Nizka kvaliteta izdelkov v KAMM

Seznam trgovin, kjer lahko kupimo vse kar je povezano z navtiko. Vključeni so slovenski in ostali svetovni trgovci ter tudi navtične internetne trgovine.

Moderatorji: moderator2, moderator, Matejc

Uporabniški avatar
kasaudio
Admiral
Prispevkov: 3946
Pridružen: Po Dec 13, 2010 08:32
Kraj: Ljubljana

Nizka kvaliteta izdelkov v KAMM

OdgovorNapisal/-a kasaudio » Po Sep 04, 2017 00:28

Evo da se še jaz potožim;

V Kamm-u kupljeno glavno stikalo je crknilo. Ko sem zadevo odprl sem se res vprašal kateri bedak je sposoben kaj takega sprojektirati in kateri osel potem to prodaja. Glavno stikalo res ne sme crknit! Crknilo pa je tako da je iskrilo, hvala bogu, da imam še en aku zraven, ki je odnašal napetostne špice in da je motorna elektronika to prenesla. Zadevo sem potem nekako sam porihtal in bo menda delovalo.

Letos kupil 10L kante za gorivo... samo enkrat sem tankal in mi je na čolnu direkt po tem ko sem nalil v rokah ostalo pol plastičnega štofelca ki se je prelomil na kose. Katastrofa!!

In pol jim prideš povedat in te bebci samo čukasto gledajo.
Xilinx Vivado HLx trainee
SR 290
Admiral
Prispevkov: 4382
Pridružen: Če Avg 02, 2012 17:40

Re: Nizka kvaliteta izdelkov v KAMM

OdgovorNapisal/-a SR 290 » Po Sep 04, 2017 07:34

V eni drugi trgovini smo nabavili varnostno stikalo z vrvico, ki izklopi, če te vrže iz čolna. Prvih 5 minut uporabe se je razletelo. Po pregledu smo ugotovili, da ta konstrukcija ne more prećivet več kot 5 minut delovanja. Ob vrnitvi v trgovino so nam začudeno povedali, da tako stikalo še nobenemu ni odpovedalo. Najbolje pri vsem tem je, da so enako stikalo prodajale prav vse navtične trgovine na sončni strani alp! Cena je res nekajkrat nižja od japonskih originalov in tudi nižja od Mercuryjeve, ampak vseeno ni prijetno prevezovat kablov do kill switcha, ko te tok nese proti obali. :?
Uporabniški avatar
Nikola T.
Admiral
Prispevkov: 5108
Pridružen: Ne Nov 29, 2009 21:12
Kraj: Lj.-Trzin-Izola-Devin
Kontakt:

Re: Nizka kvaliteta izdelkov v KAMM

OdgovorNapisal/-a Nikola T. » Po Sep 04, 2017 08:37

kasaudio napisal/-a:Evo da se še jaz potožim;

V Kamm-u kupljeno glavno stikalo je crknilo. Ko sem zadevo odprl sem se res vprašal kateri bedak je sposoben kaj takega sprojektirati in kateri osel potem to prodaja. Glavno stikalo res ne sme crknit! Crknilo pa je tako da je iskrilo, hvala bogu, da imam še en aku zraven, ki je odnašal napetostne špice in da je motorna elektronika to prenesla. Zadevo sem potem nekako sam porihtal in bo menda delovalo.

Letos kupil 10L kante za gorivo... samo enkrat sem tankal in mi je na čolnu direkt po tem ko sem nalil v rokah ostalo pol plastičnega štofelca ki se je prelomil na kose. Katastrofa!!

In pol jim prideš povedat in te bebci samo čukasto gledajo.

Bi bilo pošteno, da v naslovu teme popraviš na "Nizka kvaliteta Motomarinovih izdelkov" :!:
Tista že na pogled boga stikala, ki zdržijo manj kot 100A itak, nihče ne montira na startni aku preko katerega gre zagon motorja. Toliko moraš pa tudi sam vedeti kaj delaš.

Če bi hotel Morjeplovcem prenesti svoje izkušnje in nam posredovati koristno informacijo bi pripel sliko stikala in razložil ostalim, da morajo za start motorja izbrati kvalitetnejše, močnejše in predvsem dražje stikalo. Iz tega bi se vsi nekaj naučili in bi to imelo smisel. To bi bila pozitivna informacija. Takega načina pa nikakor ne podpiram. Kamm je korekten in odličen trgovec pri katerem kupujem(o) že dolga leta.
Pozdrav Iztok Š.

PS: V kolikor bi zahteval reklamacijo in prinesel okvarjen del, sem prepričan, da bi ti reklamacijo brez kompliciranja rešili. Opomba z bebci je bila popolnoma nepotrebno in nekulturna.
Uporabniški avatar
kasaudio
Admiral
Prispevkov: 3946
Pridružen: Po Dec 13, 2010 08:32
Kraj: Ljubljana

Re: Nizka kvaliteta izdelkov v KAMM

OdgovorNapisal/-a kasaudio » Po Sep 04, 2017 10:34

Bi bilo pošteno, da v naslovu teme popraviš na "Nizka kvaliteta Motomarinovih izdelkov"


Slabo stikalo sem dobil v Kamm-u ki je tukaj nastopil kot prodajalec.

Tista že na pogled boga stikala, ki zdržijo manj kot 100A itak, nihče ne montira na startni aku preko katerega gre zagon motorja. Toliko moraš pa tudi sam vedeti kaj delaš.


Meni stikalo na videz sicer ne deluje bogo, tako mi to ni nek argument.

Če bi hotel Morjeplovcem prenesti svoje izkušnje in nam posredovati koristno informacijo bi pripel sliko stikala in razložil ostalim, da morajo za start motorja izbrati kvalitetnejše, močnejše in predvsem dražje stikalo. Iz tega bi se vsi nekaj naučili in bi to imelo smisel. To bi bila pozitivna informacija.


Se strinjam in se bom potrudil ter prilepil detajlne slike omenjenega stikala kot tudi kante.

Takega načina pa nikakor ne podpiram. Kamm je korekten in odličen trgovec pri katerem kupujem(o) že dolga leta.
Pozdrav Iztok Š.


Se strinjam da bi bilo bolj kulturno če bi namesto "bebec" uporabil besedo začasno zaposleni študent. Malo me je zaneslo. Super da imaš s Kamm dobre izkušnje, sem vesel zate, jaz jih žal nimam. Inox karabini pa zaenkrat delujejo.
Xilinx Vivado HLx trainee
Uporabniški avatar
kasaudio
Admiral
Prispevkov: 3946
Pridružen: Po Dec 13, 2010 08:32
Kraj: Ljubljana

Re: Nizka kvaliteta izdelkov v KAMM

OdgovorNapisal/-a kasaudio » Po Sep 04, 2017 14:18

Da ne bo samo na besedah...

Stikalo ki je crknilo je tole:

Slika

Notranjost - izvedba tega stikala je naslednja (po obdelavi):

Slika

Bakreni mostiček je vrtljivo vpet na gred stikala, tišči ga vzmet. Problem je bil v tem, da je bil zelo nekvalitetno, predvidevam da ponikljan. Posledično je bil kontakt slab in je ob vsakem večjem toku malo pošmelcal. Ob izklopu/vklopu so kontakti mostička strugali plastiko, katere ostružki so se zajedli v kontaktno površino in ponovno povzročali slab kontakt in novo šmelcanje in tako naprej...

Zadevo sem zaenkrat saniral tako, da sem vse skupaj pošmirglal s finim brusnim papirjem in dodobra prešprical s kontakt sprejem. Laufa čisto gladko - ne struga plastike, bomo videli kako bo po sezoni. Če ne bo ok bom zamenjal.

Kanta kateri je crknil pokrov je takale:

Slika

Skromno svetujem, da se nakupu teh zadev raje izognite.
Xilinx Vivado HLx trainee
Uporabniški avatar
Marchi
Admiral
Prispevkov: 6953
Pridružen: Če Apr 17, 2008 11:08

Re: Nizka kvaliteta izdelkov v KAMM

OdgovorNapisal/-a Marchi » Po Sep 04, 2017 14:25

Kasaudio, hvala za opozorila.
Sicer v KAMMu zmeraj zamenjam (z računom), če kaj ni ok in še nikoli niso komplicirali. Dobro je, da tudi njim poveš, da je roba zanič.
Uporabniški avatar
Nikola T.
Admiral
Prispevkov: 5108
Pridružen: Ne Nov 29, 2009 21:12
Kraj: Lj.-Trzin-Izola-Devin
Kontakt:

Re: Nizka kvaliteta izdelkov v KAMM

OdgovorNapisal/-a Nikola T. » Po Sep 04, 2017 15:51

Točno takšno stikalo je tudi že meni prišlo pod roke in sem se prav tako zgrozil, da DISTRUBUTERJI (Motomarine) kaj takega sploh dajo na trg.
V Kammu mi blago vedno zamenjajo z računom in kot sem slišal tudi od drugih celo večkrat zapored brez problemov. Se zgodi, da včasih kaj ne paše in lahko šele na barki ugotoviš kateri fitingi in nastavki pašejo skupaj.
Uporabniški avatar
kasaudio
Admiral
Prispevkov: 3946
Pridružen: Po Dec 13, 2010 08:32
Kraj: Ljubljana

Re: Nizka kvaliteta izdelkov v KAMM

OdgovorNapisal/-a kasaudio » Po Sep 04, 2017 16:33

Povsem verjamem, da ti ob predložitvi računa in obrazložitvijo zadevo upoštevajo. Nisem zahteval vračila ker račun je bogsigavedi kje. Sem jim pa obrazložil glede stikala in kante pa mi je tip samo rekel da sem prvi s takšnimi težavami. Ko sem želel kupiti boljše stikalo, mi je ponovno istega prinesel.

Zdaj pa ne vem... a Kamm pod prisilo od Motomarine jemlje robo ali je problem kje drugje.
Xilinx Vivado HLx trainee
LUNA557
Kontraadmiral
Prispevkov: 265
Pridružen: Sr Jul 18, 2012 16:35
Kraj: Soline

Reh: Nizka kvaliteta izdelkov v KAMM

OdgovorNapisal/-a LUNA557 » Po Sep 04, 2017 16:43

Isti problem, isti model stikala ,prinesel nazaj z racunom in so mi ga zamenjali.
Uporabniški avatar
kasaudio
Admiral
Prispevkov: 3946
Pridružen: Po Dec 13, 2010 08:32
Kraj: Ljubljana

Re: Nizka kvaliteta izdelkov v KAMM

OdgovorNapisal/-a kasaudio » Po Sep 04, 2017 17:02

Pa da končamo... a mi kdo lahko priporoči kakšno boljše stikalo, obvezno tako, da ga na zunanjo stran accu škatle zmontiram?
Xilinx Vivado HLx trainee
Daki

Re: Nizka kvaliteta izdelkov v KAMM

OdgovorNapisal/-a Daki » Po Sep 04, 2017 23:05

Tudi jaz sem imel probleme s takim stikalom. Meni se KAMM zdi čisto soliden glede nekaterih stvari (mehanizmi in žice, vrvi, vijaki...Cinke, benc. priključke in tanke, impelerje...pa raje kupim original).
SR 290
Admiral
Prispevkov: 4382
Pridružen: Če Avg 02, 2012 17:40

Re: Nizka kvaliteta izdelkov v KAMM

OdgovorNapisal/-a SR 290 » To Sep 05, 2017 06:58

Včasih so imeli konjske mešetarje, v našem življenju se je pa ta znanost preselila v navtiko. :cry:
Uporabniški avatar
j.k.
Kapitan bojne ladje
Prispevkov: 135
Pridružen: Če Nov 01, 2012 09:27

Re: Nizka kvaliteta izdelkov v KAMM

OdgovorNapisal/-a j.k. » To Sep 05, 2017 17:42

Isto kanto sem jaz nabavil v Merkurju pri Škofji loki. Od treh enakih kant, ima ena identični problem kot tvoja.
JBG. Škart roba očitno...
Konec koncev, morje, vendarle, odkrije vsako napako!
Uporabniški avatar
MareC
Admiral
Prispevkov: 3284
Pridružen: Če Mar 06, 2008 08:20
Kraj: Ljubljana... Otok

Re: Nizka kvaliteta izdelkov v KAMM

OdgovorNapisal/-a MareC » To Sep 05, 2017 20:36

j.k. napisal/-a:Isto kanto sem jaz nabavil v Merkurju pri Škofji loki. Od treh enakih kant, ima ena identični problem kot tvoja.
JBG. Škart roba očitno...


kupiš tako, pa boš imel mir

Slika
Uporabniški avatar
kasaudio
Admiral
Prispevkov: 3946
Pridružen: Po Dec 13, 2010 08:32
Kraj: Ljubljana

Re: Nizka kvaliteta izdelkov v KAMM

OdgovorNapisal/-a kasaudio » Sr Sep 06, 2017 08:57

Hvala za nasvet!
Xilinx Vivado HLx trainee

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 4 gosti