Organizacija tekme colnov na sladkih vodah

Vabila in poročila z navtičnih sejmov in navtičnih dogodkov

Moderatorji: moderator2, moderator

Uporabniški avatar
franc5e
Admiral
Prispevkov: 1054
Pridružen: Če Maj 25, 2017 11:32

Re: Organizacija tekme colnov na sladkih vodah

OdgovorNapisal/-a franc5e » Sr Jan 29, 2020 18:23

Oj, pri alkoholu sem popravil imaš prav BE 0.0...... nisem tolko pri alkoholu, pri skupini vozil pa je točno tako kot sem napisal, eno je lahki priklopnik, eno pa ni.... :wink:
Uporabniški avatar
franc5e
Admiral
Prispevkov: 1054
Pridružen: Če Maj 25, 2017 11:32

Re: Organizacija tekme colnov na sladkih vodah

OdgovorNapisal/-a franc5e » Sr Jan 29, 2020 18:38

Še enkrat z alkoholom, (smo malce obnovili) pol pa na dirke...

NDM avta do 3500 in LAHKI priklopnik do 750, torej skupaj 4250 kg lahko vsak vozi z B kategorijo. (tretja tablica) 0,5 alkohola

Priklopnik preko 750 kg (takega je imel tvoj sosed) registriran in s svojo tablico pa lahko voziš z BE kategorijo in do 7000 kg 0.0 alkohola pa čeprav pelješ samo 10m

kodo 96 do 4250 kg priklopnik preko 750 kg registriran in s svojo tablico ... 0,5 alkohola ker to je B kategorija, pri izpitu rabiš samo 10 ur vožnje....

No pa smo srečno pri koncu, kar je napisano verjemi, ker sem v kg doma....
McKenzy
Kapitan bojne ladje
Prispevkov: 137
Pridružen: So Feb 08, 2014 20:17

Re: Organizacija tekme colnov na sladkih vodah

OdgovorNapisal/-a McKenzy » Sr Jan 29, 2020 20:38

Ne mešajte prosim izpitne kategorije BE-kot izpit in kategorije vozil BE-skupina vozil. To sta dva pojma in v zakonu pravi, da v kolikor vozi voznik skupino vozil BE- v to spada vsak priklopnik-ne glede na ndm in tudi LAHKI priklopnik, ki je pripet za vozilo kategorije B , mora biti stopnja alkohola 0,00. Pa če je to sosedov Lojze, ki pelje fižolovke z njive s Cliotom in prikolico NDM 750, ali pa turist pelje barko na prikolici 3500 NDM s terencem ali pa pravna oseba.
McKenzy
Kapitan bojne ladje
Prispevkov: 137
Pridružen: So Feb 08, 2014 20:17

Re: Organizacija tekme colnov na sladkih vodah

OdgovorNapisal/-a McKenzy » Sr Jan 29, 2020 20:44

franc5e napisal/-a:
gregor.n napisal/-a:No tole ni res, ker potem bi se moralo skor pol slovencev, ki imajo avto pisan na firmo in plačujejo za to boniteto, da ga lahko uporabljajo tudi v zasebne namene, vozit z 0,0 :roll:


(1) V cestnem prometu ne sme imeti alkohola v organizmu:

1. voznik motornega vozila ali skupine vozil kategorije C1, C, D1, D, BE, C1E, CE, D1E, DE;

2. voznik vozila, s katerim se opravlja javni prevoz potnikov ali blaga ali prevoz oseb za lastne potrebe;

3. voznik vozila, s katerim se prevaža nevarno blago;

4. poklicni voznik motornega vozila, kadar opravlja ta poklic;

Res je 0,5 ker niso to poklicni vozniki ampak vozniki, ki uporabljajo službeno vozilo, evo konec debate....



Pod točko 1- lepo piše,kateri ne sme v imeti alkohola v krvi ,tudi vozniki skupine vozil BE-v to pa spada tudi lahki priklopnik in nima to nobene veze z izpitom BE
Uporabniški avatar
franc5e
Admiral
Prispevkov: 1054
Pridružen: Če Maj 25, 2017 11:32

Re: Organizacija tekme colnov na sladkih vodah

OdgovorNapisal/-a franc5e » Sr Jan 29, 2020 21:14

McKenzy napisal/-a:Ne mešajte prosim izpitne kategorije BE-kot izpit in kategorije vozil BE-skupina vozil. To sta dva pojma in v zakonu pravi, da v kolikor vozi voznik skupino vozil BE- v to spada vsak priklopnik-ne glede na ndm in tudi LAHKI priklopnik, ki je pripet za vozilo kategorije B , mora biti stopnja alkohola 0,00. Pa če je to sosedov Lojze, ki pelje fižolovke z njive s Cliotom in prikolico NDM 750, ali pa turist pelje barko na prikolici 3500 NDM s terencem ali pa pravna oseba.


To pa ni res, lepo te prosim! Če priklopiš lahki priklopnik NE voziš BE kategorijo ampak B kategorijo, ki jo ima sosedov Lojze (ta sploh nikoli ni slišal za BE kategorijo) in lahko spije dve pivi do doma. To je popolnoma jasno!!

V kategorijo BE spadajo skupine vozil, sestavljene iz vlečnega vozila kategorije B, ki mu je dodano priklopno vozilo, pri čemer največja dovoljena masa priklopnega vozila ne presega 3.500 kg in taka skupina vozil ne posega v pravila o homologaciji vozil.



(1) V cestnem prometu ne sme imeti alkohola v organizmu:
1. voznik motornega vozila ali skupine vozil kategorije C1, C, D1, D, BE, C1E, CE, D1E, DE;
....etc naprej
McKenzy
Kapitan bojne ladje
Prispevkov: 137
Pridružen: So Feb 08, 2014 20:17

Re: Organizacija tekme colnov na sladkih vodah

OdgovorNapisal/-a McKenzy » Sr Jan 29, 2020 21:27

franc5e napisal/-a:
McKenzy napisal/-a:Ne mešajte prosim izpitne kategorije BE-kot izpit in kategorije vozil BE-skupina vozil. To sta dva pojma in v zakonu pravi, da v kolikor vozi voznik skupino vozil BE- v to spada vsak priklopnik-ne glede na ndm in tudi LAHKI priklopnik, ki je pripet za vozilo kategorije B , mora biti stopnja alkohola 0,00. Pa če je to sosedov Lojze, ki pelje fižolovke z njive s Cliotom in prikolico NDM 750, ali pa turist pelje barko na prikolici 3500 NDM s terencem ali pa pravna oseba.


To pa ni res, lepo te prosim! Če priklopiš lahki priklopnik NE voziš BE kategorijo ampak B kategorijo, ki jo ima sosedov Lojze (ta sploh nikoli ni slišal za BE kategorijo) in lahko spije dve pivi do doma. To je popolnoma jasno!!

V kategorijo BE spadajo skupine vozil, sestavljene iz vlečnega vozila kategorije B, ki mu je dodano priklopno vozilo, pri čemer največja dovoljena masa priklopnega vozila ne presega 3.500 kg in taka skupina vozil ne posega v pravila o homologaciji vozil.



(1) V cestnem prometu ne sme imeti alkohola v organizmu:
1. voznik motornega vozila ali skupine vozil kategorije C1, C, D1, D, BE, C1E, CE, D1E, DE;
....etc naprej


Ja sej si lepo zapisal in če to prebereš in pomisliš,da žal spada v kategorijo BE spadajo skupine vozil, sestavljene iz vlečnega vozila kategorije B, ki mu je dodano priklopno vozilo, pri čemer največja dovoljena masa priklopnega vozila ne presega 3.500 kg in taka skupina vozil ne posega v pravila o homologaciji vozil.

Sej nikjer ne piše ,da je lahki priklopnik izuzet iz tega- je tudi priklopnik, pa čeprav z NDM 750 in zato velja že kar nekaj člasa v slo o,00 promila.
Če pa temu ni tako ,pa mi pokaži da je lahki priklopnik izjema.
Uporabniški avatar
franc5e
Admiral
Prispevkov: 1054
Pridružen: Če Maj 25, 2017 11:32

Re: Organizacija tekme colnov na sladkih vodah

OdgovorNapisal/-a franc5e » Sr Jan 29, 2020 21:42

Seveda je izjema, he he, ker lahki priklopnik do 750 kg je B kategorija in tretja tablica, pregled na vsaka 4 leta,
BE pa je, kadar presegaš 750 kg na priklopniku in imaš podaljšanje registracije vsako leto, samo takrat si BE in nikakor drugače..... preveri!!

Po tvoje če imaš BE izpit in lahki priklopnik zraven pripet na tretjo tablico in ne presegaš 3500 kg , se torej smatra da voziš BE kategorijo....lapsus..
McKenzy
Kapitan bojne ladje
Prispevkov: 137
Pridružen: So Feb 08, 2014 20:17

Re: Organizacija tekme colnov na sladkih vodah

OdgovorNapisal/-a McKenzy » Sr Jan 29, 2020 21:49

Imam več prikolic in mi je jasno glede teh. pregledov in izpitov, ... vendar trdim da je 0,000. Najdi mi zakon, kjer piše, jaz žal ne najdem-bom pa probal najti link
Uporabniški avatar
franc5e
Admiral
Prispevkov: 1054
Pridružen: Če Maj 25, 2017 11:32

Re: Organizacija tekme colnov na sladkih vodah

OdgovorNapisal/-a franc5e » Sr Jan 29, 2020 21:57

McKenzy napisal/-a:Imam več prikolic in mi je jasno glede teh. pregledov in izpitov, ... vendar trdim da je 0,000. Najdi mi zakon, kjer piše, jaz žal ne najdem-bom pa probal najti link


Lahko poskusiš, vendar je tako kot sem napisal, joj danes sem se malo posul s pepelom pri alkoholu, moral bi prej pogledati, ampak ker ne pokrivam oz. ne delam čist na tem področju mi je ušlo, to o čem se pa pogovarjava sedaj, sem pa doma, verjemi, lep večer... :D
McKenzy
Kapitan bojne ladje
Prispevkov: 137
Pridružen: So Feb 08, 2014 20:17

Re: Organizacija tekme colnov na sladkih vodah

OdgovorNapisal/-a McKenzy » Sr Jan 29, 2020 22:00

ok, lp
kr3mn1
Admiral
Prispevkov: 2526
Pridružen: So Jul 12, 2014 11:57
Kraj: Kranj / Pag(LUN)

Re: Organizacija tekme colnov na sladkih vodah

OdgovorNapisal/-a kr3mn1 » Sr Jan 29, 2020 23:29

drugače so nam ko smo delali za BkE in CE vsi inštruktorji govorili da je vsak priklopnik 0.0. Tudi na tretjo tablico. Ker imaš isto, če začne padat sneg, ne glede kakšna prikolica je zadaj, se umaknit s cestišča.

je pa res da sem izpite delal že nekaj časa nazaj.

je razlika med BE izpitom in BE kategorijo vozil, BE skupina je avto + prikolica, samo če je lahek priklopnik izvzet in je pod B, potem dejansko kar piše France drži.

čeprav bolj kot brskam in berem, manj vidim da je kjerkoli izvzeto.

Skupina BE je vključno z lahkim priklopnikom, se pravi si tudi z njim BE skupina vozil (ne rabiš BE izpita) ampak skupina pa je.

https://zakonodaja.com/zakon/zvoz/56-cl ... rije-vozil

(8) V kategorijo BE spadajo skupine vozil, sestavljene iz vlečnega vozila kategorije B, ki mu je dodano priklopno vozilo, pri čemer največja dovoljena masa priklopnega vozila ne presega 3.500 kg in taka skupina vozil ne posega v pravila o homologaciji vozil.


zdej pa bodi pameten...jaz imam dovolj za danes, nič več ne vem...
dj75
Kapitan bojne ladje
Prispevkov: 140
Pridružen: To Jun 16, 2015 10:14

Re: Organizacija tekme colnov na sladkih vodah

OdgovorNapisal/-a dj75 » Če Jan 30, 2020 07:31

105. člen ZPrCP

(prepoved vožnje vozila v cestnem prometu pod vplivom alkohola)

(1) V cestnem prometu ne sme imeti alkohola v organizmu:

1. voznik motornega vozila ali skupine vozil kategorije C1, C, D1, D, BE, C1E, CE, D1E, DE;

Motorno vozilo s pripetim lahkim priklopnikom ne spada pod določbe omenjenega člena, tako da lahko imaš do 0.50 promila ...v členu so določene skupine vozil BE, C1E.....za katere velja
Uporabniški avatar
franc5e
Admiral
Prispevkov: 1054
Pridružen: Če Maj 25, 2017 11:32

Re: Organizacija tekme colnov na sladkih vodah

OdgovorNapisal/-a franc5e » Če Jan 30, 2020 10:14

Seveda, BE je eno, B je drugo, lahki priklopnik je eno, "nelahki" priklopnik pa drugo, točno se ve, kaj spada pod BE.
dj75
Kapitan bojne ladje
Prispevkov: 140
Pridružen: To Jun 16, 2015 10:14

Re: Organizacija tekme colnov na sladkih vodah

OdgovorNapisal/-a dj75 » Če Jan 30, 2020 10:16

franc5e napisal/-a:Seveda, BE je eno, B je drugo, lahki priklopnik je eno, "nelahki" priklopnik pa drugo, točno se ve, kaj spada pod BE.



Tako je...
Uporabniški avatar
thundercat
Poročnik fregate
Prispevkov: 71
Pridružen: Po Sep 30, 2019 09:47

Re: Organizacija tekme colnov na sladkih vodah

OdgovorNapisal/-a thundercat » Če Jan 30, 2020 15:49

Ok.
Za tole ste porabl 2 strani.
Lahko kaj blizje temi?
Thundercat Bobkat + Tohatsu

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 4 gosti