Organizacija tekme colnov na sladkih vodah

Vabila in poročila z navtičnih sejmov in navtičnih dogodkov

Moderatorji: moderator2, moderator

Uporabniški avatar
thundercat
Poročnik fregate
Prispevkov: 71
Pridružen: Po Sep 30, 2019 09:47

Organizacija tekme colnov na sladkih vodah

OdgovorNapisal/-a thundercat » So Jan 25, 2020 12:00

Zanima me, ce ma kdo kaj izkusenj z organizacijo dirk motornih colnov na sladkih vodah.
V okviru flosarskega festivala v Radecah bi radi organizirali ljubiteljsko dirko colnov in skuterjev.
Zanima me, kaj vse rabis za to, ce se to sploh da, omejitve...
Vsak nasvet prav pride?
Hvala
Thundercat Bobkat + Tohatsu
Uporabniški avatar
pinosat
Admiral
Prispevkov: 778
Pridružen: To Avg 16, 2011 13:39
Kraj: Maribor
Kontakt:

Re: Organizacija tekme colnov na sladkih vodah

OdgovorNapisal/-a pinosat » So Jan 25, 2020 12:38

Mislim, da ti bodo v Jet-ski klubu Miklavž pri Mariboru znali kaj svetovat, po moje so zraven pri organizaciji tekmovanj v Mariboru, na Dravi...
Vsak dan v vsakem pogledu vse bolj in bolj napredujem...
kr3mn1
Admiral
Prispevkov: 2526
Pridružen: So Jul 12, 2014 11:57
Kraj: Kranj / Pag(LUN)

Re: Organizacija tekme colnov na sladkih vodah

OdgovorNapisal/-a kr3mn1 » So Jan 25, 2020 18:19

eno butasto vprašanje, če nima nihče od tekmovalcev izpita za notranje vode, in večina notranjih vod ni odprta za vožnjo z plovili z motorji na notranje izgorevanje, kako boš potem dobil dovoljenje za dirko? me zanima kakšen bo razplet
polanc
Admiral
Prispevkov: 9291
Pridružen: Če Dec 04, 2008 21:00
Kraj: sevnica

Re: Organizacija tekme colnov na sladkih vodah

OdgovorNapisal/-a polanc » So Jan 25, 2020 18:37

Tukaj na Savi se lahko vozi magar s 1000 konji v barki sam hitrosti so omejene, tud mamo tak hribski pomol, da rabiš 15 m jahto, da normaln stopiš na pomol ,tko da ja nismo tle kr neki haha,
kr3mn1
Admiral
Prispevkov: 2526
Pridružen: So Jul 12, 2014 11:57
Kraj: Kranj / Pag(LUN)

Re: Organizacija tekme colnov na sladkih vodah

OdgovorNapisal/-a kr3mn1 » So Jan 25, 2020 20:49

polanc napisal/-a:Tukaj na Savi se lahko vozi magar s 1000 konji v barki sam hitrosti so omejene, tud mamo tak hribski pomol, da rabiš 15 m jahto, da normaln stopiš na pomol ,tko da ja nismo tle kr neki haha,


še vedno rabi izpit za notranje vode
Uporabniški avatar
jozko
Admiral
Prispevkov: 1816
Pridružen: Ne Apr 07, 2013 10:57

Re: Organizacija tekme colnov na sladkih vodah

OdgovorNapisal/-a jozko » So Jan 25, 2020 20:54

kr3mn1 napisal/-a:še vedno rabi izpit za notranje vode

Že kar nekaj časa se imenuje izpit za voditelja čolna - celinske vode :!:
Prijatelje bolj cenim po tem, koliko preplujejo in ne po tem, kako veliko barko imajo!
Uporabniški avatar
thundercat
Poročnik fregate
Prispevkov: 71
Pridružen: Po Sep 30, 2019 09:47

Re: Organizacija tekme colnov na sladkih vodah

OdgovorNapisal/-a thundercat » Ne Jan 26, 2020 04:57

Po moje ne rabis izpita za tako dirko. Mislim tudi, da noti registriranega colna ne rabis. Pri cestnih dirkah in motocross je ze tak. Itak tu zavarovanje nc ne stejw. Si na svojo odgovornost.
Degac se pa lahk tud sam diferencilno nardi. Samo poglavje celinskih vod. Pa se cena za to ni huda.

Pa bi prsu kdo, ce prpravno kaj takega?
Bi blo bolj bistvo v druzenju in zafrkanciji in ne tolk v tem, kdo bo prvi.
Thundercat Bobkat + Tohatsu
polanc
Admiral
Prispevkov: 9291
Pridružen: Če Dec 04, 2008 21:00
Kraj: sevnica

Re: Organizacija tekme colnov na sladkih vodah

OdgovorNapisal/-a polanc » Ne Jan 26, 2020 09:59

Jaz pridem pomagat mal reda držat,pa avte,prikolice itd se lahko pr meni parkira..Sam to govorim za jez HE Boštanj..Ja pa kak liter pa sendvič sem tud prpravljen donirati..Če dobim več podatkov, lahk se tud naročim k županu Ocvirku za en sestanek in mu to mal predstavim..upam da bi me sprejel,saj je tak tip za kaj novga ,da se u občini zgodi..dost je pomagal tud, da mamo pomol..
Uporabniški avatar
Stopi
Admiral
Prispevkov: 723
Pridružen: To Maj 26, 2015 16:42
Kraj: Ljubljana

Re: Organizacija tekme colnov na sladkih vodah

OdgovorNapisal/-a Stopi » Ne Jan 26, 2020 13:35

thundercat napisal/-a:Zanima me, ce ma kdo kaj izkusenj z organizacijo dirk motornih colnov na sladkih vodah.
V okviru flosarskega festivala v Radecah bi radi organizirali ljubiteljsko dirko colnov in skuterjev.
Zanima me, kaj vse rabis za to, ce se to sploh da, omejitve...
Vsak nasvet prav pride?
Hvala


Super ideja! Sem prepričan, da bi se nas kar veliko odzvalo vabilu in bi prišli malo glisirat po Savi! :wink:
kr3mn1
Admiral
Prispevkov: 2526
Pridružen: So Jul 12, 2014 11:57
Kraj: Kranj / Pag(LUN)

Re: Organizacija tekme colnov na sladkih vodah

OdgovorNapisal/-a kr3mn1 » Ne Jan 26, 2020 14:11

thundercat napisal/-a:Po moje ne rabis izpita za tako dirko. Mislim tudi, da noti registriranega colna ne rabis. Pri cestnih dirkah in motocross je ze tak. Itak tu zavarovanje nc ne stejw. Si na svojo odgovornost.
Degac se pa lahk tud sam diferencilno nardi. Samo poglavje celinskih vod. Pa se cena za to ni huda.

Pa bi prsu kdo, ce prpravno kaj takega?
Bi blo bolj bistvo v druzenju in zafrkanciji in ne tolk v tem, kdo bo prvi.


no to se mal motiš, sem vozil rali pa nič od tega ne drži kar pišeš. avto zavarovan, voznik izpit +A izpite, vse zavarovano etc...nema na lastno odgovornost. to lahko počneš na privat zemlji ali zaprtem dirkališču, v kolikor se dirka izvaja na javni cesti ali kot tu na reki je izpit obvezen.
Uporabniški avatar
thundercat
Poročnik fregate
Prispevkov: 71
Pridružen: Po Sep 30, 2019 09:47

Re: Organizacija tekme colnov na sladkih vodah

OdgovorNapisal/-a thundercat » Ne Jan 26, 2020 14:35

Smo ze blizje.
Torej registriran coln in izpit.
Bomo preverl.

Ideja je prsla cist od tega, da pred morjem mal namocimo svoje gumice in skuterje. Da se mal odlopimo in podruzimo.
Velik nas je takih, ki bi kdaj radi sprobal kako reko, pa ne mormo.

Bi ble pa kategorije po moci, da bo bolj zanimivo.
Po moje ena do 10hp, pa ena do 30, do 50 in do 100 - colni.
Skuterji pa do 100 hp in open.
Ma kdo se kake predloge?

Edin pr colnih bi morala biti v ekipi vsaj voznik in sopotnik.
Thundercat Bobkat + Tohatsu
Uporabniški avatar
thundercat
Poročnik fregate
Prispevkov: 71
Pridružen: Po Sep 30, 2019 09:47

Re: Organizacija tekme colnov na sladkih vodah

OdgovorNapisal/-a thundercat » Ne Jan 26, 2020 14:39

Pa celade in resilni jopici obvezni.

Drgac mam tud jaz eno povezavo z radeskim zupanom in zato mal tipam, ce je sploh interes in kake so omejitve, da ne grem zastonj brcat tja.
Bi bla pa kaka pomoc vec kot dobrodosla, ce startamo to.
Thundercat Bobkat + Tohatsu
kr3mn1
Admiral
Prispevkov: 2526
Pridružen: So Jul 12, 2014 11:57
Kraj: Kranj / Pag(LUN)

Re: Organizacija tekme colnov na sladkih vodah

OdgovorNapisal/-a kr3mn1 » Ne Jan 26, 2020 15:11

no, skoraj noben od nas ne bo prišel s svojim čolnom dirkat, to je enkrat ena. ti čolni niso za dirkat, in tiste 10x na leto ko se zapluje po morju se ne dirka. (mogoče bo marcel prišel s svojim tower of power) to bi bilo kot prvo izredno nevarno početje, kot drugo pa dvomim da bo kdo riskiral stolčen čoln ali polomljeno opremo, pa še vozit čez pol slovenije zapakirane čolne za pol milje dolg odsek. to je dan dela da se vse pospravi, spuca in pripravi na sezono, tako da...jaz vem da mi na kraj pameti ne pade za en popoldne še 2 dni izgubit zraven.

Sploh pa alkohol - vsak ki vleče prikolico, poklicno, privatno, do 750kg ali pa polpriklopnik, je 0,0!!! Če napihaš 0,1 je to 18 pik in izguba vozniškega dovoljenja. dvomim da bo samo sok in voda za pit. policaji radi ustavljajo malce bolj specialna vozila, in v aprilu ali maju so čolni na prikolah kar redki na cesti.

Sedaj za skuterje ne vem kako je s tem, ga nikoli nisem imel, ampak mislim da je lažje kot čoln, ki je očiščen, spakiran in pospravljen do sezone. je pa še vedno prikolica. ti imaš tisto malo gumico ki jo 2 neseta pa jo lahko na streho daš, kakšen večji čoln pa kot napisano...težka bo. pri nas je vse tako sankcionirano, da je najbolje it na hrvaško ali avstrijo.
Uporabniški avatar
thundercat
Poročnik fregate
Prispevkov: 71
Pridružen: Po Sep 30, 2019 09:47

Re: Organizacija tekme colnov na sladkih vodah

OdgovorNapisal/-a thundercat » Ne Jan 26, 2020 16:36

Misljen je, da bi dirkal manjsi colnicki. Predvsem zlozljive gumice in razni alu colnicki. Itak je kaj vecjega pri tako malih moceh prepocasno. Mogoce bo top kategorija samo 50hp.
Dirkal?
Men bi blo zabavno gledat, kak se preganjajo tud manjsi, ki komaj glisirajo.
Terat motor 10-20 min na polno, pa tud ni obremenitev za motor in to pa ze vsak zdrzi.
Pa se ovinki bojo in ne bo skos na polno.

Bi blo pa to tak poleti in majo vsi ze prpravljene masine.

Nisem cist preprican, da mora bit 0,0 za male prikolice. Vsaj za te male colnicke.
Jaz letno s prikolico prevozim vsaj 10.000 km, pa se nikol nisem pihal.
Thundercat Bobkat + Tohatsu
Uporabniški avatar
Stopi
Admiral
Prispevkov: 723
Pridružen: To Maj 26, 2015 16:42
Kraj: Ljubljana

Re: Organizacija tekme colnov na sladkih vodah

OdgovorNapisal/-a Stopi » Ne Jan 26, 2020 16:43

kr3mn1 napisal/-a:Sploh pa alkohol - vsak ki vleče prikolico, poklicno, privatno, do 750kg ali pa polpriklopnik, je 0,0!!!


To ne drži! Če z B izpitom (privat, ne poklicno) vlečeš prikolico (ne presegaš 3500 kg), veljajo enaka pravila, kot če se voziš le z avtomobilom, torej 0,5 v krvi oz. 0,24 v izdihanem zraku. Poglej si 130 člen ZVCP. :wink:

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 8 gostov