Stroški z motornim plovilom

Vse kar mislite, da ne spada v nobeno od zgornjih tem, je pa povezano z navtiko, dodajte sem

Moderatorji: moderator2, moderator

burjovc
Viceadmiral
Prispevkov: 391
Pridružen: Če Nov 22, 2007 19:58
Kraj: Ta domač

Stroški z motornim plovilom

OdgovorNapisal/-a burjovc » Sr Jan 16, 2008 19:24

Zanima me, če ima kdo zbrane letne stroške, ki jih ima za motornjaka, na katerem je mogoče skromno preživeti (2 osebi) vsaj 3 dni.
Mislim, da bi moral imeti vsaj 6m.
Da vidim, ker me malo matra, da bi nekaj kupil..
Veliko vetra in mirno morje
rabuni
Viceadmiral
Prispevkov: 491
Pridružen: Pe Sep 07, 2007 11:04
Kraj: Rogaška Slatina

OdgovorNapisal/-a rabuni » Sr Jan 16, 2008 21:14

Pozdravljen!
Ko sem prebral tvoje vprašanje sem si najprej rekel: tule bo pa verjetno toliko odgovorov kolikor nas je, ki imamo čoln.
Pustiva nabavo čolna in priprava za vodo- to je poglavje za sebe. Zavarovanje čolna (naše ali hrvaško je med 50 do 100 EUR. Prevoz, recimo do Dalmacije zopet okrog 100 EUR ( v lastni režiji), spust v morje (najceneje -privatnik v Sukušanu : spust in dvig -60EUR. Potem pa še gorivo in seveda privez, ki pa stane zelo različno.. To je ena varjanta kateri še dodaj pot nazaj domov, ter konzervacijo čolna.
Če ga pelješ na slovensko morje je stvar drugačna, je bliže in ceneje, samo, da za tri dni kot si napisal (če sem prav razumel), pa je bolje, da si izposodiš čoln.
Druga varjanta - moja: čoln v Dalmaciji, privez svoj, servis in konzervacija v lastni režiji. Stroški: vzdrževanje čolna, spust in dvig v morje, ter registracija, zavarovanje in bencin. Ni prehudo, ker ga uporabljam večkrat med letom, če ne več pa vsaj za dva ali tri dni. Je pa lepo in prijetno. kar pomladim in osvežim se. lp
"Dalmatino povišču pritrujena"
zero
Praporščak
Prispevkov: 30
Pridružen: Če Nov 29, 2007 17:50

OdgovorNapisal/-a zero » Sr Jan 16, 2008 22:36

po moje je burjovc mislil s 3 dnevi krajše izlete, in zato coln na katerem bi se dalo prespati. lp
lp
Uporabniški avatar
admin
Site Admin
Prispevkov: 8817
Pridružen: Sr Nov 22, 2006 21:34
Kraj: Ljubljana-Punat
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a admin » Če Jan 17, 2008 00:08

Ja tud jst mislim, čeprav vem, da je bolj jadralec. :wink:
No rabiš res nekje 6 al pa 6.5m, motor priporočam notranji, tam 3.0L je že OK, če hočeš nizke stroške, 4.3L je pa odlična izbira. Za moj okus je najbolje nekaj v stilu Bayliner 2052. Torej ne točno ta čoln ampak nekaj podobnega, katerekoli znamke že. V premcu imaš tako zaprto kabino, ki za dva zadošča... Kuhaš lahko lepo s kuhalniki na kartušo v kokpitu (rabiš nujno 2 komada), manjka ti le WC. Sicer imajo nekateri kemičnega pod posteljo, vendar ne priporočam... Stroški so s takim čolnom dokaj nizki, je pa vse odvisno koliko zapraviš za razne drobnarije in popravila. Če recimo antifouling namažeš sam, si že ful prihranu...

LP
Uporabniški avatar
pajer1
Admiral
Prispevkov: 5969
Pridružen: Ne Dec 16, 2007 17:39
Kraj: Ljubljana, Marina Umag

OdgovorNapisal/-a pajer1 » Če Jan 17, 2008 00:24

Pri meni je takole:

barka do 8 m
Letni privez v vodi od 1. 4.-30. 9. = 1.600 EUR
Zimovanje = 920 EUR
Servis po sezoni, zavarovanje = 300 EUR

Temu se nekako ne da izognit. Saj bi lahko zimovanje opravil ceneje, toda potem pride prikolica-tehnični, registracija, vožnja itd. Kaj bi res privarčeval je vprašanje.

Ko začenjaš s tem moraš upoštevati še stroške obvezne opreme,
ki tudi ni zanemarljiva.


Veš, je kar pametno, da se prej pozanimaš, ker nekako velja za navtike-to sem prebral pred časom v reviji VAL, da:

Tisti ki priveže nekaj v vodo-na vodo, kasneje ne sprašuje koliko kaj stane!

Prej je treba vedet!

LP
Nazadnje spremenil pajer1, dne Če Jan 17, 2008 16:23, skupaj popravljeno 1 krat.
pajer 1

Kdor misli, da ne zna molit, naj gre na morje!
burjovc
Viceadmiral
Prispevkov: 391
Pridružen: Če Nov 22, 2007 19:58
Kraj: Ta domač

OdgovorNapisal/-a burjovc » Če Jan 17, 2008 15:06

Je že res da zelo rad grem z jadrnico naokoli, vendar pa je zadeva v sezoni odločno predraga za daljši najem. Zato razmišljam o nakupu rabljenega čolna z HR zastavo in privezom v kakšni vasici. Od tam pa na potep naokoli, s postanki v zalivčkih, vsake tri dni pa nazaj v civilizacijo.
Vmes pa kakšna ribica, mehkužec, litrček domačega, nekaj živahnega....z veliko domišljije in je poletje mimo kot bi mignil.
Veliko vetra in mirno morje
bora2
Kapitan fregate
Prispevkov: 114
Pridružen: Ne Okt 28, 2007 14:13

OdgovorNapisal/-a bora2 » Če Jan 31, 2008 21:44

ne pozabite na davek. uradni list 117/06
lp

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 12 gostov