Poliranje čolna - V iskanju svetega grala

Vse o popravilu plovil, motorjev in opreme na plovilih, tehnični nasveti

Moderatorji: moderator2, cibro, Marchi, moderator

Uporabniški avatar
darkobmw
Kontraadmiral
Prispevkov: 289
Pridružen: So Nov 05, 2011 18:57
Kraj: Žalec-Ankaran

OdgovorNapisal/-a darkobmw » To Jun 04, 2013 09:05

[quote="mamaMicka"]V kolikor gre za "meglo" od barvanja je potrebno le odpolirati z neko srednjo grobo pasto in srednjo, do grobo gobo in če je PU barva bo površina dobila sijaj. Glede paste sem ti poslal ZS

Nisem dobil ZS :(
Uporabniški avatar
mamaMicka
Admiral
Prispevkov: 4811
Pridružen: To Jan 11, 2011 17:27

OdgovorNapisal/-a mamaMicka » Sr Jun 05, 2013 10:01

Hoh, čudno...

Bom tu napisal, da ne bo kdo mislil kaj sem napisal... Ker si iz žalca pojdi v Silco in vzami trdo gobo in srednjo pasto. Če je res samo megla, bo šlo lepo dol. Pri teh stvareh je malo problem, ker je težko kar ustreliti kaj je dobro in kaj ne, ker če ne gre dol obstaja pri njih še groba pasta ali celo brušenje, vendar čez grobo pasto je potrebno narediti še roko recimo s srednjo.
Kaj sem želel povedati s tem, da so stroški kar naenkrat lahko zelo visoki. Pa še embalaže teh past so po 1 kilo, kar ne boš nikoli porabil. Kak lokalc pa ti morda to spolira za enak denar(ali še manj), kot staneta dve pasti in ena goba, pa še med delom lahko potem pijes pivo. Tisti, ki se s tem ukvarja ima načeloma vse paste in gobe na zalogi in kaj hitro najde pravo kombinacijo. Ko imaš idealno kombinacijo pa si v 2 urah fertik.
Seveda računam, da imaš polir mašino, ker brez tega se raje ne lotevaj, ker je skoda denarja in časa.
Ne sodi me, dokler me ne spoznaš, ne podcenjuj me, dokler mi ne postaviš izziva in ne govori o meni, dokler ne govoriš z mano!
Uporabniški avatar
mamaMicka
Admiral
Prispevkov: 4811
Pridružen: To Jan 11, 2011 17:27

OdgovorNapisal/-a mamaMicka » Sr Jun 05, 2013 10:42

V prvi post sem dodal nekaj stavkov o polirnih mašinah.
Ne sodi me, dokler me ne spoznaš, ne podcenjuj me, dokler mi ne postaviš izziva in ne govori o meni, dokler ne govoriš z mano!
boni
Kapitan
Prispevkov: 190
Pridružen: To Jun 07, 2011 22:25

OdgovorNapisal/-a boni » Če Jun 06, 2013 16:49

mamaMicka napisal/-a:Najlepša hvala vsem. Pohvalo človek vedno rad sliši :D

@boni nekje je zgleda prišlo do kratkega stika v komunikaciji, ker si bil vedno praktično v prvem planu pri meni :?

Za to temo obljubim, da bom kmalu dopolnil. Naslednjič pom nekaj več napisal o pastah in tehnikah poliranja. Ti dve stvari so zelo medsebojno odvisni...


Problem letos je bil tudi prelepo vreme.
Uporabniški avatar
darkobmw
Kontraadmiral
Prispevkov: 289
Pridružen: So Nov 05, 2011 18:57
Kraj: Žalec-Ankaran

OdgovorNapisal/-a darkobmw » Če Jun 06, 2013 17:25

mamaMicka napisal/-a:Hoh, čudno...

Bom tu napisal, da ne bo kdo mislil kaj sem napisal... Ker si iz žalca pojdi v Silco in vzami trdo gobo in srednjo pasto. Če je res samo megla, bo šlo lepo dol. Pri teh stvareh je malo problem, ker je težko kar ustreliti kaj je dobro in kaj ne, ker če ne gre dol obstaja pri njih še groba pasta ali celo brušenje, vendar čez grobo pasto je potrebno narediti še roko recimo s srednjo.
Kaj sem želel povedati s tem, da so stroški kar naenkrat lahko zelo visoki. Pa še embalaže teh past so po 1 kilo, kar ne boš nikoli porabil. Kak lokalc pa ti morda to spolira za enak denar(ali še manj), kot staneta dve pasti in ena goba, pa še med delom lahko potem pijes pivo. Tisti, ki se s tem ukvarja ima načeloma vse paste in gobe na zalogi in kaj hitro najde pravo kombinacijo. Ko imaš idealno kombinacijo pa si v 2 urah fertik.
Seveda računam, da imaš polir mašino, ker brez tega se raje ne lotevaj, ker je skoda denarja in časa.


Hvalo bom poizkusil ko pridem domov, trenutno uživam na Primorskem.
Uporabniški avatar
darkobmw
Kontraadmiral
Prispevkov: 289
Pridružen: So Nov 05, 2011 18:57
Kraj: Žalec-Ankaran

OdgovorNapisal/-a darkobmw » Če Jun 06, 2013 17:35

mamaMicka napisal/-a:Hoh, čudno...

Bom tu napisal, da ne bo kdo mislil kaj sem napisal... Ker si iz žalca pojdi v Silco in vzami trdo gobo in srednjo pasto. Če je res samo megla, bo šlo lepo dol. Pri teh stvareh je malo problem, ker je težko kar ustreliti kaj je dobro in kaj ne, ker če ne gre dol obstaja pri njih še groba pasta ali celo brušenje, vendar čez grobo pasto je potrebno narediti še roko recimo s srednjo.
Kaj sem želel povedati s tem, da so stroški kar naenkrat lahko zelo visoki. Pa še embalaže teh past so po 1 kilo, kar ne boš nikoli porabil. Kak lokalc pa ti morda to spolira za enak denar(ali še manj), kot staneta dve pasti in ena goba, pa še med delom lahko potem pijes pivo. Tisti, ki se s tem ukvarja ima načeloma vse paste in gobe na zalogi in kaj hitro najde pravo kombinacijo. Ko imaš idealno kombinacijo pa si v 2 urah fertik.
Seveda računam, da imaš polir mašino, ker brez tega se raje ne lotevaj, ker je skoda denarja in časa.


Hvalo bom poizkusil ko pridem domov, trenutno uživam na Primorskem.
NIL
Kapitan
Prispevkov: 166
Pridružen: Po Okt 25, 2010 10:21

OdgovorNapisal/-a NIL » Sr Jun 12, 2013 21:12

Fantje, imel sem to srečo, da je barko zraven moje poliral MM ( v ladjedelnici Izola ). Dejansko je bila to moja "nesreča" :shock: ker sem ga videl pri delu in povem vam: kapo dol. MM je strokovnjak in nasvete, ki jih daje, je vredno upoštevati saj pozna tako prakso kot teorijo. Tudi sem se zraven trudil z poliranjem :oops: in dal mi je nekaj odličnih nasvetov; MM hvala :D
Uporabniški avatar
mamaMicka
Admiral
Prispevkov: 4811
Pridružen: To Jan 11, 2011 17:27

OdgovorNapisal/-a mamaMicka » To Sep 17, 2013 11:13

V prvi post sem napisal še nekaj o polirnih blazinicah - gobicah - padih. Kakorkoli jih poimenujemo...
Ne sodi me, dokler me ne spoznaš, ne podcenjuj me, dokler mi ne postaviš izziva in ne govori o meni, dokler ne govoriš z mano!
Uporabniški avatar
mamaMicka
Admiral
Prispevkov: 4811
Pridružen: To Jan 11, 2011 17:27

OdgovorNapisal/-a mamaMicka » Sr Dec 18, 2013 00:11

V prvem postu sem se malo razpisal o polirnih pastah.
Če ima še kdo kako vprašanje bom nanj odgovoril.
Ne sodi me, dokler me ne spoznaš, ne podcenjuj me, dokler mi ne postaviš izziva in ne govori o meni, dokler ne govoriš z mano!
Uporabniški avatar
kr en
Admiral
Prispevkov: 6703
Pridružen: So Nov 22, 2008 21:20
Kraj: From sea to sky
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a kr en » Če Mar 06, 2014 06:15

mamaMicka napisal/-a:Če ima še kdo kako vprašanje bom nanj odgovoril.


Vprašanj kolk češ.
Jaz imam že dokaj staro mašino in ima krožnik, kjer se ovca pritrdi na ježka. In zato ne morem uporabljati obojestranskih ovčk.
Tako bi moral, verjetno, zamenjati krožnik. Pa tudi, kot jih imenuješ grobe in prepletene ovce, moji potniki nimajo. Kdo drži ta material v Sloveniji? Ker bo netu in e-bayu lih ne bi kupoval.
"..Jer ovi ljudi normalni, tako su mi dosadni..." Jasmin Stavros
Uporabniški avatar
mamaMicka
Admiral
Prispevkov: 4811
Pridružen: To Jan 11, 2011 17:27

OdgovorNapisal/-a mamaMicka » Če Mar 06, 2014 10:34

Prvo in edino obojestransko v Sloveniji sem kupil , če se ne motim v Mavrici ali pa Kent(nisem siguren). Nastavek je na navoj in zato cenejši. Sama goba je solidna. Ni presežek, ampak se da delati. Paziti moraš le na to, da ne poliraš preveč z robom, ker se zelo hitro deformira.
Jaz jih kupujem na Danskem, so pa Ameriškega porekla. Cene ti ne znam povedati... Je pa drag "clip" nastavek, ki pa upraviči ceno, saj ne rabiš ključa, za obrnit gobo.
Mislim, da imam še kako na lagerju... Če te zanima lahko tudi pogledam ceno... Če pa zelo ugibam pa je goba in nastavek okoli 50-60€.
Sem se pa menil pozimi za te z nastavki na navoj in bi se jih dalo morda dobiti...

Tiste na ježka, so skoraj praviloma prefine in se takoj zasvinjajo, sploh, če uporabljaš te 125 pemera. Jaz takšnih grobih(prepletenih) še nisem videl.

Solidna na ježka je originalna Makita ovca, ki pa uporablja tudi večji nastavek. Morda lahko povprašaš pri dobavitelju...

Moj nasvet je tak, da tisti, ki ima za polirati barko je nakup obojestanske gobe in nastavka smiseln. Goba, če je po neumnosti ne uničimo je za zelooo dolgo. Govorim o letih za eno barko... Nobena ne zdrži toliko, kot ta. Še enkrat, če je ne poškodujemo, kar se lahko pripeti...

Nakup pa pomojem ni smiseln za nekoga, ki ima mikro čoln in bi rad dosegel le, da se sveti in še to samo 1x. Tudi samo za dosego sijaja obstaja veliko lažjih in hitrejših načinov...

Toliko...
Ne sodi me, dokler me ne spoznaš, ne podcenjuj me, dokler mi ne postaviš izziva in ne govori o meni, dokler ne govoriš z mano!
Uporabniški avatar
kr en
Admiral
Prispevkov: 6703
Pridružen: So Nov 22, 2008 21:20
Kraj: From sea to sky
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a kr en » Če Mar 06, 2014 20:59

Thx :)
Če imaš na lagerju ali pa pričakuješ pošiljko te dni, mi prodaj en komplet. Bom jutri pogledal na mojo prapolirko kakšne ima sploh nastavke in ti javim. Vreme se izboljšuje in počasi bo treba začeti. Kaj pa misliš o poliranju "per partes" ( ta teden npr. desno stran, drugi levo in tako po časovnih zmožnostih do konca)? Ali je potrebno, ko začneš delo dokončati zaradi zaključnih polimerov, ki jih nato naneseš?
"..Jer ovi ljudi normalni, tako su mi dosadni..." Jasmin Stavros
Uporabniški avatar
mamaMicka
Admiral
Prispevkov: 4811
Pridružen: To Jan 11, 2011 17:27

OdgovorNapisal/-a mamaMicka » Če Mar 06, 2014 21:17

Ne to sploh ni problema. Ce zadevo koncas v 14 dneh niti ni potrebno nanesti zascite prej, ampak vse na koncu. Vecje barke se polira po teden dni ali celo več. Edino vec dela je z ciscenjem barke. Pač po soli in umazaniji ni najbolj pametno polirati. In tudi nanesti zascito je najpametneje na zelo cisto barko. Ce pa zacnes na flaju in spojlerjih, torej od zgoraj dol in potem levo in desno pa lahko zakljucujes in tudi zascitis. Na koncu pa samo oplakneš, ker ce pravilno poliras je barka polna praha.

Jutri ti javim...
Ne sodi me, dokler me ne spoznaš, ne podcenjuj me, dokler mi ne postaviš izziva in ne govori o meni, dokler ne govoriš z mano!
nac
Admiral
Prispevkov: 623
Pridružen: Če Jul 02, 2009 22:18

OdgovorNapisal/-a nac » To Mar 11, 2014 22:30

Eno vprašanje od prijatelja- ima Mary Fisher 805 in ga zanima približna cena poliranja te barke.
MM ali katerikoli drug,prosim za info..
Uporabniški avatar
mamaMicka
Admiral
Prispevkov: 4811
Pridružen: To Jan 11, 2011 17:27

OdgovorNapisal/-a mamaMicka » Če Mar 13, 2014 00:06

@nac imaš ZS

Ker sem dobil kar nekaj ZSjev na temo materiala.

V tem tednu dobim ves potreben material za barko. Od poliranja, do potem vzdrževanja v sezoni. Lani mi je na žalost zmanjkalo vsega za prodajo. Letos pa imam(upam) dovolj vsega.
Nekaj glavnih stvari
- šampon za cerade
- šampon za pranje pred poliranjem
- polirne paste
- dvostranke polirne gobe in nastavke
- novo zaščito za barko, razvita v letošnjem letu
- šampon za redno pranje barke z UV zascito in tudi ne spira zaščite
- šampon za pranje barke "brez vode", razvit za barke z UV zaščito(super stvar za hitro čiščenje delov barke brez da razvijamo cevi in podobno in za barke, ki nimajo oskrbe z vodo)
- nekaj različnih sprejev. Najboljši je sprej katerega se našprica in obriše. Barka se sveti za popiz... Posebnost je, da ima UV zaščito! In pa sprey za čiščenje, katerega se tudi samo obriša. Pušča sijaj in tudi vsebuje UV zasčito in ne spira osnovne zaščite.
Vsi izdelki so med seboj kompatibilni.

Če sem naredil preveč reklame pobrišite ta post. Ni mi namen služiti, vendar sem vzel večino v rinfuzi, zato so cene korektne, izdelki pa vrhunski in 100% varni. Povečini razviti prav za barke, ampak ne skozi komercialne oči, temveč uporabne.
Ne sodi me, dokler me ne spoznaš, ne podcenjuj me, dokler mi ne postaviš izziva in ne govori o meni, dokler ne govoriš z mano!

Kdo je na strani

Po forumu brska: Bing [Bot] in 21 gostov