Kje kupiti LiFePo in vase izkusnje

Vse o popravilu plovil, motorjev in opreme na plovilih, tehnični nasveti

Moderatorji: moderator, moderator2, cibro, Marchi

Uporabniški avatar
Paco
Admiral
Kraj: Lj-Pag

Re: Kje kupiti LiFePo in vase izkusnje

OdgovorNapisal/-a Paco » Pe Apr 02, 2021 17:12

Kovček sicer ni najcenejši ampak je kvaliteten ( info NT)
https://fotolevac-shop.si/small-cases/2 ... &results=6

v njega najverjetneje po dimenzijah lepo sede 4x 120 debeline 4.8cm.

12V 120Ah baterije (4 celice) sem našel pri nas za 300€ (večja pošiljka iz Kitajske).

Kateri letnik ? Kje ?

BMS sicer že imaš ampak za referenco:
https://www.aliexpress.com/item/1005001 ... UhkoT&mp=1

lpp
pojdi se z bikom bost!
Uporabniški avatar
Paco
Admiral

OdgovorNapisal/-a Paco » Če Apr 08, 2021 19:50

No, da kot avtor teme dopolnim s slikami zelo dobro izdelanega kovčka. Kot sem rekel v enem postu prej, sicer ne najcenejšega ampak ...konec koncev je potem to kos , ki je zelo obremenjen in ne želiš si da ti na terenu razpade po vsem vloženem trudu.

Prikazan je Explorer case 3818 E

Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika

še tole da ne bom polovičar

https://www.explorercases.com/wp-content/uploads/3818_drawing.pdf
pojdi se z bikom bost!
fakinx
Viceadmiral
Kraj: Celje

OdgovorNapisal/-a fakinx » Če Apr 08, 2021 23:09

Kaj boš pa notri del?
:mrgreen:
Darh
Admiral
Kraj: Tu bolje- Pula

OdgovorNapisal/-a Darh » Pe Apr 09, 2021 10:49

A to je namenski kovcek za baterije, ali na splosno za karkoli?
Uporabniški avatar
Paco
Admiral

OdgovorNapisal/-a Paco » Pe Apr 09, 2021 10:51

Na splosno za karkoli. Ne vem ali sploh obstajajo namensko proizvedeni za prenosne banke razen modifikacij aku boxev.
pojdi se z bikom bost!
SR 290
Admiral

OdgovorNapisal/-a SR 290 » Pe Apr 09, 2021 10:53

Rahlo enostavno jemljete varnost pri tehnologiji Lixx akumulatorjev. Veliko sem jih že skuril, ko sem počil letalski model v tla in vem kako veselo to gori. Na barko jih brez zaščitnega zaboja niti pokazat ne bi nesel!
Namenski kovčki za Lixx aumulatorje so iz negorljivih in izolacijskih materialov. Navadno so to vrečke iz debele negorljive tkanine.
Mušter enega hobi zaboja https://www.lindinger.at/de/RC-Elektron ... OR/9749195
mato
Admiral
Kraj: Škofja loka

OdgovorNapisal/-a mato » Pe Apr 09, 2021 13:23

Mato :wink:
Uporabniški avatar
Grega295
Admiral
Kraj: Ljubljana - Izola

OdgovorNapisal/-a Grega295 » Pe Apr 09, 2021 13:25

SR 290 napisal/-a:Rahlo enostavno jemljete varnost pri tehnologiji Lixx akumulatorjev. Veliko sem jih že skuril, ko sem počil letalski model v tla in vem kako veselo to gori. Na barko jih brez zaščitnega zaboja niti pokazat ne bi nesel!

A to velja tudi za LiFePo4? Ti naj bi bili bisveno manj nevarni oz. kako je s tem?
Uporabniški avatar
Paco
Admiral

OdgovorNapisal/-a Paco » Pe Apr 09, 2021 14:23

No ne vem no, če pogledate kako so setavljeni kovčki ki se prodajajo tako v EU ( itak je made in PRC vse) kot na Aliexpresu in glejte komentarje kupcev ko so odprti in kaže notranjost ...mi bistveno več zaupanja vliva lastna sestava in kovček s certifikati
https://www.explorercases.com/wp-content/uploads/explorer_tabella_TESTS_CHART.pdf

kot pa tisti "serijski". . .

no seveda vsak naj sodi sam.
pojdi se z bikom bost!
Uporabniški avatar
Paco
Admiral

OdgovorNapisal/-a Paco » Pe Apr 09, 2021 14:36

fakinx napisal/-a:Kaj boš pa notri del?

Tole sem mislil

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Če ima pa kdo kak dober source za nabavo kaj od navedenega ali podobno pa le na plan z idejami :lol:
pojdi se z bikom bost!
SR 290
Admiral

OdgovorNapisal/-a SR 290 » Pe Apr 09, 2021 15:16

Grega295 napisal/-a:
SR 290 napisal/-a:Rahlo enostavno jemljete varnost pri tehnologiji Lixx akumulatorjev. Veliko sem jih že skuril, ko sem počil letalski model v tla in vem kako veselo to gori. Na barko jih brez zaščitnega zaboja niti pokazat ne bi nesel!

A to velja tudi za LiFePo4? Ti naj bi bili bisveno manj nevarni oz. kako je s tem?

Vsaka zadeva z visoko gostoto energije je nevarna, tudi nedolžni kondenzator lahko pošteno poči in ena stara dobra jedrska bomba tudi poči zaradi viška energije, pa čeprav je cela obdana z stiroporjem.
Li fe ali Li ion so mnogo manj občutljivi na poškodbe kot Lipo in malo kasneje zagorijo ob pepraznjenju ali ob kratkem stiku, vseeno pa niso nedolžni. Poglej koliko Tesel je že gorelo po garažah. V navtiki bo gotovo slabše vzdrževan kot v avtu. Po pol leta ne bo nikogar do plovila in nikoli ne veš kaj se lahko pripeti.
Lixx so super stvarca, ampak ne jih podcenjevat in vtikat v take škatle iz špricane plastike! To je drugače super zaboj, ampa ne za Lixx zadevce. Če jih daš v tak zaboj iz mehkega abs nisi napravil veliko več kot pa če si cel paket povil z lepilnim trakom. Samo ena mikro žička se na nepravem mestu dotika magari slane vode in v nekaj dneh bo gorelo. (Morda pretiravam in vem, da se večini morjeplovcev to ne bo zgodilo, ampak tak abs zaboj ni varnostna rešitev, je pa elegantna!)
Uporabniški avatar
Paco
Admiral

OdgovorNapisal/-a Paco » Pe Apr 09, 2021 18:28

SR290
Bival sem na jadrnici kjer je osnovna banka velika skoraj vecino sredine jadrnice na kateri deluje tako watermaker kot pralni stroj in dryer, pecica in skrinja vse 220, da pa o aircon ne govorim.itd porabnikov....znamka barke in velikost dalec od dometa sem preprican vecine tukaj zbrane druzbe vkljucujoc mojo malenkost in banke niso bile nic kaj zelo skrite ali morda celo zelo blindirane pod podnicami.

Montaza tovarniska z garancijo na barko vredno malo vec kot 6 ničel.

Samo kot opomba .
In ps.
Tudi bencinar na vodi pri poletnih 40+ ne poci ravno vsak , recimo da bolj redko kot pa dnevno mar ne....? Ampak ko useka pa dobro poči ;) pa jih se vedno delajo in celo brez ventilatorjev v rezervoarnem delu...

Well mine five cents
pojdi se z bikom bost!
SR 290
Admiral

OdgovorNapisal/-a SR 290 » Pe Apr 09, 2021 18:35

Ravno zato ker je pokalo so poostrili zakonodajo in moraš biti zelo inovativen, da registriraš samogradnjo. Novi bencinarji z direktnim vbrizgom so mnogo manj nevarni od starih z vplinjači.
Lixx tehnika je precej bolj občutljiva na napake kot bencinar, saj so vsi zelo nevarni v vsakem primeru, ko jih do konca izprazniš in to ti lahko napravi ena nitka iz enega malega kabla, ki se namaka v slani vodi, en radio, ki ugasnjen vleče za led display...
Saj ne pravim, da bodo vsi po vrsti zgoreli, ampak sam sem skuril že toliko Lixx akujev, da ga bom dal v plovilo le, če bo v ognjevarnem ohišju, ostali pa po želji.
Kuril sem Li ion in Li po, Li fe pa ne, ker so Li po primernejši za modelarstvo, ampak Li fe so v bistvu Li ion na steroidih in zaenkrat jim ne zaupam dovolj za v plovilo.

p.s.
Banka v teh jadrnicah je zagotovo skrita za požarno steno, mar ne?
Uporabniški avatar
Paco
Admiral

OdgovorNapisal/-a Paco » Pe Apr 09, 2021 18:43

Well nisem vedel da LiIon in LiFePo4 ista pašta ce ne celo kot berem na steroidih slabsa :(... meni so malce drugace tolmacili...hm
pojdi se z bikom bost!
SR 290
Admiral

OdgovorNapisal/-a SR 290 » Pe Apr 09, 2021 18:44

https://www.youtube.com/watch?v=nc8uN6iZUiE

Vse kar je na Lixx ima tako energijsko gostoto, da lahko zgori, če je kaj narobe. Zmogljivejši bodo auji, nevarnejši bodo.

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 5 gostov