BoatSlip !!!

Vse kar mislite, da ne spada v nobeno od zgornjih tem, je pa povezano z navtiko, dodajte sem

Moderatorji: moderator2, moderator

Uporabniški avatar
Mitja P
Admiral
Prispevkov: 2367
Pridružen: Ne Okt 19, 2008 19:04

OdgovorNapisal/-a Mitja P » Sr Feb 22, 2012 20:01

Marjan Tomki vse kar si povedal je popolnoma res.

No jaz sem imel čoln ob namestitvi slipa močno močno poraščen, v mesecu in pol pa se mi je popolnoma očistil.

Ob poraščenosti je šel čoln pri ful gasu 10 knots, zadnjič pa sem probal pa je šlo že skoraj 16.
Sta bila Acvnuk in Hudobec zraven tko da lahko potrdita.

Sem vam pa obljubil slike, in jih bom v kratkem tudi prilimal.

Drugače pa za spuščanje porabiš reci piši 10 min, za nameščanje pa nekje 15 min, potem pa priklopiš črpalko in greš na pivo, ali pa domov, saj ni treba čakati, da izčrpa vodo.
hudobc
Višji vodnik
Prispevkov: 19
Pridružen: Sr Feb 01, 2012 17:55

OdgovorNapisal/-a hudobc » Sr Feb 22, 2012 21:06

potrjujem!!!! :wink:
zeblo je pa kot bi sli 100!!! :D
Uporabniški avatar
Marjan Tomki
Admiral
Prispevkov: 6224
Pridružen: Sr Nov 03, 2010 21:30
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a Marjan Tomki » Če Feb 23, 2012 19:44

hudobc napisal/-a:potrjujem!!!! :wink:
zeblo je pa kot bi sli 100!!! :D

Najprej dobrodošel in pozdravljen!

Kot bi šli z motorjem 100 km/h ali kaj podobnega?
(Verjetno je burja pihala skoraj toliko...)
Correct me if I am wrong, please.

Če bi se dalo upravljati starejše prispevke, bi bila kazala ažurnejša, v mnoge članke vrnjene slike, popravki vnešeni v izvirne članke in s tem vsebina pravilnejša in preglednejša...
Uporabniški avatar
Mitja P
Admiral
Prispevkov: 2367
Pridružen: Ne Okt 19, 2008 19:04

OdgovorNapisal/-a Mitja P » Če Feb 23, 2012 21:06

Marjan Tomki napisal/-a:
hudobc napisal/-a:potrjujem!!!! :wink:
zeblo je pa kot bi sli 100!!! :D

Najprej dobrodošel in pozdravljen!

Kot bi šli z motorjem 100 km/h ali kaj podobnega?
(Verjetno je burja pihala skoraj toliko...)


Hahaha, tudi B ni bilo od burje, brez sapice, ampak je bilo pa ob 9 zjutraj po barki pa še led od noči, mi trije osli pa na Flayu pa gas do dile :D :D
Uporabniški avatar
Mitja P
Admiral
Prispevkov: 2367
Pridružen: Ne Okt 19, 2008 19:04

OdgovorNapisal/-a Mitja P » Sr Feb 29, 2012 21:53

No evo, kot sem vam obljubil še slikce, čeprav pozno, ampak bolje kot nikoli.

Za nas se je sezona že začela, in izplujemo vsak vikend, pa čeprav samo do svetilnika pa nazaj, važno da prepodimo polhe iz auspuha :D

Evo tkole nekak je bilo prej in pozneje

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Školjkic ni več, to kar vidite je star AF ki se lušči po flapih, trup pa je popolnoma gladek, le tu pa tam se najde še kakšna travica ki še ni dovolj segnila in odpadla med plovbo.

Skratka, hitrost se mi je povečala za 6 knots, brez da bi čoln dvigoval ven in barval z kakršnokoli barvo, se pravi sem po tanovem EKO hahaha :D :D
al

OdgovorNapisal/-a al » Sr Feb 29, 2012 22:06

Zanimivo.
Meni to sicer ne pride v poštev, ker sem dosti na barki a pišeš, da ti vzame vse zelo malo časa za pospravit in namestiti nazaj.
Delaš to tudi samo za vikend (v petek zložiš, v nedeljo pa nazaj pod barko)?
In kam se to pospravi? Spustiš v morje, da odplakne gnile (smrdljive!?) školjke in alge?
Uporabniški avatar
Mitja P
Admiral
Prispevkov: 2367
Pridružen: Ne Okt 19, 2008 19:04

OdgovorNapisal/-a Mitja P » Sr Feb 29, 2012 22:15

Al, v petek pridem dol, v minutki imaš odpete vrvice okrog čolna, vse vržeš v morje in plašč potone sam v nekje 10-15 min. Potem ga lahko pustiš na dnu, jaz pa ga potegnem do pomola in ga pustim viseti v vodi.
V nedeljo enostavno potegneš pod čoln, napihneš rob, da se dvigne, zapneš vrvice in vklopiš črpalko.

Jaz odkar ga imam, se pravi kakšne 3 mesece, sem ga sigurno spustil in namestil vsaj 10 x

Vsakič mi gre hitreje. No in v petek gre spet dol pa v nedeljo nazaj :D
Uporabniški avatar
BOJA
Admiral
Prispevkov: 710
Pridružen: Če Maj 06, 2010 14:52
Kraj: Trzin

OdgovorNapisal/-a BOJA » Sr Feb 29, 2012 22:37

Al,
a ti še nisi prodal nicka? A verjameš, če boš menjal slike, da bo postal tržno zanimivejši :lol:
Green to green or red to red, safely go ahead!
al

OdgovorNapisal/-a al » Sr Feb 29, 2012 22:40

@MItja P
Kul. Sliš se zanimivo.

@BOJA
Al nick je bil prodan in sedaj sem jaz novi uporabnik. Saj ne :lol:
Še vedno ga lahko kupiš :lol: :lol:
Ja slikce so malo vezane na razpoloženje in jasno- marketing. Bistvo je, da te opazijo potencialni kupci :lol: :lol:
Sam tale GUSTAV je pa res kerlc. Pa da ne bova smetila teme... tema o mojem nicku že obstaja :shock:
Uporabniški avatar
Marjan Tomki
Admiral
Prispevkov: 6224
Pridružen: Sr Nov 03, 2010 21:30
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a Marjan Tomki » Če Mar 01, 2012 18:33

Izkušnje Mitja P (in njegove slike) kažejo, da tole špila, čeprav je s tem nekaj dela in vzame nekaj časa.

Tako sem povezavo na tole temo vtaknil tudi v zanimive in uporabne povezave v bazo znanja (eno vrsto pod povezavo na eno od tem o tem, kako pripraviti za in napacati na barko "antifouling").

Seveda tudi tole nekaj stane in verjetno traja le določen čas (ampak verjetno dlje od enega napacanega antifoulinga) tako da bo primerjavo, kaj se bolj splača naredil vsak sam.
Correct me if I am wrong, please.

Če bi se dalo upravljati starejše prispevke, bi bila kazala ažurnejša, v mnoge članke vrnjene slike, popravki vnešeni v izvirne članke in s tem vsebina pravilnejša in preglednejša...
Uporabniški avatar
BOJA
Admiral
Prispevkov: 710
Pridružen: Če Maj 06, 2010 14:52
Kraj: Trzin

OdgovorNapisal/-a BOJA » Če Mar 01, 2012 18:36

al napisal/-a:@MItja P
Kul. Sliš se zanimivo.

@BOJA
Al nick je bil prodan in sedaj sem jaz novi uporabnik. Saj ne :lol:
Še vedno ga lahko kupiš :lol: :lol:
Ja slikce so malo vezane na razpoloženje in jasno- marketing. Bistvo je, da te opazijo potencialni kupci :lol: :lol:
Sam tale GUSTAV je pa res kerlc. Pa da ne bova smetila teme... tema o mojem nicku že obstaja :shock:

Ja, saj samo malo za popestritev, ne bova smetila :lol:
Green to green or red to red, safely go ahead!
Matejc
Admiral
Prispevkov: 2592
Pridružen: To Maj 19, 2009 22:01
Kraj: SLO - HR, skratka EU

OdgovorNapisal/-a Matejc » Če Mar 01, 2012 18:48

BOJA
tut na trgu nickov je recesija :wink: :wink: :wink:
Sm jo prpelu da bo kuhala kt mami, pa je pila kt ati...
matejofski
Viceadmiral
Prispevkov: 505
Pridružen: So Jul 24, 2010 18:55

OdgovorNapisal/-a matejofski » To Mar 06, 2012 20:26

Evo, danes Slip prišel tudi za nas :)

Ker bomo barko itak dvignili ven v začetku aprila in jo takrat očistili in porihtali še nekaj zadev (jambor itd.), bo nameščen po spustu zrihtane barke v vodo.

Antifoulinga gor nimamo plana dajati, bo barka ob več kot 3 tedenski odsotnosti vedno "oblečena", zanima pa me, ali je smiselno pred spustom barke v vodo le-to na vodni liniji s čim zaščitit dodatno? V tem primeru se mi ne zdi pomemben AF, temveč zaščita trupa, kakšna smiselna protiosmotska zadeva, karkoli tovrstnega.

Hvala za mnenja in LP,
Matej
Uporabniški avatar
Mitja P
Admiral
Prispevkov: 2367
Pridružen: Ne Okt 19, 2008 19:04

OdgovorNapisal/-a Mitja P » To Mar 06, 2012 20:33

Matejofski, v tem primeru, da boš barko jemal ven, je vseeno smiselno da pobarvaš z trdim AF in imaš potem dolgo dolgo časa mir če boš uporabljal slip.
Jaz imam na svojem še stari AF samopolirni in se ob uporabi slipa počasi spira dol, tako, da ga čez nekaj časa ne bo.
Letos barke ne bom dvigoval, ko pa jo bom bom pa vseeno pobarval z trdim AF, če ne drugega zaradi videza.

Pa še nekaj, kje pa si stacioniran z to vrečo :D

Pri nas v Červariusu jih ima že 6 čolnov
matejofski
Viceadmiral
Prispevkov: 505
Pridružen: So Jul 24, 2010 18:55

OdgovorNapisal/-a matejofski » To Mar 06, 2012 20:37

Medulinus :)

OK, hvala za info. Do zdaj je gori tamehki (za jadrnice) Hempel črni, ker bomo malo tudi kitali in na novo primer gor, potem sem eventuelni kupec kakšnega trdega dobrega AFja :)

Lep pozdrav!

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 7 gostov