Kornati - prijetna konoba

Vse o kuhinji na vodi, ob vodi ali doma. Preberete lahko zanimive recepte in nasvete.

Moderatorji: moderator2, moderator

Uporabniški avatar
1stofficer
Admiral
Prispevkov: 2754
Pridružen: Sr Maj 30, 2018 13:14

Re: Kornati - prijetna konoba

OdgovorNapisal/-a 1stofficer » Pe Okt 04, 2019 22:14

Hvala vsem za namige :)
Kariera
Viceadmiral
Prispevkov: 521
Pridružen: Sr Avg 10, 2011 09:04

Re: Kornati - prijetna konoba

OdgovorNapisal/-a Kariera » Po Okt 07, 2019 06:46

1stofficer napisal/-a:
polanc napisal/-a:Ja pri našemu članu Alešu..partizansko ime ALESIO..ma ni od iz Kornatov,je pa čovik od mora..Pr njem se cajt ustav,sam jutro je nekak takoj..Res ga kontaktiraj..tko se boste mel da se vam bo sanjal še cel teden


Ja to kdaj drugic, zdej bomo na kornatih...


V petek na Levrnaki...6 ljudi, predjedi ( tuna sashimi, pašteta ribja, tuna mariniran, tuna carpaccio...), glavna jed bela riba( +- 2kg ), 3 butelje Kozlovič Malvazija, par grap.... 3000kn. Hrana vrhunska, cena pa tudi... :D
Uporabniški avatar
1stofficer
Admiral
Prispevkov: 2754
Pridružen: Sr Maj 30, 2018 13:14

Re: Kornati - prijetna konoba

OdgovorNapisal/-a 1stofficer » Po Okt 07, 2019 11:08

Kariera napisal/-a:
1stofficer napisal/-a:
polanc napisal/-a:Ja pri našemu članu Alešu..partizansko ime ALESIO..ma ni od iz Kornatov,je pa čovik od mora..Pr njem se cajt ustav,sam jutro je nekak takoj..Res ga kontaktiraj..tko se boste mel da se vam bo sanjal še cel teden


Ja to kdaj drugic, zdej bomo na kornatih...


V petek na Levrnaki...6 ljudi, predjedi ( tuna sashimi, pašteta ribja, tuna mariniran, tuna carpaccio...), glavna jed bela riba( +- 2kg ), 3 butelje Kozlovič Malvazija, par grap.... 3000kn. Hrana vrhunska, cena pa tudi... :D


Spodobna pojedina in temu primerna cena. 66 eur po glavi za napisano makes sense...
Kariera
Viceadmiral
Prispevkov: 521
Pridružen: Sr Avg 10, 2011 09:04

Re: Kornati - prijetna konoba

OdgovorNapisal/-a Kariera » Po Okt 07, 2019 11:27

1stofficer napisal/-a:
Kariera napisal/-a:
1stofficer napisal/-a:
Ja to kdaj drugic, zdej bomo na kornatih...


V petek na Levrnaki...6 ljudi, predjedi ( tuna sashimi, pašteta ribja, tuna mariniran, tuna carpaccio...), glavna jed bela riba( +- 2kg ), 3 butelje Kozlovič Malvazija, par grap.... 3000kn. Hrana vrhunska, cena pa tudi... :D


Spodobna pojedina in temu primerna cena. 66 eur po glavi za napisano makes sense...


Smo pa v isti zasedbi jedli:

En večer prej na Kaprijah, konoba Adrijana ( severni zaliv ). 1,6kg zobatec ( ulovljen harpuna svež ), 6 jadranskih lignjev, malo paštet, par litrov domačega, rakije.... 1.600kn , vrhunska hrana, še boljša cena... :D

En večer kasneje na Zlarinu, Konoba Ivana, jagenjček in teletina iz žara, pršut in siri za predjedi, par litrov domačega, rakije, 1200kn , vrhunska hrana, najboljša cena... :D

Iskreno, v vseh treh konobah smo jedli vrhunsko in vsako lahko priporočim...tudi odnos gostincev...
Uporabniški avatar
1stofficer
Admiral
Prispevkov: 2754
Pridružen: Sr Maj 30, 2018 13:14

Re: Kornati - prijetna konoba

OdgovorNapisal/-a 1stofficer » Po Okt 07, 2019 12:14

Hvala, uporabne info !!! 8)
Uporabniški avatar
1stofficer
Admiral
Prispevkov: 2754
Pridružen: Sr Maj 30, 2018 13:14

Re: Kornati - prijetna konoba

OdgovorNapisal/-a 1stofficer » Po Okt 14, 2019 16:47

Pa koncno se mojih 5 centov.

Sli smo v konobo Smokvice. 6 precej lacnih, spili nekaj belega in rdecega odprtega (solidno vino), nekaj ribjih juh, fantasticna hisna predjed (kot nekaksen sushi, slaniki, pasteta namazi...) potem pa v krusni pecene 3 vrste ribe z nekaj prilog. Vse direkt iz morja. Plus en je jedel rostbeaf.

Res dobr 2200 kn. Spodobno.
Uporabniški avatar
1stofficer
Admiral
Prispevkov: 2754
Pridružen: Sr Maj 30, 2018 13:14

Re: Kornati - prijetna konoba

OdgovorNapisal/-a 1stofficer » Sr Okt 16, 2019 12:14

Tole... eksplozija okusov, mljask !!

Slika
Kariera
Viceadmiral
Prispevkov: 521
Pridružen: Sr Avg 10, 2011 09:04

Re: Kornati - prijetna konoba

OdgovorNapisal/-a Kariera » Če Okt 17, 2019 07:59

1stofficer napisal/-a:Pa koncno se mojih 5 centov.

Sli smo v konobo Smokvice. 6 precej lacnih, spili nekaj belega in rdecega odprtega (solidno vino), nekaj ribjih juh, fantasticna hisna predjed (kot nekaksen sushi, slaniki, pasteta namazi...) potem pa v krusni pecene 3 vrste ribe z nekaj prilog. Vse direkt iz morja. Plus en je jedel rostbeaf.

Res dobr 2200 kn. Spodobno.


Zgleda dobro...kaksna je pa postrežba in celoten servis?
Uporabniški avatar
1stofficer
Admiral
Prispevkov: 2754
Pridružen: Sr Maj 30, 2018 13:14

Re: Kornati - prijetna konoba

OdgovorNapisal/-a 1stofficer » Če Okt 17, 2019 08:42

Brez pripomb. Prijazni, sprosceni. Je pa treba upostevat, da ne strezejo v belih srajckah in kravatah. Bolj domaca izkusnja kar pa seveda pritice okolju. Konec koncev tudi z barke ponavadi ne prides v nedeljskem gvantu ;)

Odprto vino je precej dobro, ob Dragojevicevi glasbi, dobri druzbi in soncnem zahodu pa se zgodba zaokrozi v malodane popolno dozivetje 8)

Ribe smo malo cakali, da jih je pripeljal ribic, pravkar ujete.

Mimogrede, poleg konobe so privezi ob obali in na pontonu. Plus boje v zalivu.

V zalivu sta menda se dve konobi a sta bili zaprti. Pa se slika:

Slika

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 7 gostov