pa se je začelo 2011

Vse kar mislite, da ne spada v nobeno od zgornjih tem, je pa povezano z navtiko, dodajte sem

Moderatorji: moderator2, moderator

Uporabniški avatar
bolid
Admiral
Prispevkov: 2659
Pridružen: Če Maj 29, 2008 18:56
Kraj: Novo mesto
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a bolid » So Avg 20, 2011 12:21

Pa saj so potem zategnili ročno ki pa je na srečo prijela :lol:



bolid napisal/-a:Posadka trajekta je v zadnjem trenutku vrgla sidra in preprečila trk
Ure dnevi leta tečejo....
gorenjc
Admiral
Prispevkov: 705
Pridružen: Ne Nov 04, 2007 23:22
Kraj: LJ

OdgovorNapisal/-a gorenjc » So Avg 20, 2011 12:24

v moji firmi (zavarovalnica) se že nekaj dogaja .... v naslednjih dneh pričakujte obvestilo, da so se spremenili pogoji avtomobilskih, nezgodnih in življenskih zavarovanj - po novem NI VEČ KRITJA NA HRVAŠKIH TRAJEKTIH ! :)

od sedaj naprej se s trajektom vozim samo še sedeč v gumici, prej jo pa še odvežem s prikolice, da se izognem paniki v primeru potapljanja :)
Uporabniški avatar
racman
Admiral
Prispevkov: 692
Pridružen: Ne Maj 20, 2007 15:25

OdgovorNapisal/-a racman » Ne Avg 21, 2011 00:10

Na vesti ima že človeška življenja, ki jih je vzel v prometnih nesrečah, vendar se je še vsakič rešil hujše kazni. Tudi tokrat naj bi Salpietru ponujal izvensodno poravnavo, česar pa sin umrlega para ni želel komentirati.

http://www.zurnal24.si/odhajam-razocaran-in-zalosten-clanek-132830

€€€€€€€
u-r-o-s
Admiral
Prispevkov: 637
Pridružen: So Jul 14, 2007 10:51
Kraj: Celje
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a u-r-o-s » Ne Avg 21, 2011 17:39

Danes tudi zanimiv članek v Jutranjem listu http://www.jutarnji.hr/bosko-bolanca--zaustavio-se-jer--je-morao--a-ne-zato-sto-je-htio-/967408/

Priča, ki je hodila po zasidranem in privezanem čolnu takoj po nesreči, na čolnu pa več nikogar! Pred njim je bil v bližini samo čoln lučke kapetanije!

Banda pokvarjena!
LP, Uroš.
u-r-o-s
Admiral
Prispevkov: 637
Pridružen: So Jul 14, 2007 10:51
Kraj: Celje
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a u-r-o-s » Pe Avg 26, 2011 10:39

Še ena "malenkost" gospoda tajkuna. Njegova Itama sploh ni registrirana...

Kaj vse se dopušča velikim ribam, neverjetno. Nas pa je**** če nimaš koga vpisanga v crew listi...
LP, Uroš.
Uporabniški avatar
bolid
Admiral
Prispevkov: 2659
Pridružen: Če Maj 29, 2008 18:56
Kraj: Novo mesto
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a bolid » Pe Avg 26, 2011 12:48

Evo zopet

Gliser v čoln, ribiča nikjer
S Hrvaške spet poročajo o hudi nesreči na morju. Zgodila se je okoli 23. ure je pri Reki.

Huda nesreča se je zgodila sinoči okoli 23. ure pri Reki. Gliser se je za zdaj še iz neznanega razloga zaletel v ribiški čoln, s katerega je ena oseba padla v morje in je še niso našli.

Do nesreče je prišlo okoli miljo od obale, po poročanju hrvaških medijev pa je v trenutku trka pihal močan veter in je bila vidljivost na vodi precej zmanjšana.

Na obeh plovilih so bili hrvaški državljani.

vir :radio krka
Ure dnevi leta tečejo....
Uporabniški avatar
admin
Site Admin
Prispevkov: 8817
Pridružen: Sr Nov 22, 2006 21:34
Kraj: Ljubljana-Punat
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a admin » Po Avg 29, 2011 22:06

Res je bilo, tele ribiče celo poznajo moji kolegi, jaz osebno ne... Menda so bili sredi morja neosvetljeni in tudi brez kakršnekoli baterije... To je info iz prve roke in ne uradna iz kakega zapisnika... Gliser je bil menda pravilno osvetljen in je v popolni temi naletel direktno na kajić... Poročam, ko izvem kaj bolj detajlno...
u-r-o-s
Admiral
Prispevkov: 637
Pridružen: So Jul 14, 2007 10:51
Kraj: Celje
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a u-r-o-s » Po Avg 29, 2011 22:20

Ma to me sploh ne čudi, je še malo teh primerov, glede na to koliko lovijo sredi morja brez kakršnekoli luči!
LP, Uroš.
Uporabniški avatar
ttomi73
Admiral
Prispevkov: 975
Pridružen: To Jul 21, 2009 22:41
Kraj: Kranj-okolica
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a ttomi73 » To Avg 30, 2011 00:07

Sem bil letos v Žaboriču, pa moram povedat da je bilo krasno, zato smo za drugo leto že sedaj rezervirali apartma. Tema ribiči brez luči je pač zgleda da povsod aktualna, ker je v mojem kraju lovilo vsak dan vsaj 15 malih čolničev in eden velik, pa jih je od tega imelo luči samo pol. Nič čudnega, če ne poskrbijo, da so vidni.
Izpit za čoln sedaj imam, kaj pa zdaj... na morje seveda.
Uporabniški avatar
123dejan
Admiral
Prispevkov: 618
Pridružen: Po Jun 22, 2009 08:32
Kraj: Gotof-burg!

OdgovorNapisal/-a 123dejan » To Avg 30, 2011 08:39

u-r-o-s napisal/-a:Ma to me sploh ne čudi, je še malo teh primerov, glede na to koliko lovijo sredi morja


Kaj sredi morja!

Ob 11.00 dopoldan sem se peljal od Srime proti Solarisu pa je en frajar vlekel vabo čez polovico kanala med Solarisom in Otokom Zlarin.
Valda da sem ga zapel - in to 200 m od njegovega čolna!
Hvala bogu se je trnek zapel v kavitacijsko ploščo, drugače bi bilo Psssssssss :twisted:
janadino
Admiral
Prispevkov: 3967
Pridružen: Če Okt 11, 2007 14:57

OdgovorNapisal/-a janadino » To Avg 30, 2011 13:31

Se mi je letos zgodilo, da sem vozil slalom med zasidranimi barkami in tistimi, ki so bile privezane na bojo, nakar kar naenkrat bočno na mene jadrnica. Nisem bil pozoren da oni pravtako vozijo slalom in se prebijajo skozi in da niso na sidru ali boji. Popolni šok, nato pa še za nekaj deset metrov še enkrat. :shock: Prav previden moraš biti v taki gužvi in gledati kdo je sidran ali privezan in kdo pluje. To da sem neodgovorno za sabo vlekel banano na nekje deset metrov za mano pa ne bom povedal. Dobra šola, ki me ni stala hvalabogu nič, razen malo mehkih nog naslednje pol ure.
Guma je guma, zaenkrat.
zlatko83
Admiral
Prispevkov: 1644
Pridružen: Ne Maj 20, 2007 10:26

OdgovorNapisal/-a zlatko83 » To Avg 30, 2011 13:38

To, kar se je zgodilo pred Reko, je kar Hrvaška klasika. Kjer so področja za ribolov imajo domačini grdo navado lovit v popolni temi. Izven sezone se to izide, sredi sezone pa je lahko neugodno. Ena izmed takšnih lokacij je tudi vhod v Medulinski zaliv. Marina je tam že vsaj 20 let, precej frekventna plovna pot, pa še domačini vedno tam ponoči, večinoma brez luči, namakajo trnke. Prav čudim se, da tam niso še nikogar povozili. Sam sem se, klub temu, da jih pričakujem, ponoči že par krat komaj izognil trku.
Matejc
Admiral
Prispevkov: 2592
Pridružen: To Maj 19, 2009 22:01
Kraj: SLO - HR, skratka EU

OdgovorNapisal/-a Matejc » Po Sep 12, 2011 16:27

Sm jo prpelu da bo kuhala kt mami, pa je pila kt ati...
gs nautica
Kontraadmiral
Prispevkov: 266
Pridružen: Sr Mar 04, 2009 18:51
Kraj: GROSUPLJE-KRK

OdgovorNapisal/-a gs nautica » Po Sep 12, 2011 16:49

ni naš član, modela poznam. zmeraj je zapeljal prikolico čisto v vodo čeprav ima gumenjaka slabih 5m. bilo je samo vprašanje časa.
LP Žiga
Mirno morje.
u-r-o-s
Admiral
Prispevkov: 637
Pridružen: So Jul 14, 2007 10:51
Kraj: Celje
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a u-r-o-s » Po Sep 12, 2011 19:06

Mogoče je mislil da ima x-a :)
LP, Uroš.

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 8 gostov