Ankaranska regata 2017

Vabila in poročila z navtičnih sejmov in navtičnih dogodkov

Moderatorji: moderator2, moderator

Uporabniški avatar
alesjo
Admiral
Prispevkov: 4648
Pridružen: Ne Nov 04, 2012 12:16
Kraj: kras

Ankaranska regata 2017

OdgovorNapisal/-a alesjo » Po Jan 02, 2017 15:38

Konec tedna se bo dogajala novoletna regata v Ankaranu, kaže na kar lepo vendar mrzlo vreme, za razliko preteklih dveh let bo letos verjetno tudi kaj vetra. :D tako se bom tudi jaz prvič udeležil omenjene regate, a pride še kdo od morjeplovcev ? L.p. alesjo
Uporabniški avatar
kr en
Admiral
Prispevkov: 6703
Pridružen: So Nov 22, 2008 21:20
Kraj: From sea to sky
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a kr en » Po Jan 02, 2017 17:18

Nazadnje ko smo se je udeležili (ekipa morjeplovec), smo bili drugi v generalcu in dobil pokal!
Se spomnite? :P
"..Jer ovi ljudi normalni, tako su mi dosadni..." Jasmin Stavros
Uporabniški avatar
Marchi
Admiral
Prispevkov: 6954
Pridružen: Če Apr 17, 2008 11:08

Re: Ankaranska regata 2017

OdgovorNapisal/-a Marchi » Po Jan 02, 2017 17:31

alesjo napisal/-a:Konec tedna se bo dogajala novoletna regata v Ankaranu, kaže na kar lepo vendar mrzlo vreme, za razliko preteklih dveh let bo letos verjetno tudi kaj vetra. :D tako se bom tudi jaz prvič udeležil omenjene regate, a pride še kdo od morjeplovcev ? L.p. alesjo

Mrzlo, mrzlo. Kaže celo na minus, tako da khm ...
A veter bo? Aladin ga ne kaže prav veliko.
Sicer ga tudi 26.12. ni kazal in sem se šel sončit in lovit lignje, pa je kar naenkrat zapihala burja do 30 vozlov (navideznega, v veter) in sem se nagaral in prepihal na polno. Pred Miramarom sem moral celo krajšat, ker je bilo preveč rjuh.
Alesjo a imaš gretje na barki? 8)
kinpur
Kapitan fregate
Prispevkov: 110
Pridružen: Po Dec 26, 2011 14:44
Kraj: Zbilje, Ankaran, Sesljan

Novoletno srečanje 20. Epizoda

OdgovorNapisal/-a kinpur » Po Jan 02, 2017 18:20

Na 19.izvedbi je bilo takole. Me prav zanima kaj bo v soboto.

https://www.youtube.com/watch?v=fzkr-gFZaYg

Se vidimo.
Uporabniški avatar
alesjo
Admiral
Prispevkov: 4648
Pridružen: Ne Nov 04, 2012 12:16
Kraj: kras

Re: Ankaranska regata 2017

OdgovorNapisal/-a alesjo » Po Jan 02, 2017 18:23

Marchi napisal/-a:
alesjo napisal/-a:Konec tedna se bo dogajala novoletna regata v Ankaranu, kaže na kar lepo vendar mrzlo vreme, za razliko preteklih dveh let bo letos verjetno tudi kaj vetra. :D tako se bom tudi jaz prvič udeležil omenjene regate, a pride še kdo od morjeplovcev ? L.p. alesjo

Mrzlo, mrzlo. Kaže celo na minus, tako da khm ...
A veter bo? Aladin ga ne kaže prav veliko.
Sicer ga tudi 26.12. ni kazal in sem se šel sončit in lovit lignje, pa je kar naenkrat zapihala burja do 30 vozlov (navideznega, v veter) in sem se nagaral in prepihal na polno. Pred Miramarom sem moral celo krajšat, ker je bilo preveč rjuh.
Alesjo a imaš gretje na barki? 8)

:lol: :lol: ha ha imam gretje, wisky pa jagra tudi pelinkovc in tudi domač šnopček je, nema da nema, ampak jadrat pa grem zagotovo :wink: kot kaže gremo vsaj tri barke iz ribiške vasi, kar se pa lakote tiče, jemo lignje 8) :D
polanc
Admiral
Prispevkov: 9291
Pridružen: Če Dec 04, 2008 21:00
Kraj: sevnica

OdgovorNapisal/-a polanc » Po Jan 02, 2017 19:06

drugač pa če teglc od rože prvežeš na tvoj plinski šporhet in kuriš po malem not bo kr nekaj stopinj topleje.
Uporabniški avatar
admin
Site Admin
Prispevkov: 8817
Pridružen: Sr Nov 22, 2006 21:34
Kraj: Ljubljana-Punat
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a admin » Po Jan 02, 2017 19:42

kr en napisal/-a:Nazadnje ko smo se je udeležili (ekipa morjeplovec), smo bili drugi v generalcu in dobil pokal!
Se spomnite? :P


Točno kr en, ekipa Morjeplovec je bla močna za popizd*t, pa to kljub temu, da si imel ti malo križne vezi poškodovane... :wink:
Uporabniški avatar
donato
Kontraadmiral
Prispevkov: 336
Pridružen: Pe Nov 22, 2013 20:06

OdgovorNapisal/-a donato » To Jan 03, 2017 20:34

No, lansko sem izpustil, letos pa spet pridem.
Res smo novi in zeleni, ma nismo od muh.
Link na 2015 in našo lovoriko.

http://www.morjeplovec.net/forum/viewto ... ska+regata

Se veselim spoznati "nove" morjeplovce, morjeplovskega masteršefa kulinarike pa še posebej.

Pa dobro se grejte do sobote
kalužni mali
Uporabniški avatar
alesjo
Admiral
Prispevkov: 4648
Pridružen: Ne Nov 04, 2012 12:16
Kraj: kras

OdgovorNapisal/-a alesjo » Pe Jan 06, 2017 21:21

:) Uf, jutri bo mraz ku ps, pa še zgodaj bo treba vstat, kako bi reku EDO, :wink: krepat ma ne molat, ja, ni kaj, kar sem se odločil je treba nardit, 15 milj pa bom v ankaranu, če me ne bo prej burja kam drugam odnesla. Tako da bom sam, ker so vsi zagreti, ki so hoteli z mano odpluti odpovedali :wink: :lol: ma, se mi pa bo pa prjatu morjeplovc pridružil v ankaranu :wink: :D Se vidimo jutri 8)
aleks09
Admiral
Prispevkov: 1132
Pridružen: Po Jul 12, 2010 20:15
Kraj: kras

OdgovorNapisal/-a aleks09 » Pe Jan 06, 2017 22:53

Samo glej da mi ne zmrzneš tam zunaj.. brrrr... jaz sem pravkar naladal drva v peč..
Uporabniški avatar
donato
Kontraadmiral
Prispevkov: 336
Pridružen: Pe Nov 22, 2013 20:06

OdgovorNapisal/-a donato » Pe Jan 06, 2017 22:55

Naš skiper ( in lastnik barke ) je odpovedal udeležbo. Malo bolezen, malo mraz, malo pa odpovedi predhodno zainteresiranih, tako da tudi mene žal ne bo. Že sedaj čestitke vsem, ki si boste jutri krepko zaslužili vrhunske sardelice z žara. Jutri ste vsi zmagovalci.
kalužni mali
polanc
Admiral
Prispevkov: 9291
Pridružen: Če Dec 04, 2008 21:00
Kraj: sevnica

OdgovorNapisal/-a polanc » So Jan 07, 2017 13:30

Aleš je imel BURJOOO .Sva okol osme govorila.Sem ga komaj razumel od tuljenja vetra.Bil je podbarcolami na odprtem,z slabe polovice genove je jadral okol 6 vozlov.Na genovi in celi barki ima led.Vala je do 1,5 m in pošprical ga je parkrat ko kur..Pa pelerine ni imel,tko da je mal vozu avtopilot, ko je šel v kabino na manjši mraz.
Aleš ti s prav jadralc,vsi ostal smo bolj kamilice.Upam da zmagaš dans še drugič.Prvič si že ko si naredu pot do Debelga rtiča.
Uporabniški avatar
alesjo
Admiral
Prispevkov: 4648
Pridružen: Ne Nov 04, 2012 12:16
Kraj: kras

OdgovorNapisal/-a alesjo » So Jan 07, 2017 19:55

polanc napisal/-a:Aleš je imel BURJOOO .Sva okol osme govorila.Sem ga komaj razumel od tuljenja vetra.Bil je podbarcolami na odprtem,z slabe polovice genove je jadral okol 6 vozlov.Na genovi in celi barki ima led.Vala je do 1,5 m in pošprical ga je parkrat ko kur..Pa pelerine ni imel,tko da je mal vozu avtopilot, ko je šel v kabino na manjši mraz.
Aleš ti s prav jadralc,vsi ostal smo bolj kamilice.Upam da zmagaš dans še drugič.Prvič si že ko si naredu pot do Debelga rtiča.


Ooo, kako je lepo na toplem, pravkar sem prišel domov, me je RobertB pripeljal, barko sem varno privezano pustil v valdoltri na pomolu, ki jo bom šel jutri iskat. Bi bilo malo preveč za danes, če bi moral še nočno odplut. Jadranje iz ribiške vasi do ankarana pa je bilo z BURJOO obarvano, ko je mimo gradu miramare vzhajalo sonce je bila paluba alesee kot kristalna barka iz pravljic, valovi so iz boka lepo zalivali palubo in voda je sproti zmrzovala, tudi genova je bila ledena z kapniki, potrebna je bila skrajna previdnost tako sem plovbo med barkolo in debelim rtičen večino prebil v kabini tako da sem imel samo glavo ven in pilot je dobro opravljal svojo nalogo pa tudi v kabino je parkrat pljusknilo morje, ko sem prispel v valdoltro sem imel kar polno kapo jadranja, sem pa potem z RobertomB, pa še Marjan Tomki se nama je pridružil, uspešno odjadrali regato, alesea se je spet izkazala kot odlična jadrnica saj smo jih veliko večjih in boljših pustili za sabo. Bo mogoče še MT kaj napisal. l.p. alesjo
polanc
Admiral
Prispevkov: 9291
Pridružen: Če Dec 04, 2008 21:00
Kraj: sevnica

OdgovorNapisal/-a polanc » So Jan 07, 2017 20:02

pol ji je cena zrastla,al je oddana?
Uporabniški avatar
evovii
Admiral
Prispevkov: 2735
Pridružen: Sr Nov 14, 2007 14:30

OdgovorNapisal/-a evovii » Ne Jan 08, 2017 17:21

kr en napisal/-a:Nazadnje ko smo se je udeležili (ekipa morjeplovec), smo bili drugi v generalcu in dobil pokal!
Se spomnite? :P


Nekateri se spomnimo, drugi so pa v Izoli marino podiral javascript:emoticon(':twisted:')
Veter v laseh, travarca v zobeh ;)

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost