Nautika ceneje.si

Seznam trgovin, kjer lahko kupimo vse kar je povezano z navtiko. Vključeni so slovenski in ostali svetovni trgovci ter tudi navtične internetne trgovine.

Moderatorji: moderator2, moderator, Matejc

lampy
Poročnik bojne ladje
Prispevkov: 89
Pridružen: Po Apr 18, 2011 20:47
Kraj: Celje

OdgovorNapisal/-a lampy » So Mar 19, 2016 23:12

kondor88 napisal/-a:ko vidim pri nekem ponudniku par takih napihnjenih cen, nikoli več ne pogledam njegovih ponudb, mogoče se nato kdaj "poboljša" in sem si sam kriv, ampak to je nek moj princip - če me je 1x poskusil imet za norca mu ne morem več "oprostit"


Kaj ni to tako, da je cuker ceneje v šparu, moka v mercatorju, sol v tušu, vibratorji pa v venera shopu.... pa zato še ni rečeno da je c&a slaba trgovina....ali pač?
Daki

OdgovorNapisal/-a Daki » Sr Mar 23, 2016 08:45

Točno tako. Malo pobrskaš, vidiš kje imajo izdelek ki ga potrebuješ najbolj ugodno, ter ga tam nabaviš. Cene so zelo različne.
boštjan.knez
Poročnik bojne ladje
Prispevkov: 74
Pridružen: Sr Feb 04, 2015 04:03
Kraj: Nova Gorica

OdgovorNapisal/-a boštjan.knez » Če Maj 19, 2016 03:31

Tudi sam sem več stvari nabavil v Navtikaceneje in mi je vse dostavil na dom in vse brez težav in je blo vse skupaj še kar poceni....Priporoćam!
kondor88
Admiral
Prispevkov: 643
Pridružen: Po Nov 18, 2013 17:18

OdgovorNapisal/-a kondor88 » Če Maj 19, 2016 07:05

povej kaj konkretno si kupil in za koliko, da lahko primerjamo
Uporabniški avatar
Nikola T.
Admiral
Prispevkov: 5110
Pridružen: Ne Nov 29, 2009 21:12
Kraj: Lj.-Trzin-Izola-Devin
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Nikola T. » Če Maj 19, 2016 08:03

100x raje grem kupit ali naročit v Kamm kjer lahko dobim TAKOJ IZ ZALOGE kar rabim pri delu. Pri tem mislim še posebej na vijake, pritrdilne elementa okovje... brez katerih se ne da narediti nič. Začel sem obnavljat barko še v času, ko ni bilo Kamma in vem kaj pomeni, če samo na vijake čakaš po mesec dni potem pa ugotoviš da si pozabil kakšne naročit.

Pri tovrstnih spletnih trgovcih se prodajate za par ušivih prišparanih fičnikov in se niti ne zavedate kakšno dolgoročno škodo sami sebi delate(mo). Spletni trgovci pa naj si bodo še tako prijazni in oh in sploh, na dolgi rok uničujejo tiste, ki si zares zaslužijo, da jih podpremo in Kamm je zagotovo eden takih.
Pa verjemite, da ne gre za večje zaslužke, ampak preprosto se preprodajalci izognejo vsem stroškom, ki jih resno delo potegne za sabo.
Uporabniški avatar
Stopi
Admiral
Prispevkov: 723
Pridružen: To Maj 26, 2015 16:42
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a Stopi » Če Maj 19, 2016 08:10

Nikola T. napisal/-a:100x raje grem kupit ali naročit v Kamm kjer lahko dobim TAKOJ IZ ZALOGE kar rabim pri delu. Pri tem mislim še posebej na vijake, pritrdilne elementa okovje... brez katerih se ne da narediti nič. Začel sem obnavljat barko še v času, ko ni bilo Kamma in vem kaj pomeni, če samo na vijake čakaš po mesec dni potem pa ugotoviš da si pozabil kakšne naročit.

Pri tovrstnih spletnih trgovcih se prodajate za par ušivih prišparanih fičnikov in se niti ne zavedate kakšno dolgoročno škodo sami sebi delate(mo). Spletni trgovci pa naj si bodo še tako prijazni in oh in sploh, na dolgi rok uničujejo tiste, ki si zares zaslužijo, da jih podpremo in Kamm je zagotovo eden takih.
Pa verjemite, da ne gre za večje zaslužke, ampak preprosto se preprodajalci izognejo vsem stroškom, ki jih resno delo potegne za sabo.


Tudi jaz sem zadnje mesece skoraj vsak teden v KAMM-u. Dobim vse kar rabim, pa če tudi je za nekaj EUR dražje kot na spletu, dam z veseljem, ker dobim TAKOJ!
Uporabniški avatar
H2O
Admiral
Prispevkov: 7546
Pridružen: Po Apr 02, 2007 09:52

OdgovorNapisal/-a H2O » Če Maj 19, 2016 08:17

Nikola T. napisal/-a:Pa verjemite, da ne gre za večje zaslužke

Tudi če bi šlo... zakaj pa ne? Slovenci očitno nikomur ne privoščimo zaslužka (razen sebi 8) ). Če trgovci in izvajalci ne bodo dovolj zaslužili, da bi lahko preživeli, bodo pač propadli, mi se bomo pa čudili, zakaj v Sloveniji ni dovolj dobrih izvajalcev in trgovcev.
Uporabniški avatar
EDO
Admiral
Prispevkov: 1873
Pridružen: Po Nov 16, 2009 13:44
Kraj: Ljubljana - Lovran - Umag

OdgovorNapisal/-a EDO » Če Maj 19, 2016 09:03

Jaz nabavljam in v KAMM-u in po spletu. Vsega v KAMM-u, Tramontani, Skipperju ipd. trgovinah enostavno nimajo in je najbrž vsakomur jasno, da ne morejo imet. In če nimajo in naročiš robo pri njih, oni ravno tako naročijo naprej pri veletrgovcih (beri spletnih trgovcih) kot so Osculati, SVB ipd. Zakaj pa potem ne bi sam naročil?
Za vijake, pante, okovje, ki se kupuje na kose, kile ipd. pa je KAMM res darilo z neba.
Living well is the best revenge
https://www.facebook.com/NotaBeneSailing/
kondor88
Admiral
Prispevkov: 643
Pridružen: Po Nov 18, 2013 17:18

OdgovorNapisal/-a kondor88 » Če Maj 19, 2016 10:02

tu velja en rek - en moj šef pred 30-imi leti, se je predstavljal:
sem ta in ta, izhajam iz poštene trgovske družine... ha ha ha

je lahko trgovec pošten, ko pa kupuje za 1€ in preproda za 2€, "stroškov" skupaj pa ima 0,1€?
Uporabniški avatar
H2O
Admiral
Prispevkov: 7546
Pridružen: Po Apr 02, 2007 09:52

OdgovorNapisal/-a H2O » Če Maj 19, 2016 10:08

kondor88 napisal/-a:je lahko trgovec pošten, ko pa kupuje za 1€ in preproda za 2€, "stroškov" skupaj pa ima 0,1€?

Ne govori neumnosti. Operativna marža (torej razlika med prihodki in stroški) večine slovenskih trgovcev znaša manj kot 5%.
Uporabniški avatar
Stopi
Admiral
Prispevkov: 723
Pridružen: To Maj 26, 2015 16:42
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a Stopi » Če Maj 19, 2016 10:18

kondor88 napisal/-a:tu velja en rek - en moj šef pred 30-imi leti, se je predestavljal:
sem ta in ta, izhajam iz poštene trgovske družine... ha ha ha

je lahko trgovec pošten, ko pa kupuje za 1€ in preproda za 2€, "stoškov" skupaj pa ima 0,1€?


Fantje, ne mešat spletnih in "fizičnih" trgovcev. Spletni res imajo minimalne stroške, in vse skupaj lahko dela 1 oseba. Torej, zaslužit mora 1 plačo in to je vse.

Trgovci, ki pa imajo fizične trgovine, pa imajo ogromno dodatnih stroškov z najemom prostora, plačilom zaposlenih, saj trgovine ne more imeti 1 sama oseba (no, vsaj resne, večje trgovine ne), prostor mora ustrezati vsem predpisom, kar spet stane, zaposleni morajo imeti določene kvalifikacije oz. usposobljenosti, kar spet stane, zakonodaja se spreminja vsakih nekaj let in prilagoditve seveda spet stanejo...

Pa ne pozabit na glavno prednost fizičnih trgovcev - vse dobiš takoj, ko plačaš in pred nakupom vidiš v živo. To pa je še eden od ogromnih stroškov teh trgovcev - ZALOGA. Ena majhna trovina (ala KAMM v BTC-ju) ima za nekaj 10.000 EUR zaloge. Spletni trgovci pa imajo 0 (NIČ) zaloge... :wink:
Uporabniški avatar
Nikola T.
Admiral
Prispevkov: 5110
Pridružen: Ne Nov 29, 2009 21:12
Kraj: Lj.-Trzin-Izola-Devin
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Nikola T. » Če Maj 19, 2016 10:29

Kondor88
Če bi šel stavit, bi rekel, da delaš v javnem sektorju brez približnega pojma o poslu in brez predstave kako in koliko se je potrebno potruditi, že samo, da se zasluži za plačo in stroške s tem v zvezi kaj šele ostalo. V javni upravi je namreč samoumevno, da plača mora biti NE GLEDE NA REZULTATE LASTNEGA DELA!!

Ženina kolegica je naredila že nekaj magisterijev in doktorat. Sedaj pripravlja še enega...
UGANI ZAKAJ???? Zato, ker ji je dolgčas v službi. "Dela" v javni upravi !!!

Stopi
Kam ima zaloge za najmanj nekaj 100.000,00€ že samo v trgovini v BTCju!
Uporabniški avatar
H2O
Admiral
Prispevkov: 7546
Pridružen: Po Apr 02, 2007 09:52

OdgovorNapisal/-a H2O » Če Maj 19, 2016 10:34

Stopi napisal/-a:Pa ne pozabit na glavno prednost fizičnih trgovcev - vse dobiš takoj, ko plačaš in pred nakupom vidiš v živo. To pa je še eden od ogromnih stroškov teh trgovcev - ZALOGA. Ena majhna trovina (ala KAMM v BTC-ju) ima za nekaj 10.000 EUR zaloge.

Premalo si napisal. Kamm ima v Kranju in Ljubljani več kot milijon € zaloge. Točneje 1.083.015€.
Uporabniški avatar
Stopi
Admiral
Prispevkov: 723
Pridružen: To Maj 26, 2015 16:42
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a Stopi » Če Maj 19, 2016 10:40

H2O napisal/-a:
Stopi napisal/-a:Pa ne pozabit na glavno prednost fizičnih trgovcev - vse dobiš takoj, ko plačaš in pred nakupom vidiš v živo. To pa je še eden od ogromnih stroškov teh trgovcev - ZALOGA. Ena majhna trovina (ala KAMM v BTC-ju) ima za nekaj 10.000 EUR zaloge.

Premalo si napisal. Kamm ima v Kranju in Ljubljani več kot milijon € zaloge. Točneje 1.083.015€.


Ljubljanska trgovina ima verjetno manj kot 100.000 EUR zaloge, razen, če imajo zadaj še zlate šraufe skrite... :D
Uporabniški avatar
evovii
Admiral
Prispevkov: 2735
Pridružen: Sr Nov 14, 2007 14:30

OdgovorNapisal/-a evovii » Če Maj 19, 2016 11:26

kondor88 napisal/-a:
je lahko trgovec pošten, ko pa kupuje za 1€ in preproda za 2€, "stroškov" skupaj pa ima 0,1€?


Mislim, da je pošten v kolikor si ti pripravljen plačat za neko stvar 2 eur. Za koliko pa on neko stvar naredi oz kupi pa je njegova stvar. Če se tebi zdi preveč potem pač ne kupiš in kupiš od unega ki ti bo prodal za 1,2 eur. Tukaj ni nobenega natega ampak čista trgovska logika. Npr. kupiš Rolexa za par milijonov proizvodna cena pa je najbrž 100x nižja. Potem so to nateguni po tvoji logiki???? Pač če je nekdo pripravljen plačat miljon za uro bo plačal miljon če se mu zdi to vredno...
Veter v laseh, travarca v zobeh ;)

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 3 gosti