Slovenija - "navtični raj"

Vabila in poročila z navtičnih sejmov in navtičnih dogodkov

Moderatorji: moderator2, moderator

Baufix
Kapitan bojne ladje
Prispevkov: 134
Pridružen: To Nov 02, 2010 09:32

Slovenija - "navtični raj"

OdgovorNapisal/-a Baufix » Po Avg 27, 2012 21:42

V septembru se bodo na obali zvrstili kar trije navtični sejmi:
(navajam po datumu pričetka):

1) od 13. - 16- septembra Jesenski sejem navtike v Portorožu
2) od 18. - 23. septembra sejem Bonaca v Kopru
3) od 19. - 23. septembra v Izoli: Slovenian Boat Show

Če pogledamo samo datume prireditev, nam je jasnop, da takšnih trotelnov, kot smo slovenclji, jih ni nikjer na svetu.
Nič ne bom presenečen, če bo drugo leto temu dodan še kakšen navtični sejem na Zbiljskem jezeru, ter v akumulacijskem jezeru hidroelektrarne pri Zidanem Mostu.

Kljub pričakovani skromni ponudbi bi morda prognoziral le to, da bo največja ponudba vina, sardel, in pleskavic, na sejmu v Kopru. Prav tako si bo tam najverjetneje mogoče ogledati največ tistega, kar nima nikakršne veze z navtiko.

Sicer pa bo moral povprečen slovenec za ogled vseh treh sejmov odšteti 3x toliko, kot na kakšnem zaresnem sejmu v tujini, kjer bi za 1/3 vstopnine videl 10x več. Recesiji navkljub.

Živele (navtične) butale!

Sicer pa (da ne bom tako negativen), moj glas gre za sejem v Izoli.
Škoda, da bo tudi letos sejem le senca tistega, kar je bil v času Damirja in kompanije...
Uporabniški avatar
bojan11
Admiral
Prispevkov: 665
Pridružen: Ne Feb 17, 2008 21:24
Kraj: Trebnje
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a bojan11 » Po Avg 27, 2012 22:00

Ja, saz sem tudi mnenja da bi morala biti samo Izola. V izoli je bil prvi, sedaj pa kar nekaj konkurirajo z Portorožom ter sedaj še s Koprom... Kot si rekel, budale, če kdo v EU ali drugje na svetu spremlja to, ma definitivno dobro mnenje... Na cca 30 km trije sejmi...:) Dodaten dokaz kako je "prelepa Slovenija" skregana sama s sabo...
Baufix
Kapitan bojne ladje
Prispevkov: 134
Pridružen: To Nov 02, 2010 09:32

OdgovorNapisal/-a Baufix » Po Avg 27, 2012 22:07

Skratka: ali se je tako težko (če že kdo išče poslovno priložnost) nekomu specializirati zgolj na navtično opremo, drugemu na rabljena plovila, tretjemu na nova (ali kakorkoli pač).

Tako pa (gledano iz stališča obiskovalca/kupca) imam 3 sejme, ampak nobeden ni vreden ogleda.
No ja, če že, potem bi šel v Koper (ker bo tam največ pleskavic), ampak za to ne bi plačal vstopnine. Zaradi ambienta bi raje obiskal Izolo, pa verjetno z nedeljskim sprehodom do valobrana vidim isto. V Portorož... tja pa me ne vleče. Tam ke še spomladi žalost, jeseni pa...
Jasno: če obiskovalci tako razmišljajo, potem je tudi razstavljalcem jasno, da nimajo kaj razstavljati...razen če razstavljaš bajalice in meritve stopal.

....še dobro, da sta jeseni odlična navtična sejma v Genovi (Oktober) in Cannes-u (September).
Uporabniški avatar
Marchi
Admiral
Prispevkov: 6954
Pridružen: Če Apr 17, 2008 11:08

OdgovorNapisal/-a Marchi » Po Avg 27, 2012 22:32

Mogoče sploh ni slabo, da je nekaj konkurence na tem področju.
Razstavljalci naj se odločijo pri komu bodo razstavljali, seveda pri tistem, kjer so pogoji najboljši in ne oderuški in bo kmalu jasno, kateri sejem je tapravi.
Baufix
Kapitan bojne ladje
Prispevkov: 134
Pridružen: To Nov 02, 2010 09:32

OdgovorNapisal/-a Baufix » Po Avg 27, 2012 22:38

Marchi, a ti sploh veš, kaj pišeš? Kakšna konkurenca?
Najboljši pogoji?

Najboljši pogoji so:
cena razstavnega prostora/obiskovalci (oz. kvalitetni navtično usmerjeni obiskovalci)

Sejem brez obiskovalcev je vreden nič.

Povej mi: ali boš šel na vse 3 sejme, plačal 3x vstopnino, pojedel 3 pleskavice? Ne boš! Tako kot večina ne.

Trije istočasno sejmi so de facto največji nonsense, kar jih je je navtika doživela.
Druge bo pokopala recesija, Slovenclji pa se bomo sami sebe.

Kako predvidljivo!
al

OdgovorNapisal/-a al » Po Avg 27, 2012 22:42

Mene pa bolj skrbi kje hudiča bodo našli tolk lepih hostes, da bodo pokril tri sejme?!?!
Da ne bodo potem neki štofelci (plovci, boje...) tam stal....

Če bi jaz organiziral tak sejem, bi velik del sredstev namenil za dobre babe!
Baufix
Kapitan bojne ladje
Prispevkov: 134
Pridružen: To Nov 02, 2010 09:32

OdgovorNapisal/-a Baufix » Po Avg 27, 2012 22:53

@al:

Točno, to pa je predlog, direktno za v Koper.
Poleg navtike, šotorov, hladilnih torb, meritev stopal, pleskavic, še nekaj "dobrih" bab.

To je pa res sanjski navtični sejem. Obsojeno na uspeh.

P.S.:
Pa priporočam, da ves denar iz banke dvigneš, in si ga daš v denarnico, da boš izpadel večji "jack".
al

OdgovorNapisal/-a al » Po Avg 27, 2012 23:01

Baufix napisal/-a:@al:
P.S.:
Pa priporočam, da ves denar iz banke dvigneš, in si ga daš v denarnico, da boš izpadel večji "jack".


To pa ne bo šlo v denarnico :lol:
Tak jack sem 8)
Uporabniški avatar
kr en
Admiral
Prispevkov: 6703
Pridružen: So Nov 22, 2008 21:20
Kraj: From sea to sky
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a kr en » To Avg 28, 2012 06:35

Al napiši kdaj boš šel na sejme. Se te bom držal kt klop.
Tud jaz dam glas za fejst babe in sem se pripravljen odreči pljeskavicam :)

Drugače pa pa je tudi moje mnenje: Spomladi Internautica, jeseni Izola boat-show. Uni drugi pa naj svoje travme in favšijo zdravijo npr. z ribolovom :lol:

P. S. Taprav jack nima nkol keša v tošlnu, ampak prpognjenga u žepu!
Pa lanac okol vrata. Ta nova generacija ( uni z Backam) frizurami pa nosijo torbice "La coste" čez ramo. :roll:
"..Jer ovi ljudi normalni, tako su mi dosadni..." Jasmin Stavros
Uporabniški avatar
H2O
Admiral
Prispevkov: 7546
Pridružen: Po Apr 02, 2007 09:52

OdgovorNapisal/-a H2O » To Avg 28, 2012 07:06

kr en napisal/-a:Taprav jack nima nkol keša v tošlnu, ampak prpognjenga u žepu!

Zvitega v rolo in spetega z elastiko :wink:
spyder
Viceadmiral
Prispevkov: 566
Pridružen: Ne Mar 22, 2009 19:00
Kraj: portorož

OdgovorNapisal/-a spyder » To Avg 28, 2012 07:24

I sve po 500 evriča :lol:
al

OdgovorNapisal/-a al » To Avg 28, 2012 07:50

spyder napisal/-a:I sve po 500 evriča :lol:


A ne, ne. Samo enega po 500. Ta je zunaj. V svitku notr pa 100 kom po 5 eur.

Palec gor za torbice čez rame :lol: :lol:
Uporabniški avatar
admin
Site Admin
Prispevkov: 8817
Pridružen: Sr Nov 22, 2006 21:34
Kraj: Ljubljana-Punat
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a admin » To Avg 28, 2012 18:23

Dajte pogledat tale link med našimi Dogodki... Pa sejmov je samo na našem jadranskem področju toliko da te "kakat" prime! :shock:

http://www.morjeplovec.net/index.php?vi ... &Itemid=68

Če je pa še kaj tu blizu, pa nisem vpisal, pa prosim za obvestilo, da dodam. :wink:
primusr
Admiral
Prispevkov: 933
Pridružen: To Mar 03, 2009 15:53
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a primusr » To Avg 28, 2012 19:16

Letos pa res v temo brcajo s temi sejmi.
Sem bil na Internautiki, ki je bila res bolj inter, samo za nas razstavlavce, ker drugih obiskovalvev bilo ni. Ne bo me na nobenega jesenskega v naši ljubi Sloveniji, tako, da se bom z veseljem pripeljal na obalo s kačo in pogledal obubožene sejme in moje sotrpine na razstavnih prostorih kako se trudijo čim bolj biti prijazni in končno prepričati obiskovalca , da je to kar potrebujejo....
Udeležil se bom samo sejma v Biogradu, kjer je res top in vzdušje ta pravo Dalmatisnko..
Vidimo se v Dalmaciji, pa le pridite me pogledat v oktobru...
Fiat Justitia ... Some day....
Uporabniški avatar
Stal
Kapitan
Prispevkov: 175
Pridružen: Pe Sep 17, 2010 23:37
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Stal » Sr Avg 29, 2012 13:55

TRILEMA je popolna :twisted:
In kaj naj zdaj naredimo tisti, ki bi kljub temu, da je situacija katastrofalna, vseeno radi razstavljali? :?: :?:
Finančno se noben sejem več ne pokrije. Če to razdelimo na tri je stvar še hujša. Že nekaj let so sejmi finančna izguba, udeležujemo se jih bolj kot ne iz navade in zaradi imidža 8) Še malo, pa bom za sejem nabavil opico, harmoniko in klobuk ali lonček. Rezultat bo verjetno boljši!
Mislim, da se bomo pridružili Primusu in bojkotirali vse tri.
Vseeno me zanima mnenje čim večjega števila Morjeplovcev, kateri sejem si boste ogledali, če sploh katerega?
Hvala za odgovore.
Lp
Najboljši na krovu

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost