Salon plovil Ljubljana 2008 - poročilo

Vabila in poročila z navtičnih sejmov in navtičnih dogodkov

Moderatorji: moderator2, moderator

Uporabniški avatar
admin
Site Admin
Prispevkov: 8817
Pridružen: Sr Nov 22, 2006 21:34
Kraj: Ljubljana-Punat
Kontakt:

Salon plovil Ljubljana 2008 - poročilo

OdgovorNapisal/-a admin » To Jan 29, 2008 22:48

Poročilo s salona plovil v Ljubljani je zelo kratko, vendar glede na videno in tudi pričakovano, je celo zelo obsežno... Pač sejem je tako majhen, da v taki obliki zagotovo ne more preživeti. Razstavljalcev plovil je bilo nekaj, precej pa se jih sejma tudi ni udeležilo. Razloga za to sta dva. Prvi je zagotovo majhnost in neatraktivnost za prodajalce, saj je kupcev tukaj izredno malo, drugi pa letošnja neumna postavitev termina, ki se je pokrival z Düsseldorfom. Sejem Salon plovil se odvija skupaj s še dvema sejmoma in sicer sejmom Turizem in prosti čas ter sejmom Kamping in karavaning. Tako združevanje je mogoče koristno, saj pripelje večje število obiskovalcev, po drugi strani pa odbije navtike, ki jim gre razno degustiranje lokalnih jedi na živce in ne sodi v ta krog... Moje osebno mnenje je, da mora navtika ostati navtika! Tako kot naš forum, brez "off-topic" stvari.
Kakšnih posebnih novosti nismo videli, razstavljena so predvsem plovila dolžin od 5 do 8 metrov. Nekaj je bilo tudi manjših gumenjakov, manjkalo pa je kup ponudnikov srednjih gumenjakov dolžine okrog 4,5 m.

No večji del prostora so zasedli avtodomi, prikolice in predstavitve različnih turističnih agencij, kmečkih turizmov, term...
Slika

Celoten sejem je stlačen v eno halo, skoraj vse razstavljeno pa se vidi že na naslednjih dveh slikah.
Slika

Slika

Nekaj cenovno dostopnih fishermanov je zapiral "vrt" okrepčevalnice.
Slika

Zelo dober čoln slovenskega proizvajalca Obsession Marine iz Vrhnike. Čoln sem lansko leto tudi preizkusil in lahko rečem, da so plovne lastnosti odlične, 150 konjski Evinrude na krmi pa daje vedno ogromno moči...
Slika

Med največjimi na sejmu so bili čolni dolžine 27 čevljev.
Slika

Nekaj malega smo lahko videli tudi navtične opreme in pomožnih čolničkov z majhnimi motorji.
Slika

No da pa sejem le ni bil brez veze, je vsaj zame poskrbel Four Winns-ov model SL262. Gre za v ameriki precej popularen čoln iz serije "deck boats". Dejansko je to bowrider, ki pa nima ošiljenega premca, s tem pa pridobi v njem precej več prostora. Trup je po bokih posebej povišan, lepega pa naredi še kvalitetna izdelava, dobre barvne kombinacije in luksuzni detajli. Mene osebno na njemu moti le cenen T-top, ki bi nujno moral izgledati bolj masiven in lepše narejen. Čeprav nisem pristaš odprtih čolnov, me je ta model navdušil...
Slika

Njegov cockpit je zelo prostoren, izgleda lično in tudi uporabno. Nanj lahko v sili povabite tudi 10 kolegov, pa boste še vedno vsi lahko v miru pili svoje pivo.
Slika

Kontinuiteta modernega dizajna se pozna tudi na armaturni plošči.
Slika

Tako, majhen sejem kratko poročilo. Večina vas je tudi obiskala to "revščino" in tako ne rabite posebnega komentarja. Če pa koga slučajno zanima še kaj več, pa naj javi...

Lep pozdrav,
Administrator
Uporabniški avatar
Mr007
Višji praporščak
Prispevkov: 35
Pridružen: To Jan 08, 2008 20:46
Kraj: Dom Žale

OdgovorNapisal/-a Mr007 » Če Jan 31, 2008 06:25

Jest sem sel pogledat tole "revscino" najbolj so me zanimale jadrnice... po videnem sem jih lahko pogojno prestel na prste 1 roke.

Zanimiva pa mi je bila zadevca imenovana Feather 14', za katero nekako nisem izvedel cene.
vrtavka33
Desetnik
Prispevkov: 12
Pridružen: To Mar 13, 2007 23:59

OdgovorNapisal/-a vrtavka33 » Ne Mar 02, 2008 16:24

Tudi jaz sem obiskal ljubljanski sejem. Letos se je navtiki pridružil tudi "caravaning sejem". Opazil sem jadrnico Odin. Podobna je Imexusu ali Mcgreogrju. Torej, poleg jadrnice imaš tudi motorni čoln, recimo temu tako.
Me zanima, kdo kej več ve o Odinu ali Imexusu? Kakega porekla je Odin, kdo je zastopnik v Sloveniji.... Mislim, da lahko izbiraš med notranjim ali zunanjim motorjem? Je tako?

LP
Uporabniški avatar
clipper
Viceadmiral
Prispevkov: 438
Pridružen: Po Feb 25, 2008 11:12
Kraj: Lucija-Izola B33

OdgovorNapisal/-a clipper » Ne Mar 02, 2008 18:18

Tu imaš naslov za slovenijo in vse dodatne informacije.

LP

http://www.odin-yacht.si/index.php

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 2 gosta