Dobre izkušnje s konobami 2019

Vse o kuhinji na vodi, ob vodi ali doma. Preberete lahko zanimive recepte in nasvete.

Moderatorji: moderator2, moderator

Uporabniški avatar
Marchi
Admiral
Prispevkov: 6953
Pridružen: Če Apr 17, 2008 11:08

Dobre izkušnje s konobami 2019

OdgovorNapisal/-a Marchi » To Jul 16, 2019 17:45

Ker je piratov in nategunov na Jadranu precej, tukaj zapišimo kje smo dobro in korektno jedli. Pripišite tudi okvirno ceno po osebi. Velja za sezono 2019!

V Fažani pri DaAntoniu smo jedli odlične testenine s školjkami "kapice", "kapuše" nekaj takega. Mljask, noro dobro.
Cena cca 10-15€ po osebi, vključno s pijačo.
Slika
Sidro!
Uporabniški avatar
Marchi
Admiral
Prispevkov: 6953
Pridružen: Če Apr 17, 2008 11:08

Re: Dobre izkušnje s konobami 2019

OdgovorNapisal/-a Marchi » To Jul 16, 2019 17:45

V Volmah oz. zaliv Paltana je fajn in korektna konoba Pap, zraven drče za barke, lastnik naše gore list. Priporočam!
Od daleč ne zgleda ne vem kaj, tudi interier ni za prehvalit, vse ostalo pa odlično.
Včasih zmanjka prostora. Bogat izbor. Cena cca 10-15€ po osebi, vključno s pijačo.

Plošča za enega 120kn, najesta se dva.
Slika
Sidro!
Nazadnje spremenil Marchi, dne To Jul 16, 2019 18:04, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
Marchi
Admiral
Prispevkov: 6953
Pridružen: Če Apr 17, 2008 11:08

Re: Dobre izkušnje s konobami 2019

OdgovorNapisal/-a Marchi » To Jul 16, 2019 17:49

Obvezno moram ometi pivnico Shipyard v Puli pri ACI marini.
Slastna rebrca 65kn. V večernem času je prostora za kaj pojest dovolj. Imajo več vrst burgerjev, perutničke, rebrca, solate ipd. Kasneje se pub zabaše.
Slika
Marina, sidro, taksi...
Uporabniški avatar
Marchi
Admiral
Prispevkov: 6953
Pridružen: Če Apr 17, 2008 11:08

Re: Dobre izkušnje s konobami 2019

OdgovorNapisal/-a Marchi » To Jul 16, 2019 17:58

Silba "restoran Silba".
Hm. Imam mešane občutke.
To je tista varianta kjer ne plačaš priveza ampak v zameno ješ v restoranu Silba. Možakar je malo vsiljiv, nima jedilnih listov, ne veš koliko boš plačal.
Dve "paštetke" za predjed, 3x jagenček v prošekovi omaki. Okusno. Hčera je rekla, "tako kot bi oči skuhal". In ja, ravno to me je zmotilo, ker je kuhar malo po domače. Cena 25-30€ po osebi. Grapa za šankom gratis. Ajde, preživiš. Se trudi, da bi imel malo posebno ponudbo. Če odšteješ privez, ki bi bil 50€, je to pač večerja za 3 za 40€, kar pa ni slabo.
Slika
Privez v madraču, muringi (ni vode, elektrike).
inspiron
Viceadmiral
Prispevkov: 483
Pridružen: Ne Avg 05, 2012 12:37

Re: Dobre izkušnje s konobami 2019

OdgovorNapisal/-a inspiron » To Jul 16, 2019 21:04

Jaz sem letos ze 5x vecerjal na Levrnaki in kljub temu, da je verjetno ena drazjih, je ta trenutek zame ena boljsih restavracij na Jadranu. Hrana je res izredna, nivo so dvignili od se nekaj let nazaj in je res kulinaricno dozivetje. Riba sicer 550 kuna, vendar ce boste v tistih koncih, meni ne bi bilo skoda denarja...

Pohvalil biti tudi Piccolo na Veli Smokvici (to je tista na koncu zaliva, v tanovi pri smetnjakih se nisem bil, pa hvalijo!) - domace, preprosto, za Kornate relativno poceni.

Vceraj jedel v Jastozeri (Komiza) - imam mesane obcutke. MOgoce sem z steakom (ki ga tezko sicer zafrknes) imel samo nesreco. Ostali gostje so ribe in jastoga pohvalili.

Se v predsezoni sem zelo dobro jedel v restavraciji v Marini Losinj. Top meso.

Uvala Stiniva (Kornat, ne tista na Visu), dobra janjetina izpod peke. Imajo pa samo to in nic drugega. Prostora je za 4-5 bark max.

(To je sicer tema Dobre izkusnje, slabih imam letos precej vec :/ ).
Uporabniški avatar
Paco
Admiral
Prispevkov: 1678
Pridružen: Ne Okt 01, 2017 15:05
Kraj: Lj-Pag

Re: Dobre izkušnje s konobami 2019

OdgovorNapisal/-a Paco » To Jul 16, 2019 22:32

Jastožera se je meni obnesla ,je pa res da sva jedla na žaru in v brudetu, ki je prišel s testeninami.
Sladica trga !! Skoraj da sem šel naslednji dan samo na sladico. :D

Slika

Slika

Cene so pa bolj evropske :?


Paco
pojdi se z bikom bost!
Uporabniški avatar
Domi
Kontraadmiral
Prispevkov: 290
Pridružen: Po Feb 22, 2010 18:25
Kraj: Koper
Kontakt:

Re: Dobre izkušnje s konobami 2019

OdgovorNapisal/-a Domi » Sr Jul 17, 2019 06:57

Marchi, odlična ideja...
Upam na čimveč prispevkov z mnenjem, sliko in ceno... Saj Tripadvisor je lahko tudi neke vrste merilo, samo vemo, da se tam tudi manipulira na veliko, tako, da za nas je tale prispevek odličen :)
Uporabniški avatar
MarjanT
Admiral
Prispevkov: 911
Pridružen: Pe Sep 14, 2007 12:51
Kraj: Sežana

Re: Dobre izkušnje s konobami 2019

OdgovorNapisal/-a MarjanT » Sr Jul 17, 2019 11:06

Slika

Oštarija Aurora, nima stalne pozicije. Cena - malo švica za iskopat krompir, ter nabrat paradajz.
Jadranje je odklop
Uporabniški avatar
Marchi
Admiral
Prispevkov: 6953
Pridružen: Če Apr 17, 2008 11:08

Re: Dobre izkušnje s konobami 2019

OdgovorNapisal/-a Marchi » Sr Jul 17, 2019 11:31

MarjanT napisal/-a:Oštarija Aurora, nima stalne pozicije. Cena - malo švica za iskopat krompir, ter nabrat paradajz.

MarjanT, odlično si tole spržil. Rezerviram stol, če te ujamem :lol:

Sicer pa si kulinarika izpod naših rok, zasluži svojo temo, tako da jo lahko nekdo odpre na novo, da ne bomo preveč zmešali konob in "potujočih konob" :) :P

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 4 gosti