London Boat Show 2009

Vabila in poročila z navtičnih sejmov in navtičnih dogodkov

Moderatorji: moderator2, moderator

Uporabniški avatar
Novinec
Admiral
Prispevkov: 2569
Pridružen: Pe Feb 15, 2008 22:41
Kraj: Sailing on the world
Kontakt:

London Boat Show 2009

OdgovorNapisal/-a Novinec » Pe Jan 16, 2009 11:07

Ura je 5.00 zjutraj, torek 13.01.2009. Še je temno. Vstanem iz tople postelje. Kopalnica, garderoba, kuhinja – skuham si kavo in vlijem v lonček »Coffee to go«, zaprem s pokrovom, se oblečem in vzamem kovček. Kavo bom spil v avtu – škoda časa. Zadnji pregled: denarnica, osebna, denar, kartice, vaucherji natisnjeni na A4 papir in grem v avto.
Ura je 5.30, vžgem avto in grem, tretjič v London, prvič na Boat Show, letos že 55-ti. Čestitke za jubilej!
Peljem skozi Slovenijo, pred »mejo« še natočim gorivo,…. Fernetiči,… mimo Trsta,…. po avtocesti do Benetk. Ura je 8.35,…. Benetke letališče Marko Polo. Sam sebi čestitam, vsakič sem bolj hiter,…. Do kdaj? Upam, da se mi nikoli nič ne naredi. Poiščem parkirišče v 5. kategoriji, ta je najcenejši, 11 Eur/dan. Poceni parking pomeni oddaljen parking, tudi do 10 minut od letališča, torej opravim še jutranji sprehod, ter vlečem kovček in torbo s prenosnikom, kot »dalmatinski čatovar –beri dalmatinska mula za prenašanje tovora). Še dobro, da je topleje kot pri meni doma, kjer je bilo zjutraj -9 stopinj, tu pa je dobrih 5 stopinj nad ničlo.
Opravim Booking, potem pa streptease – jakna dol, čevlji dol, pas dol, hlače skoraj same padejo na tla, kovanci ven in grem čez »rentgen«, ….. piska….. jeb.. ga,….. karabinjer pokaže na uro, dam jo dol in grem čez,… spet piska…… Obstanem in dvignem roke. Pride kosmat karabinjer in me šlata, pardon,… tipa in boža. Prisloni še nekakšno veliko črno liziko in drsi po mojem telesu. Ufffff, pa bi me vsaj ona tvoja prijateljica, pa čeprav ima 80 kil, njej bi vseeno raje držal, kot tebi. Nič ne najde, spusti me naprej. Ja fantje, pozabil sem vam povedat, da sem že v letih in imam še svinčene plombe, pa železen mostiček,….
Torej zato piska. Streptease končan,… in se lahko oblečem…. Kaj pa plačilo????? Aja, poberem svoje kovance iz škatle in se zadovoljim z njimi. Ker sem prehiter si zaželim prave italijanske Illy kave. »Prosim en expresso, pa ne kratek in ne americano, samo podaljšan. Pa črn prosim, brez mleka….« Plačam in stroj zmelje, drugi stroj naredi črno opojno tekočino. Dobim kavo. Jeb.. ti! V mislih preklinjam, dobil sem namreč ameriško kavo (podaljšana voda z dodatkom kave, ki se je spustila čez kavni prah, cca 1,5 dcl). Ovlažim ustnice, …ne gre v želodec. Pustim jo in grem proti izhodu, kjer me čaka letalo EasyJeta. Tokrat se točno vkrcamo in točno odrinemo proti vzletni stezi. Popolnoma druga pesem kot zadnja, s špansko Iberio, ko sem v Madridu obstal za 38 ur na letališču zaradi stavke pilotov. Vzlet,…… vzpenjanje,….. megla,…. Oblaki,…. Stevardese hodijo sem in tja, ponujajo proti plačilu sendviče in pijačo. Ne hvala, nič ne bom! Free Shop na kolesih, nič ne prodajo, le voziček so »prošetali«. Pisk nad glavo in pokaže se lučka za pripenjanje varnostnega pasu. Spuščamo se,…. Malo vibriranja, tresenja,…. To bo turbolenca,…. Mogoče so nabiti oblaki,… pristanek na Gatwicku. Leteli smo 2 uri in 5 minut. Izstopimo in sem že pred policijo, pokažem osebno (kot na hrvaški carini, kljub temu, da smo še vedno v EU), izstopim iz letališča, kupim na avtomatu obe vozovnici (za zunanjo in podzemno železnico), avtomat mi pobere s kartice 11 funtov. Grem na »cash machine« in si potegnem z računa še 100 funtov, več ne smem zapraviti. Pride vlak, vstopim in se peljem do London bridgea, kjer se spustim v »tube« in se usedem na podzemni vlak, ki me popelje do Canning Towna, po stopnicah gor,… ni prav,… še eno nadstropje, …. Tekoče stopnice,… pridem na površje. Levo ali desno??? Pogledam tablo in preberem. Pride vlak, sreča, je pravi. Sedem za dve postaji do Custom House in izstopim. Sejemsko poslopje, ja… saj piše ExCeL. Vsepovsod table Boat Show.
»Prosim eno vstopnico in povejte mi, ali imate dvo dnevne, nisem anglež, zato bom tu dva dni?« Mlada dama me pogleda in me s trdo popačeno angleščino napoti na 10 m oddaljeno okence. Se mi zdi, da še slabše obvlada angleščino kot jo jaz. »Ona gospodična me je poslala k vam« in pokažem s prstom. Balkanc!!!!! Poslušte zdaj to! Ker sem gost iz Evrope, plačam 15 funtov in dobim sedemdnevno vstopnico za ogled sejma. Vauuuuu! Hotel imam plačan samo za eno noč. Razmišljam ali naj ostanem še dlje? Sem pač dobil karto zastonj. Se splača??? (šalim se) Slikam se pri njih, vzamejo mi še 2 funta. Oddam kovček, plačam še en funt, računalnika nočejo. Ga bom pač nosil s sabo. Sejem je v dveh ogromnih halah, na zunanjem doku Temze pa mogoče še 15 plovil. Pravijo, da je vse skupaj razstavljenih 1700 plovil. Kje pa so ta plovila????
Prva hala, motorna plovila. Naredim si načrt in grem počasi,… Windy…Princes…Pearl…Nord West,…Whaler,…Atlantis,…Fairline,… Kaj pa je to!!!!! Sunseeker!!!!! Več kot 10 plovil in to kakšnih. Mater,… en je dolg sigurno 30 metrov in to v hali!!!! Kaj takšnega pa ne. Najprej je na ogled James Bondov gliser, nato po stopnicah. Gospa me spusti naprej, ker imam okoli vrata kartico s sliko, kot jo imajo razstavljalci. Ogledam si številke v feetih: 43, 52, 62, 72, 84 in celo Predator 92!!!! Vprašam, če si ga lahko ogledam. »Seveda, izvolite.« Grem korak naprej, se obrnem in se zahvalim. Obstanem. Sem prav slišal, lahko si ogledam in stopim na do sedaj največjo yahto, na katero sem stopil???? Hvala onemu zgoraj, verjetno jim je prišepnil, da ga ne bom kupil, ampak gledanje je baje zastonj. Sezujem se in mi dovolijo samostojni ogled po plovilu. V njem je že nekaj »firbcev« kot sem jaz in se srečujemo. Vzamem fotoaparat in fotkam in fotkam in fotkam, ….. kot novinar, brez Press izkaznice (he, he, he). Ogledam si plovilo vredno 5 milijonov (se napiše milionov ali milijonov??) revež, še napisati ne znam prav, kaj šele da bi plovilo kupil. Koliko denarja!!!! Pet miljonov,… to je 10.000 bankovcev po 500 Eur, kar pomeni 100 rdečih kupčkov po 100 rdečih listkov vezanih v šop. Fuck! Potrebno se je dol usest, si vzeti čas in ta denar preštet. Kaj šele zaslužit! Potreben čas za štetje na roke, cca en šiht, če se preveč ne tresejo roke, ko šteješ tuj denar. Plovilo je lepo, vendar ga tokrat ne bom kupil. No ja, naročil bi ga, pa sem pravkar naročil nov 41 Fly. Dekleta, hvala, ….mogoče drugo leto. Pogledam še Predatorja 84. Ne hvala, ta pa je prepoceni, komaj 4 miljione. Ne hvala, tako nizko se pa ne bom spuščal!!! Grem, zapustim prizorišče in grem na kavo. Se usedem in pomirim želje. Pogledam še druga plovila in sejem se ob 19 uri zapre. Da ne bom zadnji, odidem pol ure prej. Nimam daleč, čez cesto sejma imam v enem od mnogih hotelov tudi sam svojo rezervirano sobo. Večerja v pravem Pubu z ne vem kolikimi znamkami piva in žganjarije. Naročim in pojem večerjo. Lahko noč!
Jutro, pogledam skozi okno,… rosi. Pač London. Grem na zajtrk: umešana jajca, pečena slanina, pečen paradižnik, krompirjev file, kuhan fižol, klobasice z žara,… salame, ….. ter obvezen toast.
Ura je 10 in grem čez cesto v stavbo. Danes grem najprej ven, na dok, pogledati tisto »sroušno«. Pogledam, dve plovili, nič novega. Na velike me ne spustijo. Na koncu je vojaška ladja HMS Westminster. Stara ropotarnica kraljeve mornarice, ki še vedno pluje med Londonom, New Yorkom, Sydneyem, Dubaiem,… in na njej »baje« delajo vse naprave. Ogledam si jo in radovedno stiskam na sprožilec žepnega fotoaparata. Pristopi eden oficir in me prosi, naj ne fotkam več. Ok. Ne bom, častna Titova!
Užaljen zapustim ladjo in grem v halo B. Pravkar se odvija modna revija s predstavitvijo navtičnih oblačil, HH, Musto, Henry Loyd, …. Potem jo zagledammmmmm. Jeb.. znamke in obleke, …. Kaka baba, pa še mulatka po vrhu. Pa v kopalkah. U jeb.. te! Ostanem še naprej in gledam. Pride gologlava ritasta črnka v tangicah. Dvakrat žgana! Meša al´ meša. Men se že tud!!! Pride spet »moja« mulatka s »fedrastimi« lasmi. Tokrat oblečena v plašč od firme Gio. Užaljen se obrnem in se odpravim na raziskovanje nove hale. Od Gia ničesar ne kupim, me je razočaral. Čeprav nisem ljubitelj jadrnic, jih vseeno pogledam. Hanse, Beneteau,…Oyster,…Moody,…. X Yacht,…..Southerly,…. Legend,… Ena lepša od druge. Ampak res!
Pogledam nekaj štandov, kjer ponujajo razne inovacije in se ustavim pri umetnem tiku. 100 funtov za kvadrat. Dobiš ga v roli, nalepiš pa s Siko. Malo še pogledam oblačila, obutev in nekaj tudi sam kupim. To za ženo, to za sina, … no ja pa še eno darilo za mene… Spet se prazni moj Mastercard. Ura je čas, čas pa me lahko stane nakupa še ene letalske vozovnice. Torej pohitim v hotel, vzamem kovček in prenosnik, katerega nisem potreboval in grem po isti poti nazaj, le težji zaradi vtisov. Pridem po uri in pol na letališče Gatwick in se vkrcam na letalo za Benetke. Dvignemo se pod oblake v črno temo. V mislih obujam slike iz sejma. Ja lepo je bilo. Ustavil sem se pri nekaterih dealerjih, nekaterih direktorjih firm in pokramljal, povprašal, se dogovarjal in pogajal. Ja seveda, saj nisem šel samo na ogled, saj sem šel tja z upanjem, da naredim kak »kšeft«. Mislim, da je kar nekaj v zraku in upam, da mi kaj »rata«.
Pristanem v Benetkah, dežuje, ura je 21.30 in grem proti avtu. Poženem se proti domu in avto mi pere dež, v naši deželi pa beli sneg in ne splužena avtocesta. Zmanjšam na 80 km/h in pricijazim do doma. Ura je 1.00 zjutraj.

Tokrat sem napisal svoje doživetje malo drugače, brez podatkov. Torej, upam, da se niste preveč dolgočasili pri branju.

Dusseldorfa ne bom opisoval, ker vem, da je šlo kar nekaj morjeplovcev pred mano. Mislim, da bo kakšen vtis iz sejma nalepil Admin. Jaz grem šele v sredo 21. Januarja, za tri dni. Spet bo luštno!!!!

Še nekaj fotk, brez komentarja in LP od mene!

Slika
1
Slika
2
Slika
3
Slika
4
Slika
5
Slika
6
Slika
7
Slika
8
Slika
9
Slika
10
Slika
11
Slika
12
Slika
13
Slika
14
Slika
15
Slika
16
Slika
17
Slika
18
Slika
19
Slika
20
Slika
21
Slika
22
Slika
23
Slika
24
Slika
25
Slika
26
Slika
27
Slika
28
Slika
29
Slika
30
Slika
31
Slika
32
Slika
33
Slika
34
Slika
35
Slika
36
Slika
37
Slika
38
Slika
39
Slika
40
Slika
41
Slika
42
Slika
43
Slika
44
Slika
45
Slika
46
Slika
47
Slika
48
Slika
49
Slika
50
Slika
51
Slika
52
Slika
53
Slika
54
Slika
55
Slika
56
Slika
57
Slika
[/img]
Nazadnje spremenil Novinec, dne Pe Jan 16, 2009 23:36, skupaj popravljeno 1 krat.
"Morje je med vsemi opojnostmi najbolj opojno!"
...........................................................(J.H.)
papa
Viceadmiral
Prispevkov: 442
Pridružen: Sr Jan 30, 2008 12:18
Kraj: ČRNA GORA - MURTER- SLANICA

OdgovorNapisal/-a papa » Pe Jan 16, 2009 13:00

Ja sosed krasno si tole spesnil. Škoda je le, da se iz Londona nisi vrnil po morju kajti iz Dusseldorfa bo to težje. :D :lol:


lp papa
^^^^^^^^^^^||
|______________||'""|""\__,_
|UNION_je zakon!!||__ |__|__ |)
I(@) |(@)"""**|(@)(@)****|(@)
Uporabniški avatar
Novinec
Admiral
Prispevkov: 2569
Pridružen: Pe Feb 15, 2008 22:41
Kraj: Sailing on the world
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Novinec » Pe Jan 16, 2009 13:15

Papa, zakaj bo težje? Se bom pa na kamionu peljal z barko in to ponoči. Ja v Dusseldorf grem z avtom in bo malo bolj nerodno, kakšnih 10 ur vožnje in malo lažje mi bo, ker gre sin zraven mene, pa bo malo on peljal malo jaz. Mogoče ostanem še kak dan dlje. LP
"Morje je med vsemi opojnostmi najbolj opojno!"

...........................................................(J.H.)
Uporabniški avatar
pajer1
Admiral
Prispevkov: 5969
Pridružen: Ne Dec 16, 2007 17:39
Kraj: Ljubljana, Marina Umag

OdgovorNapisal/-a pajer1 » Pe Jan 16, 2009 15:50

.

.
Zelo v redu spisano in predstavljeno!


LP
pajer 1

Kdor misli, da ne zna molit, naj gre na morje!
Uporabniški avatar
Novinec
Admiral
Prispevkov: 2569
Pridružen: Pe Feb 15, 2008 22:41
Kraj: Sailing on the world
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Novinec » Pe Jan 16, 2009 16:31

Pajer, hvala!
"Morje je med vsemi opojnostmi najbolj opojno!"

...........................................................(J.H.)
rabuni
Viceadmiral
Prispevkov: 491
Pridružen: Pe Sep 07, 2007 11:04
Kraj: Rogaška Slatina

OdgovorNapisal/-a rabuni » Pe Jan 16, 2009 18:38

Zelo si se potrudil in se ti zahvaljujem. Bodi fajn!
"Dalmatino povišču pritrujena"
atilone
Admiral
Prispevkov: 2790
Pridružen: Sr Nov 28, 2007 20:34

OdgovorNapisal/-a atilone » Pe Jan 16, 2009 19:28

Bravo, zelo izčrpno !
Sem se odločil za nakup. Izbranka je na sliki št. 4, Oyster. Kupil bom cca. 21.5 cm sprednjega dela :( .
LP
papa
Viceadmiral
Prispevkov: 442
Pridružen: Sr Jan 30, 2008 12:18
Kraj: ČRNA GORA - MURTER- SLANICA

OdgovorNapisal/-a papa » Pe Jan 16, 2009 19:53

Men je pa narbol všeč tista barčica na številki pet pa še našparano mam verjetno zadost sam nisem še pogruntal kak bom za peko nakuril pa kje jo bom prvezal.
Kar pa se tiče tvojega pisanja bi rekli tisti pod dvajset "res si car"



lp papa
^^^^^^^^^^^||

|______________||'""|""\__,_

|UNION_je zakon!!||__ |__|__ |)

I(@) |(@)"""**|(@)(@)****|(@)
Uporabniški avatar
gregor.n
Admiral
Prispevkov: 4387
Pridružen: Pe Apr 04, 2008 10:26
Kraj: Zanzibar
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a gregor.n » So Jan 17, 2009 11:39

Novinec, ko boš v Dusseldorfu, naredi prosim en fotošuting Seawayevega Greenline 33, zelo zanimiva stvar. Pa še kakšno slikco Bavariine novosti Deep blue 46.
hvala
lpg
https://medisken.si
Uporabniški avatar
racman
Admiral
Prispevkov: 692
Pridružen: Ne Maj 20, 2007 15:25

OdgovorNapisal/-a racman » So Jan 17, 2009 16:18

pohvalno - dober prispevek :wink:
Uporabniški avatar
Novinec
Admiral
Prispevkov: 2569
Pridružen: Pe Feb 15, 2008 22:41
Kraj: Sailing on the world
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Novinec » So Jan 17, 2009 18:19

Hvala za pohvale, glede prispevka. Gregor, sem si že zapisal, da ne pozabim in ko se vrnem ti pošljem.
LP, novinec
"Morje je med vsemi opojnostmi najbolj opojno!"

...........................................................(J.H.)
janadino
Admiral
Prispevkov: 3967
Pridružen: Če Okt 11, 2007 14:57

OdgovorNapisal/-a janadino » Po Jan 19, 2009 12:44

Tak se napiše. :wink: Sploh ne vidim potrebe da bi šel na sejem ob taki predstavitvi, čeprav je v živo verjetno enkratno (malo sem ti vseeno fauš).
Guma je guma, zaenkrat.
Uporabniški avatar
admin
Site Admin
Prispevkov: 8817
Pridružen: Sr Nov 22, 2006 21:34
Kraj: Ljubljana-Punat
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a admin » Po Jan 19, 2009 21:33

Odlično napisano, čustveno z lastno noto. Tole tvoje in Pajerjevo pisanje vedno pritegne.

LP
barh
Kapitan korvete
Prispevkov: 107
Pridružen: Po Jan 19, 2009 16:04
Kraj: Gorenjska
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a barh » To Jan 20, 2009 00:28

Zelo lepo napisano . Saj sploh ni treba na sejem , ker je tako opisano, kot da bil sam na sejmu. :)
Uporabniški avatar
frohlic7
Kapitan
Prispevkov: 202
Pridružen: Ne Dec 23, 2007 08:32
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a frohlic7 » To Jan 20, 2009 08:27

Take rabmo :D
Odličen prispevek!

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost