tortilija s spinaco in sirom

Vse o kuhinji na vodi, ob vodi ali doma. Preberete lahko zanimive recepte in nasvete.

Moderatorji: moderator2, moderator

Uporabniški avatar
racman
Admiral
Prispevkov: 692
Pridružen: Ne Maj 20, 2007 15:25

tortilija s spinaco in sirom

OdgovorNapisal/-a racman » Po Jun 09, 2008 21:26

1 kupljena tortilija (rok uporabe je 1 leto za tiste ki imate pa cas pa priporocam da doma naredite pirino tortilijo...)

spinaca,
skuta,
česen,
sol,
poper,
divji riz,
paradizni pelati,
cebula
cili,
drobnjak
sir

enostavno zacinjeno skuto s spinaco zavijes v tortilijo potreses s sirom in peces da je sir zapecen...

ruz skuhas...

omako naredis tako da preprazis cebulo , dodas pelate, zacinis in s palicnem mesalnikom zmiksas...prevres in dodas drobnjak...


Slika

Slika
Uporabniški avatar
Novinec
Admiral
Prispevkov: 2569
Pridružen: Pe Feb 15, 2008 22:41
Kraj: Sailing on the world
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Novinec » Po Jun 09, 2008 21:48

No tole bom pa jutri za večerjo probal. Še danes zvečer bom naredil testo za tortiljo, ki ga po navadi dam čez noč v hladilnik (da jo jutri ne dvigne) enak sistem uporabim za testo pri pizzi, jutri pa naredim to tortiljo in spodaj vidim divji riž!!!! Hvala!
nuvolari
Viceadmiral
Prispevkov: 400
Pridružen: Sr Jan 30, 2008 06:36
Kraj: bled

OdgovorNapisal/-a nuvolari » Po Jun 09, 2008 22:05

novinec vidim da zlo rad kuhaš..te more met žena zlo rada k takele dobrote spod tvojih rok prihajajo :wink: racmanu pa itak pohvale..
Veritas et Aequitas
Uporabniški avatar
Novinec
Admiral
Prispevkov: 2569
Pridružen: Pe Feb 15, 2008 22:41
Kraj: Sailing on the world
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Novinec » Po Jun 09, 2008 22:17

Ja pa res da rad kuham, sploh po zimi, ko mam več časa, poleti pa bolj malo, čeprav sem poleti nekaj več na žaru (zvečer - kaj lahkega), na barki sem pa bolj ljubitelj svežih solat, mi to nekako najbolj paše (pa brez dressingov). Če me ma žena rada? Po skoraj 30 letih poznanstva in malo manj poročnega staža postane zveza bolj navada (upam, da ne bo tega brala)!
Racman pa je,..... (dober in ostajam brez besed)... postal sem njegov "fun"
Uporabniški avatar
racman
Admiral
Prispevkov: 692
Pridružen: Ne Maj 20, 2007 15:25

OdgovorNapisal/-a racman » To Jun 10, 2008 14:50

:oops:
no priliepi fotko kaj ti je uspelo...

nic ne opazim tvojih receptov... :wink:
Uporabniški avatar
Novinec
Admiral
Prispevkov: 2569
Pridružen: Pe Feb 15, 2008 22:41
Kraj: Sailing on the world
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Novinec » To Jun 10, 2008 16:40

No, da ne boš rekel da lažem, kot sem napisal pod rubriko žar!

Slika
Nazadnje spremenil Novinec, dne To Jun 10, 2008 16:55, skupaj popravljeno 2 krat.
Uporabniški avatar
Novinec
Admiral
Prispevkov: 2569
Pridružen: Pe Feb 15, 2008 22:41
Kraj: Sailing on the world
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Novinec » To Jun 10, 2008 16:50

Tako na hitro, slikano je z mobilnikom, postavljanje v velikost je kar s programom Sony Pixela - kar tako od oka in potem sem videl da je manjša resolucija, lepljenje pa tudi.
Doma sem imel cele postrvi, zato ni file. Blitva v tortilji pa je dober način kako se znebiš blitve na nestandarden način (krompir in blitva) ter s skuto idealna rešitev. Mogoče je bila le omaka preveč, mogoče). Preveč dela za na hitro, ker moram še nekaj narediti, ker potem grem še v gledališče. Hvala Racman, svoj recept pa prilepim, ko bom imel več časa, ter ga slikovno podkrepim.

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 4 gosti