Privez v Povljani ali na Viru

Vse kar mislite, da ne spada v nobeno od zgornjih tem, je pa povezano z navtiko, dodajte sem

Moderatorji: moderator2, moderator

topolsek
Višji štabni vodnik
Prispevkov: 23
Pridružen: Ne Feb 17, 2008 16:58

Privez v Povljani ali na Viru

OdgovorNapisal/-a topolsek » Po Feb 18, 2008 09:56

Pozdravljeni,

Sem nova uporabnica tega foruma vandar že kar nekaj časa solastnica barke (7.5m). Sedja izvajava zamenjavo in nameravava kupiti majnši čoln (cca. 5,5m) v katerem bova lahko prespala čez viken-dopustovanje le čez vikende.

Brala sva že veliko forumov na to temo in postala sva vse bolj skeptična glede puščanja čolna na morju za kakšnih pet mesecev.

Ali kdo izmed vas ve če se da kje kupiti (zasledila sva, da tujci ne morejo kupiti priveza v lučici-ne v marini) oz. najeti kakšen privez v okolici Povljane (Pag) ali na Vir-u. In koliko to stane? Ali je na Viru kakšna cenovno ugodna marina-ne potrebujeva nobenih dodatnih sotritev le privez!

Ti dve lokaciji se nama zdita najprimernejši za vožnjo do Oliba, Molata,...

Hvala

LP
Topolšek
šolim
Desetnik
Prispevkov: 11
Pridružen: Sr Feb 27, 2008 09:41

OdgovorNapisal/-a šolim » Sr Mar 12, 2008 14:40

Na Viru ni marine prav tako je edina marina na Pagu Šimun, vse kar je privezano v lučicah so tako imenovani lastniški vezi, ki so družinski in ki jih zelo težko dobiš, pa tudi, če ti gredo še tako na roko, so pač le za domačine. Jaz se tod okoli potikam že od malih nog pa mi razen obljub še ni uspelo priti do takega priveza, res je tudi, da imam malo večjo 9m jadernico in da je poleg vsega še vprašljiva globina. Prostor v lučici bi bil na voljo samo, če bi ga kdo odstopil, pa še to so takoj domačinske zdrahe. Lastniki apartmanov, naredijo svoje priveze, plačajo uporabnine in takse na občini, vendar tak privez ni varen. Ko te ni tam, kdo jamči za tvojo lastnino, pa ne toliko za krajo kot za slabo vreme. Ko razmišljaš na tak način vidiš, da je najbolje, da se spraviš v marino, plačaš seveda in imaš mir, ali pa plačilo nekemu lastniku plus oskrbo, če te je bog pogledal z enim učem.
zobar
Viceadmiral
Prispevkov: 447
Pridružen: Ne Mar 11, 2007 08:32

OdgovorNapisal/-a zobar » Sr Mar 12, 2008 18:43

Šolim ima prav čisto vse do zadnje pike.Če kdo misli, da bo kar tako napol ali čisto zastonj vezal svoje plovilo naj to kar pozabi.Domačini imajo priveze za svoja plovilca v lučicah res skoraj zastonj, vendar takoj ,ko si lahko omislijo plovilo, tudi njim ne preostane druge izbire kot marina.
Sicer pa si mora vsakdo ob nakupu plovila vkalkulirati še stroške vzdrževanja, goriva in pa priveza v marini.
Polaris
Poročnik fregate
Prispevkov: 62
Pridružen: Če Nov 08, 2007 17:02
Kraj: lJUBLJANA

privez v Podgori

OdgovorNapisal/-a Polaris » Sr Mar 12, 2008 20:54

Jutri peljem barko v Podgoro pri Makarski.Cena letnega priveza v lučici 5000 kun.Čoln je dolg 8m in širok 265 cm.
Srečno pot in mirno morje!
nuvolari
Viceadmiral
Prispevkov: 400
Pridružen: Sr Jan 30, 2008 06:36
Kraj: bled

OdgovorNapisal/-a nuvolari » Sr Mar 12, 2008 21:12

polaris to pa niti ni tok drago za celoletni vez. kar ugodno napram tistim kar sem jaz iskal po krku.
Polaris
Poročnik fregate
Prispevkov: 62
Pridružen: Če Nov 08, 2007 17:02
Kraj: lJUBLJANA

OdgovorNapisal/-a Polaris » Sr Mar 12, 2008 21:26

ja,dol hodim že 20 let,pa mi je s pomočjo domačinov to ratalo.Iz Podgore imam krasne ture okrog Brača,Hvara,Vis,Korčula,pa tudi ribolov je ta prav.
Srečno pot in mirno morje!
nuvolari
Viceadmiral
Prispevkov: 400
Pridružen: Sr Jan 30, 2008 06:36
Kraj: bled

OdgovorNapisal/-a nuvolari » Sr Mar 12, 2008 21:45

o pol maš pa veze :) pol mi boš pa za kak dan zrihtal kej tam dol :wink:
soncius
Kapitan bojne ladje
Prispevkov: 134
Pridružen: Če Apr 05, 2007 11:09

OdgovorNapisal/-a soncius » Če Mar 13, 2008 11:39

oj polaris,
imamo hišo v bližina makarske in bom letos dol cel julij. upam da se bova zmenla in kakšno skupaj spila!
kdaj boš ti dol?

PS. ADMINISTRATOR SE OPRAVIČUJEM KER SEM PO POMOTI ODPRL NOVO TEMO......OBLJUBIM DA NE BOM VEČ!

P.S. ZDEJ JE BLO PA RES ZADNJIČ... :-))
Uporabniški avatar
admin
Site Admin
Prispevkov: 8817
Pridružen: Sr Nov 22, 2006 21:34
Kraj: Ljubljana-Punat
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a admin » Če Mar 13, 2008 16:33

Je že OK, ne se sekirat... Sem izbrisal tvoj ponovljeni post.

LP
Polaris
Poročnik fregate
Prispevkov: 62
Pridružen: Če Nov 08, 2007 17:02
Kraj: lJUBLJANA

OdgovorNapisal/-a Polaris » Po Mar 17, 2008 14:06

Nuvolari,za sezono ti ne morem nič obljubit,saj bo vse zabasano,pred in po sezoni pa mislim da bi se kaj našlo.
Soncius,matični privez je v Podgori,baza pa v Igranah.Če hodiš dol ,potem veš kje je to.V obeh krajih bodo vedeli za slovensko ekipo
Srečno pot in mirno morje!

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 6 gostov