Nautika ceneje.si

Seznam trgovin, kjer lahko kupimo vse kar je povezano z navtiko. Vključeni so slovenski in ostali svetovni trgovci ter tudi navtične internetne trgovine.

Moderatorji: moderator2, moderator, Matejc

Uporabniški avatar
EDO
Admiral
Prispevkov: 1873
Pridružen: Po Nov 16, 2009 13:44
Kraj: Ljubljana - Lovran - Umag

OdgovorNapisal/-a EDO » Če Maj 19, 2016 11:30

Resni spletni trgovci imajo skoraj vse na zalogi. Kako bi sicer poslali še isti dan robo, ki jo naročiš do 13. ure.
In zakaj bi potem en SVB potreboval 16.000 m2 površin in 80 zaposlenih, če ne bi bilo tako?
https://www.svb.de/?t=aboutus
Kljub temu nimam nič proti majhnim trgovcem. Ravno nasprotno. Mislim, da sem v KAMM-u pustil zelo zajeten kup denarja. In ni mi žal niti centa.
Living well is the best revenge
https://www.facebook.com/NotaBeneSailing/
Uporabniški avatar
Stopi
Admiral
Prispevkov: 723
Pridružen: To Maj 26, 2015 16:42
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a Stopi » Če Maj 19, 2016 12:01

EDO napisal/-a:Resni spletni trgovci imajo skoraj vse na zalogi. Kako bi sicer poslali še isti dan robo, ki jo naročiš do 13. ure.
In zakaj bi potem en SVB potreboval 16.000 m2 površin in 80 zaposlenih, če ne bi bilo tako?
https://www.svb.de/?t=aboutus
Kljub temu nimam nič proti majhnim trgovcem. Ravno nasprotno. Mislim, da sem v KAMM-u pustil zelo zajeten kup denarja. In ni mi žal niti centa.


V mislih sem imel slovenske spletne trgovce, kjer je v ozadju ponavadi nek popoldanski s.p.. Tako, za zraven... :lol:
Uporabniški avatar
H2O
Admiral
Prispevkov: 7546
Pridružen: Po Apr 02, 2007 09:52

OdgovorNapisal/-a H2O » Če Maj 19, 2016 12:06

Mali slovenski spletni (pa tudi nespletni) trgovci ne bodo mogli nikoli konkurirati velikim nemškim ali italijanskim trgovcem, kakršna sta SVB in Osculati, ker v Sloveniji enostavno ni dovolj kritične mase kupcev. Ekonomija obsega je pač pomembna.
kondor88
Admiral
Prispevkov: 643
Pridružen: Po Nov 18, 2013 17:18

OdgovorNapisal/-a kondor88 » Če Maj 19, 2016 12:07

H2O napisal/-a:
kondor88 napisal/-a:je lahko trgovec pošten, ko pa kupuje za 1€ in preproda za 2€, "stroškov" skupaj pa ima 0,1€?

Ne govori neumnosti. Operativna marža (torej razlika med prihodki in stroški) večine slovenskih trgovcev znaša manj kot 5%.


ja znaša 5% ob upoštevanju fiktivninih - sfriziranih stroškov
Uporabniški avatar
H2O
Admiral
Prispevkov: 7546
Pridružen: Po Apr 02, 2007 09:52

OdgovorNapisal/-a H2O » Če Maj 19, 2016 12:10

Predlagam ti, da odpreš podjetje in začneš mastno služit s tvojimi astronomskimi maržami :wink:
navtik_borut
Admiral
Prispevkov: 701
Pridružen: Ne Maj 05, 2013 20:46

OdgovorNapisal/-a navtik_borut » So Maj 21, 2016 17:38

Stopi napisal/-a:
kondor88 napisal/-a:tu velja en rek - en moj šef pred 30-imi leti, se je predestavljal:
sem ta in ta, izhajam iz poštene trgovske družine... ha ha ha

je lahko trgovec pošten, ko pa kupuje za 1€ in preproda za 2€, "stoškov" skupaj pa ima 0,1€?


Fantje, ne mešat spletnih in "fizičnih" trgovcev. Spletni res imajo minimalne stroške, in vse skupaj lahko dela 1 oseba. Torej, zaslužit mora 1 plačo in to je vse.

Trgovci, ki pa imajo fizične trgovine, pa imajo ogromno dodatnih stroškov z najemom prostora, plačilom zaposlenih, saj trgovine ne more imeti 1 sama oseba (no, vsaj resne, večje trgovine ne), prostor mora ustrezati vsem predpisom, kar spet stane, zaposleni morajo imeti določene kvalifikacije oz. usposobljenosti, kar spet stane, zakonodaja se spreminja vsakih nekaj let in prilagoditve seveda spet stanejo...

Pa ne pozabit na glavno prednost fizičnih trgovcev - vse dobiš takoj, ko plačaš in pred nakupom vidiš v živo. To pa je še eden od ogromnih stroškov teh trgovcev - ZALOGA. Ena majhna trovina (ala KAMM v BTC-ju) ima za nekaj 10.000 EUR zaloge. Spletni trgovci pa imajo 0 (NIČ) zaloge... :wink:


V veljavi so zakoni, ki spletnim kupcem zagotavljajo dodatne pravice, ji jih v fizični prodaji ni. Kupec lahko npr. v roku 14 dni brez kakršnih koli pojasnil in tehtnih razlogov vrne blago in prejme celotno kupnino. Verjetno si znaš predstavljat kako je fajn, ko prodajalcu nek hudo specifičen artikel v vrednosti več 100 ali 1000 € obleži na zalogi. Ni vse tako rožnato, lahko pa preizkusiš tudi sam. In spletni trgovci, tudi "popoldanci" navsezadnje skupaj prinesejo nekaj v davčno blagajno, tako kot vsi drugi podjetniki, zato tako pisanje ni na mestu. Fajn je ob 15h pičit iz službe, odpreti pivo in pisati kako so popoldanci oz. vsi spletni trgovci brezvezni. Vsak oblika trgovine ima pač svoje prednosti, tudi spletna. Lahko bor. iz čolna naročiš in plačaš robo. Ko prideš domov, te čaka na pošti..
Uporabniški avatar
Stopi
Admiral
Prispevkov: 723
Pridružen: To Maj 26, 2015 16:42
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a Stopi » So Maj 21, 2016 23:07

navtik_borut napisal/-a:
Stopi napisal/-a:
kondor88 napisal/-a:tu velja en rek - en moj šef pred 30-imi leti, se je predestavljal:
sem ta in ta, izhajam iz poštene trgovske družine... ha ha ha

je lahko trgovec pošten, ko pa kupuje za 1€ in preproda za 2€, "stoškov" skupaj pa ima 0,1€?


Fantje, ne mešat spletnih in "fizičnih" trgovcev. Spletni res imajo minimalne stroške, in vse skupaj lahko dela 1 oseba. Torej, zaslužit mora 1 plačo in to je vse.

Trgovci, ki pa imajo fizične trgovine, pa imajo ogromno dodatnih stroškov z najemom prostora, plačilom zaposlenih, saj trgovine ne more imeti 1 sama oseba (no, vsaj resne, večje trgovine ne), prostor mora ustrezati vsem predpisom, kar spet stane, zaposleni morajo imeti določene kvalifikacije oz. usposobljenosti, kar spet stane, zakonodaja se spreminja vsakih nekaj let in prilagoditve seveda spet stanejo...

Pa ne pozabit na glavno prednost fizičnih trgovcev - vse dobiš takoj, ko plačaš in pred nakupom vidiš v živo. To pa je še eden od ogromnih stroškov teh trgovcev - ZALOGA. Ena majhna trovina (ala KAMM v BTC-ju) ima za nekaj 10.000 EUR zaloge. Spletni trgovci pa imajo 0 (NIČ) zaloge... :wink:


V veljavi so zakoni, ki spletnim kupcem zagotavljajo dodatne pravice, ji jih v fizični prodaji ni. Kupec lahko npr. v roku 14 dni brez kakršnih koli pojasnil in tehtnih razlogov vrne blago in prejme celotno kupnino. Verjetno si znaš predstavljat kako je fajn, ko prodajalcu nek hudo specifičen artikel v vrednosti več 100 ali 1000 € obleži na zalogi. Ni vse tako rožnato, lahko pa preizkusiš tudi sam. In spletni trgovci, tudi "popoldanci" navsezadnje skupaj prinesejo nekaj v davčno blagajno, tako kot vsi drugi podjetniki, zato tako pisanje ni na mestu. Fajn je ob 15h pičit iz službe, odpreti pivo in pisati kako so popoldanci oz. vsi spletni trgovci brezvezni. Vsak oblika trgovine ima pač svoje prednosti, tudi spletna. Lahko bor. iz čolna naročiš in plačaš robo. Ko prideš domov, te čaka na pošti..


Vse to vem in poznam (iz lastnih izkušenj!), a vseeno so spletni trgovci še zmeraj v prednosti pred "fizičnimi", pa reči ali napiši kar hočeš. :wink: Kolikokrat pa se dogajajo vračila oz. zavrnitve? Pa tudi ko se, koliko znaša potem zaloga spletnega trgovca? Omenil si nekaj 100 EUR, morda 1000 EUR. Fizični trgovec ima v zalogi vsak trenutek vsaj nekaj 10.000 EUR, če ne nekaj 100.000 EUR! :!:
marez
Kontraadmiral
Prispevkov: 245
Pridružen: To Jul 20, 2010 21:03
Kraj: novo mesto-vir

OdgovorNapisal/-a marez » Če Apr 20, 2017 13:49

Malo obujam temo. 11.4. naročil in plačal.Do danes nič. Na telefon se ne javi, po mailu isto nič. Ne vem kaj si naj mislim.
Uporabniški avatar
kr en
Admiral
Prispevkov: 6703
Pridružen: So Nov 22, 2008 21:20
Kraj: From sea to sky
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a kr en » Če Apr 20, 2017 16:11

marez napisal/-a: Ne vem kaj si naj mislim.


Da so te najverjetneje naf...i .

Bo treba iti v KAMM, plačati in v istem trenutku prevzeti. No risk. :wink:
"..Jer ovi ljudi normalni, tako su mi dosadni..." Jasmin Stavros
Uporabniški avatar
jozko
Admiral
Prispevkov: 1816
Pridružen: Ne Apr 07, 2013 10:57

OdgovorNapisal/-a jozko » Če Apr 20, 2017 16:16

marez napisal/-a:Malo obujam temo. 11.4. naročil in plačal.Do danes nič. Na telefon se ne javi, po mailu isto nič. Ne vem kaj si naj mislim.

Kje :?: Kaj :?: Kdo :?:
Prijatelje bolj cenim po tem, koliko preplujejo in ne po tem, kako veliko barko imajo!
Uporabniški avatar
goahead
Admiral
Prispevkov: 1488
Pridružen: Če Apr 08, 2010 22:53

OdgovorNapisal/-a goahead » Če Apr 20, 2017 21:28

marez napisal/-a:Malo obujam temo. 11.4. naročil in plačal.Do danes nič. Na telefon se ne javi, po mailu isto nič. Ne vem kaj si naj mislim.

Najbrz nima na zalogi....kaj si pa takega narocil?
marez
Kontraadmiral
Prispevkov: 245
Pridružen: To Jul 20, 2010 21:03
Kraj: novo mesto-vir

OdgovorNapisal/-a marez » Če Apr 20, 2017 21:40

goahead napisal/-a:
marez napisal/-a:Malo obujam temo. 11.4. naročil in plačal.Do danes nič. Na telefon se ne javi, po mailu isto nič. Ne vem kaj si naj mislim.

Najbrz nima na zalogi....kaj si pa takega narocil?

Kalužno črpalko,pri Navtikaceneje.
Uporabniški avatar
pinosat
Admiral
Prispevkov: 772
Pridružen: To Avg 16, 2011 13:39
Kraj: Maribor
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a pinosat » Če Apr 20, 2017 21:44

goahead napisal/-a:
marez napisal/-a:Malo obujam temo. 11.4. naročil in plačal.Do danes nič. Na telefon se ne javi, po mailu isto nič. Ne vem kaj si naj mislim.

Najbrz nima na zalogi....kaj si pa takega narocil?


v tem je tudi keč, ravno takrat bi se morali javiti...no jaz imam kar solidne izkušnje, čeprav so mi enkrat poslali napačno lepilo, v ostalih primerih je bilo b.p.
Vsak dan v vsakem pogledu vse bolj in bolj napredujem...
Uporabniški avatar
comet
Poročnik fregate
Prispevkov: 65
Pridružen: Ne Okt 02, 2016 10:57
Kraj: ribiška vas

OdgovorNapisal/-a comet » Pe Apr 21, 2017 07:50

Večkrat naročam pri navtika ceneje. Že kar nekaj opreme. Vedno je bilo vse kot mora biti. Le enkrat, ko sem naročil nekaj kar ni bilo na zalogi je trajalo malo dlje cca 14 dni. Drugace sem pa vedno dobil robo v manj kot tednu dni.
Uporabniški avatar
goahead
Admiral
Prispevkov: 1488
Pridružen: Če Apr 08, 2010 22:53

OdgovorNapisal/-a goahead » Pe Apr 21, 2017 07:52

Jaz vedno dobim vse....dobim pa tudi tiste zadeve, ki jih v ponudbi nima. Izbrska ven

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost