Obnova jadrnice Leisure 17

Vse o popravilu plovil, motorjev in opreme na plovilih, tehnični nasveti

Moderatorji: moderator, moderator2, cibro, Marchi

NASA
Kapitan
Kraj: Dobrova pri LJ

Re: Obnova jadrnice Leisure 17

OdgovorNapisal/-a NASA » Sr Avg 14, 2019 10:31

Vprašanje glede nastavitve jader in sicer:

Glavno jadro: ali dvižinico, ki drži zadaj bum v zraku medtem ko jadro dvignem odstranim ali pustim? do sedaj sem imel pripeto, a sem nekje videl, da tega nimajo?

Prednje jadro: zadnjič sem napel malo večje prednje jadro, saj je bil veter bolj švoh. Mislim da je genova ki je večja od običajne. Ne vem kako se pravilno imenuje.
Pojavi se problem, saj če ga spodaj speljem pod priponami, se zgoraj zapne pod križ. Če ga speljem po zunanji strani pripon pa spodaj nagaja ograja. Torej kako je pravilno? Slik nimam. Bom te dni poslikal za lažjo predstavo.

Je morda kdo v okolici Portoroža, ki bi mi praktično pokazal kako optimalno nastavit jadra.

LP
Uporabniški avatar
Marchi
Admiral

OdgovorNapisal/-a Marchi » Sr Avg 14, 2019 12:02

Glavno jadro: ali dvižinico, ki drži zadaj bum v zraku medtem ko jadro dvignem odstranim ali pustim? do sedaj sem imel pripeto, a sem nekje videl, da tega nimajo?

Kakor ti paše. Ko pa jadro dvigneš pa itak jadro drži bum, da ne pade v kokpit, tako da to špago popustiš ker nima funkcije.

Prednje jadro: zadnjič sem napel malo večje prednje jadro, saj je bil veter bolj švoh. Mislim da je genova ki je večja od običajne. Ne vem kako se pravilno imenuje.
Pojavi se problem, saj če ga spodaj speljem pod priponami, se zgoraj zapne pod križ. Če ga speljem po zunanji strani pripon pa spodaj nagaja ograja. Torej kako je pravilno? Slik nimam. Bom te dni poslikal za lažjo predstavo.

Po zunanji strani pripon! Ignoriraj ograjo, je pač tam.
Rok-11
Admiral
Kraj: Ljubljana, Ribiška vasica - It.

OdgovorNapisal/-a Rok-11 » Pe Avg 16, 2019 09:22

NASA napisal/-a:Vprašanje glede nastavitve jader in sicer:

Je morda kdo v okolici Portoroža, ki bi mi praktično pokazal kako optimalno nastavit jadra.

LP

Pri Leisure barkah je to Genoa 1 - večja verzija genove, ki je tudi iz lažjega materiala.
Gre po zunanji strani pripon - in če je podobno kot pri večji sestrici - sede znotraj ograje samo pri vožnji v veter, kadar je dovolj zategnjena. SIcer se malo vleče po ograji.
NASA
Kapitan

OdgovorNapisal/-a NASA » Pe Avg 16, 2019 10:01

Hvala za pojasnilo. Kaj pa če jadro malo dvignem za cca 30 cm in se ne bo toliko zapenjalo v ograjo? Marchi mi je sicer pred časom napisal da naj bo čim nižje. Kako pa z navadno genoo? Tudi po zunanji strani pripon?
Lp
NASA
Kapitan

OdgovorNapisal/-a NASA » Po Okt 07, 2019 15:16

Sezona kratkih hlač gre h koncu.

Objavljam še sliko kako se jadro kobaca čez ograjo
Slika

V jesenskem času bi se pa rad lotil ribolova. Je na forumu še kakšen ribič, ki bi pomagal z kakšnim nasvetom ali so pregnani na drug forum?

LP, NASA

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 2 gosta