Moj kamin in dobrote ki tam nastanejo

Vse o kuhinji na vodi, ob vodi ali doma. Preberete lahko zanimive recepte in nasvete.

Moderatorji: moderator2, moderator

Uporabniški avatar
alesjo
Admiral
Prispevkov: 4648
Pridružen: Ne Nov 04, 2012 12:16
Kraj: kras

OdgovorNapisal/-a alesjo » Ne Feb 28, 2016 12:32

Oo, tokrat sem jih napolnil z veliko dobrimi sestavinami, lovk pa sploh nisem uporabil, sem pa dal noter: sesekljane repke škampov, malo riža, eno popraženo čebulo z slanimi sardoni, malo česna in peteršilja, bakalar na belo, taboljše olivno olje,paramezan,jajca in malo popra. 8)
PeterV
Admiral
Prispevkov: 685
Pridružen: So Nov 14, 2009 08:56

OdgovorNapisal/-a PeterV » Ne Feb 28, 2016 16:36

Ne verjamem dokler ne probam! :wink:
polanc
Admiral
Prispevkov: 9290
Pridružen: Če Dec 04, 2008 21:00
Kraj: sevnica

OdgovorNapisal/-a polanc » Ne Feb 28, 2016 18:41

In jaz butl ždim doma in jem nezga pršiča in zelje pa kartofl...namest da bi šel mimo vas Dalmato preluftat.. :lol:
No saj je bilo doma okusno,moja žena dobr kuha kar priča tud moj vampek..sam tole je pa za polizaaaat. :lol:
Uporabniški avatar
MarjanT
Admiral
Prispevkov: 911
Pridružen: Pe Sep 14, 2007 12:51
Kraj: Sežana

OdgovorNapisal/-a MarjanT » Ne Mar 20, 2016 16:55

Včeraj smo se zopet srečali pri Alesjotu, ter uničili del skupnega ulova. Alesajo je v kaminu pripravil kalamare v glinastem loncu.

Slika

Po skoraj treh urah kuhanja, je v loncu nastala čorba, ki je izgledala takole

Slika

Na krožniku pa tako

Slika

Bilo je odlično, teknilo nam je, tudi družba je bila super

Slika
Jadranje je odklop
gs nautica
Kontraadmiral
Prispevkov: 263
Pridružen: Sr Mar 04, 2009 18:51
Kraj: GROSUPLJE-KRK

OdgovorNapisal/-a gs nautica » Po Mar 28, 2016 17:12

Jaz bi pa prosil za opis pečenja pod peko (sač) cca.1kg mesa. :) Kakšna je skrivnost da se krompir na dnu ne zažge? Hvala za prijaznost.
Lp Žiga
Mirno morje.
Daki

OdgovorNapisal/-a Daki » To Mar 29, 2016 20:06

Kolega položi na dno rezine čebule in nato gor položi ostale sestavine.
Uporabniški avatar
alesjo
Admiral
Prispevkov: 4648
Pridružen: Ne Nov 04, 2012 12:16
Kraj: kras

OdgovorNapisal/-a alesjo » Sr Mar 30, 2016 00:08

gs nautica napisal/-a:Jaz bi pa prosil za opis pečenja pod peko (sač) cca.1kg mesa. :) Kakšna je skrivnost da se krompir na dnu ne zažge? Hvala za prijaznost.
Lp Žiga


Nekih skrivnosti ni, je pa razlika ali pečeš v litoželeznem, lončenem ali inoks saču, jaz to delam vse po občutku, pa tudi od drv je odvsno kakšno temperaturo ti dajo. Ponavadi posodo v kateri pečem položim na žerjavico in jo potem po potrebi dodam, navrh pa jo dodajaš več saj navadno tam ni straha da bi se kaj prepeklo. Nevem kaj naj ti še svetujem, samo moraš pazit da ni previsoka temperatura odspodaj in je pa treba pečt in pečt potem pa točno veš kaj delaš, :wink: pa še se včasih zgodi kaj nepredvidenega :) l.p. alesjo
Uporabniški avatar
johnny1300
Viceadmiral
Prispevkov: 375
Pridružen: To Okt 28, 2014 08:36
Kraj: Straža
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a johnny1300 » Če Mar 31, 2016 14:59

Alesjo je car :D
Remu
Poročnik bojne ladje
Prispevkov: 76
Pridružen: Sr Apr 25, 2012 08:43

OdgovorNapisal/-a Remu » Če Mar 31, 2016 21:12

gs nautica napisal/-a:Jaz bi pa prosil za opis pečenja pod peko (sač) cca.1kg mesa. :) Kakšna je skrivnost da se krompir na dnu ne zažge? Hvala za prijaznost.
Lp Žiga

Jaz imam litoželeznega. Položim ja na skoraj ugasnjeno žerjavko. Gor naložim žerjavko in jo po potrebi dodajam. V črepnjo naložim sestavine in spodlijem z vinom.
Rajši manj spodlij, pa vsako toliko poglej in sproti spodlij. Po potrebi dodajaj žerjavko na vrh in ob strani. Sčasoma oz. hitro boš dobil občutek.
Ej, sem ravnokar povečerjal, ampak sline mi pa tečejo.
NOVI FOSIL
Admiral
Prispevkov: 2555
Pridružen: To Jan 05, 2016 20:50
Kraj: LJ-CRES
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a NOVI FOSIL » Sr Maj 11, 2016 16:22

alesjo napisal/-a:
gs nautica napisal/-a:Jaz bi pa prosil za opis pečenja pod peko (sač) cca.1kg mesa. :) Kakšna je skrivnost da se krompir na dnu ne zažge? Hvala za prijaznost.
Lp Žiga


Nekih skrivnosti ni, je pa razlika ali pečeš v litoželeznem, lončenem ali inoks saču, jaz to delam vse po občutku, pa tudi od drv je odvsno kakšno temperaturo ti dajo. Ponavadi posodo v kateri pečem položim na žerjavico in jo potem po potrebi dodam, navrh pa jo dodajaš več saj navadno tam ni straha da bi se kaj prepeklo. Nevem kaj naj ti še svetujem, samo moraš pazit da ni previsoka temperatura odspodaj in je pa treba pečt in pečt potem pa točno veš kaj delaš, :wink: pa še se včasih zgodi kaj nepredvidenega :) l.p. alesjo

:D
Alesio

Meni nikdar ne rata speči janca in krompir skupaj. Krompir se vedno zažge.

Začel sem prakticirati tako, da po pol ure peke mesa, dodam krompir.

A ima kdo kako boljšo idejo da spečeš vse istočasno :?:
gs nautica
Kontraadmiral
Prispevkov: 263
Pridružen: Sr Mar 04, 2009 18:51
Kraj: GROSUPLJE-KRK

OdgovorNapisal/-a gs nautica » Sr Maj 11, 2016 17:14

Hvala za nasvete. Smo probali in bilo je odlično. Malo se je "zažgala" samo paprika. Krompir pa je bil božanski.
Lp
Mirno morje.
boni
Kapitan
Prispevkov: 190
Pridružen: To Jun 07, 2011 22:25

OdgovorNapisal/-a boni » Sr Maj 11, 2016 18:28

Nujno se mora krompir in meso skupaj pečt, sigurno ni tako okusno, če dajes krompir kasneje k mesu. Krompir mora biti narezan na vecje kose. Poglej sliko od moje objave na zacetku posta in bos videl da so vecji kosi. Jaz dam eno ali dve bucki zraven, ker bucka spusti sok in je potem božansko, pojem je pa ne :). Imam rajsi kovan sač, kot litoželezni posebaj ne maram takega, ki ima nogice in spodaj kuriš. Če imaš spodaj šamot ti odaja zelo dobro vročino. Prednost kovanega sača vidim tudi v tem, da imam različne fije posode, ker je praksa pokazala, da če je dokaj prazno se ti zažiga, če pa je nabutano da po šivih poka je pa nenormalno dobro. Sač se ne sme odpirat neprestano oz, jaz ga če je meso brez kože samo enkrat da ga obrnem, če pa je kakšen odojek pa ga sploh ne. Naredim cca 20-30 pek letno in sedaj delam ze z rutino, sem pa imel na začetku podobne probleme. Svetujem vam, da vstrajajte, ker se splača.
NOVI FOSIL
Admiral
Prispevkov: 2555
Pridružen: To Jan 05, 2016 20:50
Kraj: LJ-CRES
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a NOVI FOSIL » To Maj 17, 2016 14:14

:D
Mogoče sem naredil napako da sem ga dal na žerjavco in tako od spodaj zažgal.
Bom probal kurit samo od zgoraj.
Uporabniški avatar
alesjo
Admiral
Prispevkov: 4648
Pridružen: Ne Nov 04, 2012 12:16
Kraj: kras

OdgovorNapisal/-a alesjo » To Maj 17, 2016 20:56

Naj bo lit, kovan ali glinen sač, se ne sme spodaj zažgat, mogoče včasih samo malo ampak v mejah normale, važno, da ni prehuda temperatura odspodaj. Jaz dam ponavadi na dno čisto malo vode in olivnega olja, tako, da se sestavine pred pečenjem malo pokuhajo in se nikoli nič ne zažge, ko se enkrat navadiš, laufa :wink: :D Je pa veliko odvisno od kalorij, ki jih dajo drva, oglje ali briketi in na to moraš bit pozoren. l.p. alesjo
NOVI FOSIL
Admiral
Prispevkov: 2555
Pridružen: To Jan 05, 2016 20:50
Kraj: LJ-CRES
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a NOVI FOSIL » Sr Maj 18, 2016 00:26

:D
Hvala.
Se bom moral navadit. Ponavadi kurim bukova drva.

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 6 gostov