Prodajalci morskih dobrot

Vse o kuhinji na vodi, ob vodi ali doma. Preberete lahko zanimive recepte in nasvete.

Moderatorji: moderator2, moderator

moro12345
Admiral
Prispevkov: 925
Pridružen: Ne Jul 08, 2012 17:22
Kraj: Ankaran

Prodajalci morskih dobrot

OdgovorNapisal/-a moro12345 » Ne Nov 19, 2017 12:29

Vedno sem se spraseval kje v Hr istri se splaca kupovat morske dobrote:

Pidoče (školjke ali cozze)
Dondole
Mlade kozice
Jadranske mini škampe
Oštrige

Poznam enega ki na črno prodaja samo dobi občasno 1x mesečno nekaj. Rabil bi bolj pogosto.

Lahko naredimo en seznam prodajalcev?
Uporabniški avatar
igorb
Admiral
Prispevkov: 1163
Pridružen: To Dec 07, 2010 17:43

Re: Prodajalci morskih dobrot

OdgovorNapisal/-a igorb » Ne Nov 19, 2017 13:33

Ni pametno,ker tega foruma verjetno ne beremo samo kupci in je verjetno tudi kak državni organ vmes,zato nima smisla izgubit dobrega dobavitelja jaz grem večkrat v Gradež v ribarnico,splača se kupovat tudi na Lošinju pozimi ko je burja in ne morejo dostavit ulova v Italijo cene so ugodne.
Daki

Re: Prodajalci morskih dobrot

OdgovorNapisal/-a Daki » Po Nov 20, 2017 08:52

Direktno od ribiča kupovati sveže je zelo težko priti zraven. Je kar nekaj prodajalcev, ki odkupujejo od ribičev in to prodajo naprej. Lahko ti dam kontakt od nekoga iz Pule. Kar se ribarnic tiče, je treba paziti, da so morski sadeži res sveži. Ker sem slišal, da se do enega tedna ribe na hladnem prodajajo za sveže. Pa še potem lahko malo pomutijo. Na naketarih tržnicah morajo potem še ribe, ki jih ne prodajo transportirati domov in naslednji dan spet v prodajo. Kar se pa gojenih tiče, odkar sem lovil blizu kletk, ko so jih hranili (vonjave, da ti slabo rata), jih ne konzumiram več. Samo moje mnenje.
moro12345
Admiral
Prispevkov: 925
Pridružen: Ne Jul 08, 2012 17:22
Kraj: Ankaran

Re: Prodajalci morskih dobrot

OdgovorNapisal/-a moro12345 » Po Nov 20, 2017 10:58

ma ribe me ne zanimajo....ker za ribe lovim sam...pa tudi kalamare in sipe...

zanimajo me predvsem školjke, škampe, dondole, oštrige...kje se da dobit v Hr istri?

ali kako ti mojstri lovijo te mlade kozice?

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 2 gosta