Fira Nautica Barcelona 2008, Espana

Vabila in poročila z navtičnih sejmov in navtičnih dogodkov

Moderatorji: moderator2, moderator

Uporabniški avatar
Novinec
Admiral
Prispevkov: 2569
Pridružen: Pe Feb 15, 2008 22:41
Kraj: Sailing on the world
Kontakt:

Fira Nautica Barcelona 2008, Espana

OdgovorNapisal/-a Novinec » Po Nov 17, 2008 12:26

SEJEM NAUTIKE BARCELONA 2008

Barcelona je za mene najlepše in najtoplejše (v srcu) mesto na svetu (bil sem na vseh kontinentih razen južne Amerike). Leži skrajno na jugu Španije in je glavno mesto pokrajine Katalonije, zato je njihov jezik poseben, bolj trd in se imenuje Katalonščina. Barcelona ima kot mesto skoraj 2 milijona prebivalcev, ki so priseljeni od vsepovsod in je le desetina pravih avtohtonih domačinov. Verjamem, da je tudi za druge lepo mesto, saj Barcelono obišče 5 milijonov turistov na teden! Ja prav ste prebrali, 5 miljinov na teden! Mesto je zelo turistično obarvano in vsak, ki se v njem najde, najde tudi nekaj zase. Najpogosteje obiskani so objekti s posebno arhitekturo, katero je z okroglimi linijami zaključil eden največjih njihovih arhitektov in zelo drzen človek Gaudi. V Barceloni je nekaj njegovih stvaritev, kot je Sagrada familia (cerkev, ki se še gradi po njegovi smrti in po njegovih načrtih), Casa Mila, Casa Batllo, Gaudijev park, pa zanimiva je še katedrala, mestna tržnica ki deluje 24 ur na dan, drugi parki, ogromno muzejev (Picasso, Dali, Miro,...)....... Barcelona ima 5 glavnih sprehajališč, kateri so med trgovinami, butiki, .... vse peš cone, kjer se zgrinja ogromna reka ljudi. Včasih se vprašam, kako to mesto požira tako frekvenco, pa naj bo to promet, komunala, ter smeti. Najbolj poznano je sprehajališče La Rambla, na kateri prodajajo na stojnicah rezano cvetje, tudi ptice, papige in kletke. Na njej vidiš vse vrste umetnikov, ki za denar kažejo svojo umetnost, duhovitost in pokažejo svoje razne kostume, prenekateri umetnik pa kaže tudi kakšen pomen iz znanega filma. Vse to, seveda za denar. Z vsake strani sprehajališča na Rambli je veliko lokalov - kafičev in morate se v vsaj enem odpočiti in popiti kavo ali kozarec vina. Tu cene res niso visoke (recimo kot Benetke, kava na Markovem trgu 8 Eur, na rambli je kava 3 Eur). Tokrat sem bil malo presenečen, ker so se že obrnili na komercialno kulinariko in že na sami Rambli ponujajo njihovo tradicionalno jed Paelo. Ne nazadnje imajo čudovito marino, ki se imenuje Port Vell, ki je razpoznavna po umetnem pomolu na katerem je World Trade Center v obliki potniške ladje in je zaradi svoje višine viden že od daleč.
V Barcelono hodim, ker sem res zaljubljen v njo in če le lahko jo obiščem vsaj dvakrat letno, za svojo dušo, shopping, oglede, rad jo raziskujem in kaj dobrega pojem. V novemberskem času pa jo obiščem zaradi sejma nautike.
Sejem se odvija na dveh glavnih lokacijah. Ena je v marini Port Vell, ki pa je razdeljena na tri lokacije. Na prvi lokaciji so motorne yahte, fishermani, od 40 feetov naprej, druga lokacija slovi po katamaranih in jadrnicah, tretja pa po megajahtah. Letos je največja dosegla 98 m, vendar je bila za nas navadne smrtnike nedosegljiva za pristop, kaj šele za ogled. Motorne megajahte (tudi jadrnice so megayahte) so nekatere na ogled, če se prijaviš na ogled notranjosti pod vodstvom.
Druga glavna lokacija je celinska, torej se vse odvija v osmih velikih halah. Tu najdemo gumenjake, navtični pribor, elektroniko, tik, ter plovila vseh proizvajalcev do 50 Feetov. Tudi kakšen športni čolniček nad 50 feetov se tam najde. V halah so plovila več ali manj dostopna za oglede pod spremstvom, radi delijo prospektni material in so izredno ljubeznivi. Vsako leto je tam še kakšna posebnost in letos je bil tam glavni Volvo s svojim modelom avta, ki ima vgrajen zavorni sistem z principom radarja za mestno vožnjo (saj vsi poznate ta sistem), poleg tega pa so letos postavili bazen velikosti cca 20 x 20 m in globine cca 1 meter, ter v njega dali par malih jadrnic, veter pa ustvarili s pomočjo nekaj velikih ventilatorjev. Vse to je bilo bolj za mladino in otroke. Za nas starejše, so postavili na ogled več simulatorjev in smo se učili parkirat. Tudi moja žena je parkirala barko bočno, kot bi trenil, čeprav sem gledal enega otroka, starega okoli 11 let, ki je bil pravi skipper. Joystick, ni kaj! Letos je sejem predstavlja cca 2300 plovil vseh velikosti in namenov.
Prilepil vam bom še nekaj utrinkov s sejma v fotografijah, vendar brez komentarjev.
Prve fotografije so z zunanjega vodnega dela, potem so fotografije iz hal, nato pa mokri del jadrnic, katerega sem obiskal ponoči. Za konec sem vam prilepil še Paelo (riževa jed več vrst) v originalni posodi in nekaj utrinkov iz nočnega potepanja.
Za morebitne informacije pa sem vam vedno na voljo preko foruma.

1
Slika
2
Slika
3
Slika
4
Slika
5
Slika
6
Slika
7
Slika
8
Slika
9
Slika
10
Slika
11
Slika
12
Slika
13
Slika
14
Slika
15
Slika
16
Slika
17
Slika
18
Slika
19
Slika
20
Slika
21
Slika
22
Slika
23
Slika
24
Slika
25
Slika
26
Slika
27
Slika
28
Slika
29
Slika
30
Slika
31
Slika
32
Slika
33
Slika
34
Slika
35
Slika
36
Slika
37
Slika
38
Slika
39
Slika
40
Slika
41
Slika
42
Slika
43
Slika
44
Slika
45
Slika
46
Slika
47
Slika
48
Slika
49
Slika
50
Slika
51
Slika
52
Slika
53
Slika
54
Slika
55
Slika
56
Slika
57
Slika
58
Slika
59
Slika
60
Slika
61
Slika
62
Slika
63
Slika
64
Slika
65
Slika
66
Slika
67
Slika
68
Slika
69
[http://www.moj-album.com/slike/12105828/RFdN3TJXmzQ0x3ip.jpgimg][/img]
70
Slika
71
Slika
72
Slika
73
Slika
74
Slika
75
[ihttp://www.moj-album.com/slike/12105828/Gn0kMSBKJLQgagbg.jpgmg][/img]
76
Slika
77
Slika
78
Slika
79
Slika
80
Slika
81
Slika
82
Slika
83
Slika
84
Slika
85
Slika
86
http://www.moj-album.com/slike/12105828 ... ZifY7U.jpg
87
[imghttp://www.moj-album.com/slike/12105828/2WCOikwvMZqEtFdU.jpg][/img]
88
Slika
89
Slika
90
Slika
91
Slika
92
Slika
93
Slika
94
Slika
95
[imhttp://www.moj-album.com/slike/12105828/5YzgN4VVG57PN1vv.jpgg][/img]
96
Slika
97
Slika
98
Slika
99
Slika
100
Slika
101
Slika
102
Slika
103
Slika
104
Slika
105
Slika
106
Slika
107
Slika
108
Slika
109
Slika


Kot ste opazili je fotografskega materiala dovolj, čeprav nekatere fotke niso najboljše. Imam zelo dobre fotoaparate vendar mi je v nekaterih fotkah ponagajala igra svetlobe. Primer je jata rib nad katerimi so galebi. Sama realnost nam da vedeti, da so ribe velike vsaj 40 do 50 cm.

Dopoldan me je poklical kolega morjeplovec in me vprašal, če sem se vrnil in kako mi je bilo, predvsem pa, koliko me je pot stala?
Naj vam samo v okvirno razlago povem, da vedno kadar potujem iščem poceni, a optimalno varianto. Če sem sam, nisem tako izbirčen in "aklih" kot rečemo, če pa sem z ženo, potem pazim, da vsaj tam ko spim, spim v neki normalni higieni.
Ko se odločim, da grem na izlet ali recimo kar na ta sejem v Barcelono, najprej že na preizkušenih internetnih straneh poiščem kombinacijo povratne avio karte in hotela. Ta zadeva je cenejša pri hotelu za cca 30%, če ne pa poiščem avio karto, nato pa še hotel. Recimo za dva dni Barcelone z jutranjim odhodom iz Benetk, samostojna prenočitev v sobi v hotelu z dvema zvezdicama, brez zajtrka, ter večernji povratek v Benetke z vsemi taksami znaša 169 Eur. Sama avio karta Benetke-Barcelona-Benetke z vsemi taksami znaša 134 Eur. Hotel v Barceloni dobite od 49 Eur naprej. Vse je odvisno od zvezdic, obnovljenosti hotela, ter oddaljenosti od centra mesta. Vikend paket za dve osebi, se pravi avio karta Benetke-Barcelona-Benetke, dve nočitvi v hotelu s tremi zvezdicami v centru mesta ali najbližje mestu, kjer se bom največ gibal, dva zajtrka in plačane vse takse, se že dobijo od 499 Eur. Potem je potrebna spet iznajdljivost. Ko sem bil prvič v Barceloni, sem plačeval drage taksije, ter veliko pešačil. Sedaj je drugače, poiščem hotel v bližini Plazze Catalunye, kjer je nekakšno središče transportnega dogajanja v Barceloni. Do tu te pripelje avtobus iz letališča za samo 6,05 Eur po osebi. Taksi stane cca 30 Eur. Od tu je La Rambla oddaljena 50 m od postajališča, tu je znameniti Hard Rock Caffe, tu je ena od ogromnih veleblagovnic El Corte Ingles, ki so odprte vsak dan do 22 ure. Blizu je obala in obalni nočni lokali. Cela Barcelona je prepletena s transportnimi komunikacijami, kot so avtobus, podzemna železnica, tramvaj, taksi,.... Če se izgubite je Barcelona zelo dobro označena na vsakem mestu. Povsod so table in del karte mesta, ki vam pokaže, kje se trenutno nahajate in kam lahko izhajate iz tega mesta, kjer stojite v tem momentu. Naj vas ne bo sram imeti razprt zemljevid mesta v roki, kajti tu boste srečali vsako drugo osebo, ki je turist in vsaka tretja oseba ima zemljvid mesta v rokah. V Barceloni vozijo tri turistične linije razglednih dvonadstropnih avtobusov (zaželjeno je lepo vreme, brez dežja, če ne ste mokri). Vse se da pogovoriti v angleškem jeziku, lahko je tudi slabše znanje jezika. Malo se boste namučili z rokami in prav tako boste vse dobili in vsepovsod boste prišli. Ljudje so prijazni in domačini se zvečer zelo radi pomešajo med turiste. Ogromno je špancev iz notranjosti države, francozov, starejših parov iz anglije in zadnje čase opažam veliko turistov iz Rusije.
Hranite se lahko po vaši izbiri. Poznam kar nekaj restavracij, kjer boste dobro jedli in količinsko malo, zato pa boste več (beri - drago) plačali. Jaz se takšnih restavracij izogibam, ter poskušam najti ne prav zakotne, ampak bolj obkotne restavracije t.i. domače gostilnice, kjer strežejo domačini. Takšne lokalčke najdete ob vzporednih ulicah, kjer je frekventnost velika. Cene so zmerne in recimo večerja za dva; paela z morskimi sadeži in brezalkoholna pijača, vas bo stala od 22 do 27 Eur. Poleg tega pa se boste resnično najedli. Veliko je tudi restavracij, kjer za 9,90 Eur po osebi lahko pojeste kolikor lahko spravite v želodec, vključena je tudi ena pijača (lani so bile brezalkoholne pijače vključene v ceno, kolikor ste jih lahko spili), vključeno je lahko tudi malo pivo in 2 dcl vina po osebi. Samopostrežni način, ogromen solatni biffe, testenine, prelivi, mesne lasagne, pizze, sladoled, sadje, kava,... vse to za 9,90 eura na osebo.
Ljubitelji hitre hrane boste na vsakem koraku deležni hamburgerjev in krompirčka vseh znanih lokalov (jih ne maram, zato ne bom pisal imen). Imajo zelo dobre in velike sendviče iz podolgovatih štručk, ki vsi vsebujejo svežo zelenjavo, nekateri še meso in ribe, ter razne namaze. Cena teh je od 2,50 do 5,00 Eur. Cena je odvisna od lokacije. V trgovinicah lahko dobite pol litra vode po 0,24 Eur. Enako vodo boste na razglednih štantih plačali tudi po 1,5 Eur. Torej vodo v nahrbtnik. Ne boste sami vlekli vodo iz nahrbtnika.
Malo zamerim kataloncem le visoke cene vstopnin. "Balkanstva" tukaj ni in s tem ni "zastonj" tihotapljenja in prerivanja. Vsi čakajo lepo v vrsti, včasih tudi več ur (vsaj dve uri za ogled stolpa v Sagrada Familia).
Žeparjev in kraj, je "baje" kar nekaj, vendar jaz te "sreče" še nisem imel in vesel sem, da je nisem, sem se pa pogovarjal z nekaterimi, ki so to doživeli. Pretepov ni in ne nasilja, razen, kadar igra njihov nogometni klub FC Barcelona. Takrat je tu pestro in živo in nikar se ne mešajte z ekipami, ne glede ali so domači ali gostje.
Nočno življenje je turistično obarvano, najraje imam petke in sobote v malih gostilnicah. Tam srečate predvsem domačine, kateri od ponedeljka do petka delajo, v petek po 22 uri pa se sprostijo. Največ pijejo rdeče vino in obvezno zraven jedo prigrizke, kateri so vedno prisotni v domačih gostilnicah. Ne bodite presenečeni, če ne boste našli prostora v takšnem lokalu, ko vstopite in se ozirate po prazni mizi, vas bodo domačini rade volje povabili k svoji mizi, ter s svojo komunikativnostjo povabili k pogovoru in kasneje proti jutru tudi k plesu. Seveda boste dali za par "rund" a verjemite, imeli se boste nepozabno. Sobotne trgovine se odpirajo od 10 ure naprej - najbolj zgodni, ostale pa ob 11 uri, največ pa po 12 uri.
Če se vam je to branje zdelo zanimivo in razgibano, potem sem zadel bistvo in vam pričaral nekaj lepega, katerega želim deliti tudi z vami, če boste le imeli možnost, da obiščete Barcelono in seveda tudi bistvo tega foruma, navtični salon plovil in opreme.

KONEC!

.
Nazadnje spremenil Novinec, dne Po Nov 17, 2008 19:34, skupaj popravljeno 3 krat.
"Morje je med vsemi opojnostmi najbolj opojno!"
...........................................................(J.H.)
atilone
Admiral
Prispevkov: 2790
Pridružen: Sr Nov 28, 2007 20:34

OdgovorNapisal/-a atilone » Po Nov 17, 2008 12:52

Kaj je sedaj , Novinec. A nas ti malo z......... ?
To je tako , kot da bi lizal sladoled čez šipo :cry: .
Kaj pa nadaljevanje ? Sline se že cedijo :lol:
LP
Uporabniški avatar
Novinec
Admiral
Prispevkov: 2569
Pridružen: Pe Feb 15, 2008 22:41
Kraj: Sailing on the world
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Novinec » Po Nov 17, 2008 13:47

Počasi Atilone, če hočem vse prilepit imam 10 ur dela pri postopku, ki ga je uvedel Admin. Vendar če sem začel, bom tudi končal, samo ne vem kdaj. Ko bo, bom napisal Konec!
Lep pozdrav in hvala za strpnost vsem, ki to berete!
"Morje je med vsemi opojnostmi najbolj opojno!"

...........................................................(J.H.)
atilone
Admiral
Prispevkov: 2790
Pridružen: Sr Nov 28, 2007 20:34

OdgovorNapisal/-a atilone » Po Nov 17, 2008 14:05

atilone napisal/-a:Kaj je sedaj , Novinec. A nas ti malo z......... ?
To je tako , kot da bi lizal sladoled čez šipo :cry: .
Kaj pa nadaljevanje ? Sline se že cedijo :lol:
LP

Dobro , to napisano kar prezri, sem bil prehiter , zopet tam , kjer ni treba :lol: . Kar počasi, imamo veliiiiko časa.
LP
Uporabniški avatar
nemo
Admiral
Prispevkov: 600
Pridružen: To Mar 20, 2007 21:20
Kraj: SLOBALA

OdgovorNapisal/-a nemo » Po Nov 17, 2008 15:41

Zelo profesionalno napisan prispevek, kapo dol!

Za informacijo, je Pershing 76 bakrene barve "Rozales IV" produkcijska stevilka trupa 21 in s tem tudi zadnja barka tega modela , kar serijo 76 postavlaj v skupino "LE" (limited edition). Prodaja jo Ventura Yachting z Mallorce.

Tudi sam nestrpno pricakujem nadaljevanje clanka!!!!!!!!!!!!!!!!!!
EDINI DOBER DAN JE DAN NA MORJU!
Uporabniški avatar
admin
Site Admin
Prispevkov: 8817
Pridružen: Sr Nov 22, 2006 21:34
Kraj: Ljubljana-Punat
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a admin » Po Nov 17, 2008 18:23

Zelo lepo Novinec!
Uporabniški avatar
racman
Admiral
Prispevkov: 692
Pridružen: Ne Maj 20, 2007 15:25

OdgovorNapisal/-a racman » Po Nov 17, 2008 21:23

super! :wink:
Uporabniški avatar
Novinec
Admiral
Prispevkov: 2569
Pridružen: Pe Feb 15, 2008 22:41
Kraj: Sailing on the world
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Novinec » Po Nov 17, 2008 21:46

Nemo, še kakšen komentar za več feetne barke, se bomo kaj naučili od tebe, če jih že kupiti ne moremo. Nekatere so tako drage, da jih še sanjat ne morem, so "finančno pretežke" za ponoči. Jih težko prebavljam.

Mogoče pa lahko razložiš LE za mojega starega baylinerja 2855.

LP
"Morje je med vsemi opojnostmi najbolj opojno!"

...........................................................(J.H.)
Uporabniški avatar
nemo
Admiral
Prispevkov: 600
Pridružen: To Mar 20, 2007 21:20
Kraj: SLOBALA

OdgovorNapisal/-a nemo » To Nov 18, 2008 17:40

To , da so drage in "financno tezke" je posebno res sedaj, vsi ki so bili vcasih zavistni tistim , ki so jih imeli, so sedaj srecni , da jih nimajo. Tudi to je veselje!!!!! Ce te pa kaj zanima, pa jaz to vem, pa vprasaj, pa bom napisal kak clanek!!!!!
EDINI DOBER DAN JE DAN NA MORJU!
Uporabniški avatar
Novinec
Admiral
Prispevkov: 2569
Pridružen: Pe Feb 15, 2008 22:41
Kraj: Sailing on the world
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Novinec » To Nov 18, 2008 20:42

Ja Nemo, res me zanima in verjetno bi zanimalo tudi druge, ki smo ti malo "zavistni" ker pluješ z lepo in veliko yahto. Verjamem, da nisem edini, ki me zanima profesionalno delo skipperja, pa ne v smislu, da bi to delal, ampak me zanima realna slika, ne samo lepe stvari, temveč obveznosti in razdajanje za druge. koliko zaslužiš in za koliko dela pa me sploh ne briga, kakor tudi druge ne. Večkrat sem prebral, da delaš to z veseljem in tvoj slogan pod članki to potrjuje.
Mogoče nam opišeš, kakšno je tvoje delo, kje se vkrcaš, kaj moraš postoriti preden pridejo "gazde", kje se oni vkrcajo, kdaj in koliko jim moraš biti na razpolago, koliko je posadke, kje pluješ in kako, kaj delaš ko so šefi na plovilu in kaj ko niso na plovilu, ....
Seveda če lahko pišeš o tem.
Sam sem videl na otoku Istu, ko so z Alfe Nero prišli člani posadke, mislim da štirje, eden je ostal na baybotu, trije pa so šli z vozički v nabavo v tisto malo bogo trgovino. Ne vem, ali so se prej najavili, ker dvomim, da imajo tam toliko jajc na zalogi pa mleka, pa sadja, pa.... vsega. tri vozičke. Plačali so v kunah v kešu.
Je pri tebi enako?
LP
"Morje je med vsemi opojnostmi najbolj opojno!"

...........................................................(J.H.)
Uporabniški avatar
pajer1
Admiral
Prispevkov: 5969
Pridružen: Ne Dec 16, 2007 17:39
Kraj: Ljubljana, Marina Umag

OdgovorNapisal/-a pajer1 » Sr Nov 19, 2008 17:48

.
Lepo napisano!

Mi je kar všeč, da še kdo prilepi kakšno sliko več, kot je nujno potrebno.

Kar se tiče Barcelone, ti dam čisto prav. Pri mojem prvem obisku se je pokazala kot sodobno, urejeno in turistu prijazno mesto.
Ravno za letošnji božič bom pa spet tam. Se že veselim Ramble, tržnice, Gaudijevih stvaritev itd.

Kar se pa tiče števila turistov na teden ti pa moram reči, da mooooočnooooo dvomim v točnost podatka, da obišče na teden 5 miljonov ljudi samo Barcelono.

Poigrajmo se malo s številkami. 5mil na teden pomeni cca 715 000 na dan.
Da bi to dali na avtobuse bi jih potrebovali preko 14000 vsak dan.
Če bi to dali na avione s 500 sedeži bi jih potrebovali vsak dan 1400.
Ker sem malo brskal po spletu sem našel podatek, da je pokrajino Katalonijo- Barcelona je glavno mesto- v celem letu 2005 obiskalo nekaj več kot 15mil turistov.
Če se še malo poigramo z izkupičkom, ker poznamo letne iztržke vidimo, da Francija kot vodilna v Evropi iztrži na letni ravni okoli 33miljard EUR, Španija se pa vrti okoli 30.
Statistika tudi pravi, da povprečno turist potroši dnevno danes cca 100 EUR. Če bi podatek 5mil tedensko držal potem bi samo Barcelona zaslužila toliko.
Fizično, menim, je to kar nemogoče.

Pa LP
pajer 1

Kdor misli, da ne zna molit, naj gre na morje!
Uporabniški avatar
Novinec
Admiral
Prispevkov: 2569
Pridružen: Pe Feb 15, 2008 22:41
Kraj: Sailing on the world
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Novinec » Sr Nov 19, 2008 20:49

Pajer1, ja res sem pomišljal o tej številki, vendar sem dobil ta podatek na info štandu pred vstopom na sejem, ki je namenjen vsem turistom (med visokim kipom Colomba in obalo).
Pa vendar, ko malo pomislim, pomislim drugače. Mogoče res vsak teden ne obišče Barcelono 5 miljonov ljudi, mogoče jo obišče samo poleti, mogoče je bila kdaj opravljena anketa in je pokazala približno število na teden. Mogoče... je pa ni, je pa ni, je pa ni,...

Pa poglejva drugače: Barcelona ima 772 hotelov, malo sem na "roke" preštel hostle, 67 jih je (o privat sobah in penzionih ne bom poizvedoval). Pa ko preštejem nadstropja hotelov in hostlov v katerih sem do sedaj spal, v tem nadstropju sobe in vse skupaj pomnožim z dvema posteljama, pridem do podatka cca 120.640 sob na dan x 2 postelje x 7 dni =1.688.960 postelj???
Če pogledaš na internet je družba ATM v svoji strukturi z TMB, FGC, RENFE in TRAM v Barceloni sposobna prepeljati cca 2.400.000 potnikov na dan. Torej skoraj 17 miljonov potnikov v tednu dni, saj so tu tudi domačini. Tu nisem štel taksistov, katerih je kar 11 firm, verjetno pa jih je vsaj 50.000, saj je vse rumeno in črno. Letala, ja 352.500 potnikov na dan v povprečju (podatek iz strani letališča).
Veliko je turističnih avtobusov, ki pripeljejo vsak dan na tisoče turistov in ti ne spijo v hotelih. Ne nazadnje je tu tudi morska linija in na eni takšnih sva bila tudi midva in še to skupaj na isti dan. Priplujeta vsaj dva Cruiserja na dan po 3.000 potnikov, ki pristaneta dopoldan in odideta popoldan. Tudi to šteje, pa brez prenočišč.
In še nekaj, turisti pridejo z letalom v ponedeljek in gredo naslednji ponedeljek, ker so prišli za en teden. Ti vmes ne potrebujejo letal, potrebujejo pa ležišče, ker le to šteje. En potnik pa zasede 7 postelj!!!
Če zapravimo 100 EUR na dan, torej midva z ženo 200 eur na dan??? Nikoli in nikdar! Finančne podatke pa jemljem vedno z rezervo. Eno so prikazani podatki, eno so podatki ki gredo "mimo". Vem, da niso Španci balkanci, so pa zelo blizu in če si že bil večkrat tam doli, potem veš kakšni so.
Pajer1, seštejva vse skupaj, pa bova prišla kamot do te cifre, vendar je res, da morajo biti kapacitete 100% zasedene.
Vendar pa spet, ali so podatki resnični ali ne, naj naju ne boli glava. Če so mene zavedli, potem sem vas jaz enako nehote zavedel.
Meni je važno le to, da je meni Barcelona všeč in da jo priporočam vsem, ki je še niso videli. Prav tako pa navtičnega salona v letu 2009, ker je res izjemen. Pajer1, midva pa bolje da spijeva velik špricer z merlotom, bo bolje za naju in manj stresno. V Barceloni je vina dovolj, ne vem pa kako je s špricerji? LP
"Morje je med vsemi opojnostmi najbolj opojno!"

...........................................................(J.H.)
SeaFun
Kontraadmiral
Prispevkov: 252
Pridružen: To Jan 08, 2008 13:41
Kraj: Nova Gorica
Kontakt:

Bravo

OdgovorNapisal/-a SeaFun » Sr Nov 19, 2008 22:54

Novinec vsaka čast , dobre slike in šele zdaj vidim kaj sem zamudil .Imel sem karto za avion pa hotel in tudi vstopnico zrihtano ...žal zaradi bolezni v familiji nisem mogel iti...Rodman je imel kar precej tam ...res škoda ...

LP
SeaFun
Rodman Ventura 890
Uporabniški avatar
Novinec
Admiral
Prispevkov: 2569
Pridružen: Pe Feb 15, 2008 22:41
Kraj: Sailing on the world
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Novinec » Sr Nov 19, 2008 23:06

Pozdravljen SeaFun, ja res je bilo lepo. Veliko sem se zadržal na Rodmanu 41. Malo sem si ga bolj podrobno ogledal, sploh pa, ker je imel izreden popust. Normalna cena tega plovila je 389.000 brez DDV, sejemska cena pa je bila 332.000. Res velik popust, pa še dealer iz Slovenije je bil tam, vendar ga nisem uspel videti, sem se pa preko telefona pogovarjal z njim, ker je bil nekje v marini s kupci. saj veš, ko malo bolj pogledaš barko, kaj vprašaš in zahtevaš kakšen drug katalog,.... Potem pa se začne,....
Ja lepo je bilo, pa saj je še drugo leto. Vsako leto je večji in večji.
"Morje je med vsemi opojnostmi najbolj opojno!"

...........................................................(J.H.)
SeaFun
Kontraadmiral
Prispevkov: 252
Pridružen: To Jan 08, 2008 13:41
Kraj: Nova Gorica
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a SeaFun » Če Nov 20, 2008 09:52

Ja to je to , za tega rodmana 41 vem ...zanimiva cena , sicer sam nisem ravno navdušen nad tem tipoh bark , so mi pa bile poslane slike rodmana 1170 advance z IPS pogonom (poslal mi jih je g. Tavčar SB Yacht ...) tudi z dobrim popustom 220.000 eur ....meni so bolj pri srcu fishermani...tako da je mogoče bolje da nisem šel ...ker bi mogoče preveč začel razmišljat o zamenjavi ...
Newer ending story ... ha ha ...

p.s. Kolega moj je lani hotel kupit barko ...pa se ni odločil ... jaz sem se pa sem kupil... danes ko se srečava ....on je na borzi "popušil" za barko...jaz imam pa barko ... zdej mu je žal... tko da ni res da se v navtiki nič ne splača...hahaha ...vsaj dobro za tolažbo...

LP
SeaFun
Rodman Ventura 890

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 2 gosta