Praznik v Ribiškem naselju

Vabila in poročila z navtičnih sejmov in navtičnih dogodkov

Moderatorji: moderator2, moderator

Uporabniški avatar
alesjo
Admiral
Prispevkov: 4648
Pridružen: Ne Nov 04, 2012 12:16
Kraj: kras

Praznik v Ribiškem naselju

OdgovorNapisal/-a alesjo » To Sep 06, 2016 12:30

Morjeplovci, pridružite se fešti v ribiški vasi, jaz bom sigurno tam :wink: , ker pečem sardele :)
Slika
Slika
Uporabniški avatar
Marjan Tomki
Admiral
Prispevkov: 6224
Pridružen: Sr Nov 03, 2010 21:30
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a Marjan Tomki » Sr Sep 07, 2016 09:05

Bi z veseljem prišel, ampak sem tiste dni potreben (tudi pomemben del delovne sile) drugje (tudi jadralske reči).
Correct me if I am wrong, please.

Če bi se dalo upravljati starejše prispevke, bi bila kazala ažurnejša, v mnoge članke vrnjene slike, popravki vnešeni v izvirne članke in s tem vsebina pravilnejša in preglednejša...
Uporabniški avatar
Marchi
Admiral
Prispevkov: 6953
Pridružen: Če Apr 17, 2008 11:08

OdgovorNapisal/-a Marchi » Sr Sep 07, 2016 10:35

A danes (sreda pa še ni sardelc), grem ravno tam mimo?
Mogoče pridem v četrtek. Vikend je pa žal že razprodan.
aleks09
Admiral
Prispevkov: 1132
Pridružen: Po Jul 12, 2010 20:15
Kraj: kras

OdgovorNapisal/-a aleks09 » Sr Sep 07, 2016 11:41

Verjetno se vidimo.. kaj pa ure.. mislim od kdaj do kdaj je "odprto" oz. si ti tam, da pojemo eno porcijo :lol: :wink:
Uporabniški avatar
alesjo
Admiral
Prispevkov: 4648
Pridružen: Ne Nov 04, 2012 12:16
Kraj: kras

OdgovorNapisal/-a alesjo » Sr Sep 07, 2016 11:47

aleks09 napisal/-a:Verjetno se vidimo.. kaj pa ure.. mislim od kdaj do kdaj je "odprto" oz. si ti tam, da pojemo eno porcijo :lol: :wink:

Aja, čet. in pet. se v glavnem peče pozno pop. oziroma zvečer, sob in ned. pa od poldan do polnoči, to govorim za mojo sardela gradelo :wink: bo pa tudi veliko druge hrane :)
aleks09
Admiral
Prispevkov: 1132
Pridružen: Po Jul 12, 2010 20:15
Kraj: kras

OdgovorNapisal/-a aleks09 » Sr Sep 07, 2016 11:53

Glej.. v prvi vrsti mi je pomembna tvoja sardela gardela (kako se rima - lahko bi dal tako ime gostilni ha, ha,ha).. bom pa vidu al bom v petek pozno popoldne prpiču mimo ali v soboto ko se vračam iz ogleda http://www.rally-novagorica.si/domov/ .. te bom pa prej skušal poklicati...
Uporabniški avatar
EDO
Admiral
Prispevkov: 1873
Pridružen: Po Nov 16, 2009 13:44
Kraj: Ljubljana - Lovran - Umag

OdgovorNapisal/-a EDO » Sr Sep 07, 2016 12:15

A se da v Ribiškem naselju kje privezat barko oz. sidrat (12m, vgrez 2,15) za kakšno uro ali pa celo prespat?
Living well is the best revenge
https://www.facebook.com/NotaBeneSailing/
Uporabniški avatar
alesjo
Admiral
Prispevkov: 4648
Pridružen: Ne Nov 04, 2012 12:16
Kraj: kras

OdgovorNapisal/-a alesjo » Sr Sep 07, 2016 12:23

EDO napisal/-a:A se da v Ribiškem naselju kje privezat barko oz. sidrat (12m, vgrez 2,15) za kakšno uro ali pa celo prespat?

Bom vprašal v klubu, če je za tvojo barko kakšen prost privez, pa jutri sporočim. l.p. alesjo
Uporabniški avatar
EDO
Admiral
Prispevkov: 1873
Pridružen: Po Nov 16, 2009 13:44
Kraj: Ljubljana - Lovran - Umag

OdgovorNapisal/-a EDO » Sr Sep 07, 2016 14:03

Hvala!
Living well is the best revenge

https://www.facebook.com/NotaBeneSailing/
vlaroj
Kapitan fregate
Prispevkov: 120
Pridružen: Sr Avg 08, 2012 07:44

OdgovorNapisal/-a vlaroj » Sr Sep 07, 2016 22:02

Alesjo zdravo
Vidimo se v nedeljo, ker sem od sobote na obali.
Reci mi samo a je boljše priti z barko ali z avtom, Mislim predvsem radi priveza,
Hvala že v naprej in l.p.Vlado
aleks09
Admiral
Prispevkov: 1132
Pridružen: Po Jul 12, 2010 20:15
Kraj: kras

OdgovorNapisal/-a aleks09 » So Sep 10, 2016 19:04

Bil včeraj dol in po sprehodu pojedel eno porcijo (12 kom= 5 eur) super fantastičnih sardelic ala Alesjo.. kar stopile so se v ustih + priloženih par finih ocvtih kalamarov in zalil z birico in z vinčkom.. Mi ni blo žal poti.. mi je pa žal, da ne grem še danes ali jutri zaradi drugih fešt ...
Uporabniški avatar
alesjo
Admiral
Prispevkov: 4648
Pridružen: Ne Nov 04, 2012 12:16
Kraj: kras

OdgovorNapisal/-a alesjo » Ne Sep 11, 2016 10:40

Res so odlične sardele, vsak dan sveže iz hrvaške, :wink: tako sem jih že 65kg spekel, še 25kil za danes, potem pa zaslužen en dan pauze :) če še kdo od morjeplovcev pride, dela kuhinja od 12ih do 15ih potem pa popoldan od 18ih dalje. l.p. alesjo
Uporabniški avatar
Marjan Tomki
Admiral
Prispevkov: 6224
Pridružen: Sr Nov 03, 2010 21:30
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a Marjan Tomki » Po Sep 12, 2016 10:25

Če bi kdo, ki je bil tam, napisal še kaj o tem, pa če je naredil še kako fotko...
Correct me if I am wrong, please.

Če bi se dalo upravljati starejše prispevke, bi bila kazala ažurnejša, v mnoge članke vrnjene slike, popravki vnešeni v izvirne članke in s tem vsebina pravilnejša in preglednejša...
aleks09
Admiral
Prispevkov: 1132
Pridružen: Po Jul 12, 2010 20:15
Kraj: kras

OdgovorNapisal/-a aleks09 » Sr Sep 14, 2016 15:43

Bil sem dol v petek in nato še v nedeljo. V nedeljo sva šla z mojo okoli 16.00 ure. Dol sva bila ob cca 16.30 in parkirala na velikem parkirišču. Potem sva se sprehodila ob privezanih barkah proti izviru reke Timave dokler je šlo in nato nadaljevala po cesti do njenega izvira. Reka Timava/Timav je v Sloveniji reka Reka, dokler ne ponikne v Škocjanski jami. Lahko bi nadaljevala še z ogledom vasice Štivan, a ker je ženo bolela noga sva se vrnila po cesti. Počasne hoje do središča Ribiškega naselja (Vilaggio del pescatore) je za cca 20 -30 minut.. cca 1 km. Nekaj manj bi bilo hoje od izvira Timave preko grička v Ribiško naselje, kjer je nakaj znamenitosti, ki so vidne na tabli pri izviru Timave. V okolici Štivana sta tudi dve zanimivi jami. Zaradi boleče noge se nisva sprehodila po "otočkih" pred naseljem ampak sva se namenila na rivo in od tam na plac/trg. Na rivi sem na eni stavbi opazil napis "Societa cooperativa del pescatori Istrani" kar v prevodu nekako pomeni Zveza Istrskih ribičev? No na placu, kjer se je vse dogajalo sem takoj spet opazil Aleša, ki je pripravljal sardelice. Ker je bila gužva/kolona za na blagajno in za hrano naju je Aleš napotil kar k mizi in rekel, da nama bo kar on prinesel sardelice. Na poti po pijačo sem nato srečal Aleševo hčerko in njenega fanta, katera sta prisedla k naju. Pijačo smo si na mizo nosili sami.. Aleša pa nas je vsake 15 minut presenetil s porcijami sipa v golažu s popečeno polento, sardelice, ocvrti kalamari, pečeni piščanec, čevapčiči,... seveda je bil vedno na mizi tudi kruh in pivo in vmes še kakšna parcija sardelic.. aja.. proti koncu se nam je pridružila še Aleševa žena, ki je pomagala v kuhinji. Zatem je sledila še porcija palačink in za finiš kozarec piva, ki ga je častil šef Aleševega kluba.
Drugače pa je na trgu še par drugih stojnic, nakaj z ribiškim priborom, le ena z bižuterijo in lahkimi oblekicami, ena stojnica lokalnega vinarja in simulator jadranja za otroke z neko mini jadrnico (spredaj ravna) ter odprta trgovina z novimi in rabljenimi artikli za pomorstvo. V nedeljo k sreči ni bilo muzike in smo se lahko normalno pogovarjali. Vse pa se dogaja na trgu, ki je cca 30 m širok in 70 m dolg. Gasilskih miz,ki so bile postavljene kar na komot, je bilo cca 50 in čisto vse so bile dolgo zasedene.
Kaj reči na koncu.. fantastično preživeta nedeljsko popoldne in večer. Vsa hrana (upam, da nisem kaj pozabil) je bila res slastna.. najedli smo se kot "bombe". Aleš je v štirih dneh spekel cca 90 kg sardelic, šefova žena pa je naredila več kot 1000 (tisoč) palačink. Vsi člani kluba so res dejavni in vsaka jim čast, da naredijo tako fešto. In zelo dobro obiskano.. non stop je bila namreč kolona pri kasi, hrani in pijači. Niti minuta ni šla v nič in upam, da se vidimo tudi na naslednji fešti.
Je pa Ribiško naselje z okolico (Štivan, Devin) super za en, dva ali celo tri dni ogleda znamenitosti in lahkotnih sprehodov, zato vsem res toplo priporočam.
Aleš.. tebi in članom kluba hvala za povabilo in vse ostalo.
Uporabniški avatar
Marjan Tomki
Admiral
Prispevkov: 6224
Pridružen: Sr Nov 03, 2010 21:30
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a Marjan Tomki » So Sep 17, 2016 13:41

Slika in lepa hvala za opis.

Jaz sem bil minuli konec tedna temeljito zaseden, sicer bi tudi prišel.
Correct me if I am wrong, please.

Če bi se dalo upravljati starejše prispevke, bi bila kazala ažurnejša, v mnoge članke vrnjene slike, popravki vnešeni v izvirne članke in s tem vsebina pravilnejša in preglednejša...

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 3 gosti