Predavanje - Tehnike sidranja v teoriji in praksi

Vabila in poročila z navtičnih sejmov in navtičnih dogodkov

Moderatorji: moderator2, moderator

Uporabniški avatar
gregor.n
Admiral
Prispevkov: 4389
Pridružen: Pe Apr 04, 2008 10:26
Kraj: Zanzibar
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a gregor.n » Pe Mar 28, 2014 19:37

Pa kaj vidva šimfata, prou fajn je blo, je pokal po šivih...

Spoštovani,

Delavnica "Tehnike sidranja" iz serije delavnic "Varno med valovi" je za nami. V Geonavtiku v Ljubljani se je delavnice udeležilo 185 ljudi, razdeljenih v tri skupine. Očitno sta tema delavnice ter sočasni izid knjige "Sidranje" svetovno znanega morjeplovca Bobbya Schenka bila dovolj dober razlog za useležbo tako velikega števila navtikov.
Na delavnici "Tehnike sidranja", Geonavtik pokal po šivih :roll:
Nazadnje spremenil gregor.n, dne Ne Mar 30, 2014 22:39, skupaj popravljeno 1 krat.
https://medisken.si
Uporabniški avatar
ECHO
Kontraadmiral
Prispevkov: 329
Pridružen: Sr Sep 07, 2011 16:38

OdgovorNapisal/-a ECHO » Ne Mar 30, 2014 21:52

gregor.n prosim nehi reklamirat dogodek, ki je bil od začetka namenjen prodaji knjige. :evil:
Tudi te tvoje besede so oglaševanje (če bi vsaj bile prikrito oglaševanje). Zanima me kaj o tem misli administrator?
Na reklamo sem nasedel tudi jaz in na žalost tudi sam reklamiral in zavajal. Moje mnenje je, povdarjam moje, da je to čista manipulacija. To govorim, ker sem med obiskovalci "delavnice" (spet ne vem zakaj delavnice) prepoznal dolgoletne morjeplovce, ki so pričakovali več, kot "malo šolo sidranja". Ko si me že izzval, spet moje mnenje, redko kdaj dobiš v roke knjigo v kateri so tudi reklame, prevajalec pa uporablja besede: "avtor knjige meni da...." Kaj je to prevod ali recenzija knjige ?
Knjiga je namenjena vsem vrstam navtikov, tako začetnikom, občasnim morjeplovcem, kakor tudi izkušenim skipperjem, ki bodo lahko svoje znanje še poglobili. Knjiga na 148 straneh zelo nazorno obravnava vse teme za varno in brezskrbno sidranje in prenočevanje v zalivih. Vsebina je obogatena z 70 barvnimi fotografijami in 15 skicami, za pomoč pa so še 4 tabele.

Kaj češ več?
Če bi jo še svizec zavil, veselju in znanju ne bi bilo ne konca ne kraja.
Ne vem, če so barvne reklame vštete med to "obilico strani" tabel in fotografij? Format knjige, oziroma priročnika ni naveden. Zakaj bi bilo potrebno povedati tisto, ki ne sodi v prid prodaji?
Uporabniški avatar
gregor.n
Admiral
Prispevkov: 4389
Pridružen: Pe Apr 04, 2008 10:26
Kraj: Zanzibar
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a gregor.n » Ne Mar 30, 2014 22:40

Evo popravu, ja to so men na email poslal, ker sem nekoč davno, pri njih delal izpit za postajo :wink: :roll:
https://medisken.si
Uporabniški avatar
evovii
Admiral
Prispevkov: 2735
Pridružen: Sr Nov 14, 2007 14:30

OdgovorNapisal/-a evovii » Po Mar 31, 2014 08:29

Drugače sem tudi jaz razmišljal, da bi šel tole mal pogledat vendar sem se vprašal ..... kako lahko o sidranju filozofiraš 2 ure???? Mater sej bi že za pol ure imel kar delo, da bi jih zapolnil? :D
Veter v laseh, travarca v zobeh ;)
Uporabniški avatar
gregor.n
Admiral
Prispevkov: 4389
Pridružen: Pe Apr 04, 2008 10:26
Kraj: Zanzibar
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a gregor.n » Po Mar 31, 2014 11:29

Odvisno v kolk globoki vodi sidraš in kolk maš ketne, saj veš glid po glid.... :lol:
https://medisken.si
Uporabniški avatar
Marchi
Admiral
Prispevkov: 6954
Pridružen: Če Apr 17, 2008 11:08

OdgovorNapisal/-a Marchi » Po Mar 31, 2014 11:59

@ECHO
Ne sekiraj se preveč glede nategunca. Naslednja knjiga, pa če bo še tako dobra, na tak način ne bo prodana v nobenem izvodu. Vsaj ne tem 185tim razočaranim morjeplovcem.
Mogoče pa za začetnike ta izdaja sploh ni tako slaba, a kaj ko o sidranju izveš skoraj vse v vseobsegajočih morjeplovskih priročnikih, kjer je sidranje samo eno od zanimivih poglavij.

Sicer se mi predstavitev knjig in novosti na tak način ne zdi problematično. Prav nasprotno, več časa bi moralo biti odmerjeno takemu dogodku, da bi se lahko človek, po uradni predstavitvi, spoznal z istomislečimi in izmenjal izkušnje in informacije.
Če prav razumem, je bilo za predstavitev knjige oz. "delavnico" potrebno plačati konzumacijo, s katero si potem prevzel knjigo. :roll:
No ja, kot rečeno, drugič ne bo šlo skozi.
Uporabniški avatar
ECHO
Kontraadmiral
Prispevkov: 329
Pridružen: Sr Sep 07, 2011 16:38

OdgovorNapisal/-a ECHO » Po Mar 31, 2014 12:31

Naslov za Slovenske novice.
Na delavnici "Tehnike sidranja", Geonavtik pokal po šivih


To drži, ampak pokanje po šivih je le rezultat marketinga, oziroma dobre promocije knjige in nič nima s kvaliteto predavanja, ampak s pričakovanji, ki jih na žalost niso izpolnili.. Pod pretvezo kvalitetnega predavanja so prodali 185 knjig x 15€, ter povrh zaslužili še 925 €. Čestitke :idea:
Zanima me kakšni so rezultati ankete, ki smo jo izpolnili.

Še to... priročnik (knjiga) je v formatu A5 (cca 13cm x 20 cm), skoraj žepna knjiga.
Dejansko se začne na 8. strani (pred tem so tehnični, avtorski podatki in predgovor). V nadaljevanju je še osem strani reklam, ki so vštete v količino strani.
Ne vem, če se bom še kdaj udeležil kakšnega njihovega "predavanja"
Namesto tega bi se sigurno 19.03.14 udeležil predavanja v Mestni knjižnici Šiška.
"Plovba v viharnem vremenu in kako preživeti na morju v težkih vremenskih pogojih – Igor Orlov"
Še za to so me prikrajšali :evil:

Zdaj bom nehal, ker predavanje ni bilo vredno časa in tega dopisovanja.

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 9 gostov