18.Novoletno srečanje ljubiteljev morja in jadranja Ankaran

Vabila in poročila z navtičnih sejmov in navtičnih dogodkov

Moderatorji: moderator2, moderator

Uporabniški avatar
Marjan Tomki
Admiral
Prispevkov: 6224
Pridružen: Sr Nov 03, 2010 21:30
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a Marjan Tomki » Ne Jan 25, 2015 04:38

brovch napisal/-a:Marjan lepa reportaža;

Doseglivo je bilo 4 mesto, na prvi in drugi boji smo obrnili kot 5, zadnja stranica pa je bila za pozabo.
lpg

V prejšnji prispevek dodanih še nekaj fotk jadrnic, ki so v cilj priplule pred nama.

Pa po sliko QuarterBack-a je povezava na zgodbo, da imajo barke tega tipa (vse? opcijsko?) nagibno kobilico. Tu pa povezava na mnenja in problematiko nagibnih kobilic na forumu boatdesign iz časa, ko so jih ok. 2005 uvajali na Vendee Globe. Na zadnji - 2013 - Vendee Globe je od 20 jadrnic na cilj uradno prispelo 10 (prispela je še ena, ki pa je sprejela gorivo za el. generator, ko so osnovni 'crknili'). Če pomnim prav, so 2012-2013 odpadle kobilice štirim jadrnicam, eni pa je odpovedal mehanizem za nagibanje kobilice. Od tega je ena od jadrnic po izgubi kobilice priplula kakih 5000 NM do cilja le z vodnim balastom, ostale pa so odstopile.

@brovch
Za 5. mesto sem bil 'ziher', da je bilo dosegljivo, saj ste vsi trije - Rissa, Kiwi in vi - pluli skozi cilj v manj ko eni minuti.

Četrta Sinkopa pa je v cilj priplula že kakih 5 minut prej...

Mogoče se kje vidimo, da poveš, kaj in kako je bilo, preden zares pozabiš :lol: .

Še ena zgodbica od tod pa tule - tudi s fotkami (Gora59, z Mante).
Correct me if I am wrong, please.

Če bi se dalo upravljati starejše prispevke, bi bila kazala ažurnejša, v mnoge članke vrnjene slike, popravki vnešeni v izvirne članke in s tem vsebina pravilnejša in preglednejša...
weta
Admiral
Prispevkov: 1201
Pridružen: Po Nov 05, 2007 13:05

OdgovorNapisal/-a weta » Po Jan 26, 2015 11:19

Moram tudi sam napisat, da je bila zame to prva jadralska in seveda tudi regatna izkušnja.
Dan je bil fantastičen, sploh kar se tiče organizatorja in vsega obregatnega dogajanja, predvsem glede hrane in pijače. Za regato pa je žal zmanjkala pika na I, to je rahel vetrič. Na naši barki smo bili naspidirani, da bomo jadralli s kobilico zunaj, na koncu pa smo z rokami napenjali jadra in vanje pihali.
Tako mi je bilo tudi malce smešno 20 minut ugibat ali bomo koga prehiteli ali bo on nas:)

PS: sem pa imel priliko spoznati Marjana Tomkija tudi v živo:) to si štejem v čast.
kinpur
Kapitan fregate
Prispevkov: 110
Pridružen: Po Dec 26, 2011 14:44
Kraj: Zbilje, Ankaran, Sesljan

dokumentirano na H2O TV

OdgovorNapisal/-a kinpur » Ne Feb 08, 2015 10:25

Tudi REPORTAŽA na H2O TV je že ZUNAJ
MED 22:50 minute in 25:18 min.

Slika

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 7 gostov