Marina Puntica Medulin

Vse kar mislite, da ne spada v nobeno od zgornjih tem, je pa povezano z navtiko, dodajte sem

Moderatorji: moderator2, moderator

matejofski
Viceadmiral
Prispevkov: 505
Pridružen: So Jul 24, 2010 18:55

Marina Puntica Medulin

OdgovorNapisal/-a matejofski » Ne Mar 20, 2011 21:17

Zdravo,

zanima me, ali ima kdo od vas vez v Puntici - Medulin? Bil sem tam in se mi zdi taka mala, "na easy" marina z zmernimi cenami.

Kakšne imate izkušnje z njo?

Hvala!

Lep pozdrav,
Matej
zlatko83
Admiral
Prispevkov: 1644
Pridružen: Ne Maj 20, 2007 10:26

OdgovorNapisal/-a zlatko83 » Po Mar 21, 2011 09:06

Marina je privat, malo privezov, plitka, jadrnice samo na koncu dokov, zaščitena pred vsemi vetrovi, razen burje (ta je tam neugodna zlasti pozimi).
Urejenost katastrofalna, vsepovsod svinjarija, ostanki ne vem, čega vse, cene pa skoraj podobne, kot v ostalih marinah. Skratka, ne vidim razloga, da bi rinil tja. Poglej raje v Medulinu, napravili so nove komunalne veze z muringi, tam se da dobit kaj ugodneje. Seveda, za kaj potrebuješ, celoletni vez ali samo dopust? Druge variante se vsi izogibajo ali pa mastno računajo.
Nekje imam vse te telefonske številke, če te zanima in jih celo najdem, ti pošljem.
matejofski
Viceadmiral
Prispevkov: 505
Pridružen: So Jul 24, 2010 18:55

OdgovorNapisal/-a matejofski » Po Mar 21, 2011 09:44

Hvala za info. Moram priznati, da se mi ni zdelo tako zelo katastrofalno, res je, da gre za manjšo marino, kar mi je glede na vsakodnevno gužvo in hitenje precej všeč. Je pa res, da ni ACI Pomer recimo :)

Potrebujem celoletni vez, okolica Medulina je cilj. Bunarina je polna, glede na slovensko zastavo barke ne računam preveč na komunalne veze - imaš mogoče ti ali pa kdo drug še kakšen predlog?

Glede na to, da sem v Puntici videl kar precej slovenskih plovil, je zagotovo tam tudi kdo iz foruma na celoletnem vezu tam?

Hvala.

Lep pozdrav!
zlatko83
Admiral
Prispevkov: 1644
Pridružen: Ne Maj 20, 2007 10:26

OdgovorNapisal/-a zlatko83 » Po Mar 21, 2011 10:12

Kakšen čoln imaš? Če ni kaj večjega ali jadrnica, ti priporočam kombinacijo komunalni vez (tam je lastnik občina in če kaj pade delavcu,.....) in zimovanje na kopnem.
Pa še to sem pozabil, 30m od Puntice je speljana v morje celotna kanalizacija iz Medulina :!:
Drugače pa kaj dosti izbire nimaš, mislim cenovno. Verudela, Volme, Pomer, Puntica so podobne cene, marina Pula je za odtenek cenejša, najugodnejša izbira je še vedno Bunarina, da ni prostora, ne verjamem, samo tečen moraš bit.
matejofski
Viceadmiral
Prispevkov: 505
Pridružen: So Jul 24, 2010 18:55

OdgovorNapisal/-a matejofski » Po Mar 21, 2011 10:24

Gre za 8m jadrnico celoletno v morju. Bunarina mi je všeč, ampak so mi direkt "zabili", da so polni ... Pozna kdo koga, ki bi lahko kakšna "vrata odprl"? :)

Imaš ti ali pa kdo kaj kontaktov od Verudele, Volme, Pomerja (to misliš ACI Pomer - ta je kar precej draga?). Cene v Marini Veruda se mi zdijo kljub vsemu malo previsoke - skoraj 3000 EUR za tako dolžino barke - primerljivo s Portorožem.

V bistvu bo barko treba selit v roku treh, štirih tednov in vsake informacije bom vesel!

Lep pozdrav!
Uporabniški avatar
Joško
Admiral
Prispevkov: 1774
Pridružen: Če Sep 17, 2009 15:02
Kraj: Koper

OdgovorNapisal/-a Joško » Ne Sep 04, 2011 21:03

Zanima me, če ti je uspelo najti kakšen pameten vez?

LP :D
:)"Dobrega štromarja zruka samo slab šnops":)
matejofski
Viceadmiral
Prispevkov: 505
Pridružen: So Jul 24, 2010 18:55

OdgovorNapisal/-a matejofski » Po Sep 05, 2011 08:46

Od aprila dalje smo v Puntici (mudilo se je s selitvijo, drugih alternativ pametnih niti ni bilo) in zaenkrat imamo dobre izkušnje. Mornarji prijazni, vse se da dogovoriti, WCji so v marini, edino, kar vidim sam kot minus in sem jim to tudi že povedal, sta improvizirana "poletna" tuša, ki bosta zdaj, ko se bo malo ohladilo in ko so v sosednjem kampu zaprli tuše za zunanje goste (po novem potrebuješ kartico za vstop v WCje v kampu), premalo in glede tega bodo nujno morali nekaj urediti.

Lep pozdrav,
Matej
Uporabniški avatar
Marchi
Admiral
Prispevkov: 6954
Pridružen: Če Apr 17, 2008 11:08

OdgovorNapisal/-a Marchi » Pe Jan 23, 2015 10:51

Zdravo vsi, ki ste v Puntici.

Kot verjetno veste, se menja upravljalec marine, saj stari ni več dobil koncesije. V igri so še pritožbe itd, kar zna trajati. Problem pa je v tem, da trenutno nima noben koncesije, stari upravljalec dM pa pošilja račune za 2015, kot da se ni nič zgodilo.
Kako naj zaščitimo svoje interese? Poslal sem maile na občino in tudi izbranemu upravljalcu AYC in vsi se malo sprenevedajo in kažejo en na drugega. Seveda je vključeno še ministrstvo, ki odloča o pritožbi. Bojim se dvojnih računov, kot se je dogajalo v Sutomiščici na Ugljanu.
Kakšna ideja, kako zaščititi naše interese?
Nazadnje spremenil Marchi, dne Pe Jan 23, 2015 10:56, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
H2O
Admiral
Prispevkov: 7546
Pridružen: Po Apr 02, 2007 09:52

OdgovorNapisal/-a H2O » Pe Jan 23, 2015 10:54

Marchi napisal/-a:Kakšna ideja, kako zaščititi naše interese?

Ne plačat :wink:
Uporabniški avatar
Marchi
Admiral
Prispevkov: 6954
Pridružen: Če Apr 17, 2008 11:08

OdgovorNapisal/-a Marchi » Pe Jan 23, 2015 10:56

H2O napisal/-a:
Marchi napisal/-a:Kakšna ideja, kako zaščititi naše interese?

Ne plačat :wink:

Pa barko domov na dvorišče, al kaj. :roll:
Uporabniški avatar
H2O
Admiral
Prispevkov: 7546
Pridružen: Po Apr 02, 2007 09:52

OdgovorNapisal/-a H2O » Pe Jan 23, 2015 10:59

Zaradi malo zamude pri plačilu niso še nikogar vrgli iz marine. Če se stvar predolgo ne bo uredila, pa pač zamenjaj marino.
diligence
Viceadmiral
Prispevkov: 366
Pridružen: Sr Avg 31, 2011 22:05

OdgovorNapisal/-a diligence » Pe Jan 23, 2015 12:38

Marchi ,tukaj nasveta ni.Ko bo šlo kaj narobe,boš sam.Če veš ,da v maini nekaj ne štima,je najbolše spokat drugam.Mogoče v kakšno Ital.marino v Tržaškem zalivu.V hr. je težko,ker bi vsi račune pisali od aprila za leto.

Upam ,da se ti dobro konča.
matijat
Poročnik korvete
Prispevkov: 50
Pridružen: Po Dec 13, 2010 10:45

OdgovorNapisal/-a matijat » To Feb 10, 2015 17:45

Marchi,

kaj veš, je glede Puntice kaj rešeno?

Imel sem tam čoln poleti '12 in '13, letos sem pa spet razmišljal o tem, pa sem na tole naletel.

Pa me zanima, kako je s tem.

Če je kaj novega, bodo tako informacije zelo dobrodošle.
Uporabniški avatar
Marchi
Admiral
Prispevkov: 6954
Pridružen: Če Apr 17, 2008 11:08

OdgovorNapisal/-a Marchi » To Feb 10, 2015 19:07

Zaenkrat nič novega. Vse po starem.
Wolf
Kontraadmiral
Prispevkov: 256
Pridružen: Če Feb 25, 2010 20:03
Kraj: KRANJ- VOLME

OdgovorNapisal/-a Wolf » Pe Feb 13, 2015 22:27

Helena pa kar pritiska, da plačamo marino- kot, da se nič ne dogaja in je vse v najlepšem redu.
Jaz sem se odločil, da bom plačeval po obrokih dokler ne bo kaj več jasnega.
KJER SE KOPNO KONČA SE ŽIVLJENJE ZAČNE

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 7 gostov