črno ptico pa razne obeske pa so se kar razmeli z galebi. Moje izkušnje so mreža. Ti lahko pošljem slike kakoso mi ga posrali, preden sem imel mrežo.

L.P. Sundancer
Uporabniški avatar
Joško
Admiral
Prispevkov: 1774
Pridružen: Če Sep 17, 2009 15:02
Kraj: Koper

OdgovorNapisal/-a Joško » Po Okt 28, 2013 23:25

V Agrariji sem za 5€ kupil laks mrežo, dim: 1,2 x 20 m.
Na eni strani sem jo pritrdil na ogrodje biminija in jo okoli premca razpeljal na drugo stran, kjer sem jo pritrdil na palico, ki je z gumico pripeta na ogrodje biminija. Če želim izpluti, mrežo navijem okoli palice in jo z gumico pripnem poleg fiksnega dela.
Celoten postopek mi vzame vsega par minut časa. Imam pa z laksom zaščiten tudi boom in krmo, kamor so najrajši pristajali.

Moje izkušnje tudi kažejo, da vse igrače, ki jih nastavljamo po barki, morda ne pomagajo toliko, kot to, da jim preprečimo dostop!
:)"Dobrega štromarja zruka samo slab šnops":)
sundancer
Viceadmiral
Prispevkov: 430
Pridružen: Ne Jan 25, 2009 21:39
Kraj: Zasavje

OdgovorNapisal/-a sundancer » To Okt 29, 2013 19:54

Ja Joško jst sm istega mišljenja.

L.P Sundancer
tomaz_slo
Admiral
Prispevkov: 2309
Pridružen: Če Mar 25, 2010 15:28

OdgovorNapisal/-a tomaz_slo » To Okt 29, 2013 20:04

sundancer napisal/-a:Soncius preizkušena stvar je mreža tako kot pravi ADMIN jaz sem probal na mojem čolnu, sosed je imel neko črno ptico pa razne obeske pa so se kar razmeli z galebi. Moje izkušnje so mreža. Ti lahko pošljem slike kakoso mi ga posrali, preden sem imel mrežo.

L.P. Sundancer


Prjatu... Misliš da Soncius še razmišlja o temu problemu? Poglej datum njegovega prispevka. :wink:
Ampak zanima pa tudi mene kaj pomaga proti kakcem, ki jih je prav težko spraviti iz rasterja gelcoata. A ta mreža je potem samo s strani?
sundancer
Viceadmiral
Prispevkov: 430
Pridružen: Ne Jan 25, 2009 21:39
Kraj: Zasavje

OdgovorNapisal/-a sundancer » To Okt 29, 2013 23:43

Tomaz-slo ne z strani ti mrežo potegni čez barko tako da galeb ne more pristat iz sprednje točke preko sredine barke na zadnjo točko, pa naj čim manjkrat sede na barko(mreža mislim) se pravi da bo čim bolj napeta.Res da je s tem veliko dela pa vendar manj kot z kakci ali podpobnimi stvarmi ki jih galeb nanosi na barko.

L.P Sundancer
Uporabniški avatar
Grega295
Admiral
Prispevkov: 3222
Pridružen: Ne Apr 04, 2010 21:50

OdgovorNapisal/-a Grega295 » Sr Okt 30, 2013 01:01

Shit happens! (fotka od znanca, mandrač Izola)
Slika
dinksi
Admiral
Prispevkov: 632
Pridružen: So Nov 22, 2008 19:08
Kraj: Koper

OdgovorNapisal/-a dinksi » Sr Okt 30, 2013 10:11

Tu je že materjala za upalit en biznis s proizvodnjo guana!!
Uporabniški avatar
Marchi
Admiral
Prispevkov: 6954
Pridružen: Če Apr 17, 2008 11:08

OdgovorNapisal/-a Marchi » Sr Okt 30, 2013 17:27

Za popizdit, skret od barke :roll: :evil:
jadralec-mihy
Kontraadmiral
Prispevkov: 261
Pridružen: So Dec 26, 2009 13:43

OdgovorNapisal/-a jadralec-mihy » Sr Okt 30, 2013 17:45

kolega je ta problem rešil z neko ribiško mrežo ki jo vrže preko čolna in zaveže
pa se avijacija očitno boji da se zaplete v štrike
stvar deluje
Uporabniški avatar
kr en
Admiral
Prispevkov: 6703
Pridružen: So Nov 22, 2008 21:20
Kraj: From sea to sky
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a kr en » Sr Okt 30, 2013 18:53

Mreža je sigurno rešitev. Tudi laks napeljan po zraku jih odžene.

Ali pa pridite na pomol B v portoroško marino. So baje tako zapufani, da tud galebi nimajo kaj za srat. :)
"..Jer ovi ljudi normalni, tako su mi dosadni..." Jasmin Stavros

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 4 gosti